פתרון חלום

החלום המוצג במסגרת למטה הינו חלומה של אחת מהמשתתפות בקורס חלומות שביקשה פתרון לחלום המציק לה. בחרתי להציג חלום זה כיוון שחלומות ארוטיים הם אחד מסוגי החלומות השכיחים יותר והמסעירים יותר. פעמים רבות, כמו מקרה זה, חלום מסוג זה יפתיע ויעסוק בפעילות מינית עם קרוב משפחה, חבר או מכר שלא העלנו על דעתנו אפילו את האפשרות לקשר מיני אתו.

ואם חלמתם גם אתם חלום כזה –  אל תדאגו: אם חלמתם שעשיתם את זה עם האח או האחות, עם אחד ההורים, קרוב משפחה – הכול בסדר! זו פשוט השפה בה משתמש הלא מודע כדי להעביר לכם מסר חשוב, ואני רוצה לשתף אתכם, דרך חלום זה, בתהליך אותו אני עובר כשאני פותר חלום.

"חלמתי שאני הולכת למסיבה בבית של אח שלי ", מספרת עידית, "ובכניסה לבית, במסדרון, מייד לאחר שאח שלי סגר את דלת הכניסה, הוא התחיל ללטף אותי בצורה אינטימית. ואני, במקום לצרוח עליו, או לתת לו סטירה, התפלאתי לגלות שהגוף שלי קורא לי בתשוקה עזה לעשות מעשים שאפילו לדבר עליהם אני מתביישת". 

רקע: "אני לא נמשכת לאח שלי!", אומרת עידית, "אני נשואה, אוהבת את בעלי ומעולם לא הייתה לי משיכה כלפי אח שלי, להיפך. אחי ואני התרחקנו בעשר השנים האחרונות ולא יוצא לנו כמעט להיפגש או לדבר".

דרך פתרון החלום

שלב ראשון של פתרון חלום – הקשבה

אני יודע שרבים חושבים שסימבולים הם החלק המרכזי בפתרון החלום, אולם זה אינו מדויק. סימבולים הם דבר חשוב, הם הכלי דרכם הלא מודע שלנו מדבר אלינו ומעלה אל המודע נקודות חשובות. אולם יש דבר חשוב יותר – לדעת להקשיב. 

הקשבה היא היכולת שלנו להתבונן מהצד ולהרגיש מה הם ההדגשים הנכונים ומה החלום בעצם רוצה להגיד לנו. כדי להקשיב נכון, לא חייבים להכיר סימבולים, אלא צריך את היכולת לתת למילים של החולם לסחוף אותנו, כמו בסיפור, למקום אחר. מקום שממנו נוכל לעשות סינתזה, להבין מה מציק לחולם ומה רוצה בעצם לצאת החוצה. 

בניגוד למה שההיגיון אומר, רוב החלומות הארוטיים אינם מייצגים משיכה מינית. לכן חלום זה אינו רומז לכך שיש לחולמת משיכה מינית כלפי האח.

כשאנו פותרים חלום אנחנו צריכים לעצור ולחשוב מה הסיפור של החולם מעורר אצלנו? מה המחשבות שעולות לכם בראש? נסו, אם כך, לעצור לרגע ולדמיין את הסצנה של החלום בראש שלכם. מה עולה לנו בראש? 

החלום מתחיל כאשר החולמת מגיעה אל הבית של האח שלה למסיבה, ובנקודה זו, עוד לפני שהחלום התחיל והחולמת נכנסה לבית, עלתה בי השאלה: האם היא הגיע אל האח שלה או למסיבה. איפה שהוא לא הצלחתי להחליט מה היה יותר חשוב. משהו משך את תשומת ליבי בעובדה זו והייתה לי תחושה, אינטואיציה, שהיא רצתה ללכת למסיבה רק כדי לראות את אח שלה.
זו לא עובדה, והחולמת לא אמרה את זה, אבל כשהחלום סופר – לשם המחשבות שלי הובילו אותי. 

בהמשך, משכה את תשומת הלב שלי העובדה שבעצם כל החלום התרחש במסדרון. למעשה החולמת לא נכנסה כלל אל תוך הבית, לא הגיע למסיבה ולא עזבה את הכניסה לבית. לכן הייתה לי תחושה אינטואיטיבית שהיא מרגישה בין לבין: לא בפנים ולא בחוץ ושחלק מפתרון החלום קשור לרעיון זה. 
 

שלב שני של פתרון חלום – סימבולים: חלום ארוטי ומסדרון 


מסדרון

המסדרון בחלום משמש שלב מעבר בין החוץ אל תוך הבית. אם הכניסה לבית מקבילה לנכונות של המארח להכניס אותנו אל חייו, הרי שהשהייה במסדרון מקבילה לשלב בו עדיין אין לנו את הכבוד להיכנס אל חיי המארח. המסדרון הוא מעיין מסע, טקס כניסה לבית, שאותו צריך לעבור כדי להיכנס אל ליבו של המארח. טקס אליו לא מוזמנים שכנים, מתרימים, או שאר עוברי אורח המתדפקים על דלתו של המארח וזוכים להחלפת כמה מילים בלבד. 

הלא מודע של החולמת יכול היה למקם את האקט המיני בכול מקום בבית: במיטה, בחדר האמבטיה, במטבח, אבל הבחירה של הלא מודע במסדרון חייבת לשקף את הרגשות שיש לחולמת כלפי האח שלה, ואת העובדה שאולי היא מרגישה שהיא לא התקדמה מעבר למסדרון במערכת היחסים שלהם. 

חלום ארוטי

למרות מה שההיגיון אומר, רובם של החלומות הארוטיים אינם מייצגים משיכה מינית. לכן החולמת במקרה זה יכולה להירגע – החלום לא רומז לכך שיש לה משיכה כלפי האח.  רוב החלומות הארוטיים מסוג זה כלל לא מייצגים משיכה מינית. הם מייצגים צורך בקרבה..

חלומות מסוג זה, בו השותפים למעשה הם דווקא אלו הקרובים לנו שאין לנו לקרבה מינית אליהם: מעסיקים, חברים טובים, אמא, אבא, אחים אחיות, חלומות אלו ברובם המוחלט אינם חלומות ארוטיים, אלא חלומות הבאים להראות לנו שאנו מחפשים את הקרבה אל אותו אדם. 

החולמת סיפרה שהיא ואחיה מתרחקים זה מזה, לכן מה שהחלום רצה בפועל להראות לה, זה שהיא מחפשת קרבה, חברות וקשר יותר חם עם אותו אח. סביר להניח שהלא מודע של אותה חולמת ניסה להראות לה שמותר לה להתחיל ליצור קשר, לעשות משהו, אולם בוודאי שהחלום אינו מיני. 
 

שלב שלישי של פתרון חלום – סינתזה

עכשיו כשיש לנו את כל הנתונים: הקשבנו, הבנו את הסימבולים שהחלום מציג לנו, אנו יכולים להבין שזהו חלום פסיכולוגי ויכולים לשאול את השאלה החשובה: 

מדוע?

מדוע הלא מודע הציג את הסיפור ואת הסימבולים בצורה, בסדר ובדרך הזו. 

את התשובה כמובן לא אנו יכולים לתת, ואת פתרון החלום רק החולם יכול להבין, אולם אנו יכולים לעזור לו לחבר את הנקודות ולשאול את השאלות הנכונות. 

והתשובה לחולמת…

בחלום שלך את מקיימת יחסי מין עם אחיך במסדרון, אולם כמובן שפרוש החלום לא מתייחס לצרכים המיניים שלך, אלא לצורך של בקרבה לאחיך. חלום זה הוא הדרך של הלא מודע שלך להראות לך שהקשר עם האח חשוב לך, שהוא חסר לך ושאולי הגיע הזמן לעשות משהו כדי לחזק את מערכת היחסים ביניכם. 

העובדה שהאקט המיני התרחש במסדרון מחזקת את תחושת הניתוק והארעיות הקיימת בחלום ושכנראה קיימת בפועל גם במערכת היחסים ביניכם. העובדה שלא הצלחת להיכנס לבית שלו, ולמסיבה שהוא עורך, יכולה להצביע על תחושה שקיימת בך שאחיך לא נותן לך להיכנס אל חייו.

קורס התפתחות והעצמה אישית דרך פתרון חלומות

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

1 thought on “חלום ארוטי”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *