(או בשמם הנכון – חלומות אנרגטיים) 

(מאמר זה הנו השיעור הרביעי מבין עשרה שיעורים אותם ניתן לקבל במתנה בקורס: "לעבוד עם חלומות ולקבל תוצאות". כניסה לקורס בקישור זה וללא תשלום.)

בסיום מחזור השינה השני, כשלוש שעות לאחר שנרדמים, קורה משהו חשוב מאד: מבחינה פיזיולוגית הגוף מסיים את מחצית השינה הראשונה, מה שאומר שמנקודה זו סדר העדיפויות שלו עומד להשתנות: במחצית הראשונה של השינה המערכת נכנסת לשינה עמוקה מאד על חשבון איכות ואורך החלומות. במחצית השנייה המערכת נותנת קדימות לאורך ואיכות החלום, אבל על-חשבון שינה פחות עמוקה.

בנוסף, המודעות הנמצאת בגוף האנרגטי חוזרת מהמסע השני שלה כשהיא טעונה אנרגטית (ראו מאמר: "מסעות בחלום"). עכשיו הגוף חזק יותר אנרגטית ולכן, במחזור שינה זה, יש את הסיכוי הטוב ביותר שנחווה חלום הנקרא חלום אנרגטי, ובשמו המוכר יותר – "החלום נבואי".

חשוב להדגיש כי חלום מיוחד זה יכול להופיע, ואף מופיע, בכל שלבי השינה. הוא מופיע גם, ובמיוחד בשינת היום (שנת צהריים), אולם מקומו הטבעי הוא בסיום מחזור השינה השני, בו המערכות שלנו ערוכות היטב למפגשים אנרגטיים, למסרים וכפי שנגלה עוד מעט לעוד הרבה יותר. 

לפרטים על קורס חלומות

החלום האנרגטי הוא חלום חשוב מאד עבור אלו הרוצים להקדיש את עצמם לחלימה ולעבודה עם חלומות. כאן יכולים לעשות החולמים את מרבית העבודה שלהם: כאן מעוררים את החלימה, יוצרים קשר עם מדריכים רוחניים, מעוררים המערכות האנרגטיות שלנו ומקבלים מסרים. זהו השלב בו הכול מתעורר לחיים והגשר בין המודעות לעולם שמעבר נבנה. 

בשיעורים הקודמים עסקנו בסוגי החלומות, למדנו להכיר את סוגי החלומות וגילינו שלא כל סוגי החלומות הם פסיכולוגיים, אחד מהם ואולי אף החשוב מהם הוא החלום האנרגטי. חלום שאינו מגיע מהלא מודע ועוסק בבעיות הנפש, אלא מגיע מהחלקים האנרגטיים שלנו ומנסה להעביר לנו מסר.  לפני שנגשים לפתרון חלום חשוב לדעת להבחין איזה סוג חלום עומד מולנו ולהבדיל ביניהם. 

איך יודעים שחלמנו חלום אנרגטי?

(ההבדלים בין חלום נבואי לפסיכולוגי)

 הנפש שלנו "מייצרת" את החלומות הפסיכולוגיים וזו תהיה ברירת המחדל של רוב החלומות שלנו. אך מידי פעם המערכת האנרגטית שלנו מצליחה גם היא לייצר חלום: וזהו החלום האנרגטי/הנבואי. כשזה יקרה הנה העקבות, הסממנים שחלום מסוג זה משאיר: 

החלום הנבואי הוא חלום קצר

חלום נבואי אינו ארוך. אין בו סצנות מורכבות. יש בו חלק אחד, סצנה קצרה – וזהו! לצורך המחשה, אם החולם מתחיל לספר את החלום וכדי להתחיל הוא לוקח אוויר – זה כבר לא יהיה חלום נבואי, כיוון שלאחר שלוקחים אויר מספרים סיפור ארוך מכדי שיהיה נבואי. 

זהו חלום "חי"

החלום הנבואי גדוש בצבעים, ריחות ותחושות. כשנקום מחלום מסוג זה נרגיש כאילו באמת היינו שם. זה הכול ביחד: הריחות שנוכל להרגיש את נוכחותם אפילו כמה דקות אחרי שנתעורר, חוש המישוש שיחווה  את מה שהיה בחלום כאילו שהיה באמת. ופעמים רבות כשקמים מחלום נבואי נקום טיפה מבולבלים ונתקשה לחזור למציאות.

זהו חלום שנזכור לתקופה ארוכה מאד

חלום נבואי אינו ארוך. אין בו סצנות מורכבות. יש בו חלק אחד, סצנה קצרה – וזהו! לצורך המחשה, אם החולם מתחיל לספר את החלום וכדי להתחיל הוא לוקח אוויר – זה כבר לא יהיה חלום נבואי, כיוון שלאחר שלוקחים אויר מספרים סיפור ארוך מכדי שיהיה נבואי.

החלום הנבואי לא ישכח מהר כמו החלומות האחרים. כשנקום לא נצטרך מחברת חלומות כדי לרשום בה את החלום כדי לא לשכוח. החוויה של החלום תישאר אתנו זמן רב, ואנו נזכור אותו לתקופה ארוכה מאד. 

חלום בו נחלום לדוגמא על רכבת נוסעת בה אנו הולכים, נפגשים עם אנשים, קמים, הולכים בהחלט רחוק מלהיות נבואי, אולם חלום בו אנו יושבים ברכבת ומרגישים היטב את הרעידות ואת ריח העצים בחוץ. פתאום דפיקה בדלת של הקרון ממנה נכנס סדרן ומבקש לשאול מדוע לא ביקרנו את הקבר של אמא שלנו. חלום ממנו אנו נתעורר בבעתה ונזכור כמה שבועות וחודשים – זהו חלום נבואי. 

סוגי החלומות האנרגטיים

אך מהו אותו חלום אנרגטי? מה הוא רוצה להגיד לנו? האם הוא באמת וזה את העתיד? או משאלת לב. כדי לענות על שאלה חשובה זו עלינו  להבין כי קיימים שני סוגים של חלומות אנרגטיים. סוג אחד, שכיח יותר, הוא חלום של ראיה לרחוק, והסוג השני הוא חלום  בו מתרחש מפגש מהסוג השלישי, מפגש עם משהוא חיי ומודע שאינו אנו, מפגש עם מדריכים רוחניים. 

חלום של ראיה לרחוק

על החלום של ראיה לרחוק כתבתי בהקדמה למאמר זה, ואני מקווה שהעיקרון ברור. אומר רק בקצרה שבחלום מסוג זה אנו מסוגלים להתוודע להוויות שלא הצליחו להתממש הקיימות אצלנו.
כיוון שבזמן חלום אנו מתנסים בהכרת העולם ללא גוף פיזי, וחווים את העולם דרך המודעות הנמצאת בגוף האנרגיה שלנו, אנו מתחברים לתחושות, אנרגיות ומצבי תודעה מסוג אחר. ללא השיפוט של התודעה הפיזית, אנו מסוגלים לחוש את עולמנו הפנימי, את התכלית שלנו ואת הנוכחות של ההוויות האנרגטיות הקיימות בנתיב הרוחני שלנו. 

לכן, לכאורה משום מקום, יכול להופיע חלום על שיחת הטלפון של חבר שלא דברנו אתו 10 שנים, אך זה כבר לא צריך להפתיע אותנו, ואלו הם החלומות של ראיה לרחוק – הם עוזרים לנו להתוודע עם אירועים שכבר קיימים בחיינו, אלא שהם עוד לא התממשו.
האירוע, אגב, יכול שלא להתממש. יכול להיות שהחבר הנמצא בהודו התכוון להתקשר, אולם לא היה קו באותו יום בעקבות מזג אוויר סוער. לכן חלק מהחלומות של ראיה לרחוק לא מתממשים, כיוון שההוויה שלרוב אינה תלויה בנו, לא בכל המקרים יכולה להתממש. 

חלום של מפגש

אחת מהחוויות היותר עוצמתיות שהמודעות הנמצאת בגוף האנרגיה שלנו יכולה לחוות בלילה, היא מפגש עם מדריך רוחני. מדריך רוחני הינו ישות אנרגטית נטולת גוף, ומדריכים אלו מסוגלים לעזור לנו לשלוט בחלום ולהיות מודעים לקיומנו בתוך החלום. הם יכולים להעביר לנו שיעור או מסר, ולסייע לנו לצאת למסעות אנרגטיים.

אחת מהחוויות היותר עוצמתיות שהמודעות הנמצאת בגוף האנרגיה שלנו יכולה לחוות בלילה, היא מפגש עם מדריך רוחני. קורס זה קצר מידי כדי שאוכל לדבר על מדריכים רוחניים, אולם בקצרה אומר שמדריך רוחני הינו ישות אנרגטית נטולת גוף, ומדריכים אלו מסוגלים לעזור לנו לשלוט בחלום ולהיות מודעים לקיומנו בתוך החלום. הם יכולים להעביר לנו שיעור או מסר, ולסייע לנו לצאת למסעות אנרגטיים. 

מפגש עם ישות הנו מפגש עוצמתי, אולם לרוב, כשהמודעות חוזרת למקומה בגוף הפיזי שלנו, השליטה והדרך בה אנו מפרשים את העולם חוזרים להיות רגילים, והמודעות הנמצאת בגוף הפיזי "משתלטת" על התהליך. ברוב המקרים המפגש נשכח לגמרי, אולם לא פעם, ובמיוחד אם אנו מתאמנים כדי להיות מודעים לחלומות מסוג זה, האירוע אותו נחווה היה חזק במיוחד,  החלק הפיזי, ההגיוני השייך ל"אני" שלנו, אינו יכול להתעלם, ומשאיר זיכרון מהאירוע, אך במקום לשמר אותו בשלמותו, הופך אותו לארצי ונותן לו פירוש "הגיוני" יותר.

כיצד נדע אם פגשנו ישות, מדריך רוחני?

לאחר מפגש עם ישות אנרגטית, באופן אידיאלי, אנו אמורים לקום עם זיכרון מדהים בו פגשנו לצורך הדוגמא ישות אור, חסרת גוף, שדיברה אלינו בדרך לא דרך והעבירה לנו מסר. "עזור לשכנה שלך, איריס", היא תגיד לנו.

אך כיוון  שברוב המקרים המודעות הפיזית שלנו נוהגת  להתעלם ממפגשים מסתוריים מסוג זה, אנו לרוב נחווה מקרה פחות דרמטי בו לא נראה ישות של אור, אלא במקומו נזכר בתחליף, פשרה שהגוף מייצר. אנו נפגוש את הסבא שנפטר שאומר לנו: "נו…אז מה קורה עם השכנה איריס".
כדי שיהיה לנו קל להתמודד עם עניין המסרים המוזר הזה, אנו לרוב מאנישים את אותה ישות ומחברים אותה עם דמותו של אדם שנפטר או מפורסם.

אם המודעות הפיזית שלנו התנגדה יותר לתהליך, ייתכן וכלל לא נזכור את המפגש עם המדריך הרוחני, וכל מה שנזכור הוא חלום בו מצלצל הטלפון ועל הצג אנו רואים מסרון (sms) המכיל מילה אחת: "איריס". בכלל חשוב לזכור – בחלום אנרגטי, כשהטלפון מצלצל, מי שנמצא בצד השני לרוב הוא המדריך הרוחני שלנו והמסר שנקבל צריך להיות בעל חשיבות. 

אך פעמים לא מועטות נפגוש חלום בו המסר משתבש לחלוטין ומה שנותר מהמפגש המדהים הזה הוא לא יותר מתמונה בודדת הנשארת לנו בראש, ולאורך כל היום אנו לא מבינים מדוע מציק לנו שבחלום התרוצצנו בשדה של אירוסים. 

לא פעם אנו מתעוררים מחלום עם ידיעה שהחלום הוא חלום אנרגטי, אך המסר כלל לא מובן. במקרה כזה אני ממליץ: שבו במיטה עוד שלוש דקות וקחו את המדריך שלכם לשיחה. אתם אולי לא רואים אותו, אבל הוא שם, ואמרו לו שאתם מבקשים שישתדל יותר בפעם הבאה ושתשמחו אם יוכל הלילה לחזור על המסר והפעם רק להעביר לנו קצת מהאנרגיה שלו כדי שתוכלו להבין אותו. 

כדי להיות בטוחים שזהו מפגש עם מדריך – הנה כמה כללים בסיסיים 

 • זה חייב להיות חלום נבואי שחלים בו כל הכללים: זה יהיה חלום קצר, "חי" ונזכור אותו היטב.
 • בחלום יהיו דמויות שנרגיש שהם לא רגילות, או לא שייכות. זה יכול להיות קרובי משפחה שנפטרו, אנשים מהעבר שלנו, או אפילו סלבריטאים.
 • בדרך כלל הדמויות יפנו אלינו עם מסר קצר או יבקשו שנעשה משהו.
 • בחלום יופיעו אלמנטים הקשורים לתקשורת כגון: טלפון שמצלצל, טלויזיה, רדיו, קולנוע, sms וכדומה.

איך לחזק את החלומות האנרגטיים (חלומות נבואיים)

התנאים הפיזיולוגיים

תחילה עלינו ליצור את התנאים הפיזיולוגיים האידיאליים. אני לא יכול בקורס קצר זה להרחיב ולהסביר מדוע זה נחוץ, ולכן אתן רק את הנקודות. מי שרוצה מוזמן להיכנס לסדרת מאמרים שכתבתי העוסקת בפיזיולוגיה של השינה.

 • להימנע כמה שיותר משתיית קפה. אם אפשר הפסיקו לחלוטין.
 • לא לצרוך סיגריות וקפאין שש שעות לפני השינה.
 • ללכת לישון בשעות קבועות ככל האפשר.
 • לפני השינה להימנע מאכילת בשר אדום.
 • להיחשף כמה שיותר לאור שמש במהלך היום.

תרגיל

מטרת תרגיל זה הוא לגרות את המוח הימיני, המוח האינטואיטיבי, ובכך לחזק את עצמתם של החלומות בלילה.
העיקרון המנחה של תרגיל זה הוא "להטריד" במשך היום את יד שמאל למשך חצי שעה עד שעה. כשהאידיאל הוא לשים למשך שעה אחת כפפה רק על יד שמאל. חשוב כי התרגיל לא יארך יותר משעה, על-מנת שהמוח לא יתרגל, וכי הוא לא יארך פחות מעשרים דקות, על-מנת שהאפקט יהיה מקסימלי.

אלו שלא רואים את עצמם הולכים עם כפפה רק על יד אחת, יכולים לשים או להוריד את השעון מהיד (תלוי אם אתם רגילים לנוכחות השעון או לא). אפשר גם לשים צמיד מטריד, אזיקון או כל דבר מגביל אחר. חזרה על התרגיל בכל יום תאפשר לכם לא רק לזכור חלומות טוב יותר, אלא גם לזכור ולעורר את החלומות האנרגטיים שלכם.

מודעות

כמו בכול שלב בתהליך ההתפתחות של החלום, כדי להצליח אנו צריכים ארבעה דברים:

 • להתכוונן
 • להתמיד
 • להתמיד
 • ולהתמיד

בהצלחה וחלומות נעימים, 

שגיא.

קורס התפתחות והעצמה אישית דרך פתרון חלומות

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

10 thoughts on “המדריך המלא לחלומות נבואיים”

 1. היי, למה בעצם הצמיד או הכפפה המטרידה על היד
  יגרמו לי לזכור חלומות? אשמח להסבר. תודה רבה.

 2. שלום לך!
  אני גם חולם חלומות נבואיים כבר המון שנים וככל שהשנים עוברות זה רק מתחזק,היו זמנים שלא הייתי חולם בכלל,אבל ברוב החלומות שלי הייתי חולם על העתיד,ועד היום כל החלומות התגשמו לי,הייתי רוצה לשאול אותך האם אפשרי לחלום על העתיד ולשנות את ההווה כך שהחלום לא יתגשם?כי תאמת כמה שניסיתי תמיד היה דחף ללכת לפי החלום.

 3. נהנתי מאוד לקרוא וללמוד. כבר המון שנים שאני חולמת חלומות נבואיים ועם השנים זה מתחזק והחברתי מאוד למאמר

 4. שושי בן ישי

  שלום לך שגיא , החומר מאוד מעניין ומאחר ואני מאוד קרובה לנושא מצאתי הרבה עניין במאמרים שלך. אשמח לקבל עוד חומרים. תודה לך מקרב לב שושי

 5. שלום רב לך
  קראתי את מאמרך האחרון ומצאתי תשובה טובה, לפחות לחלום אחד נבואי אותו חלמתי בצהריים. החלום הזה התממש בחלקו אחרי שחלמתי אותו ואני מודה לך על המידע בברכה נעמי

 6. שגיא ערב טוב. מה שלומך? המון תודות על ההנאה הגדולה של הלימודים.אכן זה נתן ותרם לי המון.רציתי לשאול:האם תוכל לשלוח לי חומר של הקורס הראשון של החלומות חינמי לפני שאתה מסיים? בהתחלה התחלתי ללמוד פרק ראשון ואז אמרתי לך שאין לי מושג בכלל ושלחת לי את ששת השיעורים הראשונים.אשמח מאוד לקבל עוד חומר.
  כל טוב והמון הצלחה לך בהמשך.

 7. כרמלה פארי

  שלום לך === שגיא=תודה על המאמרים שכתבת באתר שלך:מאד מעניין כל החומר עלהחלומות-כי אני בת מזל דגים והיו לי הרבה חלומות אנרגטיים בתקופות שונות של החיים.כולם קוראים להם חלומות נבואיים-כי רואים שהם מתרחשים במציאות :לפעמים אפילו על מוות של מישהו מוכר:היו תקופות שסגרתי את עצמי מלחלום חלומות כאלו בגלל דברים שלא רציתי שיקרו(וגם בקשתי מהיקום(מהמדריך שלי?) בקשה כזו:ועכשיו התעורר בי הרצון לחוות חלומות חדשים =אולי עם מסרים לעולם וכו":

 8. הי שגיא ,לדעתי, לעבוד עם חלומות זו צורת בטוי לא מתאימה , אני מאמינה ,שהחלומות מכל הסוגים הנבואיים או האישיים ניתנים לנו במתנה ע"י אותה אנרגיה שנותנת לנו חיים…אם אנחנו מעויינים שנקבל את עזרתה עלינו לטהר את עצמנו בצורה גופנית מחשבתית ורוחנית…יש בכתבה שלך הרבה ידע ואמת גדולה, אני מודה לך על כך…
  שבוע טוב לך -אתי

 9. תודה וברכות על טוב ליבך .רוחב ועומק ניכרים במאמריך .
  אני קוראת שלך גם בעיתון ״ חיים אחרים ״
  מאחלת לך שלא תשתעמם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *