קלף שני מטבעות

מה חדש באתר


מסר

קלף שני המטבעות - התלבטות מדומה

אנו בהתלבטות מדומה כי אנו יודעים את התשובה! הקרקע מוכנה לפעולה הנכונה ואנו צריכים להתעלם מאילוצי העולם ולפעול.  

בקלף שני מטבעות יש לנו אפשרות נדירה ליהנות ממעשינו בכל תחומי החיים, והקלף מייצג אפשרות לבחור בכיוון שיסב לנו נחת וסיפוק. אלא שמשהו מונע מאיתנו להגיע למצב הזה, אנו מחפשים ומוצאים סיבות להישאר בדילמה ושלל תירוצים שגורמים לנו להישאר במקום.

לכאורה, אנו מתלבטים. בתוך תוכנו אנו יודעים את התשובה: עלינו לשאול עצמנו מה היינו עושים בעולם מושלם, וכך לפעול, תוך התעלמות מכל האילוצים.

חשוב להבין כי אם לא נפעל ממקום אותנטי, מנאמנות עצמית ולא נעשה את הצעד הנכון, סביר להניח כי האמת לא תרפה מאתנו ולא נרגיש מסופקים, והחוויה תחלחל אל תחומי חיים נוספים.

לימודים והעצמה אישית

קלף זה מעודד אותנו לפתור דילמות ולמצוא פתרון להתלבטויות, לכן הוא נוגע לתחומים כמו משא ומתן, ייעוץ כלכלי, נפשי ובריאותי, גישור ופתרון סכסוכים, ייעוץ לימודי ואקדמי, ספרנות ומידענות, ניהול מערכות מידע, יבוא ויצוא וכל תחום שקשור בעשייה בינלאומית ובקשר עם חו"ל.

כשמדובר בהתפתחות אישית הקלף מעודד אותנו להיעזר ביועצים מיומנים, לחפש עזרה מחוץ לטווח הנוחות שלנו, אולי אפילו עזרה מחו"ל, לטפל בהתלבטויות מהותיות ולהתחבר לחזון שלנו. שיטות כמו "יצירת לוח חזון", יצירת מציאות וטיפול בדילמות יכולות מאוד לעזור לנו, ועלינו למצוא פתרונות לכל סיטואציה ש"תוקעת" אותנו במקום ללא תזוזה. חיבור בין רגש לשכל והרמוניה פנימית הם המוקד.

זוגיות
תומך זוגיות טובה שבה הכול תקין, גיוון במערכת היחסים יכניס פלפל ועניין נוסף.
חוסם עודף התלבטויות, צורך בוודאות, המתנה לדבר הנכון שלא יגיע, חוסר פעולה.
קריירה
תומך זמן טוב להשקיע במה שאנו מאמינים בו ולקחת סיכונים.
חוסם עודף דאגות, עמידה במקום, חוסר גיוון והיצמדות למשהו אחד, חוסר יכולת להחליט.

הנושאים שבהם הקלף חזק (זיקה):

הרס עצמי, התלבטויות, בחירה בדבר הלא נכון, חיפוש בעיות גם שהכול תקין