מהם חלומות נבואיים והאם אפשר לנבא את העתיד?

"חלמתי שאני נפגשת עם חברה בבית קפה ולמרות שזה היה חלום קצר, הוא השפיע עליי מאד", מספרת רונית (שם בדוי) את החלום שלה באחת הסדנאות שבהם לימדתי. "אני זוכרת בבירור את יום השמש הנעים, את הריח של הקפה ובמיוחד את מה שהחברה סיפרה לי: שהיא תפסה את בעלה בוגד בה אתמול ושהיא לא יודעת מה לעשות, ואז בדיוק כשהחברה התחילה לבכות – התעוררתי" 

"חודש לאחר החלום נפגשתי עם החברה במסעדה (הצלחתי לשמחתי להדחיק את החלום), ולמרות שזה לא היה כמו בחלום כיוון שלא נפגשנו בבית קפה, וגם לא בשעות הבוקר, אלא בערב, היא סיפרה לי את אותו הסיפור: שאתמול היא תפסה את בעלה בוגד בה…" 

"זה לא פעם ראשונה שזה קורה לי, והייתי רוצה לדעת כיצד ייתכן שאני חולמת חלומות נבואיים על דברים העומדים להתרחש". 

כמו רונית יש עוד הרבה אנשים החולמים חלומות הקרויים בדרך כלל "נבואיים", ובמאמר זה אדבר על התופעה ואנסה לענות על אחת השאלות הגדולות הקיימות:

האם יש חלומות נבואיים? וארחיב את השאלה: האם יש דבר כזה הנקרא נבואה? 

אתחיל מהסוף ואומר שלדעתי המושג חלומות נבואיים הנו מושג שגוי, דעתי היא שלא ניתן לחזות את העתיד, אבל ניתן לחלום על מה שיכול לקרות בעתיד. אנו מכנים תופעה זו בשוגג בשם "חלום נבואי", אולם דעתי היא שאין חלומות נבואיים של ממש, אלא קיימת היכולת להבחין במה שיכול להתרחש.

לפרטים על קורס חלומות

האם יש גורל או כוח עליון מכוון?

החיים הם משוואה אנרגטית, שהבסיס שלה מאוד פשוט:
האינדיבידואל מרכז היקום 
נקודה.

כדי לענות על השאלה האם יש חלומות נבואיים עלינו לפתור את אחת החידות הגדולות של החיים ולחפש תשובה לשאלה: מהו גורל? האם יש כוח מכוון בחיים שלנו?במילים אחרות אני שואל האם יש כוח המכוון כאן את הכול, האם קיימת התערבות של כוח עליון? או אולי כל מה שקורה לנו הוא אקראי? 

מכל התיאוריות שפגשתי המנסות להסביר: "מה מכוון את החיים על פני היקום? עבורי התיאוריה שהתאימה בצורה המושלמת לשאלות אלו היא התיאוריה של המורה שלי, הגורסת שאם אנחנו רוצים להבין דבר מורכב כל-כך כמו היקום, זה חייב להיות פשוט, קצר וגאוני.
היקום, לא יכול להתנהל בדרך של משוואות סבוכות וחוקים מורכבים כיוון שככל שהחוקיות מורכבת יותר, כך תהליכים יכולים להשתבש, והיקום גדול מידי מכדי שיתרחשו בו טעויות.

לכן אפשר לפרק את כל סוד התנהלות היקום לחוק אחד פשוט:

החיים הם משוואה אנרגטית, שהבסיס של משוואה זו מאוד פשוט:

– האינדיבידואל הוא מרכז היקום –

נקודה

למעשה זה כה פשוט עד ששוב ושוב אנו מתקשים להבין עובדה זו. מרכז היקום, הכוח הגדול ביותר הקיים נמצא לא איפה שהוא שם בחוץ, כי אם בפנים. לכן, אם ה-"אני" הוא האינדיבידואל, הרי כל דבר ודבר המתרחש בעולם החיצוני לנו, הוא תוצאה של הפנימיות שלנו היוצרת אותו.
כך למשל אין בפועל כוח חיצוני מכוון, שהוא זה המוביל אותנו אל מציאת עבודה. העבודה שאנו מוצאים הוא תוצאה של כוח פנימי המוביל אותנו אל השיעור אותו הפנימיות צריכה לפגוש.

אז מהו אם כך הגורל?

כל מה שחיצוני לנו משקף את עולמנו הפנימי, והפנימיות שלנו יוצרת רשת של קורים המושכת וקושרת את כל מה שחיצוני לנו אל תוך חיינו. כאשר תשתנה הפנימיות שלנו, ישתנו הגבולות החיצוניים שלנו בהתאם, והפנימיות היא הקובעת מה יהיה שם בחוץ.

הגורל הוא אוסף הגבולות החיצוניים שאנו יוצרים מתוך הפנימיות שלנו, לכן אם אנו רוצים שיקרה משהו בחיינו, עלינו לערוך שינוי תחילה בפנים, וכשהפנימיות שלנו תשתנה יפתחו בפנינו אפשרויות חדשות שאנו מכנים אותם בטעות – גורל. 

כדי להבין טוב יותר את עקרון המשוואה האנרגית, עלינו להבין כי כל מה שחיצוני לנו משקף את עולמנו הפנימי. הפנימיות שלנו יוצרת רשת של קורים המושכת וקושרת את כל מה שחיצוני לנו אל תוך חיינו. זה כולל אנשים שאנו פוגשים במהלך חיינו, שהנם שיעורים והשתקפויות של מי שאנו ואפילו שלטי חוצות שלפעמים יכולים להיות תמרורים המשמשים כמסרים לאירועים בחיינו. כל דבר בו אנו פוגשים בחיינו הוא השתקפות של הפנימיות שלנו, אך הוא גם שיעור הנועד לעזור לנו להבין מה חסר ומה אנו יכולים לעשות עוד כדי ליצור איזון ושלמות פנימית.

כאשר תשתנה הפנימיות שלנו, ישתנו הגבולות החיצוניים שלנו בהתאם, והפנימיות היא הקובעת מה יהיה שם בחוץ.

אך כיצד קיימים חלומות בהם ניתן לראות את העתיד לקרות?

אני חושב שכולם מכירים את התופעה בה אנו פתאום חושבים על מישהו,  ולאחר ממש כמה שניות הטלפון מצלצל ואנו מגלים שאותו האדם מתקשר אלינו.

כיצד זה ייתכן? מה הקסם כאן?

התשובה היא שאין כאן קסם, אלא תופעה שכשנבין אותה נוכל להבין מהם אותם חלומות שיש להם את האפשרות לחזות את העתיד. 

כל מחשבה או רעיון שיש מאחוריהם כוונה, בין אם הם חיוביים או שליליים, פיזיים או רוחניים הנם הוויה אנרגטית המבקשת להתממש במציאות. לא תמיד כל הוויה תתממש, וייתכן מאד שאותו חבר שרצה להתקשר אליי חשב על זה כבר כמה ימים, אך לא עשה דבר.

אולם גם אם הוויה לא מתממשת וגם אם שיחת הטלפון הפתאומית עוד לא התקיימה במישור הפיזי, עדיין הרעיון, האנרגיה אותה היא מייצגת נמצאת: היא נמצאת במארג ההוויות והרישומים האנרגטיים אותם מחזיק אותו חבר בחלק הלא גשמי שלו. 

כל מחשבה או רעיון שיש מאחוריהם כוונה, בין אם הם חיוביים או שליליים, פיזיים או רוחניים הנם הוויה אנרגטית המבקשת להתממש במציאות. גם אם הוויה לא מתממשת במישור הפיזי, עדיין הרעיון, האנרגיה אותה היא מייצגת נמצאת: היא נמצאת במארג ההוויות והרישומים האנרגטיים אותם אנו מחזיקים בחלק הלא גשמי שלנו.

אך כיוון שגם אני קשור להוויה זו, וכיוון שהיא מבקשת להתממש גם אצלי, שיחת הטלפון תהיה קיימת גם במערך ההוויות שלי. לרוב לא נבחין בה, אולם היא שם, ואם החבר שלי מחליט שמחר בבוקר בשעה 10:00 בדיוק הוא יתקשר אליי, הוויה זו תתחזק וייתכן שבלילה, כאשר חלק גדול מההפרעות של היום אינן קיימות, אני אחלום על שיחת הטלפון הזו.

ומחר בבוקר כשהוא יתקשר אני אזכר בחלום ואחשוב שחלמתי שוב חלום נבואי. אך זהו אינו חלום נבואי, זהו חלום של ראיה לרחוק. חלום בו אנו יכולים לראות הוויות היושבות על רשת הקורים עליהם דיברתי קודם, אשר עומדות להתגשם בעולמנו הפיזי.

אך חשוב לזכור שלא כל החלומות האלו מתגשמים. הם מראים לנו את מה שרוצה להתממש ושיכול לקרות. ההוויה של שיחת הטלפון הייתה קיימת בלילה של החלום ולכן חלמתי את החלום, אך למחרת החבר יכול שוב לדחות את שיחת הטלפון הזו ואולי אפילו לשכוח ממנה לתקופה ארוכה. בפועל למרות החלום של ראיה לרחוק, ההוויה לא תתממש בפועל.
כשהוא ממש מחייג, אגב, ההוויה כל-כך חזקה עד כדי שבמקרים רבים אנו יכולים להרגיש בה ולכן אנו חושבים עליו כשהוא מחייג. 

מה שקרה לרונית הוא אותו הדבר: אם נחשוב על זה, הרי שהבגידה של הבעל לא הייתה פתאומית. הבעל בגד באשתו זמן רב לפני שאשתו תפסה אותו בשעת מעשה..
החולמת הצליחה להבחין בזמן החלום בהוויה הנמצאת כבר על מארג ההוויות הקיימות ברשת הקושרת את כולנו. ייתכן והוויה זו קיבלה אצל החולמת ביטוי גם בצורות אחרות כגון תחושה רעה, אינטואיציה, אולם היא הגיעה למודעות של החולמת בצורתה הבהירה דרך החלום. 

אז מהו חלום נבואי?

חלום נבואי נכון להיום הנו רעיון תיאורטי בלבד. על פי המסורת היהודית אחרוני הנביאים חיו ב- 420 לפני הספירה, לפני חורבן בית המקדש הראשון,  שהמפורסמים מהם היו יחזקאל, חגי וזכריה. לאחר חורבן בית המקדש חלפה הנבואה מישראל. 
חלומות נבואיים צריכים להיות חלומות המגיעים שלא ממארג ההוויות הקושרת את כולנו, ואם יש חלומות כאלו, הרי שהם מייצגים הוויות שמקורן לא קיים באדם, כי תוצאה של התערבות כוחות עליונים. 

האם יש מקרים בהם יש התערבות מלמעלה? האם יש בכלל כוחות עליונים? 

זו שאלה גדולה שעליה לא אוכל לענות, אבל אומר שעד כה מכול החלומות הרבים שפגשתי, לא נתקלתי בחלום נבואי, אלא רק בחלומות של ראייה לרחוק. הפרשנות האישית שלי לעניין הנביאים של התנ"ך היא שהעובדה שהנביאים כבר לא קיימים מצביעה על כך שהאלוהות סיימה להתערב בעניינינו, מה שאומר שהמשוואה האנרגטית על-פיה הכול מתנהל עובדת כשורה ושאין צורך להתערב יותר במעשינו.

היהדות טוענת שקרוב לחזרתו של המשיח, יחזרו הנבואות ושהמשיח עצמו יהיה נביא.  

ועד אז…. אנחנו כנראה לבד.

המשך המאמר – "המדריך המלא לחלומות נבואיים" מחכה לך כאן.

קורס התפתחות והעצמה אישית דרך פתרון חלומות

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

10 thoughts on “האם יש חלומות נבואיים?”

 1. היי אני חלמתי שאני נוסעת ברכב עם ילדיי , והבלמים לפתע חדלו לעבוד . במשך כל הנסיעה אני בוכה עד ששוטר אותת לי להתנגש בעמוד במטרה לעצור את הרכב. וכך הסתיים החלום.
  לאחר 3 שבועות מהחלום (כבר שכחתי ממנו) במציאות ,הבן שלי נסע באופנים , שהבלמים חדלו מלעבוד . זעק לי לעזרה , נעמדתי מולו בכדי שיתנגש בי , נפצעתי קשות והוא יצא ללא שריטה.
  האם החלום ניסה להעביר לי מסר ממש שעלול לקרות?

 2. אנונימית

  אני חושבת שבהחלט יש חלומות נבואיים,
  אני אומרת את זה כי זה קורה לי המון.
  הרבה מאוד פעמים אני חולמת חלומות די קצרים ולמחרת בבוקר פשוט הדברים שחלמתי קרו כמעט באופן מדויק.
  זה התחיל אצלי בילדות בגיל 6-7, וזה ממשיך עד עכשיו.

 3. צריך להיות מאוד רוחניים כדי לחלום כזה חלום או קרובים מאוד למוות ולהינצל מימנו למשל אני קיבלתי בילדותי מכת שמש התעלפתי נפלתי על הראש וזה עשה משהו לרוחניות שלי שמעתי שזה סוג של שער שנפתח שאז אתה יכול לחלום חלומות נבואיים אני חלמתי כמה חלומות שהתגשמו והצלחתי לחזות מה אני אומר ואיך אני אגיב ונזכרתי בהם כמה שניות לפני שקרו אך לא הייתה לי שליטה על המצב כי זה היה כל כך מהר רק יכולתי לדעת מה יקרה בשניות הקרובות .

 4. שגיא אהבתי את הצורה שבה הצגת את הנושא והסברת אותו. היו לי הרבה חלומות שהציגו לי "חלונות לעתיד" אבל כמו שאמרת, הם אינם חלומות נבואיים כי אם הקרנה של חלון למימוש במציאות. חלומות הם סוג של אנרגיה ואנחנו חולמים אותם מתוקף היותינו במצב אנרגטי. שם, במימד הזה מחוסר הזמן והמרחב, ניתן לראות הקרנות ל"חלונות" בתוך כל הכיאוס הזה שנקרא "חלומות". נכון הדבר גם לגבי אירועים גדולים יותר כמו אסונות טבע שמשפיעים על חיי אנשים רבים. יש צבירה של אנרגיה לפני שדבר כזה מתממש במציאות ושם אנחנו יכולים להרגיש את זה. כמובן שאסונות טבע הם דבר לא צפוי, אך גם הם חלק ממאזן קיומו של העולם בחומר.
  עם דבר אחד פחות הסכמתי והוא: "שהאלוהות סיימה להתערב בעניינינו" – האלוהות היא חלק מאיתנו, קיימת בכל אחד ואחד מאיתנו ובכל מימוש בחומר. אנחנו המרכז – האלוהות היא המרכז.
  תודה על השיעור!

 5. שגיא אני רוצה להודות לך על הקורס הזה שעוזר לי בהחלט בפיתוח המודעות העל חושית

 6. שלום שגיא, חלום נבואי לא יכול להיות תיאורטי, ההסטוריה היהודית מוכיחה שיכולת זו קיימת באדם, (יחזקאל, חגי, זכריה, כמו שרשמת…). החלום הנבואי לדעתי מגיע מאותו מארג ההוויות שאני מכנה אותם נתיבי אנרגיות הקושרות ומקשרות את כולנו עם האלוהים או מחשבת הבריאה. בקשר לנביאים של ימנו, זה עניין תיאורטי, בכל אחד מאיתנו קיים הפוטנציאל של הנביא, כמו שבכל אחד קיים הפוטנציאל האלוהי, לכן, האלוהות ממשיכה להתערב כל עוד האדם קיים מכיוון שהאדם הוא מימושה של מחשבת הבריאה. אנחנו לא לבד אנחנו צרכים להאמין ברצון הבחירה החופשית לחיים, החיים הם לימוד של לחיות ביחד
  במחשבה, ברגש, באמונה ויצירה. אני מודה לך לשיעור המעניין. מיכל

 7. היי שגיא
  ללא ספק יש חלומות נבואיים .ולא פעם חלמתי חלום שהתגשם באיזה שהוא שלב
  אני רוצה לספר חלום שחלמתי לפי דעתי הוא נבואי בבקשה את התיחסותך
  חלמתי לפני כמה ימים שאני באישה שהוא בר עם בתי שהיא בת 29 ועדיין רווקה
  לפתע אני רואה גבר עומד לידי ואני מתארת אותו לבתי (היא לא רואה אותו רק אני)
  עם עיניים כחולות שער שחור וכ"ו והיא אומרת לי שזה הבחור שמוצא חן בעינה אני אומרת לה שתעשה משהוא כמו לסמס לו ובדיוק באותו הרגע היא מקבלת ממנו SMS מה דעתך? מחכה ךתגובה ממך ערב טוב

 8. לדעתי יש חלומות שהם "נבואיים" או יותר נכון premonition וזה כבר קרה לי כמה פעמים. למשל, "הרגשתי" בחלום רעידת אדמה ומים יממה לפני רעידת האדמה ביפן, ראיתי בחלום תאונת דרכים שקרתה בדיוק באותה צורה יממה לאחר מכן, ועוד מקרים שונים. בד"כ כאשר החלות הוא "נבואי" אני זוכרת אותי יותר מאשר חלום רגיל ו"מצפה" שהוא אכן יקרה. זה עדיין קורה לי רק באופן אקראי ולא באופן עקבי ולא תמיד יודעת היכן זה יתרחש, אלא רק שזה יתרחש בקרוב.

 9. אין ספק שישנם חלומות נבואיים. מניסיון שלי אפשר לדעת בדיוק כאשר הוא נבואי וכאשר אינו נבואי. זה משהו בתחושה של היקיצה מהחלום.

 10. איריס מרקוביץ

  היי שגיא,
  ובכל זאת – חלמתי על שתי הסבתות שלי ועל אישה נוספת – חלום מעט שונה,
  בחלום ידעתי מתי הן עומדות למות (יום ושעה…)
  איך אפשר להסביר את זה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *