מנחי קורס חלומות

מה חדש באתר


שגיא מנדלבוים

את דרכי הרוחנית התחלתי בתקופת הצבא. שם, אמנם לא היה דבר מעניין והייתי "עוד ממר"מניק שחייו מתוכננים בקפידה", אולם מפגש מקרי עם מורה ייחודית הוביל לשלוש שנות חניכה לא שגרתית בתחום הטארוט והחלימה, בהן למדתי לימודים אינטנסיביים, בתחום קלפי הטארוט, חלומות ומשמעותם ואת תורת החלימה.

המסע שלי אל עולם החלומות התחיל דרך קלפי הטארוט שאותם לא למדתי בצורה שגרתית. 'שיעורי הטארוט' שלי היו אוסף של שיחות שבועיות, לפעמים מלווים במסע למקום בעל אנרגיה מיוחדת, בהם המורה שלי ואני היינו מנהלים שיחות על החיים, על מודעות ועל התפתחות רוחנית. השיחות היו מלוות בתרגולים מיוחדים שאותם גם תרגלתי בין מפגש למפגש, ומידי כמה שבועות המורה שלי הייתה לוקחת אותי למקום קבוע, בו היא הייתה מחברת את מה שנלמד עד כה עם קלפי הטארוט והחוקים אותם הם מייצגים.
בשלב מסוים נגמרו הקלפים, אך השיחות שלנו המשיכו והמפגשים שלנו נסבו יותר ויותר סביב התפתחות אישית ואנרגטית תוך שהתחלתי לקבל משימות חדשות שבעקבותם התחלתי לחקור את עולם החלומות שלי ואת מרחב הלא מודע שלי. שם, בעולם החלומות, גיליתי תשובות לשאלות רבות שנשארו פתוחות בחיי, והתחלתי להתעמת עם חלקים שלא תמיד אהבתי בעצמי. בהמשך התחלתי בהתנסויות מעמיקות יותר כגון התעוררות בתוך חלום (חלימה) ושליטה על חלומות, התחלתי להתנסות ביצירת קשרים עם מדריכים בחלום וככל שעולם החלומות שלי התעורר יותר, כך גדלה ההתעוררות שלי בכל הקשור לחיים.

במהלך שלושת שנות החניכות שלי קיבלתי את הכלים הבסיסיים שפתחו לי צוהר אל תוך עולם הרוח שלא היה מוכר לי, והם משמשים לי ככלי עזר בכל הקורסים אותם אני מנחה. לאחר תקופת החניכה, השתנה "נתיב" החיים שלי: עבדתי שלוש שנים כטכנאי חקר השינה במכון לחקר השינה בתל-השומר ובמקביל למדתי הומיאופתיה קלאסית בקולג' הישראלי אצל ד"ר רוזנטל. לאחר סיום הלימודים התפרנסתי בעיקר מטיפולים, מלימוד תורת הקלפים והחלומות, ומפרויקטים שיווקיים שונים שקידמתי בתחום הרוח.

בראש ובראשונה אני מאמין כי הגורל איננו קבוע מראש. בשונה מגישות רבות הקיימות בהם מפרשים את החלומות בגישה הפטאליסטית (כיוון שחלמת על נחש, תהיה לך שנה קשה בתחום הקריירה וכיוצא בזה..) אני מאמין שבחירת האדם חופשית היא ולכן תפקידם העיקרי של החלומות הוא להעלות מידע מהלא מודע, אל המודע.

העבודה במרחב החלום זו המתנה הכי גדולה שקיבלתי ואני מודה בכל יום ללורן, המורה שלי, על מתנה גדולה זו. עבודה במרחב החלום דורשת תרגול, שינוי והתמדה וזהו תהליך מתמשך. לכן אני רואה מחויבות אישית ללוות כל תלמיד שנכנס לתהליך של עבודה יחד איתי ואני זמין להמשך עבודה גם לאחר סיום הקורס.

מתוך כתבה על שליטה בחלומות בערוץ 10

על שגיא מנדלבוים בהרחבה »

 

זיו אלוני (בקורס המתקיים בחיפה בלבד)

מדריכה במצבי חלום ומתרגלת 'חלימה' שנים רבות, בעלת תואר בפילוסופיה ומגדר, עורכת מסעות בעולם ומסעות בחלום. במשך השנים פגשתי מורים אנשים ומצבים בהם הוכשרתי ולמדתי. מאמינה שחלומות הם שער לעולם הנסתר של כל אדם ואדם. יודעת שהשינה והחלום, כפי שמאמינים במסורת הטיבטית, הם מצבי ביניים בארדו (Bardo) של התודעה, שתרגול החלימה מאפשר לנו פיתוח מודעות יציבה במצבים אלו ושיציבות פנימית זו המושגת בתרגול, מועתקת אל זמן העירות.

הקשר שלי לעולם החלומות החל כבר בשנים הראשונות לחיי. גדלתי בבית המכבד ומוקיר את עולם החלימה, תמיד היה מי שיקשיב לחלומותי וידריך אותי להתבונן בעומקם, מעולם לא שפטו או ביטלו את חלומותי, למדתי להתבונן בתמונות החלום ולבטוח בתהליכי השינה והחלום.

במהלך השנים חיפשתי ומצאתי ידע הנוגע לעולם החלימה. תרגלתי ולמדתי ממסורות רוחניות שונות, בעיקר הושפעתי מהבנת העולם והאדם באנתרופוסופיה, ביהדות ומהתרגול של המסורת הטיבטית. בתוך כל אלה מצאתי כי לב ליבו של כל תרגול כאשר מטרתו ידועה לנו, הוא כנות ופשטות .

בשנת 2007 התגוררתי במשך מספר חודשים במנזר נשים טיבטי בצפון הודו (Thosamling nunnery). בתקופה זו העמקתי את התרגול שלי וזכיתי לתמיכה מצד הנזירות, אשר חלקו איתי את הידע שלהן ואת נסיונן.

ההחלטה לחזור וללמד הייתה החלטה לא פשוטה, והיו שותפות לה שלוש נשים, הנזירה סונאם שהפיגה את חששותיי והאמינה שאוכל ללמד בדרך הנכונה, הנזירה והמורה הרוחנית טנזין פאלמו שהראתה לי שאני יכולה לסמוך על עצמי, ומיכל שביקשה ללמוד והניחה לי לתהות ולהסכים.

על זיו אלוני בהרחבה

לפגישה עם המנחה, להרשמה, לפרטים נוספים ולשאלות:

ניתן להתקשר לטלפון: 03-5298840
או למלא את הפרטים הבאים ואצור עמך קשר:

Save

Save