קריאת ה-s.o.s
דוגמאות והסברים


דוגמאות:

 

שאלה:
האם "x" תחליף אותי בדירה


הקלפים:

נסיך מטבעות מלכת גביעים אביר מטבעות

מציגת השאלה כותבת:

טוב אז ככה: זה נראה לי די חיובי (אני חושבת). קשה לי לפרש לעצמי נראה שהדירה תמצא חן בעיני x אנרגיה של רומן זה יגרום לו/ה לשינוים צרכים אביר המטבעות זה גם יקראה מהר הוא ירצה להיכנס ממש בקלות ונסיך המטבעות מבטיח לי שהיה כאן משהו שישמור על הסדר לא יקלקל לי את הדירה. בקיצור המחליפ/ה אידיאלים מה שנשאר זה לנסוע לחו"ל מבלי לדאוג - הכל יהיה בסדר כשאחזור.

האם אני רואה את המציאות כמו שאני רוצה לראות? בבקשה לפרושכם.

האביר והמלכה הם הגב זה על זה אבל המלכה מסתכלת לאחור אל גבו של האביר והנסיך מסתכל על המלכה הוא אפילו מחלל לה ניגון קטן אך זה מקדם אותנו לפתרונכם לי אין ממש רעיון כרגע.


שגיא:

יש כאן רק קלפי חצר. לכן, זה נראה לא מספיק ממשי. היי גולשת יקרה (השם הורד), עצם העובדה שלא ייצא קלף כמו אס המטבעות באמצע מעיד על-כך שמשהו לא ב%100 תקין ושצריך לעשות פעולות שיאפשרו לרעיון להתממש. עצם העובדה שלא יצא ואפילו מינור אחד לישועה קצת מציק לי כיוון שזה יכול להראות שבפועל המעבר לא יתממש.

עקרונית "x" יכולה להיות שותפה מצוינת: היא תשמור על הדירה (נסיך המטבעות) ותטפח אותה. היא רוצה לעשות את השינוי (אביר המטות) ומחכה לשינוי כבר זמן רב.

מלכת הגביעים הוא קלף לא רע, אבל הוא לא אס המטבעות (או שווה ערך) ולכן צריך להבין מה לא בסדר. על פניו נראה לי שזוהי הזדמנות (קלף חצר): הבחורה רוצה להיות לבד, בלי שותפים שיבלבלו לה את המוח, היא צריכה היום שינוי בחייה (מוות ולידה) והדירה יכולה להיות פתרון טוב.

אלא, שיש כאן משהוא לא בוגר. השילוב המוזר הזה של קלפי החצר, האבירים (שמחכים ולא עושים) יכול להצביע על כך ש"x" צריכה קצת "דחיפה" או תמריץ שיעזור לה לזוז.

לסיכום הפוטנציאל מצוין (כמו תמיד בחיים), אבל חסר ל"x" משהו לגבי הדירה. היא לא יודעת להגדיר את זה וכשהיא תקבל תמריץ, אולי היא תזוז.

בהצלחה,
שגיאהשאלה:
האם X תעזוב את העבודה בY- בתקופה הקרובה?


הקלפים:

מלך המוטות תשע מוטות הקוסם

הערות השואלת:

על X עברה ועוברת תקופה קשה ויש בפניה מכשול אחד או שניים והיא צריכה להחזיק מעמד. היא לא מצליחה לממש את הרצונות שלה ולהפוך אותם לאמיתיים למרות שעל פי קלף הקוסם בהחלט יש לה את הכלים והיכולת כן לעשות זאת.

ככל שהיא תמשיך להמתין כך יגברו המכשולים. מלך המטות שהינו מזל טלה מראה שהיא אישה יוזמת יחד עם זאת יש לה נטייה להמשיך משהו ולא לסיים.מה גם שהיא עושה את כל העבודה ואינה מאצילה על אף אחד אחריות מה שמקשה מאוד על עבודתה.

כתשובה סופית אכן נראה ש X תעזוב את העבודה.
אשמח לכל פרשנות נוספת.


תגובת גולשת:

אין לי הרבה להוסיף, אבל נראה לי שהיא לא תעזוב מייד אלא תחזיק עוד קצת מעמד, ואולי אפילו עדיף שתחזיק מעמד קצת. נראה לי שברקע היא יודעת מה היא רוצה וגם איך לעשות זאת (הקוסם). אם אני הולכת עוד קצת הייתי אומרת שהיא רוצה להיות עצמאית או לפחות יותר עצמאית בעבודה, כי הקוסם מממש את השוטה (שהוא התחברות לחופש=עצמאות). זה מתיישב גם עם מלך המטות, וכאן הייתי מפנה את תשומת ליבך שמלך המטות (מזל טלה) נמצא בהחלט בזיקה חזקה לנושאי עבודה ויזמות (שוב מצביע על צורך בעצמאות...), ולכן הוא נמצא בפאזה האקטיבית שלו המצביע על יצירה, חום, תשוקה, יזמות, צורך לבטא את עצמך בעבודה, מהירות ועוצמה בעשייה, ולאו דווקא על הצד הפאסיבי. לסיכום: ברקע יש לה סיבות טובות מאד לרצות לעזוב, וכנראה גם תכונות אופי שיתמכו ברצון, אבל היא תנסה להחזיק מעמד עוד קצת, אולי כדי לשפר עמדות לקראת היציאה. ובכל מקרה אני לא מכירה את הבחורה, אבל בהחלט צריך לצאת עם "צידה" וגם עם תכנית ולא ללכת אחרי מזל טלה, שהוא גם אגרסיבי ומתפרץ ומקשה על המגמה של להחזיק מעמד.


שגיא:

היי לכולם,
גם אני אהבתי את הפירוש. רק הערה קטנה:
מלך המטות במקרה הזה הוא פסיבי. השאלה נשאלה לגבי מקום העבודה ולא לגבי עזיבה של מקום העבודה. אם השאלה הייתה נשאלת: "האם לעזוב את העבודה", אז מלך המטות היה פסיבי. למרות זאת יש לו כאן תפקיד "כפול" והמסר שלו הוא חשוב! במקום העבודה הקלף מראה את הצד הפסיבי - היא נמצאת באנרגיה של חוסר רצון להחליט, האנרגיות שלה נמוכות ואין לה כוח, אבל המלך מחכה ליריית הפתיחה ואם היא תעזוב את מקום העבודה - אז הוא יהפוך לאקטיבי ויזנק כמו טלה על הפרוייקט הבא.

ככלל אולי השואלת צריכה למצוא לעצמה מקום עבודה עם יותר ריגושים ופרוייקטים, מקום שבו היא לא תשתעמם ושתמיד תוכל לרתום את החלק היצירתי/יזמי שלה.

דרך אגב, גם אני חושב שבסופו של דבר היא תעזוב ושכדאי שהיא תחזיק מעמד עוד קצת כיוון שבעוד כחודשיים (9 שבועות) היא תמצא משהוא טוב יותר.

בהצלחה,
שגיא.השאלה:
האם X מעונין בי ?


הקלפים:

שש מטות ארבע מטבעות ארבע מטות

הערת השואלת:

איני מצליחה להבין האם כן או לא .
תודה לתשובתך
ושנה טובה ומתוקה !

תגובת גולשת:

שלום !

התשובה בעצם טמונה בקלף האמצעי והוא 4 מטבעות אשר מייצג מצב בו האדם עליו מדובר מעוניין בך אך לדעתי לא מהסיבות הנכונות ולמה?! , קלף זה מייצג מצד אחד מצב יציב אך מצד שני מישהו קצת בעייתי שיש לו נטייה להצמד למשהו מהסיבה שזה הדבר היחיד שהוא מכיר זאת אומרת שאת כרגע מבחינתו מישהי שהוא מעוניין כי אין אחרות ואם היה לדעתי הוא היה מנסה הרי 4 מטבעות הוא קלף יציב אך מראה כי יש לאדם שנשאל בעייה להתמודד עם תחרויות והתנסויות אחרות והוא רוצה בזה אך מףחד אני חושבת שסיבה למה הוא מפחד מגיעה מהקלפים הצדדים :

4 מוטות מהווה איזשהו מסע, תהליך שיהייה לו במציאת מישהי ואין לו כח לזה כמו גם קלף 6 החרבות שמייצג הפסקה מה שהשואל לא רוצה כנראה יש לו בעיה להיות לבדו להתנתק אפילו אם זה למשהו זמני.

אני חושבת שאם את באמת רוצה תנסי לעורר בו עניין כלומר ריגושים כייף או בכלל דברים מיוחדים שהוא יראה מעבר לזה שאת לא "סתם" אחת אני מקווה שעזרתי!

שנה טובה!!


תגובה של גולשת נוספת:

כנראה שכן

הקלפפים בקריה חיובים מה שאומר שכנראה שכן אבל יותר חשוב מכן או לא זה ההזרכה שהכלפים נותנים לך הם אומרים לך כי X חש מאוים ולכאן איננו מתקשר איתך כפי שאת רוצה 4 מטבעות הקלפים התומכים נותנים לך את ההדרכה אך להגיעה לקשר שאת רוצה 4 מוטות אומר לך צאי לדרך לא חשוב מה יהיה או במלים אחרות 4 מוטות אומר לך צרי קשר עם xותשקעי מחשבה באיך את בונה איתו את הקשר מה שחשוב ב4 מוטות זה הדרך ולא התוצאה את צרכה להיות רגישה לתחושת הפחד של X ולחשוב על הדרך לX על אך בונים עם X קשר מעבר לזה 6 מוטות אומר כי תזכי לנצחון עם תחשבי על הדרך ועל אך לבנות איתו את הקשר בלי להכניס אותו לפניקה תוחלי לזכות בו ולהגיעה לנצחון המיוכל

בהצלחה ושבוע טוב


שגיא:

באופן כללי נראה כי "x" מתעניין בך. בהתבוננות מהירה בקלפים ניתן לראות כי כולם חיוביים. גם קלף 4 מטבעות חיובי וזאת למרות שיש לו חזות קצת "קמצנית" או בעייתית. אם מסתכלים רק על התוצאות: קלף 4 מבעות מראה כי בן הזוג מתקמצן על הרגשות שלו, הוא די מסוגר, לא תקשורתי ומאד קשה להבין מה הוא רוצה בעצם. אבל לכל אלו יש סיבה: בפועל "x" מתעניין בך, אלא שהוא מפחד, או מרגיש מאויים ולכן לא רק שהא זהיר, כי אם גם נצמד לדפוסים ולדרכי החשיבה המוכרות לו.

קשה להבין ממה הוא מרגיש מאויים - אם זה ממך, מהעובדה שפתאום זה נראה לו רציני (והוא מפחד להתחייב) אם זה מהעתיד ואולי הוא פשוט לא מקבל ממך מספיק סימנים המראים לו שהוא יכול להמשיך. בכל מקרה כדאי שתראי לו שאין לו ממה לחשוש ושאת בעניין ומכאן הדברים צריכים לזרום.

הקלפים 6 מטות ו4 - מטות מחזקים את הטענה כי הוא רוצה בך, אלא שנראה כי הוא מציב לעמו את המטרה: " להשיג אותך" (4 מטות) ופחות נהנה מהדרך ומהתהליך. יחד עם זאת כאשר הוא "ישיג אותך" (6 מטות) ההתלהבות שלו תדעך וכאן את צריכה להתערב... אבל כשנגיע לגשר....

בהצלחה,
שגיאהשאלה:
שאלתי לגבי מערכת הזוגית שלי - מה יהיה?


הקלפים:

המיזוג הקיסר תשע גביעים

תשובה (שגיא):

קלף המיזוג: אל תאבדי את האמונה. את יכולה לעשות את זה !

היי,
הקלף המוביל הנו קלף הקיסר המייצג את הכיוון אליו את הולכת וכן את המקום בו את נמצאת. הקלף מראה כי הזוגיות צריכה להפוך להיות יציבה וחזקה, אולם יחד עם זה הקלף מראה כי כל זה יקרה בתנאי שתלמדי לשלוט על עולם החומר. לשלוט על עולם החומר, בתחום הזוגיות, הנו תהליך ובו אנו לומדים להביע את עצמנו, לדבר על מה שמפריע לנו ולהגיד מה אנו מרגישים. הקלף מראה כי את חייבת ללמוד להביע את עצמך וליצור איזון בין הרגשות שלך ליכולת שלך לבטא אותם.

בנוסף הקלף מצביע על תחילתה של בעיה: קלף הקיסר מייצג דמות אב וכנראה שהקלף בא להראות לך שאחד המכשולים במערכת היחסים היא האבא של בן הזוג. הקיסר, כאבא, מחפש עבר בנו בת זוג צייתנית, נאמנה, שתתן למשפחה ולו כבוד ושתהיה מבית טוב. אם את לא כזו (עבורו) אז הנה הבעיה מתחילה.

אם את רוצה להשלים עם האבא כדאי שתכתבי לעצמך מה הן הטענות שלכאורה הוא מייחס לך. תנסי להחמיר עם עצמך וכשתכתבי את כולם, אני מאמין שתוכלי להבין מה עלייך לעשות.

הקלף 9 גביעים מראה כי בזוגיות הכל צריך להיות בסדר וכי הבעיה היא לממש את הזוגיות ולהעביר אותה לפסים קצת יותר רציניים. הקלף מראה (דרך הסיפור המיתולוגי, בו קופידון פונה לזאוס (שהוא הקיסר) כדי שיעזור לו להתחתן עם פסיכה) כי האבא של בן-זוגך הוא הפתרון וכי את חייבת למצוא דרך להגיע אליו. יכול להיות שהאבא מייצג את דעות אמו של בן הזוג אולם הוא המפתח.

קלף המיזוג מראה כי את צריכה אמונה וכי עלייך להבין כי בסוף הכל מסתדר. אל תאבדי את האמונה שלך כיוון שהאמונה היא הדבר החשוב שיש לך ובזכותה גם תוכלי לגשר בין כל הפערים הקיימים.

השאלה שלי היא איפה בן זוג בכל הסיפור! בפועל, הייתי מצפה ממנו להיות זה שפועל ומגשר ביינכם, כך שלדעתי את צריכה ללמד אותו לפעול למען הזוגיות שלכם וקלף המיזוג מראה כי את יכולה לעשות את זה.

בהצלחה,
שגיא.שאלה: מערכת יחסים בעבודה

פריסה שעשיתי לעצמי ביחס למערכת יחסים שיש לי עם חברה לעבודה. באופן אישי אני מחבבת אותה מאוד אך כעובדת היא ממש אסון ובלתי נסבלת! קשה לי להתייחס אליה יפה כאשר אנו בעבודה ואני לא יכולה להעריך אותה או לסמוך עליה. זה מצב קשה. הפריסה שלי יצאה כדלקמן


הקלפים:

שתי מטבעות שש חרבות ארבע מטבעות

הערת השואלת:

בעד - 4 מטבעות שפירשתי אותו כהמלצה להיצמד למצב או לאדם משיקולי נוחות (אין כאן שיקול כלכלי)זה אולי מסמל את הקיבעון המחשבתי שלי כלפיה? אינני יודעת.

נגד - הקלף 2 מטבעות - שאולי קורא לי להפסיק להתייסר ולהתחבט ביחס אליה ולקבל החלטה מודעת כיצד לנהוג עימה ולהתייחס אליה. קלף התוצאה האמצעי 6 חרבות - שזה בגדול מסמל פניה לעבר כיוון יותר טוב ויותר חיובי - למרות שהמשקעים תמיד ישארו . מה דעתך על הפירוש שלי? אודה לך אם תגיב.


שגיא:

היי,
ראשית רציתי להגיד כי פריסת ה-אס.או.אס הנה מיסודה קריאת שאלות, והיא טובה במיוחד בשאלות של כן ולא. כיוון שלא נשאלה שאלה של כן ולא אני אתייחס לקריאה זו כקריאה של מסר ואתחיל:

המסר המרכזי נמצא בקלף המוביל 6 - חרבות. קלף זה מדבר על מצב של חופשה ומראה שיש לך נטייה לחכות שהמצב ייפתר מעצמו. את חושבת שאת נמצאת בהפסקה, אבל בסופו של דבר המצב לא ישתפר בעבודה. את חייבת ללמוד לקבל את החברה לעבודה או לעשות צעד יותר קיצוני.

מצד שני ייתכן והמצב בעבודה ישתפר לתקופה קצרה (מכאן עניין החופשה) במהלך חצי השנה הקרובה עם החברה, אבל השיפור לא יהיה לאורך זמן ובסופו של דבר תצטרכי לחזור ולהתמודד עם הבעיות האמיתיות.

באופן כללי הקלפים בעד ונגד לא חייבים להיות בעד ונגד מוצהרים. יכול להיות מצב בו יהיו גם שני קלפי בעד ושני קלפי נגד, או לייתר דיוק שני קלפים תומכים ושני קלפים חוסמים.

אני הייתי מתייחס לקלף 4 מטבעות כאל קלף חוסם. הקלף מייצג הצמדות לקיים מתוך תחושת איום. לדעתי הקלף רומז לך להפסיק להיצמד למה שאת מכירה ולהתחיל להשתחרר ולחשוב על דרכי פעולה חדשים העומדים בפנייך. נראה כי את מרגישה מאוימת, לא בגללה, כי אם בגללך ובגלל הפחד שלך להגיב כפי שאת רוצה. את נצמדת למה ש"נוח" לך ולא משתחררת, וסביר להניח שזה המעשה הלא נכון.

קלף 2 מטבעות מייצג מצב של לחזור מיום עבודה מהנה. כאן יש הזדמנות לשואל למצוא את הדבר הנכון עבורו, לגלות את ה"אמת" אלא שהוא צריך להיות קשוב לעצמו כדי להיות שם ולא להתחמק. נראה לי כי את יודעת בתוך תוכך מה את צריכה לעשות ופשוט "לא עושה את זה". כללית זהו קלף תומך בד"כ, אולם אם לא תהיי אמיצה כדי לשאול את עצמך מה אני צריכה לעשות, הוא יהיה קלף חוסם.

לסיכום, המסר הוא שעלייך לעבור לשלב הבא של היחסים בניכם ולפתור את זה. לא להשאיר את זה "באוויר".

בהצלחה...
שגיא

רמאמה תספדהל

על הכותב:

שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 12 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות.
על הכותב בהרחבה, לחצו כאן
את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה
וכן בקורסי: טארוט טארוט מתקדמים ו- חלומות