קלף שבעה מטבעות: הקול הפנימי שלך יכול לשקר

אצל רבים מאתנו קיימת אמונה שהגוף שלנו יודע מה טוב עבורנו. שהוא יודע לבחור נכון, שעמוק בפנים, אם רק ניתן לעצמנו את האפשרות נגיע לפתרון הנכון, הקול הפנימי ינחה אותנו נכון, ושיש לנו אינסטינקטים טובים.
זה אולי פעמים רבות נכון, אולם מדהים כמה פעמים הגוף שלנו משקר לנו, משדר מסרים סותרים ומשכנע אותנו לעשות את הדבר הלא נכון.

מתי זה קורה? למשל כשאנו בוחרים במאכל שאינו בריא. הרי ההיגיון יודע שהמשקה שאנו רוצים אינו בריא, אנו קוראים על התווית את המרכיבים של החטיף ויודעים שהוא לא בריא, ובכול זאת הגוף שלנו רוצה לאכול את זה.

אבל לא רק החלקים הפיזיים שלנו משקרים לנו, גם החלקים הגבוהים יותר.
דוגמא טובה לכך אפשר למצוא באירוע שבו חבר טוב, שהוא גם שותף לעסק מועל בכספי החברה יום אחד בסכום עתק ונעלם. אם זה היה קורה לכם, מה הדבר השני שהייתם עושים?
הדבר הראשון הוא "לרצות להרוג אותו", ומה הדבר השני? הדבר השני הוא לרצות לתבוע אותו בבית משפט ולרדוף אחריו עד קץ הימים, תוך ניסיון להעניש אותו עד כמה שאפשר.
זה מה שרוב האנשים היו עושים, אבל פעולה זו גובה מחיר שלא בטוח ששווה לשלם אותו.
הבעיה הנוצרת היא שבמקום להוציא את אותו גורם שלילי מהחיים שלנו, במקום להוציא את ההוויה האנרגטית מהחיים שלנו ולשכוח מהסיפור, אנו בפועל רודפים אחרי ההוויה הזו עוד ועוד ומחזיקים בה בכוח בנתיב שלנו. נכון, אנו נפסיד סכום נכבד, אולם נרוויח את החירות האנרגטית שלנו.
נאמר שאותו חבר ברח עם מליון שקלים. מצד אחד אף אחד לא רוצה לוותר על הסכום הזה, נכון? אבל מצד שני צריך לזכור שיש מחיר שנשלם בדרך להשגת הסכום הזה.  כדי להשיג את הסכום הזה החיים שלנו ייעצרו למשך כמה שנים, שנים בהן כל שיעסיק אותנו הוא רק כעס, כסף, נקמה ומחשבות שליליות. אז בסוף נשיג את מליון השקלים בחזרה, אבל נשלם מחיר של מליון יחידות אנרגייה שליליות, ובדרך למיליון נאבד דברים חשובים לא פחות.

לא תמיד הגוף שלנו יודע מה טוב בשבילנו. למשל כשאנו בדיכאון, מה הגוף שלנו "משכנע" אותנו לעשות? הגוף שלנו "משכנע" אותנו שצריך להיות במיטה, בעוד שהיציאה החוצה אל האור היא בדיוק הדבר הנכון שאנו צריכים.

וכשאנו בדיכאון, מה הגוף שלנו משכנע אותנו לעשות? הגוף שלנו "משכנע" אותנו שצריך להיות במיטה, בעוד שהיציאה החוצה אל האור היא בדיוק הדבר הנכון שאנו צריכים.

לא תמיד אנו יכולים לסמוך על האינסטינקטים שלנו ולדעת שמה שאנו עושים הוא הדבר הנכון. אז… איך יודעים מה נכון?
כמובן שקריאה בקלפי טארוט יכולה לעזור, אבל התשובה היא, שחשוב להקשיב למה שיש לגוף שלנו להגיד לנו, אבל לפני שאנו פועלים ממקום של אינסטינקטים או רגש, חשוב שנבדוק את עצמנו ונראה אם הפעולה שאנו רוצים לעשות תואמת להגיון. האם זה באמת הגיוני להישאר במיטה? מה ייצא לנו מזה?

ולפעמים כשאנו לא יודעים מהו הדבר הנכון, וההיגיון לא יכול לעזור לנו, צריך להתנסות. להחליט שאנו צריכים לבדוק את האופציות שיש לנו, ולמרות הקשיים, המצב-רוח, הגשם הכבד, השלג שנערם והעובדה שסגרו את נמל התעופה, את צריכה להתגבר על הכול – ולנסות.
כיוון שרק כך נוכל לבדוק אם דבר מסוים נכון לנו, ואז גם תהיה לנו איזו שהיא נקודת התייחסות להמשך הדרך שלנו.
דבר אחד בטוח. שמהמיטה לא נוכל לבדוק מה נכון לנו ומשם קשה מאד לעשות את ההחלטות הנכונות.

וקיים עוד מצב בו אנו יכולים לדעת מהו הדבר הנכון, ובמצב זה עוסק קלף הטארוט שבעה מטבעות…

שבעה מטבעות בסדרת הקלפים של ליז גרין

אכזבה מהקיים ונכונות לסכן הכול כדי להגיע לאמת

דיאדאלוס אמנם נהנה ממעמד וייחוס מצוינים כאומן הממלכה החדש, אולם לאחר זמן קצר הוא הבין כי אינו עושה את הדבר הנכון. הוא הבין שהוא אינו באמת מגשים את עצמו כאמן, אלא כלוא בכלוב של זהב ותפקידו לשרת את המלך.

מאוכזב מהחלטתו הוא מבין שאין מנוס, אלא לעזוב את כריתים ולהתחיל מהתחלה.
דיאדלוס מבין שעליו לוותר על הרבה, אולם הוא מבין שזו הדרך היחידה בה הוא יוכל באמת לבנות משהו אמיתי, שיהיה באמת שלו ושיביא אותו למימוש עצמי ותהילה אמיתיים.

לכן הוא גומל בליבו לגשת למלך מינוס, להודות לו על כל מה שעשה עבורו ולהודיע לו שלמרות הכול הוא בוחר לעזוב את הממלכה שלו ולהתחיל משהו חדש במקום אחר.

לאן מוביל אותנו הנתיב של קלף טארוט זה…

הארכיטיפ של הקלף

פירוש הקלף עוסק באכזבה ומראה שהאכזבה יכולה פעמים רבות לשרת אותנו ולתרום לנו. בשלב הראשון בזכותה נוכל להבין טוב יותר את מצבנו ולאחר מכן היא זו שתורמת לעשייה של הדבר הנכון בחיינו. הארכיטיפ של הקלף יתעורר בנו כשנהיה במצבים של שפל, קושי ואכזבה, והשאלה היא במה נבחר אז? האם נמשיך להישאר במקום העגום בו אנו נמצאים או נחליט לעשות שינוי ולהסתכן? הארכיטיפ מראה שהנטייה שלנו תהיה להסתכן ולעשות את השינוי, אולם השאלה היא האם נקשיב לאינסטינקט זה.

מתברר שאכזבה עוזרת לנו לעשות את הבחירה הנכונה

חווינו אכזבה אך יחד עימה קיבלנו שיעור שכיוון אותנו אל מה שנכון לנו. למרות האכזבה אנו מוכנים להסתכן כדי למצוא את האמת שלנו.

קלף טארוט 7 מטבעות הוא קלף מורכב, המכיל בתוכו גם את המסקנות הכואבות מהעבר וגם את התובנות לגבי פעולתו של השואל בעתיד. לקלף יש התפתחות כרונולוגית קבועה המתחלקת לשלושה שלבים:

חשוב לזכור!
אם לא עברנו משבר או קושי, זה אומר שלא נכון לנו להקשיב לגוף שלנו, שאסור לנו לעשות את השינוי, ושאין לנו את הכלים להבין מה נכון לנו לעשות.

 • בשלב הראשון אנו מאוכזבים, איננו מרוצים, ומבינים שהמציאות מולה אנו עומדים רחוקה ממה שציפינו.
 • בשלב השני אנו מגיעים למסקנה. אמנם סבלנו, אולם לא סבלנו לחינם. השיעור שעברנו עזר לנו להבין מה נכון בחיינו ומה עלינו לעשות.
 • בשלב השלישי אנו מוכנים לקחת סיכון ולקפוץ למים. עכשיו אנו מוכנים להסתכן ולמרות שאנו יודעים שאין הבטחה לתוצאה, אנו מוכנים לסכן את כל מה שיש לנו כדי להגיע אל האמת ולהוציא אותה לאור, כדי שנהיה  במקום הנכון לנו.

לכן, אם הקלף מגיע לאחר תקופת משבר, זה אומר שהתקופה הקשה הזו הייתה חיונית כדי להכין אותנו לבאות. אנו כעת מנוסים וחכמים יותר, למדנו את השיעור ואנו יודעים מה לעשות. וכך, כשתיפתח בפנינו אפשרות לשינוי כיוון, הזדמנות, או אפשרות חדשה, נוכל לאזור אומץ ולבחור בחדש והשונה –דבר אשר יביא לתוצאות המיוחלות.

אבל!
לפעמים קלף טארוט זה יופיע כאשר אין לנו באמת בעיה עם נושא השאלה. כאשר אין לנו באמת משבר או קושי, ואפילו במקרים שטוב לנו. לפעמים גם כשטוב לנו אנו יכולים לקבל הצעה לשינוי, לגלות שיש לנו הזדמנות לשפר את המקום בו אנו נמצאים או שסתם אנו יכולים להרגיש שהגיע הזמן לשינוי.
במקרים כאלו – הקלף ממליץ לנו נחרצות – לא לשנות דבר.
הקלף מתאים למצבים בהם אנו יודעים מה אנו רוצים לעשות כתוצאה ממשבר או קושי שעברנו. הקלף מראה שהמצוקה הביאה אותנו למקום של הבנה עמוקה וידיעה של מה אנו צריכים לעשות, אולם אם לא עברנו משבר, זה אומר שלא נכון לנו להקשיב לגוף שלנו, כיוון שאין לנו את הכלים להבין מה נכון לנו לעשות.
ולכן לא נכון לנו להתפתות ולעשות שינוי.
אם לא עברנו משבר, יתכן שהאכזבה איננה אמיתית או שהיא נובעת מסיבה אחרת שאיננה קשורה לנושא השאלה. במקרה זה השואל צריך להתגבר על תחושתו הראשונית ולא לשנות דברים משמעותיים בחייו.

למאמר הבא: מדוע כסף זה דבר חשוב

(המאמר הקודם: הזדמנות להוכיח את עצמנו)

Save

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

8 thoughts on “קלף שבעה מטבעות: הקול הפנימי שלך יכול לשקר”

 1. שגיא יקר, כתמיד ,אתה מסביר באופן מעמיק ועם הרבה הגיון. כאשר אתה מדבר על קול פנימי, האם אתה מתכוון לאינטואיציה? אם כן, אינטואיציה עלולה בהחלט להטעות. אבל אני חושבת שקול פנימי הוא דבר המורכב מתחושות בטן +נסיון חיים.
  השאלה האם אנו פנויים להקשיב לו במצבי מצוקה. מפני שיתכן שאנו מפרשים את קולות המצוקה כקול פנימי. רק אדם עם דרגת מודעות גבוהה המתעלת מעל חישובי אגו. יכול, לדעתי להשתמש בקול הפנימי בעתות מצוקה

 2. שנים חייתי עם כעס ועלבון נורא בעקבות טראומה שעברה עלי, עד שיום אחד החלטתי שהבריאות חשובה יותר מכל דבר אחד. זה הצריך עבודה על עצמי אבל הצלחתי וכיום זה מאחורי.
  תודה שגיא. אני אוהבת את המאמרים שלך

 3. אחרי שקראתי את המאמר ניסיתי להבין באיזה מצבים אנו יכולים לשמוע את הקול הפנימי שלנו – ולדעתי – כאשר אנו נמצאים בפרשת דרכים – כאשר קורים בחיינו שינויים בלתי צפויים – קשה לנו להחליט באיזה כיוון לבחור – או איך לקבל את השינוי
  או אז מחדדת הקריאה בקלפים את השמיעה וההבנה של שפת הקול הפנימי – כי יש לקול הפנימי שפה משלו – ולפעמים האדם צריך מתווך או מתרגם לקול הפנימי שלו.
  שרה

 4. כשבוחרים לשנות כיוון כשאין ממש סיבה וזה רק מתוך שיעמום עדיף לחכות …כי אז ההחלטות הן אמפולסיביות ולא נכונות וללא סיבה ,סתם כי משעמם,ואז ניכנסים למערבולת של בילבול ולא ממש מקשיבים לקול האמיתי והיודע . לעומת זאת כשחווים משבר זה מעצמו דוחף אותנו לשיעור האמיתי שעלינו לעבור והבחירות יותר נכונות ומתאימות——–בהצלחה

 5. תודה שגיא על המאמר המעניין.
  איני חושבת שיש מצב בו הקול הפנימי או הגוף באמצעות הקול הפנימי מטעים אותנו או משקרים לנו, בלשון קשוחה יותר.
  הקול הפנימי שלנו לטעמי מגיע מהמקומות הגבוהים של הנפש הוא ערוץ דרכו הנשמה שלנו משוחחת איתנו, הבעייה היא שרובנו נמצאים בהסחות דעת מתמידות והקשר שלנו לאותו קול פנימי נותק מבחינה אנרגטית.
  אנו טועים כי לא היתה בנו הקשבה ראויה. המחיר שמשלמים על כך הוא השיעור שעלינו לעבור על מנת להיות בדיאלוג וקשב עם הקול הפנימי והאינסטיקטים.
  בברכה
  אורנה

 6. מאוד אהבתי את הכתבה, כמה נכון לשחרר, לשכוח ולא לשאת לעולם אל הכאב, גם אם זה חבר טוב שרימה אותך, או שותף שגנב ממך, או משהו שהשכרת לו נכס ואין לו איך לשלם לך מסיבות שונות, תן לו ללכת לשלום….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *