"גילוי עתידות הוא עסק מאד מדויק ואמין.
הבעיה היא אנשים. הם יכולים בכול רגע להחליט לעשות מה שהם רוצים ולקלקל את הכול."
(שגיא מנדלבוים)

פעמים רבות אני פוגש אנשים שמבקשים לבדוק את האמינות של קלפי הטארוט. כיצד אתם חושבים לבדוק את האמינות של הקלפים?", אני שואל, והתשובה לרוב תהיה: "נשאל שאלה הקשורה בגילוי עתידות ונראה אם הדבר יתרחש".
"למשל… ", הם אומרים, "נבחן מה יקרה מחר בתחום מסוים, או נבדוק האם אדם מסוים יתקשר".

אבל צורת מחשבה זו שגויה, כיוון שבעוד שאנו מדמים לעצמנו שאנו מבקשים מהקלפים לגלות לנו מה יקרה בעתיד, בפועל מה שאנו מבקשים הוא לדעת מה תהינה הבחירה שלנו.
ומה הבעיה?
הבעיה היא שאת הבחירה החופשית שניתנה לנו לא ניתן לקחת מאתנו, ואם יהיה מגלה עתידות, קורא בקלפי טארוט, מתקשר או כל איש רוח אחר שיוכל לדעת בוודאות מה תהיה הבחירה שלנו, זה אומר שאין לנו בחירה באמת. במילים אחרות אני מאמין שלא ניתן לקבוע מה תהיה הבחירה שלנו. ניתן לראות מהי האופציה הטובה ביותר עבורנו, מהן הנטיות שלנו, אבל הבחירה הסופית שלנו – זו זכות ששמורה רק לנו.

אגב, המילה עתידות על-פי אבן שושן היא צורת הרבים של עתידה. ופירוש המילה עתידה הוא: "דבר  שיקרה, מה שעתיד לבוא".

גילוי עתידות

שלושה מגלי עתידות אומרים….

אני אתן שתי דוגמאות, ואתחיל בקטן:
נאמר שאנחנו רוצים לראות מה המשתתף בניסוי שלנו יבחר מחר לאכול בארוחת הצהריים. ונאמר שבפועל מה שהולך לקרות הוא שכשהמשתתף בניסוי, ונקרא לו יוסי, יגיע מחר למסעדה המלצרית תספר לו שיש היום:

מרק בטטות
מרק עגבניות
ומרק בצל.

מגלה עתידות

אם יוסי ילך לשלושה מגלי עתידות:
אחד מהם יגיד לך שהוא רואה שמחר הוא יאכל מרק בצל, השני דווקא יתעקש על מרק בטטות, והשלישי יאמר שהוא משוכנע שיוסי יאכל מחר מרק עגבניות.

אך מה מהאפשרויות נכון?

אף אחת מהן.

כיוןן שאף מגלה עתידות אינו יכול להגיד ליוסי מה תהיה הבחירה שלו. הבחירה היא שלו, ואותה אף מגלה עתידות או קורא בקלפים לא יוכל לגלות.
מדוע? כיוון כי שהיא עוד לא נקבעה.

לעומת זאת יכול להיות שמגלי עתידות שונים יתנו תשובות אחרות למשל:

מגלה עתידות אחד יבחר לספר ליוסי שהוא יצטרך לבחור בין שלוש אפשרויות.

מגלה עתידות שני, שיותר יעמיק בשאלה, ישים לב שיוסי הוא חובב מרקים מושבע ושכיוון שהוא לא אכל מרק עגבניות כבר זמן רב, סביר להניח שזו תהיה הבחירה שלו. אבל גם כאן אין עתידות, אלא ניחוש סטטיסטי מוצלח.

מגלה עתידות שלישי יראה שהמרק עגבניות מקולקל ולכן ימליץ ליוסי שלא לגעת מחר במרק עגבניות.

לכן דעתי היא שקריאה בקלפים לא צריכה להתעסק בגילוי עתידות, כיוון שעיסוק בעתידות לוקח את הכוח שיש בידינו ומחליש את הבחירות שלנו. קריאה בקלפים צריכה לאפשר לנו לראות את האפשרויות הקיימות, ולתת לנו ייעוץ.

הבחירות שלנו לגבי מרק דומות מאד לבחירות שאנו עושים בעבודה, בזוגיות במשפחה ובכול תחום. ההבדל הוא שבמקרים האחרים הנושא יותר מורכב, לכן ניבוי עתיד הוא לא אפשרי ופעמים רבות גם לא אמין.

יש שאלה בנושא גילוי עתידות או משהו שרציתם להוסיף? כתבו בתגובות! ואם עשינו לכם חשק ללמוד עוד בואו לקרוא על קורס טארוט ולקבל פרטים נוספים

ניבוי עתידות

ועוד מקרה של גילוי עתידות – האם הוא יתקשר…?

לסיום אני רוצה לנתח את אחת השאלות השכיחות בפורומים: "האם הוא יתקשר?".
דנה יצאה לדייט חלומי עם יוסי אתמול בערב, וכבר היום היא מתייצבת אצל מגלה עתידות שמשתמשת בקלפי טארוט ושואלת: "האם יוסי יתקשר עד מחר?"
כדי לעשות את זה מעניין, נאמר שייצא הקלף אס המטות, שהוא אחד קלפי הטארוט המוצלחים שיש המראה שאין ספק שיוסי חושב על דנה. הוא רוצה אותה, ומקווה לצאת את שוב השבוע.
אבל כל הדברים הנפלאים האלו לא יכולים לקבוע בוודאות שיוסי יתקשר כיוון שאס המטות מספר לנו מה קורה ליוסי עכשיו, ברגע הקריאה. אנחנו לא יודעים מה יקרה ליוסי היום בערב ובטח שלא יודעים מה יקרה מחר. אולי היום בערב יוסי ייצא למסיבה, שם הוא יפגוש מישהי חדשה ולא יתקשר לדנה יותר.

ולאן נעלם אס המטות? הוא לא נעלם. נכון לעכשיו הוא בהחלט קיים, אך בעוד כמה שעות יכול להיות שהכול ישתנה. אס המטות בקריאה מבטיח לנו שעכשיו הכול נפלא, שעכשיו יוסי רוצה את דנה. החדשות הטובות הן שקלף זה אמור להיות קלף יציב וזה אומר שסביר מאד שיוסי לא יסתכל על אף אחת אחרת במסיבה, אבל זהו רק צפי סטטיסטי.
זו לא תהיה טעות לומר לדנה שמחר יוסי יתקשר, כי רוב הסיכויים שלא יתחולל שינוי מרחיק לכת בחייו של יוסי. אבל כשאנו מנסים לנבא את העתיד, עלינו להבין שחיזוי העתיד הוא עניין סטטיסטי והבחירה החופשית יכולה לטרוף את הקלפים ולשנות את הכול.

ובכול זאת הלקוחות רוצים לדעת מה יקרה: האם הוא יתקשר, האם אני אקבל קידום, הם רוצים וודאות, אבל הבעיה היא שאנו לא יכולים לתת להם את הוודאות הזו, כיוון שהיא לא קיימת.
הייתה לי פעם תלמידה שסיפרה שהיא הלכה לאחת מהמתקשרות המפורסמות ומאד התרשמה לטובה. "בכול דבר היא קלעה בול", כך סיפרה, "המתקשרת ידעה מה מצבי הזוגי, כמה ילדים יש לי, מתי התחתנתי – הכול".
"אבל", היא אמרה, "היא לא יכלה לראות שעשר דקות אחרי שאצא מהדירה שלה, בדרך לרכב תפגע בי מכונית ואני אהיה בשיקום שלוש שנים? עשר דקות קדימה היא לא יכלה לראות?"
מה שאנו יכולים הוא להראות לשואל שלנו באיזה נתיב הוא הולך, מה נמצא שם בסוף הדרך בה הוא הולך, ואילו אפשרויות נוספות קיימות עבורו. התפקיד האמיתי שלנו הוא להראות לשואל שיש לו את הכוח לשנות ושמה שקובע את העתיד זה השואל עצמו.

ומה קורה במקרה של דנה?
במקרה של דנה למשל, מה שנכון היה לעשות הוא לא להתמקד ביוסי, אלא לנסות להבין מה דנה צריכה לעשות, מהן האפשרויות שיש לה. שאלה נכונה יותר במקרה זה יכלה להיות: "האם נכון לדנה ליזום שיחה אם יוסי", ובמקרה זה דנה הייתה יכולה לבחון את אחת האופציות העומדות לפניה, ולהחליט מה הדבר הנכון לעשות.

הגעתם עד לכאן, ואתם כבר יודעים המון על ניבוי עתידות. יש שאלה בנושא או משהו שרציתם להוסיף? כתבו בתגובות! ואם עשינו לכם חשק ללמוד עוד בואו לקרוא על קורס טארוט ולקבל פרטים נוספים

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

8 thoughts on “מדוע גילוי עתידות אינו אמין”

 1. היי שגיא לאחרונה בעקבות חברה הגעתי לאתר שלך
  היא פתחה לי כמה פעמים וכל דבר שאמרה היה נכון להפליא, ובד"כ אני סולדת מקריאות בקלפים וגילוי עתידות, מכיוון שכל מי שהייתי אצלו בעבר תמיד טעה.
  היא עשתה לי פתיחה לגבי עתיד זוגיות עם מישהו שאני אוהבת ויצא כן (קלפים ממש חזקים).
  רציתי לנסות לבד. שאלתי בוואריציות שונות את הקלפים, ואפילו הרחקתי לכת ושאלתי אם אני ומושא אהבתי נתחתן- והקלפים תמיד אמרו כן, באופן חד משמעי.
  שאלתי לגבי דברים אחרים וגם שם היה דיוק מסויים בגלל אורך החיים שלי ולמידת לקחי עבר.
  אני מבינה שאין מה לסמוך על גילוי העתידות הזה, אבל משהו מאוד מוזר קורה לי.
  אני כמעט בת 30 וזאת פעם ראשונה שעפ"י אינטואציה חזקה בלבד אני מרגישה שמישהו הולך להיות בעלי. אנחנו לא בקשר זוגי ואף לא ידידים.
  נפגשנו רק פעם אחת ואני עוקבת אחרי דברים שהוא מפרסם ברשת. הוא יודע שיש לי רגשות אך קשה לו להפתח ואני מבינה את זה. מאידך אני גם יודעת בכל הלב שהוא בעלי וזה מאוד מוזר לי.
  הקלפים תומכים בי, וגם אומרים לי לעשות צעד.
  אני חושבת שלעשות צעד יהיה טעות בגלל המקום שבו אהובי נמצא כרגע שזה סוג של אבדון רגשי ובעיות אישיות.
  השאלה שלי, אם הקלפים מראים שוב ושוב את אותה תשובה, שאותה אני גם מרגישה בלב- האם להתעלם? הרי יש סיבה שהם נותנים את אותה תשובה חיובית תמיד, נראה לי ככה.
  אני לא חושבת שצריך להתעלם מעתידות כשהקלפים אומרים אותו דבר שוב ושוב. מה אתה חושב?

  1. שגיא מנדלבוים

   היי חבצלת,
   אמנם גילוי עתידות הוא לא אמין, אבל זה לא אומר שהוא לא תמיד נכון.
   לדעתי הדבר הנכון לעשות תמיד הוא ללכת אחרי הלב.
   ואז לגלות מה המציאות מראה לנו.
   אם צדקנו – נפלא.
   אם טעינו לפחות נוכל להבין שעשינו כל מה שיכולנו ולהמשיך הלאה בלב שלם.
   בהצלחה,
   שגיא

 2. העניין הוא שאם אדם הצליח לחזות את העתיד של התוצאה הסופית של השאלה,
  שיכול היה להסתיים בהמון אופציות שונות ומגוונות, מראה על כך שאין בחירה חופשית.
  ייתכן וזו רק אשליה, אני מטיל בכך ספק, אך עד כה רוב הממצאים שלי גם בהתקלות עם חוזי עתידות פעל , וזה לא כי האמנתי לדברים או הייתי בתהליך, הם פשוט קוראים את התת מודע שלך באמצעות תיקשור שבו העתיד ההווה והעבר נמצאים באותו מקום,
  ורואים לאן פניך מועדות.
  לדעתי החיים כמו סרט אתה פשוט יושב ומסתכל.

 3. אני חושבת שזה נורא תלוי ביכולת ובמקצועיות של המתקשר/קורא בקלפים. אני מכירה גם מישהי שכן הצליחה לנבא המון דברים חשובים בחיים של הבנאדם שהגיע אליה, כולל זה שהיא גם הזהירה אותם למשל מלעלות על טיסה מסויימת כיוון שמשהו רע עלול לקרות להם בטיסה (ובאמת הייתה תאונה) ואמרה לו גם להיזהר בכביש מתאונה. כמו כן היא גם אומרת הרבה דברים לגבי העתיד שכן קורים. ככה שאני לא בטוחה שזה לא נכון שקוראים בקלפים לא יכולים להגיד את העתיד, אני חושבת שיש אנשים מאוד מקצועיים בתחום הזה שמתעסקים בזה המון שנים שיש להם אפילו יכולות ניבואיות מסויימות ושהם כן יכולים גם לראות דברים אשר יתרחשו בעתיד ואת התוצאה הסופית של הדברים וגם מה יקרה בין שני אנשים. אני למשל הייתי אצל מישהי כזאת שראתה על האקס שלי שבאותה תקופה היה כבר עם חברה אחרת, היא ראתה למשל שהוא לא ישאר עם אותה בחורה והוא יכיר מישהי אחרת ויתחתן עם השנייה וכך באמת קרה… אז זה מאוד תלוי במפרש עצמו וביכולות שלו. לדעתי הבעיה היא שיש היום המון אנשים שמתעסקים בקריאה בקלפים אבל לא כולם הם באמת מקצועיים ולא לכולם יש באמת הבנה של הקלפים ויכולת טובה בתחום, ובגלל זה נוצר רושם שקוראים בקלפים לא באמת אומרים את האמת. אני חושבת שלמשל מי שירש את היכולות האלה ואת הידע הזה מהדורות הקודמים שלו הוא כן יותר בעל יכולות מאנשים שפשוט החליטו ללמוד את זה בשביל הכיף שלהם ומגדירים את עצמם בתור קוראים בקלפים.

  1. שגיא מנדלבוים

   היי ליאת,
   אין לי ויכוח אתך בעניין יכול ניבוי העתיד, וזה כתוב במאמר.
   בהחלט ניתן לראות את העתיד.
   חיזוי עתיד זה אומר לחזות מה האדם יבחר לעשות וזה בהחלט אפשרי בחלק מהמקרים.
   יש כאלו שמסלול חייהם קבוע מראש וזאת כיוון שהם לא ישנו דבר. ההחלטות שלהם צפויות וגם התוצאות של מעשיהם.
   ויש כאלו שמשתנים כל הזמן, בוחרים לשנות ובמקרים אלו לא ניתן לנבא את העתיד שלהם.
   כך זה היה פעם. פעם האדם שנולד למשפחה נולד לעתיד ידוע מראש: במה יעסוק, עם מי הוא יתחתן, מתי הוא יתחתן – הכול היה ברור להורים שלו, לאדם עצמו ודבר לא התשנה.
   לא הייתה בחירה.
   אך היום אנו יכולים לבחור, ועתיד קבוע מראש אומר שאנו לא עושים בחירה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *