קלפים - העולם

מה חדש באתר


מסר עם נטייה לכן

קלף העולם - סיום ושלמות

חוקי היקום אומרים שכל סוף הוא התחלה של משהו אחר. אמנם השגנו מבוקשנו בתחום השאלה אולם עלינו להמשיך ולא להסתפק בקיים. אם נעצור נפסיק להתפתח ונלך אחורה. 

קלף העולם מייצג סגירת מעגלים, סיום תהליכים, הצלחות ושלמות. אנו בוגרים ורואים את העולם בפרופורציה ומזווית ראיה רחבה הכוללת את הסביבה המיידית והמורחבת שלנו. אנו יודעים להתמודד היטב עם החיים ואיננו כבולים או תלויים ברעיון מסוים, מסגרת, או אדם כלשהוא. אנו עושים את מה שבאמת נכון לנו.

אך באותה נשימה עוסק קלף העולם גם בשאלה “מה הלאה”? ללא קשר להישג שלנו ולמקום החיובי אליו הגענו בחיינו אסור לנו לשכוח כי מחר הוא עוד יום בו עלינו להמשיך להתפתח ולחיות בצורה הטובה ביותר. אם לא נעשה זאת ופשוט ננוח על זרי הדפנה נחסם ונתחיל ללכת אחורה בחיינו.

עלינו להבין כי שלמות היא לא בהכרח השגת המטרה, הרגשת הסיפוק והמנוחה שאחרי. שלמות אמיתית היא דרך חיים: עבודה יום-יומית ואין סופית על שיפור עצמי והתפתחות. שלמות אמיתית היא התהליך בדרך להשגת שלמות.

לימודים והעצמה אישית

קשור מאוד בהצבת גבולות כדרך לגילוי עצמי, אישור עצמי וחשיפת היכולות האישיות תוך יישומן בעולם סביבנו מחד. בנוסף מכיוון שהקלף עוסק ב”עולם” ייתכן והוא ישלח אותנו לבחון את העולם סביבנו. תחומי הלימוד המתאימים לקלף זה הם חקר ארצות רחוקות (או קרובות) ושפות אחרות, הבנה של תהליכים גלובליים, כלכלה, תעשייה, חקר דתות וכל נושא שלו השפעה כלל עולמית. כשמדובר בהתפתחות אישית אנחנו נבחר להתמקד בשלמות הפנימית שלנו, ביכולת להשלים עם מצבים שתמו ונשלמו, ולחתום תהליכים. נחפש מסגרת שתסייע לנו לעמוד על שתי רגלנו, להציב גבולות נכונים ולבסס את מעמדנו כאנשים עצמאיים וחופשיים.

זוגיות
תומךשותפות נפלאה, הרמוניה, זוגיות יציבה, חתונה.
חוסםנטייה לפרפקציוניזם, חוסר מוכנות להתפשר, העמדת חתונה כמטרה.
קריירה
תומךהצלחה, השגת מטרות, קידום, ראיה ריאלית ומפוכחת.
חוסםירידה מופרזת לפרטים, חומריות יתר.

הנושאים שבהם הקלף חזק (זיקה):

סגירת מעגל, שלמות, נסיעות ועסקים בינלאומיים, פרפקציוניזם, חתונה, לסביות, יציאה מהארון, בעיות במיניות