אנרגיית העוצמה – איך נחזק את היכולת שלנו לחלום

בסיום המאמר "לנקות את הנתיב הרוחני", העוסק בנתיב הרוחני, נותרתם עם בשורה מרה והיא כי החיים הנם כישוף וכי כל מה שאנו עושים הכרוך במאמץ הנו בחזקת חשוד כי אנו אונסים אותו להיכנס אל הנתיב שלנו. כמו כן ציינתי כי למעשה אלו הם החיים וכי אנו צריכים לנהוג בהם כך, תוך כדי שאנו מודעים, ומחכים לשלב בו תהיה לנו מספיק אנרגיה כדי שהדברים יתרחשו מאליהם וללא מאמץ.

עכשיו, זה הזמן לדבר על אותה האנרגיה המאפשרת לנו לעשות את הדברים ללא מאמץ, אנרגיה המאפשרת לנו לחזק את החלומות שלנו ולהכניס את מה שנכון לנו אל חיינו. אנרגיה הנקראת – העוצמה.

החומות המגנות עלינו בפני העולם האמיתי כדי להבין מהי אנרגית העוצמה, עלינו להבין תחילה את המיתוס הקשור עם העולם הקדום הטוען כי העולם אינו נראה כפי שאנו רואים אותו. המיתוס טוען כי בתחילת תקופתו של האדם, האדם הקדמוני ראה עולם אחר. הוא ראה את העולם בדיוק כפי שהוא, כאשר כל דבר, כל חי וכל ישות הוא שדה אנרגטי המחליף את הצורה הפיזית הקיימת כיום. במקום מה שהיום הוא הגוף פיזי, האדם הקדמון ראה משהו הדומה לאוסף של סיבי אור.

גם אז, בעולם של "אנרגיות" בלבד לאדם הקדמוני לא היה קל. כיוון שמערך האנרגיות שלנו היה חשוף, היה צורך כל הזמן להגן על השלמות האנרגטית שלנו ולדאוג שלא תהיה התנגשות בין החללים האנרגטיים. האדם הקדמוני לא היה חזק במיוחד ולא היו לו כלים מיוחדים להגן על עצמו, כל מה שהיה לו הייתה העצמה שלו ואתה הוא ניהל את השליטה בחייו.

העוצמה היא מקור האנרגיה שלנו. ממנה הכול נובע – גם כוח החיים שלנו. זהו הכוח אתו אנו שולטים על נתיב החיים שלנו, הוא זה המאפשר לחלומות שלנו להיות עצמתיים, בזכותו הדברים הנכונים קורים בזמן הנכון. כשיהיה לנו מספיק עוצמה הכול יהיה בשליטה.

אנו כבר יודעים כי כל דבר הקיים בעולנו נכנס תחילה לנתיב שלנו כהוויה אנרגטית, ולאחר מכן הוא מתממש וכך האדם הקדמוני פעל: אם הוא רצה ללכת לנהר ושם ממתין לו נמר, הרי שההוויה האנרגטית של האירוע צריכה כבר הייתה להיות בנתיב שלו. לכן או שהאדם המתין להיעלמותו של הנמר מהנתיב וממהר ללכת לנהר לאחר מכן, או שהוא היה עושה שימוש באותו הכוח הנקרא "עוצמה" דרכו הוא הכניס או הרחיק דברים מהנתיב.

במהלך הזמן האדם התעייף מעמידה על המשמר כל הזמן. השמירה על הנתיב הייתה עבודה קשה ואינטנסיבית מידי, לכן בנינו סוגים של חומות, אשר מגינות עלינו ועוזרות לנו להרחיק את ההוויות השונות מנתיב החיים. במאמר זה אני בוחר להתייחס לשניים מהן, אשר לדעתי הן חשובות יותר.

 

החומות הפיזיות

תפקידן של החומות הפיזיות הוא לשמור על העולם כפי שהוא, ליצור קיבעון. לדאוג שלא יהיו שינויים ושהכל יהיה ברור. אלו החומות אשר יצרו סדר והגדרות ברורות בעולם שלנו כגון כוח משיכה, הגדרות ברורות של איך העולם נראה, ואיך הכל צריך להתנהג. דרך חומות אלו הצלחנו לבנות לא רק מערכת חוקים, אלא גם ליצור את עולם החומר (העולם הפיזי) כפי שאנו מכירים היום. חומות אלו הם שיצרו צורות, קירות, מבנים וכדומה אשר מגנים עלינו בפני העולם החיצוני ומגדירים אותו. אך גולת הכותרת של תהליך זה הוא היווצרות הגוף הפיזי שהנו חומת המגן הסופית והחשובה שאינה נותנת לדבר לחדור: לא לדברים פיזיים ולא לדברים רוחניים. כך למשל היתוש יכול אולי לעבור חומות כמו קירות או חלונות, אולם גם אם הוא יעקוץ אותנו הוא לא יצליח לחדור יותר מאשר כמה מילימטרים ולרוב אין לו יכולת לשבש את מערך האנרגיה שלנו.

הגוף הפיזי הוא המנגנון שבעזרתו אנו לא רק רואים את העולם כיום, אלא הוא זה השומר על יציבות עולם זה, וכך באופן מסודר ומאורגן כאשר אנו נתקל לדוגמא במפגש עם ישות אנרגטית (מדריך רוחני) הגוף הפיזי "יבטל" את הנוכחות הזו ולא יאפשר לנו לראות את מה שמעבר לפיזי.

חומות של אגו:

תפקידן של חומות אלו הוא "לבטל" את כוחן של צורות הקיום האחרות. זה אולי מפתיע, אבל רוב צורות החיים אינן באמת נחותות מאתנו. מפגש עם יתושים, דבורים, צמחים שונים הנראים לנו "חסרי ערך" עלול היה להסתיים רע אם לא היו קיימות החומות האלו. החומות הפיזיות נותנות לכל דבר צורה, אולם חומות האגו עוזרות לנו "לבטל" את כוחן של הישויות ובכך לא לאפשר להם לחדור אל הגוף האנרגטי שלנו. כך למשל אנו מאמינים כי יתושים ודבורים חסרי ערך וחלשים וכך נבנתה חומה המרחיקה את היתושים מנתיב החיים שלנו.

אך ישנן גם צורות חיים שעוצמתם חזקה במיוחד ואיננו יכולים לבנות חומות שירחיקו אותן "באופן אוטומטי" מאתנו. במקרה זה אמנם אנו נעזרים בחומות הפיזיות אשר מגנות עלינו חלקית בפני המפגש ביניהם, אולם חיות כגון: נחשים, עכבישים ארסיים, נמרים, הנם בעלי עוצמה וכוח רבים ואיננו יכולים "לכפות" עליהם צורה נחותה או חסרת חשיבות ולכן המפגש עמם הוא מפגש מאיים בו אנו חווים את תחושת הפחד הפרימיטיבי וללא החומות הפיזיות סביר להניח כי הוא היה מסתיים ברע.

למרות זאת לא אצל כולנו החומות מגינות במאת האחוזים ועדיין בכל שנה, למשל, מתים עשרת אנשים ממפגש עם יתושים. ישנם רבים שהחומות בפני דבורים למשל, אינן כל-כך יציבות ומפגש עם דבורה עלול להיות קטלני.

 

אז מהי העוצמה?

העוצמה היא מקור האנרגיה שלנו. ממנה הכול נובע – גם כוח החיים שלנו. כאשר העוצמה נגמרת אנו מתים. בטבע תהליך המוות הנו מהיר יותר – עץ שנגמרה לו העוצמה יוכה על-ידי ברק או יאכל על-ידי טרמיטים. כאשר לאדם נגמרת העוצמה הוא אמור למות מיתת נשיקה.

העוצמה היא הכוח אתו אנו שולטים על נתיב החיים שלנו. הוא זה המאפשר לחלומות שלנו להיות עצמתיים, בזכותו הדברים הנכונים קורים בזמן הנכון. כשיהיה לנו מספיק עוצמה הכול יהיה בשליטה. המאמר הקודם הציג את נתיב החיים, את הצורך באנרגיה השולטת בנתיב זה ואת ההבדלים בין הכישוף השחור וכישוף הלבן. המסקנה הייתה כי אנו צריכים לשאוף לצבור מספיק עוצמה כיוון שכאשר תהיה לנו מספיק עוצמה הדברים יקרו לבד ללא צורך בהתערבות אלימה.

נשמע כאילו הכול בסדר. יש לנו עוצמה ולכן צריכה להיות שליטה על חיינו, אלא שהאמת רחוקה מלהיות כזו. לאדם המודרני יש בעיה. החומות הנפלאות האלו שמגינות עלינו מפני העולם האימתני, לא נוצרו יש מאין. הן תוצאה של העוצמה. כדי לבנות את החומות האדם המיר את העוצמה הקיימת בו לחומות וכל חומה מאלפי החומות הקיימות בנו "לוקחת" מאתנו עוד ועוד מהעוצמה שיש לנו. כך, ככל שהחומות הפכו יציבות יותר וקבועות כך לא נשארה לנו עוצמה לה אנו זקוקים כדי לשלוט על נתיב החיים שלנו.

כך בפועל, האדם המודרני כמעט מוותר על זכותו לשלוט על נתיבו ועל היכולת לחלום בגלל החומות. בפועל נשאר לנו מעט מידי עוצמה כדי ליצור קסם לבן שיאפשר לדברים הנכונים לקרות בחיינו, לכן אנו עוסקים רוב הזמן בכישוף שחור ורוב האירועים בחיינו מתרחשים תוך כדי מאמץ ליצור אותם. ברור כי חלק מהאירועים הללו אינם נכונים לנו. לא נשאר לנו מספיק עוצמה כדי ליצור מציאות בה הדברים זורמים לכיוון הנכון מעצמם, ולכן המאמץ והטעויות.

כדי ללמד את המערכת שלנו שלא להרים את החומות האלו, עלינו להבין כי המסתורין נמצא בכל מקום, וכי בסופו של דבר, למרות הכול, אנו נמצאים בחשיכה. עלינו להבין כי כל הזמן יש משהו סביבנו שאנו לא מבינים או רואים. שבאמת יש מדריכים רוחניים סביבנו, שכן יש אנרגיות ועולם שאנו פשוט לא מודעים לו. כשנתחיל להפנים את זה פחות נציב את החומות בפני העולם האמיתי.

איך צוברים את האנרגיה הדרושה לנו כדי לערוך לחלימה?

את החומות שהאבולוציה בנתה במשך עשרות אלפי השנים לא באמת נוכל להוריד. לא נוכל לצפות לכך שפתאום נראה את העולם כפי שהוא – סיבים של אור. לא נוכל ללכת דרך קירות כאילו הם לא קיימים, או לנוע ללא מאמץ פיזי. זה לא יקרה. מה שנוכל לעשות הוא קצת להקל על המערכת ולחסוך אנרגיה במקום בו אנו כן יכולים.

אפשר להגיד שמערכת החומות שבינו היא כמו מערכת הפעלה של מחשב. זה ידוע שכשאנו לוחצים פעמיים על תמונה, מה שבאמת יש שם זה לא תמונה, כי אם אוסף של אלפי ביטים. אנו לא באמת יכולים להתבונן על רצף של 6,000 מספרים המורכבים מ-"0" או "1" ולהגיד לעצמו: "ואוו… זאת תמונה מדהימה!". בפועל יש מערכת שמתרגמת לנו את הביטים האלו לתמונה וזה מה שעושה מערכת החומות בחיינו. אך כמו במערכת ההפעלה, גם כאן נמצא מידי פעם עומס מיותר ומערכות גיבוי רבות מידי הגוזלות משאבים. בנקודות האלו אנו יכולים לחסוך, דרך כך שנעזור למערכת, שנלמד אותה כיצד לא לבזבז אנרגיה כל הזמן. נלמד אותה לא לפעול תמיד באופן אוטומטי, אלא לתת לנו מידי פעם את הבחירה, וכך לחסוך את האנרגיה שכה שחשובה לנו – אנרגיית העוצמה.

אך ראשית עלינו לעשות הפרדה בין שני סוגי החומות: החומות הפיזיות הקשורות לחוקים ולאינטראקציה שלנו עם העולם, ולחומות האגו הקשורות לדרך בה אנו מגיבים אל העולם.

 

החומות הפיזיות

החומות הפיזיות הן אלו העומדות בינינו לבין העולם האמיתי. אלו החומות המתרגמות את העולם ונותנות לו את צורתו המוכרת לנו, את היציבות לה אנו רגילים ועוטפת את כל אלו בחוקים היוצרים קיבעון ובטחון.

אנו כה "מוגנים" ושקועים בעולמנו עד כי אנו כלל לא מודעים עד כמה העולם סביבנו הוא כה עצום ומסתורי. בחלימה, כיוון שחלק מהחומות לא קיימות, אנו מתחילים לגלות עד כמה תפיסת עולמנו היא חד-ערכית, עד כמה עולמנו מוגן ויציב ועד כמה חומות אלו באמת נותנות לנו נוחות ובטחון בעולמנו המוכר והידוע.

בחומות אלו נפגוש כשנרצה למשל לראות אנרגיות או לקבל מסרים ממדריכים רוחניים. אז נגלה כי בין העולם הרוחני לבינינו עומדות חומות בלתי נראות, החוסמות את הדרך. החומות לא נמצאות שם כדי להפריע. תפקידם הוא באמת להגן עלינו. הם קיימות שם כדי לא לאפשר למסתורין הנמצא סביבנו לחדור פנימה והן מספקות בפועל מענה לחוסר וודאות.

אם אנו רוצים לעשות צעד לכיוון המסתורין עלינו תחילה להיות מודעים לכך שהחומות קיימות שם, ולעזור לעצמנו לכבות את מנגנוני ההגנה האלו. כשנלמד לעשות זאת נרוויח רווח כפול: לא רק שנזכה לראות ולו קצת מהמסתורין של היקום, אלא גם נחסוך את האנרגיה שהגוף מבזבז כשהוא יוצר את המחיצות האלו.

כדי ללמד את המערכת שלנו שלא להרים את החומות האלו, עלינו להבין כי המסתורין נמצא בכל מקום, וכי בסופו של דבר, למרות הכול, אנו נמצאים בחשיכה. עלינו להבין כי כל הזמן יש משהו סביבנו שאנו לא מבינים או רואים. שבאמת יש מדריכים רוחניים סביבנו, שכן יש אנרגיות ועולם שאנו פשוט לא מודעים לו. כשנתחיל להפנים את זה פחות נציב את החומות בפני העולם האמיתי. כך למשל כשאנו הולכים ברחוב ופתאום נדלקת נורה. צריך לנסות שלא להסביר מדוע היא נדלקה או מה קרה בדיוק. במקום זאת, עלינו ללמוד לאמן את עצמנו להגיד: הנה עוד אחד ממקרי מהמסתורין של היקום. זה בסדר לא להבין מה קרה, וזה ממש נכון להשאיר חלקים לא פתורים בחיים שלנו. ככל שנעשה את זה יותר, כך החומות פחות יתרוממו, אנו נבזבז פחות אנרגיה חשובה ובמקביל האינטואיציה והחיבור שלנו לעצמנו יתחזקו.
נאמר שאנו הולכים ברחוב ורואים משהו הנראה מרחוק כמו כלב פצוע ככל שאנו מתקרבים כך מתעורר בנו תחושה שיש שם משהו אחר, מוזר וחריג. אנו ממשיכים להתקרב ומגבירים את צעדנו, סקרנים לראות מה זה ורואים, שוב מרחוק, כי יש לכלב המוזר הזה זנב ארוך באופן חריג ושחסרה לו רגל. אנו ממשיכים, כמעט רצים, כדי לגלות מה יש שם, מתקרבים ו…. מגלים שזו סתם שקית ניילון גדולה.
זה בדיוק העניין! תשאירו את זה כלב פצוע עם זנב ארוך. אל תנסו לפתור את המסתורין.

image: nurcen

image: nurcen

אותם החומות יתעורר כאשר אנו נעמוד מול שינוי, בעקר שינוי הנכפה עלינו. כך למשל אם יודיעו לנו שהתקן למשרה שלנו נגמר ושאנו צריכים לעשות שינוי, פתאום נרגיש שעולמנו חרב. פתאום כבר לא חשוב שלפני שבוע אמרנו לעצמנו שאנו רוצים כבר לצאת משם, שהגיע הזמן למצוא עבודה חדשה או לשנות תפקיד. פתאום אנו שוכחים כמה לא טוב היה לנו שם. עכשיו התרוממה חומה פיזית וכל שאנו רואים זה רק כמה קשה לנו השינוי. זו שוב חומה פיזית שתפקידה לקבע. בעוד שנים נתבונן על המקום בו היינו ולא נבין מדוע אנו היינו כל-כך אומללים, מקובעים. ובכן, אנו מקובעים כיוון שבנקודות אלו מתעוררת המערכת שאינה רוצה שינויים. עולה החומה שמנסה לשמר את הקיים. זו אותה החומה שעולה כשנראה מרחוק כלב חסר צורה, כשיש מסתורין אחר או תעלומה לפנינו. פעמים רבות לא נוכל לעשות דבר בנקודה זו, אולם לפעמים כשאנו מבינים כי התגובה שלנו היא לא פרופורציונאלית וכי זו שוב אותה החומה שמתעוררת, זה קצת יותר עוזר.

 

חומות של אגו

האגו הוא אחד האויבים הגדולים של אנרגיית העוצמה והוא המכלה העיקרי של כוח חיים חשוב זה. אם לא נלמד לרסן את חומות האגו הם יכו בנו בכל הזדמנות ויעוררו יצרים שאנו לא אוהבים ולפעמים שכלל לא ידענו שקיימים בנו. מצד שני לאמן חומות אלו זו לא משימה כל-כך מסובכת. לא שזה כל-כך קל, אבל זה בהחלט אפשרי.

כדי להתמודד עם החומות כמו שצריך עלינו לתרגל מצבים בהם חומות אלו מתעוררות. מתי הם מתעוררות? כאשר אנו נמצאים במקום בו אנו מרגישים חשובים מידיי ושה"אגו" לא נותן לנו לזרום. יש כאלו שירגישו את האגו מתעורר כשהם נאלצים לנסוע באוטובוס לעבודה, ואני מניח שאצל רובנו אם למשל אם נצא החוצה לריצת בוקר בלבוש חושפני, בהחלט נרגיש את החומות האלו: המבטים, מה יגידו השכנים, כל אלו יעוררו די מהר את חומת האגו ומייד נרצה לחזור ולקבור את עצמנו מתחת לאיזה שמיכה. אפילו לא צריך לצאת החוצה. מספיק לדמיין אותנו יוצאים כדי להרגיש את החומות של האגו מתעוררות.

נסו למשל לדבר עם נמלה, ואני מתכוון ממש לרדת לרצפה ולשאול אותה: "מה שלומך?" נסו לעשות את זה. מייד תרגישו שאתם לא יכולים. מדוע? כיוון שיש חומה בלתי נראית שממש מונעת מאתנו לעשות "דבר שטות כזה". אך זוהי החומה שעליה אנו רוצים להתאמן וכשנהיה מסוגלים לדבר אל אותה הנמלה (ואולי בכל-זאת עדיך לעשות את זה שאף אחד לא רואה), נהיה מסוגלים לזהות את החומה ולהתגבר עליה.

אך החומות האגו שאנו מרימים בפני היצורים השונים הסובבים אותנו מתגמדים לעומת החומות שאנו מרימים בפני אנשים. כאן האגו מקבל את מלוא כוחו וכשהוא מתעורר הוא סוחף אותנו למקום שבו רובנו לא אוהבים להיות. כשנלמד להתמודד עם חומות אלו נרוויח לא רק את האנרגיה שלנו, אלא גם נוכל ללמוד לפעול במצבים אלו לא באופן אוטומט, אלא להפעיל שיקול דעת. נוכל להחזיר את החופש לעצמנו.

לכן אני חושב שכל מי שיש לו בוס עצבני, צועק או מעליב – קיבל מתנה. אם אתם נמנים עם אותם ה"מבורכים", ואתם שוקלים לעזוב את מקום העבודה – אל תעשו את זה. אותו בוס, מכר או אדם מבורך אחר, מאפשר לכם להתאמן על האגו שלכם ובזכותו תוכלו לעשות עבודה אינטנסיבית ולעבור את השיעור מהר יותר.

הרי מה קורה כשעומד אותו בוס, חבר, בן משפחה, שכן או כל אחד אחר שמחליט לצעוק עלינו ולתבל את אותם דציבלים עם מקצועות (עתיקים), משפחה (בעקר הורים) והעלבות אישיות. מה שקורה הוא שמייד עולה בנו חומה שמאלצת אותנו להגיב.

כאן המקום לעצור את זה. אל תגיבו. זה לוקח הרבה זמן ודורש תרגול, אבל נסו להתבונן: על עצמכם ובמיוחד על זה שמולכם. בזמן שהוא צועק, התבוננו בשיניים, בנחיריים בתנועות הפה. נסו לחשוב כמה עוצמה דרושה כדי לצעוק כך. זה כאילו לעשות מדיטציה עם עיניים פקוחות. כשתתבוננו תוכלו להרגיש את החומה המנסה לעלות ותוכלו להתגבר עליה.

זה מזכיר לי בדיחה ששמעתי פעם על נהג עצבני שמייד כשהוא רואה שהרכב ברמזור לפניו מתעכב, ועוד זו בחורה, מתחילי לצפצף. זה כמובן לא עוזר והרכב לפניו תקוע, אבל הוא ממשיך, ממשיך וממשיך. אז פתאום נפתחת הדלת והבחורה שלפניו יוצאת מהאוטו ובצורה רגועה ושליווה אומרת לו: "היי, מה דעתך שנתחלף?"

"להתחלף?", תוהה הנהג העצבני?
"כן", אומרת לו הנהגת. "אתה תכנס לרכב שלי ותנסה להתניע, ואני אשאר כאן ואמשיך לצפצף".

תחשבו כמה הבחורה הזו התאמנה וכמה טוב לה שהיא מסוגלת להגיב בצורה חופשית במקרים כאלו. זה לא ק', אבל אם נתאמן מספיק – נוכל גם אנחנו להיות חופשיים כמוה.

להיות חולם זהו מסע המתחיל ביכולת שלנו לנקות את הנתיב הרוחני וממשיך בכך שאנו מורידים את החומות. זהו מסע ארוך הדורש אימון ושליטה עצמית רבים. החולם אינו מזלזל ביצורים קטנים ממנו ואינו רואה את עצמו חשוב מהם. הוא אינו רואה את העולם כמובן מאליו ולכן נותן כבוד ומשקל לכל אירוע המתרחש בחייו, הוא מתבונן בו ולומד ממנו. החולם יודע להתבונן על הטבע – הוא למד להכיר את המסרים שהטבע נותן לו, והוא מקבל את השינויים הקיימים בטבע ולומד ומתפתח מזה.

בהצלחה וחלומות נעימים,
שגיא.

 

 

5 (100%) 2 votes

רוצה קורס מתנה? שני קורסים שווים מחכים לך כאן:

קורסים במתנהקורס מבוא בקלפי טארוט, בו אלמד אותך את הסודות אותם אני מגלה בשיעור הראשון של קורס הטארוט שלי.

קורס "לעורר את החלום", בו אלמד אותך מה הסוד – כיצד ניתן לחלום יותר חלומות בכל לילה.

הקורסים ניתנים ללא תשלום כמובן, ולאחר ההרשמה אשלח אלייך למייל סדרה של שיעורים מרתקים אותם ניתן לקרוא בזמנך הפנוי.

תגובות פייסבוק

3 תגובות על “אנרגיית העוצמה – איך נחזק את היכולת שלנו לחלום

 1. web page speed

  כ"כ יפה ונכון שבא לי לבכות על פשטות השפה בהסבר לדברים כ"כ "מסובכים" בחיינו.
  חזק ואמץ!

  הגב
  1. רגב

   מבקש להסכים ולחזק את התגובה המדוייקת שלהלן. רעיונות רוחניים מובאים בלבוש ארצי כאשר המנגיש אותם מכירם די צרכו על מנת לעשות שימוש במושגים הבסיסיים. מזכיר לי הדבר את הכתוב באגדות הזוהר, שם נאמר כי רבי שמעון בן יוחאי ידע כל כך טוב את כוונת כל הסודות ה"רוחניים" והרעיוניים המתגשמים בחומר, עד שכאשר רצה לתאר תופעה די היה לו לעשות שימוש במושגים הפשוטים ביותר מעין "כיסא" או "עץ" על מנת לכוון לתובנות ותבניות המחשבה המורכבות מכל והפשוטות כאחת העומדות מאחוריהן.

   הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.