נקודות נוספות (וחשובות)


פורום טארוט בוואלה!

נוהל כתיבת הודעות בפורום. נא לקרוא

עודכן לאחרונה בתאריך: 2/09/07


איך עונים על שאלה בפורום טארוט

איך שואלים שאלה בפורום טארוט
 

קודם כל מזל טוב! אם צריך לכתוב נהלי כתיבת הודעות זה סימן שאנחנו פורום גדול וכדי שהוא יתנהל כמו שצריך צריך לקבוע כמה נהלים על-מנת שיעזרו לו להתנהל נכון וטוב.

הגדרה:

פורום טארוט בוואלה! הוא אמנם פורום הפונה לאלו המחפשים עזרה בחייהם, אולם הפורום הוא גם פורום לימודי. מטרתו היא להעלות לדיון נושאים שונים בתחום הטארוט ולאפשר לאלו מבינינו אשר קוראים בקלפים במה בה יוכלו לעזור לגולשים בשאלות ובבעיות שונות. חלק גדול מלימוד הטארוט הוא דרך התרגול ולכן זו אחת מהסיבות שבגללה פורום זה קיים: על מנת שנוכל לתרגל וללמוד מתרגולים של אחרים. חלק גדול מנהלי כתיבת הודעות בפורום באים להסדיר סוגיה זו. לכן, קוראים בקלפים יקרים, אנא קראו את הסעיף "איך עונים על שאלה בפורום טארוט" היטב.


 

איך שואלים שאלה בפורום טארוט?

כשבמקשים עזרה, נשאלת השאלה: למי להפנות את השאלה: לכל הפורום או לקורא ספציפי? כאשר גולש שואל שאלה עליו לדעת כי ישנן כמה אפשרויות של בקשות לעזרה: בקשות לעזרה מכלל הפורום ובקשות לעזרה מקורא ספציפי. מה ההבדל?


בקשות מכלל הפורום

שואל המבקש עזרה בכלל הפורום צריך לקחת בחשבון כי הוא פונה לכולם וזה אומר כי כולם גם יכולים לענות לו. גולש המבקש עזרה במקרה זה צריך לקחת בחשבון כי ייתכן ויהיו כמה עונים לאותה השאלה וכי יהיו כמה דעות.


בקשה לעזרה מקורא ספציפי

במקרה זה הבקשה מופנית רק לקורא אחד שיעזור באופן בלעדי ושאר הקוראים\גולשים מתבקשים שלא להתערב. (אלא אם בהמשך השרשור יש פניה לתוספת או הערות)


אני רוצה שיבצעו עבורי קריאה: מה אני צריך לעשות?

אתם רוצים שיעשו לכם קריאה? מצוין. עזרו לקוראים לתת לכם את העזרה הכי מקצועית ומלאו אחר ההוראות:


ההודעה שלי נעלמה - מה לעשות?

בדרך-כלל הודעה לא נמחקה או נעלמה. זה יכול לקרות במקרים נדירים, אולם לרוב הם פשוט עוברות לעמודים רחוקים יותר. כל מה שצריך לעשות הוא למצוא את ההודעה שלכם בדפים האחרים. אם יש בעיה - אתם מוזמנים לפנות אליי למייל.


הוספת הודעה, בקשות ודברי תודה - נא להמשיך לשרשר

פעמים רבות אנו נרצה להוסיף הודעה חדשה, לקבל הבהרה, לשאול שאלת הבהרה או סתם נרצה להגיד תודה. הפורום שלנו רץ מהר וההודעה שלנו יכולה להיות כבר שני עמודים מאחור. אני יודע שזה מאד מפתה לפתוח הודעה חדשה ולהגיד תודה, או לשאול עוד שאלה, אבל אל תעשו את זה. קודם כל כיוון שייתכן ושלא יזכרו אתכם. דבר שני, בדרך זו תוכלו להעלות מחדש את כל ההודעות שלכם. ודבר אחרון: הודעה "צפה" שאינה קשורה לדבר מכבידה על לדיון הפורום ומריצה אותו בקצב מהיר יותר.

כשרוצים לחדש\להבליט הודעה צריך למצוא את ההודעה המקורית ולרשום מתחתיה הודעה חדשה. כל ההודעות יקפצו לעמוד הראשי.
הודעות המשך, לרבות הודעות תודה שלא בשרשור - יימחקו!


לא עונים לי על השאלה - מה לעשות?

הפורום יהיה עמוס מאד וייתכן כי מידי פעם "ידלגו" על פניה. אם הדבר קורה הנכם לפעמים מוזמנים לאתר את ההודעה המקורית (שכנראה כבר נמצאת דף או שניים מאחור) ולבקש שוב כי יתייחסו אליכם.

אפשרות נוספת, שתהיה זמינה לאחר שיועלו דפי הבית של הקוראים בפורום, הוא לבחור קורא בקלפים מתוך הרשימה, לשלוח לו מסר ולהמתין. מומלץ להודיע בהודעה החדשה כי שלחת ל..... בקשה כי יענה לשאלה שלך.


מי הם הקוראים שלכם - תעודת זהות של הקוראים בפורום

כרגע אין לנו אינפורמציה על הקוראים השונים, אבל זה עומד להשתנות! בזמן הקרוב אני עומד להציע לקוראים להציג את עצמם בדף בית שלהם. אלו הרוצים להיות קוראים המוצגים בפורום מוזמנים לשלוח לי מייל ובו תאור כללי (קורות החיים) על עצמם, הסבר על שיטת הקריאה שלהם, תמונה (בקובץ jpg) שלכם וכן את אזור המגורים\עבודה ואת מספר הטלפון שלכם.


 

איך עונים על תשובה בפורום טארוט?


אני רוצה לענות על תשובה אבל אני לא מספיק - איך "תופסים" שאלה?

קיבלתי הרבה מאד מיילים לאחרונה מגולשים הטוענים הם לא מספיקים לענות. כדי לאפשר לקוראים הרוצים לשבת עם עצמם זמן מה, בנחת, ולענות על השאלה כמו שצריך, אני רוצה להנהיג נהל חדש: כל קורא בקלפים הרוצה לפתוח קריאה או לענות על שאלה מוזמן "לתפוס" פשוט: כתבו "היי ....,אני עובד על תשובה\ אני אענה בקרוב" וכך נדע שיש מישהו את ההודעה. שכבר "עובד" על תשובה ולא נענה על שאלות שאחרים כבר "עובדים" עליהם.


לכל שאלה יש קורא אחד בלבד

כדי למנוע חילוקי דעות ובלבול. אני מבקש שלכל שאלה יהיה קורא אחד. בדרך זו אנו נוכל להימנע ממצב בו נעשו שתי קריאות לאותו השואל וכן נוכל להימנע מחילוקי דעות.


הוספת הודעה לפירוש של קורא אחר

לא בעד ריבוי קוראים אולם אני בהחלט בעד ריבוי מפרשים. יחד עם זאת, צריך להיות ברור אני כי תוספת לפרוש קיים פותח דיון בנושא פירוש הקלפים שיצאו ולדיון זה כללים משלו.

גולש המבקש עזרה מכלל הפורום לוקח בחשבון כי ייתכן ויהיו כמה עונים לאותה השאלה וכי יהיו כמה דעות. גם אם הפריסה "נתפסה" ולאחר שהקורא פרסם את תשובתו ניתן להוסיף דעות משלכם.

במקרה ואתם רוצים להוסיף דעה לפרוש קיים - הנה כמה כללים:


נא לכתוב אילו קלפים יצאו בקריאה

על מנת שנוכל כולנו ללמוד מהקריאה, וכדי (במידה וזו תשובה פתוחה לקהל) שנוכל לערוך דיון סביב הקריאה אני מבקש: נא לכתוב את הקלפים שיצאו. הפורום בוואלה! נועד לאפשר לגולשים ללמוד. כתיבת הודעה בסגנון: "הקלפים מראים כי הכל יסתדר..." היא חסרת ערך אם לא נדע אילו קלפים יצאו.


קוראים יקרים - כדאי לכם לכתוב בהרחבה!

זה לא רק בשביל הפורום - זה בשבילכם! אני לא יודע אם אתם יודעים זאת, אבל פורום וואלה! הוא אחד הפורומים הגדולים (בנושאי רוח) בארץ! מאות אנשים ביום נכנסים וקוראים את ההודעות שלכם. ככל שתראו את כישורי הקריאה והייעוץ שלכם וככל שתרשימו יותר, כך יגדלו הסיכויים כי תקבלו פניות אישיות - אנשים אשר ירצו כי תעשו להם קריאה.

אז תתייחסו אל הגולשים כאילו הם באו אליכם באופן אישי ולאחר שתכתבו את ההודעה, תקראו אותה ותחשבו: "האם זה מה שהייתי אומר לשואל אילו הוא בא אליי?" אם התשובה היא לא, אז תכתבו מחדש, תשאלו את השואל שאלות ובקיצור - תעשו את זה בכל הרצינות. לא הכמות היא החשובה, אלא האיכות. זהו כרטיס הביקור שלכם. אז לא רק בשביל שיהיה לנו פורום יותר מעניין - זה ממש בשבילכם.


הגהה

כתבתם את התשובה, השקעתם זמן ומרץ, אז תשקיעו עוד טיפה. אתם כבר מבינים כי התשובה שלכם היא כרטיס הביקור שלכם ולכן זה לא נראה טוב שיש טעויות כתיב: אותיות מתחלפות, שגיאות וכדומה, נראים מאד לא טוב. תמתינו עוד קצת עם התשובה, אף אחד לא "רודף" אחריכם: עברו על התשובה שוב, בדקו אם יש שגיאות ותקנו אותם.


פרטיות הקוראים

קריאה בקלפים היא יעוץ אשר במהלכו השואל נחשף ונפתח. קיימת מערכת יחסים בין קורא בקלפים הדומה למערכת היחסי שיש בין מטופל למטפל. אמנם, כאן בפורום המצב לא תמיד דומה לקריאות בקלפים האישיות, אולם גם כאן חלק הגולשים יוצרים קשר אישי עם הקוראים ומתפתחת מערכת יחסים המוגדרת כמערכת יחסים מטופל-מטפל.

ברצוני להבהיר לכולנו: כל מידע אישי המתקבל על השואל הנו פרטי ומוגן במסגרת יחסי מטופל-מטפל. חשיפת הפרטים האישיים של שואל ללא רשותו מעבר לעובדה שהיא איננה אתית, היא אסורה.

באופן אירוני לא כך המצב ביחס ההפוך. אנו, הקוראים לא מוגנים ומידע שאנו מוסרים יכול לעבור הלאה.


 

נקודות חשובות (ונוספות)


מסירת פרטים אישיים

לפי מדיניות וואלה! חל איסור מוחלט על פרסום מספרי טלפון אישיים וכתובות, אין באפשרות וואלה! לדעת למי שייכים הפרטים האישיים ולכן הודעות שבהן מופיעות מספרי טלפון או כתובות - ימחקו. ניתן להשאיר אי מייל או כל דרך יצירת קשר אחרת.


אדיבות ותרבות בפורום

כתיבת ההודעה: כתבתם הודעה בפורום, אתם רוצים עזרה, יש לכם שאלה ואולי את רוצים לעזור: אנא כתבו את שמכם. אתם יכולים לכתוב שם בדוי, אולם אנו רוצים לדעת איך לפנות אליכם. אז נגמרו ימי התודה ללא שם, או שמות כמו "df345", "tiger35" וכדומה. אם אתם רוצים עזרה, כתבו איך אתם רוצים שיקראו לכם, ובעברית.


אלימות מילולית

פעמים רבות מידי נתקלתי בעימותים בפורום ואני רוצה לשים סוף לתופעה.. זה טבעי ואפילו רצוי שאנשים בעלי דעות מנוגדות יביעו את עצמם. אבל, אנא עשו זאת בתרבות ונימוס, תוך כיבוד הצד השני. הפורום פתוח לכולם ואם אתם לא אוהבים אדם או דעה אתם לא חייבים להתייחס אליה. אם בחרתם שכן: אנא עשו זאת בתרבות.

אנא, הודעות אישיות וחשבונות אישיים נהלו מחוץ פורום: שלחו מיילים, מכתבים אישיים, אבל החשבונות האישיים שלכם לא מעניינים את הפורום וחמור מכך, לא צריכים להפריע לניהול התקין של ההודעות האחרות.

אם יש בעיה - אתן מוזמנים לשלוח לי מייל ואני אנסה לפתור אותה אבל לא עוד הודעות מעליבות, הערות "זדוניות" וכדומה. הודעות כאלו יימחקו.


כאן לא עושים פרסומות!

בפורום זה לא עושים פרסומות! זהו פורום הנועד לתמוך באלו המחפשים עזרה ובאלו הרוצים ללמוד ולהבין את קלפי הטארוט וכן לעזור לאלו המחפשים תשובות לבעיות. לכן, בפורום זה לא נותנים מספרי טלפון, לא מפרסמים סדנאות (ובטח לא בסגנון של... נשארו רק 4 מקומות לקורס...). אם הייתם בסדנה או בפעילות הקשורה לטארוט (בלבד) ואתם רוצים להמליץ עליה אתם מוזמנים לספר לנו על-כך, אבל שוב, ללא פרסומת. לידיעת המפרסמים: ייתכן ופרסומות "נטו" יועברו לטיפול של מחלקת הגביה של וואלה! והמפרסמים צפויים לקבל בקשה לתשלום עבור מספר החשיפות של הפרסומת.


יש לפורום מנהלות משנה: הלן בירן ומיכל מילגרום

לאור העלייה החדה בכמות הגולשים והקוראים אני מאמין שהגיע הזמן ל"שדרג" את הפורום ולתת למיכל ולהלן סמכויות נרחבות. תפקידן מעכשיו הוא להעשיר את הפורום, להעיר, להאיר ולעזור בהעלאת רמת התשובות.

קוראים לא מוסמכים: אנא קבלו בהבנה את ההערות של מיכל ושל הלן. הן רוצות רק לעזור. קוראים מוסמכים: אם יהיו הערות או שאלות למיכל, להלן או לי אתם תקבלו אותם במייל, אנא קבלו את ההערות בהבנה – אנו מנסים לעזור.


מיהו "קורא מוסמך"?

קורא מוסמך הוא קורא ששמו מופיע ברשימת המיסטיקנים שלנו. אלו הרוצים להימנות על רשימת הקוראים המוסמכים מוזמנים לפנות אליי ולמסור לי פרטים הכוללים: שם, אזור מגורים, היכן הם למדו ומה הניסיון המקצועי שלהם. אלו העונים בעילום שם יוכלו לשמור על האנונימיות שלהם, אולם זהותם צריכה להיות ידועה לפחות למנהל הפורום.


איך הופכים לקוראים מוסמכים?

קורא מוסמך הוא קורא אשר סיים קורס טארוט ושיש לו המלצה מהמורה או המורים אצלם הוא למד. לחלופין בהחלט נסתפק בניסיון מוכח בשטח.

אין לכם הסמכה רשמית, או ניסיון של שנים בשטח? לא נורא? בשביל זה אנחנו כאן! אתם מוזמנים לשלוח במייל בקשה להלן, למיכל או אליי בה אתם מבקשים להיות קוראים מוסמכים ואנו במשך תקופת מה "נבחן" את התשובות שלכם, נעקוב אחר התשובות שלכם ובמידה ונראה שאתם אכן טובים, נכניס אתכם לרשימה.

לחלופין אלו שמרגישים קצת חסרי בטחון ושקשה להם "לשלוף" את פרושים, מוזמנים לבקש מהלן או מיכל עזרה בצורה של חניכות. במהלך תקופת החניכות תוכלו לקבל עזרה ותמיכה ולהסתייע בעזרתן של הלן ומיכל במתן תשובות. בסיום "תקופת החניכות" תוכלו להפוך להיות קוראים מוסמכים מהמניין.


איך עושים חניכות אצל הלן או מיכל ?

ראשית אני מודה להלן ולמיכל על העזרה, על הזמן והמשאבים שהם מעמידים לרשותכם, הקוראים העומדים לבקש עזרה מקצועית. הנכונות של מיכל והלן והאכפתיות בהחלט ראויה לציון ואנו צריכים לשמוח שיש לנו את שתי המלאכיות שלנו כאן בפורום.

פרוייקט החניכות פתוח לכל אלו הרוצים להעלות את רמת התשובות שלהם ולאלו הרוצים להיות במעמד של קוראים מן המניין כאן בפורום. כל שעליכם לעשות הוא לפנות במייל להלן או מיכל ולבקש מהם עזרה וליווי אישי. אין אפשרות לקבוע כמה זמן תיערך תקופת החניכות. יש כאלו שצריכים רק כמה מילות עידוד והם מוכנים, ויש כאלו הזקוקים לעזרה ממושכת – זה יותר תלוי בכם. במהלך התקופה הלן ומיכל יעמדו לרשותכם וילוו אתכם לאורך תשובות וקריאות שתענו. תוכלו להתייעץ ולבקש עזרה לפני (וגם אחרי כמובן) שאתם שולחים את התשובה לשואל, וכך בפועל להרגיש יותר בטוחים במתן התשובות שאתם עומדים להעלות.


בברכת פורום פורה ומשגשג,
שגיא מנדלבוים.
 

חזרה לדף הבית: טארוט חלומות וקצת יותר