קלפי הראבעבקלפי הארבע השואל צריך לבנות תחילה את היסודות, להתחזק ורק כשהיסודות יהיו בנויים נכון הוא יוכל להמשיך הלאה לשלב הבא
זה אמנם טיפה מתסכל, אולם אם השואל ירוץ קדימה לפני שהכול יהיה מוכן, הוא לא באמת יגיע אל המטרה שלו.פעמים רבות נגלה שגיל השואל הוא דבר חשוב ולמרות שנראה לכאורה שזה לא קשור לקלפים, הרי שהגיל יכול מאד להשפיע על הלך הרוח של השואל ולתת לנו כלים דרכם נוכל להבין היכן עומד השואל ומהם הקשיים הסביבתיים מולם הוא מתמודד.

מאמרים > הארקונה הקטנה > ארבעת קלפי הארבע


תרגול - מיינורים

ארבעת קלפי הארבעשלום לכולם,

בתרגול שעבר תרגלנו את קלפי השלוש אשר סיימו את השלישייה ראשונה מתוך שלוש שלישיות מהם מורכב המספר תשע. עכשיו בקלפי הארבע אנו נפגשים בספרה ארבע שהנה הראשונה בשלישיה השנייה, שלישיית מספרים אשר עוסקים בבניית יסודות. אמנם הארבע מגיע אחרי השלוש, אחרי תוצאה, והוא כבר רוצה לפרוץ ולרוץ קדימה, אולם עליו לדעת כי תחילה יש לבנות את היסודות וכל אחד מקלפי הארבע ילמד אותנו איזה יסוד יש לבנות תחילה לפני שרצים לשלב הבא.


התרגיל

נורית היא אשה נשואה, בת 42, שהילדים שלה כבר גדולים (הקטן בן 17) והיא חושבת שהגיע הזמן לפרוש מעבודתה ולהגשים חלום ישן שלה: היא רוצה לחזור ללימודים ולסיים את התואר השני שלה. העניין הוא שהיא חוששת שמבחינה שכלית היא כבר לא כמו פעם ושזה יהיה לה קשה מדי.
שאלתה היא: "האם נכון לי לחזור ללימודים בשנת -2008-9?"


לפני שאתם ממשיכים הלאה...

עכשיו שתעצרו כאן את הקריאה של המאמר. קחו עט וניר וכתבו לעצמכם מה הייתם עונים לרועי אם היה יוצא לכם בכול פעם קלף אחר מארבעת קלפי השניים. בדקו את עצמכם תחילה עם קלף ארבעה מטות, לאחר מכן חשבו מה הייתם עונים אם היה יוצא קלף ארבעה המטבעות, אחר-כך לפי ארבעה הגביעים ולבסוף לפי ארבע חרבות.
קחו את הזמן שלכם, כנסו "לאינדקס קלפי הטארוט" ותקראו את הפירושים שוב, ולאחר מכן, כתבו על דף מה הייתם עונים לנורית. אחרי כן חזרו לכאן והשוו בין התשובות שלכם לתשובות שניתנו כאן.


בהצלחה...


התשובות


הערה כללית לגבי המספר ארבע

קלפי הארבע רוצים להמשיך את התוצאה שקלפי השלוש הגיעו אליה. הם רוצים לרוץ קדימה, לעבור לשלב הבא, אולם זה עוד לא נכון. השואל צריך לבנות תחילה את היסודות, להתחזק ורק כשהיסודות יהיו בנויים נכון הוא יוכל להמשיך הלאה לשלב הבא. זה אמנם טיפה מתסכל, אולם אם השואל ירוץ קדימה לפני שהכול יהיה מוכן, הוא לא באמת יגיע אל המטרה שלו.
בכל אחד מקלפי הארבע אנו נצטרך להבין מהו היסוד שאינו שלם אצל השואל, מה יש עוד לבנות וכשהשואל יצליח להבין מה צריך להתחזק, להתמקד ולטפל בנקודות התורפה שלו, הוא יוכל להצליח.


הערה כללית לגבי הגיל של השואל

פעמים רבות נגלה שגיל השואל הוא דבר חשוב ולמרות שנראה לכאורה שזה לא קשור לקלפים, הרי שהגיל יכול מאד להשפיע על הלך הרוח של השואל ולתת לנו כלים דרכם נוכל להבין היכן עומד השואל ומהם הקשיים הסביבתיים מולם הוא מתמודד. כך למשל, שאלה על בן זוג אצל בחורה בת 20, יכולה להיות שונה מאוד במהות שלה לעומת שאלה זהה אצל אשה בת 39. נכון, שתיהן נמצאות במערכת יחסים נפלאה, אולם ברוב המקרים נגלה הבדל עצום ביחס של השואלת לגבי המשך הקשר. האשה בת השלושים נמצאת לרוב במקום בו השאלה: "לאן דרכנו" היא יותר מהותית, יש לחץ של ההורים, השעון הביולוגי "מתקתק" ולרוב היא לא תיתן לעצמה כמה שנים לבדוק לאן זה הולך.
גם במקרה שלנו, הגיל, והעובדה שנורית כבר לא צריכה לטפל בצורה אינטנסיבית בענייני הבית והילדים, העובדה שנורית יכולה להרשות לעצמה לפרוש לטובת הלימודים תהיה שונה מאשר מקרה אחר בו נפגוש נורית בת 34, עם שני ילדים קטנים, עם הרבה פחות חופש ועם הרבה יותר קשיים.


ארבעה מטות

הקלף ארבע מטות תומך ביציאה למסע, בהרפתקאות ומבטיח הצלחה. אולם יחד עם זאת הוא מזהיר את השואלת שלא לרוץ קדימה וליהנות ממה שהיא עושה. נראה שהיא כל-כך נעולה על המטרה: להשיג את התואר, שהיא עומדת לשכוח ליהנות מהדרך. ליהנות מתהליך הלימוד, מהארוחות בקפיטריה, מהחברה. גם את התחביבים שלה סביר להניח שהיא עומדת לנטוש ולהיות מרוכזת רק בלימודים. הקלף הרי מבטיח לה הצלחה, אולם אין זה אומר שעליה לדחוק את עצמה, ללמוד במסלול אינטנסיבי ולהיות לחוצה. "לאן את מהרת?", נשאל אותה.ארבעה מטבעות

הקלף מראה שנורית מרגישה מאוימת ואנו כבר יודעים שהדבר המאיים עליה מכל היא התחושה שהיא כבר "לא בכושר". אמנם נוכחות הקלף מראה שהכול בסדר ותחושת האיום של השואל הנה מדומה, אך בפועל, תחושת האיום הנה גורם מכשיל היכול לגרום לנורית לוותר על הלימודים ואפילו לא לנסות.
נורית חשה פחד וחוסר בטחון וכפי הנראה תיצמד למוכר והידוע: היא תרצה להישאר במקום העבודה שלה ולשכוח מהכול, אולם החלק האירוני הוא שהקלף מראה שיש לנורית את כל מה שהיא צריכה כדי להצליח. ארבע מטבעות הנו קלף המראה שהשואל יושב על משהו טוב, שיש לו כישורים רבים וביניהם יכולת שקידה והתמדה. לכן נורית חייבת להתמודד עם הפחד ולהשתחרר.


ארבעה גביעים

עד לא מזמן נורית מאד התלהבה מרעיון הלימודים. היא הייתה בטוחה בעצמה וראתה את עצמה לומדת לתואר. אולם משהו קרה לא מזמן. מישהו או משהו הרעיל אותה והכניס בה ספקות שעקרם כמובן קשורים ביכולותיה המנטאליות. גם כאן, כמו בקלף ארבעה מטבעות הכול בסדר. היכולות המנטאליות של נורית בסדר גמור ומה שהיא צריכה זה לחדש את האמונה שלה בעצמה ולהתעמת עם הספק.
עלינו, הקוראים, מוטלת האחריות במקרה זה להבין יחד אתה מהיכן נובע הספק שלה. אולי זה מהבעל, מ"חברה טובה", חברים מהעבודה ואולי היא קראה איפה שהוא מאמר בנושא. לא משנה מהיכן זה בא, עליה להתעמת עם הספק, לחקור ולגלות שאין אמת מאחורי הספק.


ארבע חרבות

הקלף מראה שעכשיו זה לא הזמן להתחיל את הלימודים ושנורית צריכה לחכות. סביר להניח שנורית צריכה יותר לחקור, להבין מה היא רוצה ללמוד, באיזה מוסד לימודים נכון לה ללמוד, והנתונים שיש לה אינם מספיקים כדי להחליט. נורית צריכה להבין שייקח לה זמן להבין מה היא באמת רוצה ללמוד: עליה לבקר במוסדות שונים, לפגוש יועצי לימודים, לשמוע הרצאות והתהליך עלול להמשך מעבר למועד פתיחת הלימודים.
הקלף מראה שאין מה למהר ולמרות שנורית מאד רוצה כבר לגמור עם זה ולהתחיל ללמוד, אם היא תפעל עכשיו, לפני שהיא השקיע זמן החיפושים אחר הדבר הנכון, היא תפעל בטרם עת ותפספס.בתרגיל הבא, נתרגל את מספרי החמש, ונגלה את הקשר בין קלפי הארבע לקלפי החמש. נגלה שפעולה פזיזה וריצה קדימה בשלב הארבע יכולה להיות הרת אסון עבור הקלף הבא באותה הסדרה ושפעמים רבות כדי למנוע כאב, עלינו לפעול מבעוד מועד. את מי שרוצה להיות יותר מוכן, אני מזמין להיכנס לאתר שלי ולקרוא על ארבעת קלפי החמש קצת יותר.


להתראות בשבוע הבא,

שגיא.


רמאמה תספדהל

על הכותב:

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 14 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות.
על הכותב בהרחבה, לחצו כאן
את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה
וכן בקורסי: טארוט טארוט מתקדמים ו- חלומות


 
הארקונה הקטנה
לרשימת המאמרים המלאה
חזרה לדף הבית: טארוט חלומות וקצת יותר