שאלות ותשובות – קורס טארוט המלא

שאלות ותשובות

 

מה זה אומר ליווי אישי בקורס?

הניסיון האישי שלי כמורה לימד אותי שתרגול הוא הדבר החשוב ביותר שתלמיד צריך כדי להיות קורא טוב בקלפים. לא הגישה לקלפים היא הקובעת מי יהיה קורא טוב ומי לא, וגם לא זכירת כל הקלפים בעל-פה. הדבר החשוב יותר מכל זה תרגול. ללא תרגול כל העבודה הקשה והלימוד לא יהיו מעשיים.

לכן הקורס כולל תרגולים רבים במהלך השיעורים וכן תרגולים בבית, ואני מעודד את התלמידים להתקשר אליי עם קריאות שנערכו במהלך השבוע וזמין כדי לפרש אותם יחד אתכם, התלמידים. בדרך זו, אלו הרוצים לתרגל הרבה ולקדם את היכולת שלהם לקרוא בקלפים, יכולים לעשות זאת בקצב שלהם תוך ליווי אישי צמוד.

בשלב הבא של תהליך התרגול, התלמידים מוזמנים לענות בפורום הטארוט שלי בוואלה, בו הם יכולים להיחשף לגישות נוספות, לערוך קריאות לאנשים שהם לא מכירים, ולעזור להם בשאלות, בעיות וקשיים. גם בפורום התלמידים לא לבד והם עונים תחת פיקוח צמוד ומקבלים עזרה ותמיכה לאורך כל הדרך. מיותר לציין שעבודה בפורום מאפשרת גם חשיפה עצומה וקרש קפיצה מצוין לעבודה עם אנשים. רובם המוחלט של הקוראים בפורום מקבלים פניות לקריאות אישיות והפורום מאפשר להם לא רק פרקטיקה, כי אם גם להתחיל את הקריירה שלהם כקוראים בקלפים.

האם יש שיעורי בית בקורס?

כן. בקורס יש שיעורי בית ועבודות. בסוף כל שיעור מקבלים התלמידים שיעורי בית בהם הם מתבקשים לתרגל את הקלפים שנלמדו בשיעור. על התשובות אנו עובדים במהלך השיעור הבא, או באופן אישי ולאחר מכן התלמידים מקבלים את התשובות הנכונות למייל. השאלות והתשובות בנויים כך שיאפשרו לא רק ללמוד את הקלפים היטב, אלא גם להתמודד עם מגוון שאלות מאתגרות בהם אנו נתקלים במהלך הפרקטיקה של הקריאה בקלפים.
דוגמא של שיעורי בית ותשובות מהשיעור השלישי מחכה לכם כאן.

האם אצליח בסוף הקורס לדעת לקרוא בקלפים?

אין שום סיבה שבסוף הקורס לא תוכלו לדעת לקרוא בקלפים ולערוך קריאות מקצועיות, אפילו בתשלום. יחד עם זאת המכשול העיקרי בתהליך ההכשרה יכול להיות איכות וכמות התרגול שתעשו. ללמוד לקרוא בקלפים זה דבר אחד, אולם התרגול הוא החלק החשוב. לכן כל כך חשוב לי לאפשר לאנשים ליצור עמי קשר במהלך הקורס ולאחריו, וזאת כדי שתוכלו לערוך כמה שיותר קריאות, לקבל כמה שיותר פידבקים ולתרגל כמה שיותר.

איך אני יכולה לדעת שהגעתי למקום הנכון?

פעם שמעתי הרצאה שבה אמר המנחה: "להצלחה יש תמיד עקבות. אם אתם רוצים להגיע למקום הכי טוב – לכו אחר עקבות ההצלחה". לימוד טארוט לדעתי, הנו לא רק תוצאה של ידע, אלא הוא בעקר קשר בין תלמיד למורה: לכן אני מאפשר לאנשים להיפגש איתי, להתרשם ולראות אם יש כימיה. אם זה מספיק חשוב לכם ואתם מוכנים לפנות זמן בשביל לפגוש אותי, אז זה גם חשוב לי ואני אמצא את הזמן לפגוש אתכם.
את השאריות שההצלחה משאירה אתם מוזמנים לגלות: כנסו לאינטרנט, לפורומים, קראו המלצות של תלמידים, דברו עם בוגרי קורסים. אני מלמד יותר מ-22 שנים. מאות תלמידים כבר למדו אצלי ויש לרבים מהם דברים טובים לספר לכם.

מה קורה אחרי שמסיימים את הקורס?

התמיכה והליווי האישי לא מסתיימים. לאחר הקורס אפשר ומומלץ להמשיך ליצור עמי קשר ולקבל עזרה ותמיכה. כשתסיימו את הקורס ותרצו להמשיך להתקדם, תוכלו להתחיל תקופת התמחות בפורום הטארוט שלי. בתקופה זו, תוך פיקוח, תוכלו לעשות קריאות רבות, ולעבוד מול מקרים חיים. כשתסתיים את תקופת ההתמחות, תהפכו לקרואים מוסמכים. מעבר לניסיון הרב שהפורום נותן, תוכלו ליהנות גם בפרסום ומלקוחות שיתחילו להגיע.

האם יש אדם שלא יכול ללמוד טארוט?

אני לא מאמין בזה. אני חושב שכל אחד יוכל. השאלה היא כמה הוא מוכן לעבוד בשביל זה. ככל שאני מלמד יותר, כך אני נתקל ביותר ויותר מקרים המשכנעים אותי שכל אחד שרוצה – יכול. לימדתי למשל בחורה עם פיגור שכלי, היה לי תלמיד שהתקשה לקרוא, ובימים אלו יש לי תלמיד עיוור. כמובן שמקרים אלו דורשים ליווי אישי צמוד יותר, אולם אם הם יכולים – אני בטוח שגם אתם יכולים.

קראתי שלימודי קלפים קשורים בהתפתחות אישית, מה זה אומר?

ללמוד קלפי טארוט זה להכיר את החיים. הקלפים הם השתקפות של מי שאנו דרך 78 החלקים מהם אנו מורכבים. כשאנו לומדים קלפים אנו בעצם לומדים מי אנו ולומדים להכיר את הפוטנציאל האמיתי הטמון בנו. בקורס אני במיוחד שם דגש על החלקים הרוחניים שלנו המקבילים לקלפים של הסדרה המרכזית, כיוון שמצד אחד הם מייצגים את החוקים על-פיהם העולם מתנהל ומצד שני הם מייצגים את השיעורים שלנו בחיים. להכיר את מי שאנו, את השיעורים שלנו בחיים, ואת הגורמים המעכבים אותנו אלו הם אחת התמורות הגדולות של לימוד קלפי הטארוט.

איך קשורים הסיפורים המיתולוגיים עם קלפי הטארוט?

במהלך עבודתי כמרצה ומורה לקלפים אני פוגש רבים הרוצים ללמוד קלפי הטארוט ולרובם יש את אותה השאלה: איפה מתחילים, איך יודעים איזה פירוש הוא הנכון. ובכן, דעתי היא שפירוש נכון מתחיל לא בהבנת הציור של הקלף, כי אם בהבנת המיתוס, הארכיטיפ אותו מייצג הקלף, כיוון שרק הבנת הארכיטיפ, הבנת המכנה המשותף הקולקטיבי אותו מייצג הקלף תאפשר להבין מה מתעורר אצל השואל.

ללמוד טארוט בדרך של סיפורים זה פשוט יותר נוח. יותר קל לזכור את הקלפים בהקשר לסיפור מיתולוגי מאשר ללמוד את הקלף בעל-פה, ופעמים רבות יותר נוח להציג לשואל סיפור, משל, ובדרך זו לעורר בו את התובנות שאנו רוצים שיתעוררו. הסיבה החשובה יותר היא שהסיפורים המיתולוגיים מכילים את הארכיטיפים החשובים של חיינו. הבנת האלמנט הבסיסי שהתעורר עכשיו אצל השואל, תאפשר לנו להיות קוראים בקלפים טובים יותר ולהבין מדוע השואל עושה את מה שהוא עושה טוב יותר.

לדוגמא: ידוע שקלף 8 מטות הוא קלף מצוין בכל הקשור למערכות יחסים, אולם פחות ברור מדוע. מה בעצם קורה אצל השואל בקלף זה שלא קיים בקלף אחר. מה עכשיו התעורר שלא היה קודם?

הקלף שמונה מטותהארכיטיפ של הקלף מציג רעיון בסיסי הקיים בכל אשה (ואצל הגברים הוא יופיע בקלף 9 גביעים). הוא מציג את המוכנות לזוגיות ואת המוכנות לחוות זוגיות אמיתית, מלאה וטוטאלית. הסיפור של הקלף הוא הסיפור של מדיאה העוזבת את בית אביה לטובת אהובה יאסון. אהבתה ליאסון היא כה גדולה עד שמדיאה מוכנה להקריב את הכול לטובת האהבה ולשלם כל מחיר. המחיר במקרה זה הוא בגידה בבית אביה והליכה אחר יאסון לארץ אחרת מבלי לחזור.
איך זה קשור לחיינו, תשאלו בוודאי? מתי האשה בוגדת בבית אביה והולכת מבלי לחזור? והתשובה היא: כל הזמן! צריך רק לדעת להתבונן. לפני החתונה באה הבת ואומרת לאביה (כמובן לא במילים אלו): "תקשיב אבא, החלטתי לבגוד בך ובבית שלנו. אני עוזבת את הבית. אני הולכת אחרי בעלי לעתיד ושתדע לך שלעולם לא אחזור. בעוד כמה ימים, כשאתחתן", היא ממשיכה, "אני כבר לא רוצה להיקרא גלית כהן. בית כהן לא קיים יותר עבורי ובעוד כמה ימים אני אהיה " גלית נחמני" ובעצם אני כבר אהיה שייכת לבית אחר ואין לי כל כוונה לחזור.

קלף 8 מטות מראה לנו שהשואלת מוכנה לעזוב את הבית, להפוך להיות דבר אחר ולהיכנס כול-כולה לתוך זוגיות שהיא לא רק אהבה כי אם בניית חים משותפים. בפעמים הקודמות היא אולי התאהבה, אבל עכשיו היא מוכנה לעזוב את הבית וללכת עד הסוף. לכן זהו קלף של זוגיות, לא בגלל שככה אומרים, אלא בגלל הקשר שלו עם הארכיטיפ של לעזוב את בית האבא ולהתחיל חיים חדשים.

 

לפרטים נוספים התקשרו: 03-5298840 או שלחו לנו את הטופס

פורסם ב על ידי .

אודות שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים - מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 21 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות. על הכותב בהרחבה

תגובות פייסבוק