את אחד הסודות החשובים ביותר באומנות הקריאה בקלפים אני מלמד כבר בשיעור הראשון של קורס טארוט שלי, ואני רוצה לחלוק את הסוד החשוב הזה אתכם. במהלך השיעור, לאחר היכרות קצרה, הקדמה וכמה מבואות מגיעים לחלק החשוב שבו מתחילים ללמוד את ארבעת קלפי האסים ובשלב הזה אני מגלה את אחד החוקים החשובים שיש בכול הקשור לקריאה בקלפי טארוט ואומר שלא מספיק שיוצא לנו אס בקריאה. מה שבאמת חשוב זה שתהיה התאמה בין נושא השאלה לבין המצב של הקלף.
ועל נקודה כה חשובה ומהותית זו אני כותב בהרחבה במאמר זה.

(אגב, השיעור הראשון שלי פתוח לצפייה והכניסה לשיעור היא ללא תשלום.  השיעור מחכה לכם כאן, ולאחר הרשמה קצרה תועברו לאתר בו ניתן לצפות בשיעור .)

טעות נפוצה היא להאמין שקלפי טארוט הם כלי שעוסק בעתידות, כלי שיכול לספר לנו מה יקרה, וזה לא נכון. קלפי טארוט לא יכולים לספר לנו מה יקרה, כיוון שהעתיד לא נקבע. מה שקלפי הטארוט כן יכולים לספר לנו הוא באיזה נתיב אנו הולכים. הם יכולים להראות לנו מה קורה לאלו ההולכים בנתיב שבו אנו הולכים, מה מחכה לנו בהמשך הדרך ואילו אפשרויות קיימות עבורנו כשאנו הולכים בנתיב זה.
הבחירה אם להמשיך ללכת בנתיב, לתקן, לשנות היא שלנו, ואותה אף אחד לא יכול לקחת אותה מאתנו. לכן העתיד אינו ידוע, אלא רק הנתיב בו אנו הולכים.
ולכן האומנות של הקריאה בקלפים היא אינה היכולת לדעת מה יקרה, כי אם לדעת האם יש התאמה בין המקום בו נמצא השואל מבחינה מנטאלית, רגשית ורוחנית לבין הנתיב שאליו מתייחס הקלף.
ורק אם ההתאמה הזו קיימת –השואל יצליח לקדם את נושא השאלה.
קלפי הטארוט מספרים לנו באילו נתיב אנו הולכים וכדי שנגיע לשם צריכה להיות התאמה, כמו כפפה ל-glove, בין מצב הקלף למקום בו נמצא השואל.

טעות נפוצה היא להאמין שקלפי טארוט הם כלי שעוסק בעתידות, כלי שיכול לספר לנו מה יקרה, וזה לא נכון. קלפי טארוט לא יכולים לספר לנו מה יקרה, כיוון שהעתיד לא נקבע. מה שקלפי הטארוט כן יכולים לספר לנו הוא באיזה נתיב אנו הולכים. הם יכולים להראות לנו מה קורה לאלו ההולכים בנתיב שבו אנו הולכים, מה מחכה לנו בהמשך הדרך ואילו אפשרויות קיימות עבורנו כשאנו הולכים בנתיב זה.
טעות נפוצה היא להאמין שקלפי טארוט הם כלי שעוסק בעתידות, כלי שיכול לספר לנו מה יקרה, וזה לא נכון. קלפי טארוט לא יכולים לספר לנו מה יקרה, כיוון שהעתיד לא נקבע. מה שקלפי הטארוט כן יכולים לספר לנו הוא באיזה נתיב אנו הולכים. הם יכולים להראות לנו מה קורה לאלו ההולכים בנתיב שבו אנו הולכים, מה מחכה לנו בהמשך הדרך ואילו אפשרויות קיימות עבורנו כשאנו הולכים בנתיב זה.

אתן דוגמא.
דנה שואלת האם אמצא זוגיות בחצי השנה הקרובה.אני חייב לציין שיש לי שתי הסתייגויות משאלות בסגנון זה:

 • הראשונה שזו שאלה פסיבית, ונשמע שהשואלת כאילו איננה מתכוונת לטרוח בנושא, ושהיא מצפה שמישהו אחר יעשה את זה בשבילה.
 • השנייה: שזו קריאה של עתידות.  הבעיה היא שהעתיד לא באמת קיים, ולכן שאלות בסגנון: "מה יקרה לי?" הן מיותרות , כי הרי העתיד לא באמת קיים אז מה הטעם לנחש מה יכול לקרות. מה שחשוב באמת הוא להבין מה השואל צריך לעשות עכשיו כדי לקדם את נושא השאלה. ואם הוא יעשה את זה היום – העתיד כבר יסתדר כמו שהוא רוצה.

אך כיוון שזו שאלה נפוצה, אני בחר בכול זאת להשתמש בדוגמא זו ולהציג את הקלף שייצא לדנה – אס המטות.
מה זה אומר?

באופן עקרוני אס המטות הוא אחד מהקלפים הטובים בחפיסת הקלפים. אס המטות אומר שדנה כן אמורה למצוא זוגיות בחצי השנה הקרובה, ואפילו מהר יותר מכפי שהיא מצפה. ממש כפי שהיא מקווה, היא אמורה ללכת יום אחד ברחוב ומשמיים ייפול עליה בן הזוג שלה. היא אמורה ממש במקרה לפגוש אותו, להתאהב ולהיכנס למועדון הנשים התפוסות לתקופה ארוכה.
אבל…
אבל למרות שזהו קלף נפלא, ולמרות שקוראים רבים יקפצו על המציאה ויגידו בפסקנות "כן! תהיה לך זוגיות", אני חייב להגיד שכדי הזוגיות הזו תממש צריך להתקיים תנאי חשוב:
אס המטות מייצג נתיב בו השואל מגיע להצלחה כיוון שהוא יודע מה הוא רוצה.
וחייבת להיות התאמה בין מצב זה לבין המקום בו נמצאת השואלת שלנו.

אס המטות צריך לעורר את השאלה: מדוע?
אם לדנה במשך ארבע שנים לא הייתה הצלחה בתחום הזוגי, אם היא עברה ארבע שנים בהן כל ניסיון לזוגיות בסופו של דבר נכשל, מדוע שעכשיו זה ישתנה?
וכאן מגיע החלק החשוב: התשובה היא שהכול צריך להשתנות כיוון שעכשיו דנה כבר יודעת מה היא רוצה.
היא יודעת איזה קשר זוגי היא מחפשת, איזה גבר היא צריכה בחיים שלה, מה נכון לה עכשיו, ושהיא יודעת מה היא רוצה – הוא יגיע.
אבל אם דנה עדיין לא יודעת מה היא רוצה, ואיזה גבר היא מחפשת. אם היא זורמת – אז היא לא תמצא זוגיות וזאת למרות שייצא לה הקלף אס מטות.
אס המטות מראה שיש את התנאים הנכונים, שהשואלת בדרך הנכונה, אבל אם היא לא יודעת מה היא רוצה – זה לא יגיע לשם.

כמובן שמצבה הרבה יותר טוב מאשר אם היה יוצא קלף מאתגר כמו קלף הטארוט שלוש חרבות, במקרה של הקלף אס המטות כל שהיא צריכה זה רק להבין מה היא רוצה, ואת זה היא יכולה לעשות בקלות. היא רק צריכה דחיפה קטנה אותה היא יכולה לקבל אצל מייעץ בקלפי טארוט, באימון אישי קצר, במפגש עם חברה טובה, במפגש עם פסיכולוג שמתמחה בטיפול בפגישה אחת וכדומה. זה מאד קרוב, וכל מה שהיא צריכה הוא שינוי קטן: לדעת מה היא רוצה, ואם היא תפעל עכשיו ותתקן את זה – הזוגיות ממש בדרך.

האם תמיד קלף טארוט עשרה מטבעות מייצג שפע, אושר ועושר?

עוד דוגמא
עשרה מטבעות הוא קלף של הצלחה ושל שפע, וכך כשעושים קריאה לבעל עסק ויוצא עשרה מטבעות, זה אומר שהוא אמור ללכת בנתיב של הקלף עשרה  מטבעות. ונתיב של קלף טארוט זה הוא אחד הנתיבים הטובים שיש.
מה יש בנתיב: שפע, הצלחה, כסף, מימוש עצמי.
אבל קריאה בקלפים היא איננה קריאת עתיד, אלא בדיקה האם השואל באמת מתנהל כפי שמצופה ממי שהולך בנתיב בו הוא נמצא.
ואם בפועל השואל כל הזמן עסוק בלכעוס על העובדים שלו, לטפל בלקוחות לא מרוצים ובכיבוי שרפות, זה אומר שהוא אינו מגשים את הנתיב שבו הוא נמצא.
ומה הוא צריך לעשות? קודם כל השואל חייב להבין שהוא מאד קרוב להגשמה של נתיב נפלא זה, ולאחר מכן לראות מה מונע ממנו להגשים את הנתיב הזה ולפעול כדי לתקן את זה. אם העובדים לא שומעים בקולו, יכול  להיות שצריך שינוי: למשל לתת יותר סמכויות לעובדים ויותר לסמוך עליהם. אם הלקוחות לא מרוצים, אז בטוח שהם יכולים לעזור לשואל שלנו להבין מה הוא צריך לשנות.
השואל מאד קרוב להיות במקום של שפע, הצלחה והגשמה עצמית, ורק צריך שינוי קל. שינוי פנימי שאחריו הכול יהיה נפלא.

ולמעשה כך זה עובד עם כל הקלפים. למשל בקלף חמישה מטות הניצחון אפשרי רק אם השואל יבין שעליו להיערך למאבק. ושאם הוא לא ייערך למאבק – הוא עלול להיכשל.
הקלף שני גביעים מספר לנו שהשואל צריך להיות אקטיבי ושאם הוא יהיה פסיבי הוא לא יצליח להגיע למקום אליו הוא שואף.
קלפי הטארוט מספרים את הסיפור של נתיבי החיים ומטרתם לעזור לנו להבין היכן אנו נמצאים ומה צריך לעשות כדי ליצר שינוי ולהצליח.

לאן מוביל אותנו הנתיב של קלף טארוט זה…

הארכיטיפ של הקלף

קלף אס המטות הוא הקלף הראשי של סדרת המטות, הוא המממש של יסוד האש בעולם החומר, והארכיטיפ של קלף זה נובע מהקשר החזק שלו עם יסוד האש.
יסוד האש הוא היסוד הראשון. הדבר שמתחיל כאן את הכול ויוצר יש מאין. זהו הניצוץ הראשון, הרצון, התשוקה שבוערים בנו וגורמים לנו לעשות את הבלתי אפשרי.
יסוד האש הנו החוליה החסרה המקשרת בין החלקים הגבוהים לבין הארציים שבנו. זהו הדבר אותו אנו לא יכולים להסביר, בדיוק כפי שלא ניתן להסביר מדוע מתאהבים, אבל בכל תהליך חוליה זו קיימת, ובלעדיה דבר לא יקרה.

אס המטות בחפיסת הקלפים של ליז גרין

יסוד האש הוא מאד עצמתי וכוחני. הוא מייצג את הרצון ואת הכוחות הגולמיים, הבלתי מעובדים הקיימים בחיינו, את אותם הכוחות הבלתי מלוטשים היכולים להדליק אותנו ובשנייה אחת לשנות את כל מצב התודעה שלנו.
הוא מייצג את הראשוניות, את הגולמי שעוד לא בשל. לפעמים נפגוש את הצד הייצרי, הכועס, שפועל ממקום של אגו, ולפעמים נפגוש צד יצירתי מלא בהשראה המחפש ללמוד, להבין ולהתפתח.
יש ביסוד האש הרבה חסרונות: הוא אימפולסיבי, מחוספס, אינו דוחה סיפוקים, כוחני, אגוצנטרי ודבר לא יעמוד בדרכו. אבל זהו בדיוק מקור הכוח שלו. מזווית ראיה של יסוד האש לא ייתכן שבחורה הרואה את גבר חלומותיה בקצה השני של הכביש, שליבה מחסיר פעימה ולאחר שהיא מחליטה לעשות מעשה – להתחיל אתו, היא תוותר. לא ייתכן שהיא תתחיל לצעוד 4 צעדים לכיוון בעלה לעתיד כדי לנסות לפתוח אתו בשיחה ובצעד החמישי תחשוב על מה שהיא עושה, תפחד שהוא נשוי, או שהוא ידחה אותה למשל, ותחזור על עקבותיה.

הארכיטיפ של אס המטות הוא בדיוק אותה אנרגיה עצומה שמתעוררת בנו בבת אחת כשאנו נדלקים, מעוורת אותנו וללא מעצורים או הגיון – גורמת לנו להשיג את הבלתי אפשרי.

לממש את הרצונות בעולם החומר

פתאום, אך כפועל יוצא מתהליך קיים, אנו מבינים מה אנו רוצים, משתוקקים אליו ומושכים את הדבר הנכון לחיינו.

כשאס המטות מופיע בקריאה זה אומר שהכול עומד להשתנות. אמנם תנאי ראשוני להתעוררות של אס זה הוא השינוי ברצונות שלנו, אולם לאחר שהשינוי התרחש, המציאות שאותה אנו מכירים צריכה להשתנות ובמהירות.
אחד השינויים האשונים אותם נחווה יהיה בפתיחות שלנו לקבל התחלות חדשות, פתיחות שתוביל לגילויים והצלחות ותסתיים בכך שאנו נמשוך לנתיב שלנו, או ניצור לעצמנו, את מה שאנו רוצים בחיינו.

כשאס המטות מופיע בקריאה הוא מראה שיש לנו השראה פנימית ויכולת ליצור את הדבר הנכון עבורנו, והקלף מאשר שאנו יכולים לממש את הפוטנציאל האישי שלנו ומסוגלים לעשות את מה שאנו מאמינים בו ללא פשרות!
אנו ממוקדים, עוצמתיים ומסוגלים להוציא אל הפועל בכל הכוח את רצוננו. אנו לא צריכים הכוונה או עזרה חיצונית אלא צריכים פשוט לפעול לפי האינטואיציה שלנו.

Save

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

18 thoughts on “קלף אס המטות: ללכת בנתיב הנכון”

 1. היי שגיא ערב טוב,
  שאלתי בשאלת sos
  האם נכון עבורי לשתף את מנהלת בית הספר על התרחשויות שהגיעו לאזניי
  בהקשר לתפקיד החדש שלי?
  וזה הקלף שקיבלתי
  האם שאלתי נכון והבנתי נכון
  התשובה היא כן לשתף?
  תודה מראש

 2. מיכל חונן

  תודה לך אתה מאוד מעשיר אותנו ונראה אדם כל כך מקסים נעים חכם ואדיב🙏

 3. שאלתי שאלה בעניין רפואי בריאותי
  האם תתגלה אצלי מחלה השנה?
  ויצא לי קלף אס המטות
  אני קיוויתי לתשובה שלילית
  עכשיו אני מבולבלת
  אשמח להבהרה

  1. שגיא מנדלבוים

   היי סיג,
   השאלה ששאלת לא נשאלה נכון ובנוסף אנחנו לא שואלים שאלות בנושא בריאות.
   במקרה של בריאות – ההמלצה היא ללכת לרופא.
   אם תרצי – את מוזמנת להירשם לקורס המתנה וללמוד כיצד לנסח שאלה ולפרש את הקלפים:
   http://tarot.myplatform.co.il/
   בהצלחה,
   שגיא

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   למה אנונימי מאמר טוב ממצא את העיקר בפתיחה בטארות
   כל מילה בסלע כה לחי שגיא עובדת כמוך מנתבת את הדרך ותמיד
   אני אומרת…
   כוחינו בידינו והרשות נתונה
   מיקה.

 4. היי שגיא,
  רציתי רק לומר תודה! אני מעריכה את הנכונות שלך לתת מעצמך וללמד. אין לי ספק שהמודעות שאתה מעורר בקרב אנשים רבים יוצרת רק טוב. אז.. המון המון תודה.

 5. מעניין, בהיר וממוקד. אני ממליצה למי שרוצה לדעת על העתיד לחשוב שוב על ניסוח השאלה כי העתיד הוא באמת בבחינת פוטנציאלים רבים. למשל, במקרה של דנה אפשר לשאול מה עליי לעשות כדי שתהיה לי זוגיות? כאן היא יוצאת מהעמדה הפסיבית ולוקחת אחריות על עתידה.

 6. נהנתי מאוד,כתמיד.יש לך מה לומר ואתה אומר זאת בבהירות ובתמציתיות,לעניות דעתי.תודה רבה

 7. היי שגיא,
  כמה שאני יודעת או שקראתי,תמיד כיף לקרוא את מה שאתה כותב.יש לך דרך מאד יצירתית להסביר דברים.כיף ללמוד ולהחכים מהמאמרים שלך.אני מאד מתחברת למה שכתבת במאמר הזה משום שכשבאים אלי חברים לקריאה,אתה קולט שהם חושבים שעכשיו יגלו להם את העתיד,אני תמיד אומרת שהקלפים מראים כיוון,דרך וכשרואים את הדרך ומודעים לה,ניתן לפעול בצורה חכמה ולמנוע דברים.
  תודה על המאמר ושבת שלום.

 8. שגיא אני קוראת את המאמרים שלך תמיד ונהנית מאוד. תמיד זה נותן לי עוד נקודה להסתכל עליה. התחלתי להתעניין בקריאה בטארוט לפני שנים בזכותך. למדתי את הקורס האינטרנטי. אבל בשלב כל שהוא פיתחתי סיגנון משלי לקריאה. האמת היא שאני לא זוכרת את הפירושים לקלפים למרות שהתאמצתי מאוד ללמוד אותם קראתי ספרי הדרכה וכל מה שהגיע אלי. בסופו של דבר הקריאה שלי היא יותר מעין תקשור. הקלף רק נותן לי כיוון. ובדרך כלל אני נותנת תשובות שמתבררות כנכונות. (תמיד חוזרים אלי ואמרים לי, כל מה שאמרת לי נכון) אבל עדיין אין לי לקוחות והקריאות שאני עושה הן בדרך כלל לחברים ובחינם. הייתי רוצה למצוא דרך להרויח כסף. מה ואיך עושים ?(אני מחלקת כרטיסי ביקור וכלום) שבת שלום

 9. היי שגיא, כרגיל אהבתי את המאמר והאופן שבו אתה מציג את הדברים. סוף שבוע נפלא. רות

 10. ארנון הלחמי

  זה מה שאני תמיד אומר לאלה ששואלים אותי מה זה טארוט
  שזה ממש לא מגלה את העתיד, זה כמו בגלגלצ:
  אם תבחר בכביש 4, תתקל בעבודות בדרך, תאונה ופקק ותאחר לפגישה
  אם תבחר בכביש 6 הדרך תהיה קלה ולא תאחר לפגישה
  עכשיו נותר רק לבחור את הדרך…

 11. אוהבת את המאמרים שלך. פשטות בצד דיוק. מעורר מחשבה. תודה. שבת שלום

  1. הי חמוד מה שלומך
   נהנית מהכל. לא תמיד יכולה לקרוא הכל.
   קצת קשה לקרוא מהמייל ועוד באותיות קטנות
   הפעם הצלחתי.
   תנסה לקצר יותר בתמציתיות מה בדיוק אתה רוצב לומר גפכי מי שקורא את המאמר יודע כבר מהו אס המטות. אבל מה אתה מוסיף לנו מעבר למה שכבר למדנו בקורס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *