ערכה ספר וקורסים בהנחה

בשביל המספרים – ציר המספרים של קלפי הטארוט

מיקום השואל במסלול ההתפתחות של חייו

גיא (שם בדוי) מגיע לקריאה בקלפים ורוצה ייעוץ לגבי הקריירה שלו. הוא כבר עבר את כל השלבים הקשים. התחיל בהגשת קפה כעוזר זוטר במשרד גדול אחרי התיכון, עשה את התואר הראשון והשני במנהל עסקים, התקדם לאט לאט בסולם הדרגות, סייע בפרויקטים חשובים ועתה הוא רוצה סוף סוף לקבל משרת ניהול נחשקת ולקנות לעצמו את האוטו שתמיד חלם עליו. אין ספק שגיא עשה הכול לפי התכנית והוא ראוי לקידום (ולמכונית). עתה עלינו לבדוק מה אומרים הקלפים לגבי מסלולו.
הדבר הנכון ביותר במקרה כזה הוא לבצע פתיחה קלטית שחושפת בפנינו הרבה נתונים והשפעות: ניתן לראות את הכיוון אליו גיא הולך, את הגורמים המקשים עליו, את תגובת הסביבה, ועוד. לצערנו גיא מעט ממהר כהרגלו, אז נבצע את פריסת ה-אס-או-אס אותה למדנו בגיליון הקודם ובה נפתח רק שלושה קלפים כשהקלף המרכזי יראה לנו את הכיוון אליו הולך השואל, ובקלפים הצדדיים נאתר גורמים חוסמים או מקדמים.
את השאלה עצמה אני אנסח באופן פעיל וחיובי שמניח את האחריות בידי השואל, ולכן נשאל: "האם גיא מתנהל נכון כדי לקבל קידום בשנה הקרובה?"

קלף הטארוט שלושה גביעים הוא קלף נפלא המראה שהשואלת מתנהלת נכון לקראת מציאת זוגיות
קלף טארוט- 10 גביעים מלמד: שפע זו לא רק זכות אלא גם חובה

נניח שיצא הקלף 3 גביעים, הקלף מתאר חגיגה ושמחה ולכן אומר שגיא אכן מתנהל נכון.
אך למעשה, גם אם היה יוצא הקלף 10 גביעים הוא היה בעל משמעות חיובית, ובכלל יש הרבה קלפים בחבילה שמציינים חגיגה ושמחה: שישה מטות, שמונה מטות, עשרה מטבעות וזוהי רק רשימה ייצוגית, ישנם עוד ועוד.
עתה עולה השאלה החשובה – מה ההבדל בין הקלפים החולקים משמעות דומה? האם הקלף עשרה מטבעות טוב יותר מהקלף שלושה גביעים? במה, אם כן, טמון ההבדל?
התשובה היא שקיים הבדל בין הקלפים לא רק ברמת הפירוש, אלא גם ברמה של המספר שלו, או לייתר דיוק במיקום בו נמצא השואל שלנו על גבי ציר המספרים. ציר המראה התקדמות בין המספרים שניים ותשע.
הקלפים לא חושפים רק משמעויות חיוביות או שליליות, הם לא מעבירים רק מסרים ספציפיים, אלא גם מראים את השלב בו נמצא השואל במסלול ההתקדמות שלו. המספר של הקלף יכול להראות את המיקום בו נמצא השואל על גבי ציר מספרים דמיוני המתחיל במספר שניים ומסתיים במספרים תשע ועשר.
דרך הכרת ציד המספרים נוכל להבין כמה מכשולים ומהמורות השואל עבר בדרך, בכמה אתגרים הוא עמד, וכמה נותר לו עוד להמשיך בדרך בה הוא הולך.

מדוע ציר המספרים של קלפי הטארוט מתחיל במספר שניים

לפני שנמשיך להבהיר זאת, ננסה להבין – מה משמעות המספר אחד והמספר עשר בציר המספרים?
בעוד בציר המספרים כפי שאנו תופסים אותו, המספר אחד מהווה נקודת התחלה הממשיכה למספרים 2,3 וכך הלאה, בתפישה הנומרולוגית הקבלית, אליה אני מתחבר, המספר אחד מייצג את השלם והמושלם. לכן, המספר אחד נמצא מחוץ לחלוקת המספרים בציר התקדמות. הוא אינו "עוד מספר" אלא נקודה ראשונית העומדת בפני עצמה. אם במקרה נפל לידיכם אס אמיתי, אין כלל חשיבות לציר המספרים כי בו ברגע התהליך התחיל ונגמר.

קלף שלושה גביעים למשל מראה שהשואלת מתנהלת נכון כדי למצוא זוגיות. אך גם הקלף עשרה גביעים מספר סיפור דומה. מה ההבדל בין הקלפים? האם הקלף עשרה גביעים טוב יותר מהקלף שלושה גביעים? ומה הוא, אם כך, ההבדל בין הקלפים?

האס הוא אותו מקרה מעורר קינאה בו אדם מצא ביום אחד את עבודת חלומותיו ונשאר בה שנים רבות ומאושרות, או המקרה בו אישה פלונית מצאה את הנסיך שלה יום אחד בהיר במכולת השכונתית ומאז הם מגדלים ילדים באושר עילאי. יש גם סיפורים כאלה.
לעומת זאת, המספר 10 איננו באמת קיים בפני עצמו בקלפי הטארוט. המספר עשר בקלפי הטארוט מהווה המשך ישיר של כל קלפי התשע בכל היסודות. אם קלף 9 מטבעות, לדוגמה, מעיד על מצוינות בתחומי המימוש של יסוד האדמה, קלף עשרה מטבעות רק מעצים וממקסם את נוכחות היסוד הזה בקריאה. הוא מוסיף ליסוד את הכמות ההופכת אותו למושלם ולמקסימלי. כך המספר עשר אינו בעל איכות משל עצמו אלא מהווה תוספת השלמה ומקסום של קלפי התשע.
אם כן, המספר שתיים אינו המשך ישיר של המספר אחד, אלא מהווה בעצם את נקודת ההתחלה של הכול (גם התנ"ך לא מתחיל באות א (הספרה, 1), אלא באות ב' (הספרה 2). בשלב של מספר שתיים אנו נחשפים לדואליות של המציאות, לעובדה שאין בפנינו דבר שלם ומושלם כי אם תהליך הדורש עבודה או מודעות.

הנומרולוגיה של קלפי טארוט

העובדה שהוא אמר לה: "אני אוהב אותך" מאד חשובה, וזה צעד מאד משמעותי, אבל ברור שהם עדיין לא הגיעו למנוחה ולנחלה. להיפך, עכשיו סיפור האהבה רק מתחיל ואפשר לעבור לסדרת המספרים הבאה, הסדרה שמספרת מה קורה אחרי השלב בו הוא אומר לה: "אני אוהב אותך".

תורת המספרים של קלפי הטארוט מחלקת את המספרים לשלושה חלקים:
המספר אחד – מייצג התחלה.
המספר שניים – מייצג בניית יסודות.
המספר שלוש – מייצג תוצאה.

השלישייה הראשונה – המספרים אחד, שניים ושלוש

אם נקביל כעת בין סיפורו של גיא לתורת המספרים. בתחילה, הוא "התאהב" במקצוע והרגיש חיבור עם עולם העסקים. כל מה שכרוך במקצוע קסם לו.
בשלב זה הכול עדיין פתוח, ולא ידוע אם הוא ימשיך בתחום ויצליח, או יגלה שלמרות הכול, זה לא בשבילו וישנן שתי אפשרויות:
האפשרות הראשונה, הסבירה פחות, היא שהכול יהיה מושלם, שהבוס הגדול יאמץ אותו וייתן לו הזדמנות. את ההזדמנות הוא ינצל בצורה הטובה ביותר, וכבר בשנה הראשונה הוא יעשה את המיליון הראשון שלו. וכך ללא קשיים או תקלות הוא יהפוך להיות סיפור הצלחה שאותו ילמדו בכל בתי הספר למנהל עסקים.
האפשרות השנייה, המציאותית יותר, היא שהשואל יגיע לשלב מספר שניים, בו הוא מבין היטב שמדובר כאן בעבודה קשה עם הרבה אתגרים, ושמה שיש לו ממש אינו מושלם.
וכאן בשלב של המספר שניים מתחילה העבודה הקשה והלא מתגמלת, סיוע בעבודות קטנות ומפרכות, העברת מסמכים, תיוק, עזרה משרדית, אבל במקביל גם לאט לאט המנהלים שלו לומדים לסמוך עליו ותחומי האחריות גדלים במקצת.

כשיוצא קלף טארוט בקריאה, חשוב לא רק להכיר את הפירוש שלו, אלא גם לדעת למקם אותו על גבי ציר המספרים. כך למשל הקלף עשרה גביעים טוב יותר מהקלף שלושה גביעים, כיוון שהקלף עשרה גביעים ממוקם על ציר המספרים במקום גבוה יותר, מה שמראה לנו שהשואל בשל יותר לקשר זוגי.

בשלב של המספר שלוש סוף סוף מקבל גיא קיבל את האפשרות להשתתף בפרויקט משמעותי, מה שהוכיח לו ששאר עובדי הארגון מעריכים את הניסיון ואת היכולות שלו, ומעניקים לו הזדמנות להוכיח עצמו מקצועית כשווה בין שווים.
כשהוא מסיים את הפרוייקט בהצלחה – זה קורה. הבוס קורא לו למשרד ומבשר לו שהוא מקדם אותו, ומקבל אותו לצוות העובדים. עכשיו מתחיל האתגר האמיתי ומייד כמסתיים שלב המספר 3 מתחילה לפעול השלישייה השנייה…

השלישייה השנייה – המספרים ארבע, חמש ושש

עד כאן, אלה היו רק המספרים אחד, שניים ושלוש. אך לא כאן נגמר סיפורו של גיא.
הוא אמנם חלק מצוות העובדים של החברה שהוא תמיד חלם לעבוד בה, אבל זו לא סוף דרכו של גיא ולא תקרת חלומותיו.
להיפך, עכשיו הכול רק מתחיל.
עכשיו השלישייה השנייה של ציר המספרים מגיעה ומתווה את הדרך – המספרים ארבע, חמש ושש.
כאן ההתקדמות מתחילה לקרום עור וגידים ולהפוך לממשית ומעוגנת במציאות.
כמה זמן ממשיך השלב הזה? אין לזה חוקים, בשלב זה גיא שלנו מתפתח מקצועית מקבל הזדמנויות ואולי שינויי תפקיד כאלה ואחרים אבל הוא עוד לא  מנהל פרויקטים גדול בפני עצמו. התהליך יכול לקחת חודשים ספורים ויש כאלו שצריכים להבשיל כמה שנים, אבל בסוף השלב הזה, כשהשלישייה השנייה מסתיימת – אנו עוברים לשלישיה האחרונה והמכריעה – המספרים שבע, שמונה ותשע.

השלישייה השלישית – המספרים שבע, שמונה ותשע

השלישייה האחרונה מייצגת את שלב התוצאות, את השלב בו התהליכים ממוסדים ומגיעים לשיא מסוים של מימוש ושל הגשמה אישית. זה השלב בו גיא סוף סוף יקבל קריאה מהמנכ"ל שיבשר לו שהוא מנהל הפרויקטים החדש בארגון ויציע לו סיגר

ציר המספרים בקלפי טארוטמיקום הקלף על ציר המספרים

כשאנו מנתחים קלף, חשוב למקם אותו בציר המספרים, כיוון שכך נוכל להבין באמת היכן נמצא השואל בתהליך האישי. אם גיא שלנו יקבל את המספר שלוש, מצבו טוב, אך המספר תשע או עשר ימקם אותו במצב מצוין, המעיד על מצב בוגר ובשל לתפקיד בוגר ובשל.
סביר להניח שבשלב של עשרה גביעים או עשר מטבעות, גיא כבר נמצא במקום שיאפשר לו יציבות משמעותית אשר תשפיע על חייו באופן כללי ותיתן לו יציבות מתמשכת מבחינה כלכלית מקצועית ואישית. בשביל קלף העשר, השואל עצמו צריך להיות במצב של בשלות ומוכנות אישית, נכונות להתחייב ולקחת על עצמו תפקיד חשוב. והדבר החשוב ביותר, סוף סוף אפשר ללכת לחנות ולבחור מכונית חדשה, המפתחות כבר בפנים.

ואם למשל במקרה של זוגיות יוצא לשואלת שלנו הקלף שלושה גביעים, המייצג שמחה וחגיגה, זה אומר כמובן שמצבה טוב, אולם בקלף עשרה גביעים מצבה יהיה טוב יותר.
מדוע? כיוון שהקלף עשרה גביעים ממוקם על ציר המספרים במקום גבוה יותר, מה שמראה לנו שמירי במקרה זה בשלה יותר לקשר זוגי.

קלף הטארוט ארבעה מטות ממוקם בתחילת שלישיית המספרים השנייה, ולכן ההמלצה של קלף זה היא לא לרוץ קדימה, לא לנסות לדלג על שלבים אלא פשוט ליהנות מהדרך

בשני הקלפים אם השואלת תפגוש בן זוג, סביר להניח שהם יתאהבו אחד בשני, אולם בקלף עשרה גביעים יש איכות מתקדמת יותר והוא מראה שהשואלת יותר בשלה ולכן גם סביר להניח שהיא תפגוש גבר בשל יותר לזוגיות ולחתונה מאשר הקלף שלושה גביעים.
ולפי אותו המשקל, הקלף ארבעה מטות שגם הוא קלף טארוט לגמרי לא רע, ממוקם בתחילת השלישייה השנייה, מה שאומר לשאולת שגם אם המערכת יחסים תתקדם מהר למקום של חתונה,  מומלץ לה לא לרוץ קדימה, אלא תחילה לעבור לגור אתו תקופת מה, ואז לעבור לשלב החתונה.

אגב, אין רע בשלושה גביעים, ובכול מקרה אין לנו מה לצפות לפגוש קלף כמו עשרה גביעים אם אנו לא מוכנים לקראתו. גם אם השואלת הייתה פגשת את האחד ושואלת האם נכון לי להתחתן איתו, הקלף שלושה גביעים בהחלט מראה שהכול בסדר.
העצה היא כמובן לחכות טיפה, להמשיך לבנות יסודות ולהבשיל. עדיף לא להתחתן בסיום השלב בראשון (קלף 3 הוא סיום השלב הראשון), אלא תחילה לעבור את שלב בניית היסודות, ולהתחתן בשלב התוצאה (מספרים 7,8,9, ו-10), אולם יכול להיות שיצליח להם גם אם הם מתחתנים כמו שהתחתנו פעם –  קודם מתחתנים ורק אחר כך בודקים אם זה רעיון טוב.

Save

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

5 thoughts on “בשביל המספרים – ציר המספרים של קלפי הטארוט”

 1. אסתר הררי

  היי שגיא. המון זמן לא יצרתי קשר בגלל מצב בריאותי. היום תודה לאל מרגישה טוב. המאמר מרתק כרגיל, החזרת אותי קצת אחורה, מאוד מתגעגעת. תודה על הנתינה האין סופית שלך. אתי

 2. ענתי אואקרט

  היי שגיא!
  המאמר נהדר, מלמד ומפרט בצורה מאוד ברורה.
  כך שגם אדם שמעולם לא נפגש עם החומר יבין וילמד מהמאמר.
  אני חייבת לציין שאני גם נהנית מאוד מהשעורים המוקלטים שאתה שולח אלי כל שבוע.
  הדברים ברורים מאוד אני ממש מרגישה כאילו אני נמצאת אתך באותו חדר.
  תודה גם על האפשרות שאתה נותן לנו להתקשר אליך.
  ישר כוח.
  ענתי אואקרט

 3. מאמר נפלא! תודה, שגיא. תענוג לקרוא את מה שאתה כותב ומלמד.

 4. הי שגיא!תודה לך על הנתינה המדהימה שלך!!!!זה לא דבר מובן מאליו.אני לומדת הרבה מהמאמרים ומכל מה שאתה מלמד.ושוב תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *