פתרון חלום

נוסעים במכונית, בלילה, הכביש חשוך והראות לא טובה. אנו מתאמצים לראות את הדרך ומאטים טיפה כשפתאום מתחיל לרדת גשם כבד. כאילו בתיאום מושלם פתאום גם האורות שלנו כבים ולא מגיבים. הכול חשוך ואנחנו כבר לא יודעים לאיזה כיוון אנו צריכים לנסוע….איפה הכביש מתחיל או נגמר. אנו לא עוצרים, ומתפללים שלא יקרה אסון ושנגיע הביתה בשלום….

מוכר לכם חלום כזה?

אם כן, אל דאגה. אתם בחברה טובה כיון שחלומות בהם אנו נוסעים או הולכים בדרך הם חלומות מאד שכיחים ונפגוש בהם פעמים רבות. הם כולם עוסקים בדרך שלנו בחיים ומופיעים לרוב כאשר יש לנו סימני שאלה, כשאנו תועים, מבולבלים או כשמשהו משתבש בחיים. 

אך לפני שאמשיך, לטובת אלו שלא קראו את המאמרים הקודמים חשוב לי להזכיר כי לפני שאנו נגשים לפתרון חלום, עלינו לוודא תחילה שהסימבול שהופיע בחלום אינו רלוונטי לאירוע שהתרחש בחיי החולם, ורק לאחר מכן, כשנשללת אפשרות זו אנו יכולים להתחיל לפרש את החלום.
כך למשל, חלום על מכונית הנתקעת באמצע הדרך שאותו חולם אדם שחווה בדיוק את אותה חוויה אתמול, אינם מייצגים דבר פרט לתסכול שאותו אדם חש כנראה מאותו האירוע הלא נעים.
כך למשל, אם המכונית שלנו שבקה חיים וחיכינו 3 שעות בשום מקום לגרר, סביר יהיה שנחלום על מכונית מקולקלת, ואין זה אומר שהמכונית בחלום מייצגת מסרים עמוקים שעולים כרגע מתת המודע.

יש שאלה בנושא חלום על רכב או משהו שרציתם להוסיף? כתבו בתגובות! ואם עשינו לכם חשק ללמוד עוד בואו לקרוא על קורס פיענוח חלומות ולקבל פרטים נוספים

פתרונות של חלומות נוספים אתם מוזמנים לקרוא במדור פתרון חלומות כאן בקישור זה.

חלמתי חלום בו אני נוהג במכונית של העבודה בלילה. אני לבד במכונית, שומע מוזיקה ושר. אני לא זוכר שהיה לי יעד מסוים, ונראה שאני נהנה מהנהיגה עצמה.
ואז הכול השתנה. הדרך נשארה דומה, אבל המוזיקה הפסיקה, וכשהקשבתי טוב כדי להבין מה קרה, הצלחתי לשמוע שהצמיגים מאבדים אוויר. כשהתעוררתי זה נשמע מטופש, אבל הרגשתי שיש קשר בין איבוד האוויר לבין ההאטה של המכונית (כמו במצבים בהם נגמר הדלק), והמכונית המשיכה להאט עד שנעצרה ודממה.
יצאתי מהמכונית וראיתי שאין לי אוויר בצמיגים והבנתי שאני לא אוכל להמשיך לנסוע. משום מה לא היה לי טלפון, וחיכיתי בחושך לעזרה שתגיע כדי לעזור לי, וכך חיכיתי עד שהתעוררתי. 

אני בן 32, עצמאי  נשוי + ילדה, עובד בחברת נסיעות ומאד אוהב לנהוג. 

חלום על רכב
הדרך בה אנו נוסעים מסמלת את הדרך בחיים. הקרקע, מה שאנו רואים, הקלות בה אנו נוסעים מייצגים את הקשיים והמגבלות שיש לנו בדרך אל המטרות שאנו מציבים לעצמנו בחיים.

דרך פתרון החלום "באמצע הדרך"

שלב ראשון בפתרון חלום – הקשבה

להקשיב לחלום זה אומר להתבונן מהצד ולהרגיש מה הם ההדגשים הנכונים ומה החלום בעצם רוצה להגיד לנו. כדי להקשיב נכון, לא חייבים להכיר סימבולים, אלא צריך את היכולת לתת למילים של החולם לסחוף אותנו, כמו בסיפור, למקום אחר. מקום שממנו נוכל לעשות סינתזה, להבין מה מציק לחולם ומה בעצם רוצה לצאת מהסיפור של החלום החוצה. 

לכן הדבר הראשון שאנו צריכים לעשות כשפותרים חלום הוא לעצור לרגע ולחשוב מה הסיפור של החולם מעורר אצלנו? מהן המחשבות שעולות לנו? באו ננסה, אם כך, לעצור לרגע ולדמיין את הסצנה הראשונה של החלום. מה עולה לנו בראש? 

החלום מתחיל דווקא נחמד. החולם נוהג במכונית, נהנה, שומע מוזיקה ושר. מה רע בכך? אז נכון, אין שום דבר רע, אולם כמו שבסרט מתח בו ברור שאין כל כוונה להשאיר את הדמות מאושרת לאורך כל הסרט ויש ציפייה להתפתחות, כך גם בחלום. שלב זה הוא רק שלב ההיכרות עם הדמויות, חלק מהתפתחות העלילה.
ומה אנו למדים בשלב זה? שהחולם שלנו מרוצה ממה שיש לו. 

בסצנה השנייה של החלום המכונית מתחילה לאבד את האוויר בצמיגים וכתוצאה מכך היא מאטה עד שנעצרת.
עכשיו עצרו רגע, ובוא נראה מה מתעורר אצלנו כשאנו קוראים את הסצנה. אצלי התעוררה תחושה של פליאה. כשהחולם סיפר את החלום הבנתי שהמכונית הזו בעצם נוסעת על אוויר בצמיגים ולא על דלק.  

בסצנה השלישית החולם מבין שהוא לא יכול להמשיך לנסוע, שהוא תקוע באמצע הדרך והוא מחכה לעזרה שתחלץ אותו.
נעצור שוב וננסה לראות מה מתעורר אצלנו כשאנו קוראים את הסצנה, מה מכול מה שהחולם אמר, נשמע לנו חשוב יותר, מוזר או חריג? הדבר שמשך את תשומת ליבי היה העובדה שהעזרה לא הגיע לחולם בחלום ושהוא נשאר לחכות עד שהוא התעורר. נכון שבזמן חלום זה נשמע סביר, אבל כששמעתי את החלום הייתה לי תחושה שמדובר בהרבה זמן, ושבעצם החלום רוצה להגיד לו: "היי, תתעורר! העזרה לא תגיע". 

שלב שני בפתרון חלום – סימבולים: מכונית, דרך,  צמיגים בלי אוויר 

דרך
הדרך בה אנו נוסעים מסמלת את הדרך בחיים. הקרקע, מה שאנו רואים, הקלות בה אנו נוסעים מייצגים את הקשיים והמגבלות שיש לנו בדרך אל המטרות שאנו מציבים לעצמנו בחיים. בחלום הדרך הייתה נעימה וקלה ונראה שהבעיה היא לא בדרך בה הולך השואל אלא במכונית עצמה. 

מכונית בחלום (ראו הסבר בהרחבה בהמשך)
המכונית בחלום מייצגת אותנו, וכל מה שקורה לה מייצג את מה שקורה לנו במציאות ואת התפקוד שלנו בדרך אל הגשמת המטרות בחיינו. 

מכונית בחלום
צמיגים בחלום הם סימבול המייצג את רמת החיכוך שיש לנו עם הדרך. כמו בפיזיקה: ככל שרמת החיכוך גבוהה יותר, כך קיים קושי גדול יותר להתקדם בדרך אל המטרות שלנו.

צמיגים בחלום
צמיגים בחלום הם סימבול המייצג את רמת החיכוך שיש לנו עם הדרך. כמו בפיזיקה: ככל שרמת החיכוך גבוהה יותר, כך קיים קושי גדול יותר להתקדם בדרך אל המטרות שלנו.
נכון, הדרך הייתה תקינה, אבל הצמיגים שאיבדו את האוויר מנעו מהחולם להתקדם.
במיוחד בחלום זה, בו נראה שהמכונית לא נוסעת על דלק, אלא על האוויר בצמיגים, האוויר היוצא מהצמיגים מייצג את העובדה שלחולם ייצא האוויר מהמפרשים ושהוא איבד את הכוח להמשיך. 

שלב שלישי בפתרון חלום  – סינתזה

עכשיו כשיש לנו את כל הנתונים: הקשבנו, והבנו את הסימבולים שהחלום מציג לנו, אנו יכולים להבין שזהו חלום פסיכולוגי ויכולים להבין מדוע הלא מודע הציג את הסיפור ואת הסימבולים בצורה, בסדר ובדרך הזו. 

את התשובה כמובן לא אנו יכולים לתת, ואת פתרון החלום רק החולם יכול להבין, אולם אנו יכולים לעזור לו לחבר את הנקודות ולשאול את השאלות הנכונות. 

והתשובה לחולם…

החלום שחלמת עוסק בדרך שלך בחיים באופן כללי ובאופן ספציפי בדרך שלך במקום העבודה. החלום שחלמת הוא הכלי שדרכו הלא מודע שלך רוצה להראות לך שמשהו לא כשורה. אמנם בחיי היום-יום אתה מתפקד כהרגלך, ללא תקלות או קשיים, אולם החלום רוצה להראות לך שמשהו מתחיל להישחק.
החלק הראשון של החלום מייצג את מה שאתה חושב על החיים שלך היום,  ומראה שנראה שאתה בדרך הנכונה, נהנה ואפילו שר. אולם כבר בתחילת החלום ברור שאתה לא יודע לאן אתה הולך. אמנם זה לכאורה רק חלום, אולם החלום הוא סימבול המייצג את העובדה שאתה לא ממש יודע לאן אתה הולך.
כרגע אתה מאושר, אולם הלא מודע רוצה להראות לך מה קורה בהמשך הדרך בה בחרת. ומתברר שאם תמשיך כך תגלה שאתה נשחק עוד ועוד עד שלבסוף ייצא לך כל האוויר מהמפרשים.

מה לעשות? טוב את זה החלום לא מספר ויש לכך סיבה טובה. חלום הוא לאו דווקא כלי דרכו מקבלים תשובות, אלא ברוב המקרים כלי דרכו מתעוררות שאלות. על השאלות: מה בעצם מניע אותך במקום העבודה, ומה צריך לעשות כדי לא להישחק,  אתה הוא זה שצריך לענות. אומר שאם החלום העלה את הבעיה סביר להניח שיש לך את הכלים לענות על התשובות בעצמך. 

כיצד לפתור חלומות – פינת הסימבולים

מכונית בחלום

המכונית שאנו נוסעים בה מייצגת את מי שאנו וכל מה שקורה לה מייצג את מה שקורה לנו בזמן ערות בדרך אל המטרות שאנו מציבים לעצמנו. יתרה על כך המכונית היא כמו הבית שלנו בה אנו מרגישים "בבית" ונהנים בפרטיות כאילו אנו נמצאים בביתנו. לכן כל מי שנמצא במכונית ומה שקורה במכונית עונה על אותם הקריטריונים. כך למשל חלום בו אנו עומדים לנסוע במכונית, מתניעים, אולם לפתע מגיעים ההורים שלנו שמבקשים להיכנס ואנו לא רוצים לתת להם להיכנס ונוסעים בלעדיהם, יכול לייצג את העובדה שאנו לא נותנים להורים שלנו להיכנס לחיים שלנו ולהיות חלק מהתהליך בו עוסק החלום. חלום מסוג זה לא רק עוסק בדרך שלנו אלא גם במי שאנו רוצים (או לא רוצים) לחלוק עמו את הדרך. 

חלום על רכב
המכונית שאנו נוסעים בה בחלום, מייצגת את מי שאנו וכל מה שקורה לה מייצג את מה שקורה לנו בזמן ערות בדרך אל המטרות שאנו מציבים לעצמנו.

חלקי הרכב השונים (אורות, בלמים, צמיגים וכדומה) הנם ביטוי לתחושות שיש לנו בזמן ערות לגבי הקשיים שאנו נתקלים בהם בדרך אל המטרות שלנו בחיים. באופן מופלא סימבולים אלו "עובדים" לא רק בזמן חלום כי אם גם במציאות וכך אם תגלו יום אחד שהמצבר שלכם ברכב התרוקן, נסו לחשוב מתי בפעם האחרונה יצאתם לחופשה? או לחלופין מה אתם מתכוונים לעשות בנוגע לעייפות אותה אתם חשים כבר זמן מה. 

האורות מייצגים את הראות שלנו. חלום בו למשל הפנסים של כלי הרכב שלנו שבורים ולא מאירים יכול לייצג קריאה של הלא-מודע שלנו להיות ערים לכך שיש לנו קושי לראות לאן אנו הולכים בחיים ומהן המטרות שלנו. 

המצבר ומערכת הדלק יכולים לייצג את הויטליות (החיוּת) שלנו. כך למשל חלום בו המכונית לא מתניעה יכול לייצג קושי שיש לנו להתחיל דברים בחיים, ואם למשל אנו חולמים שהמצבר התרוקן ייתכן שזה סימן לכך שבערות אנו כבר עייפים והגיע הזמן לחדש את מלאי האנרגיה שלנו. 

מערכת הבלמים יכולים לייצג את תחושת הביטחון או חוסר הביטחון שאנו חשים לגבי הדרך בה אנו הולכים בחיינו. כך למשל, חלום בו אנו נוסעים עם מעצור היד, יכול לייצג תחושה שאנו כל הזמן עוצרים את עצמנו ועלינו לשאול את עצמנו מדוע אנו מרגישים חסרי בטחון עד כדי שאנו עוצרים את עצמנו מלהתקדם. 

הצמיגים יכולים לייצג את הקושי הפיזי שיש לנו להמשיך בדרך שלנו. חלום על צמיגים שחוקים יכול לרמז על תחושת עייפות החומר אותה אנו חווים בחיי היום יום. חלום בו אנו מגלים שיש לנו נקר בגלגל למשל יכול לראות כי אנו מרגישים תקועים בחיי היום יום וכי לתחושה זו מלווה תחושת ייאוש. 

ההגה יכול לייצג את תחושת השליטה שיש לנו על הדרך ועל מה שאנו עושים בחיי היום יום. כך למשל חלום בו אנו מנסים לפנות לכיוון מסוים, אולם ההגה לא מגיב לנו, הנו ביטוי לתחושה או פחד שיש לנו בחיים שאנו מאבדים את השליטה על הדברים.

הגעתם עד לכאן, ואתם כבר יודעים המון על מכוניות בחלום. יש שאלה בנושא או משהו שרציתם להוסיף? כתבו בתגובות! ואם עשינו לכם חשק ללמוד עוד בואו לקרוא על קורס פיענוח חלומות ולקבל פרטים נוספים

קורס התפתחות והעצמה אישית דרך פתרון חלומות

Save

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

3 thoughts on “פתרון חלום – מכונית נעצרת באמצע הדרך”

 1. שלום חלום שחוזר עליו המון פעמים….מחםשת היכן החנתי הרכב……..מחפשת ומחפשת

 2. דיינה אידלמן

  שלום
  אני חלמתי חלום ממש הזוי
  אשמח אם תוכל לפרש לי אותו
  חלמתי שאני נמצאת אצל ההורים שלי בבית
  ומשןם מקום אני יוצאת החוצה ואני רואה חבורה של נערים מציטה לי את האוטו, הספקתי לצלם אותם, אמי אפילו זוגרת את הפרצופים שלהם, אחד מהם קלט שאני מצלמת אותו והחיל לרדוף אחרי הוא לא תפס אחתי. אני לא מכירה אותם בבמציאות, לאחר מכן הנערים מנסים להתנקל לי, הם נכנסים עם טרקטרונים לחצר של הורי ועושים שם בלאגן, בחלום אחי נמצא יהוא לא דואג במיוחד, נראה שהוא קצת מפחד, אני מספרת לכולם.. זה מרגיש לי בחלום שכולם נגדי חוץ מאיזה 2 אנשים שאמרו לי ללכת למשטרה. אשמח שתפרט לי אוטו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *