לקבוצת הוואטסאפ – מסר לסוף השבוע 24/11/23 – 23/11/23 – ארבעה גביעים

הכוהן הגדול
הכוהן הגדול

חוסם/ תומך

ארבעה גביעים
ארבעה גביעים

כיוון ומסר

נסיך המטבעות

חוסם/ תומך

קלף התשובה – כיוון ומסר לסוף השבוע שלך (ולימים שאחרי): ארבעה גביעים

מה המסר לסוף השבוע?

ארבעה גביעים הוא קלף מסדרת הגביעים, לכן הוא עוסק בזרימה וביכולת לקבל שפע מהיקום, ומספרו 4 – אשר משקף יסודות יציבים וקביעות. בקלף ארבעה גביעים האלמנטים האלה בעצם כמעט סותרים. שפע וזרימה, יכולת לקבל ולתת, יכולת להעביר דברים הלאה ולהתמלא באמונה (שגם היא מיסוד המים) – כל אלה סותרים את אלמנט הקביעות, היציבות ואי התזוזה. ומה שקיבלנו כאן – זה מצב של ספקות, חסימה מסוימת של האמונה, הקשבה לרכילות או למחשבות שליליות. ומכך עלינו להיזהר השבוע. עלינו לשים לב מתי אנו נופלים לאמונת שווא, לרכילות, למידע לא מאומת או למחשבות לא נכונות. כשזה קורה הדבר הנכון הוא לתפוס את עצמנו, לגלות מודעות ואולי אפילו לדבר על זה עם מישהו שיכול לשקף את ה"נקודה העיוורת" שלנו, את המקום שבו אנחנו מתעלמים מהפוטנציאל האופטימי בסיטואציה. 

מה הסיפור של הקלף?

בקלף הקודם, פסיכה הייתה מאוהבת עד הגג בקופידון, למרות שלא ידעה איך נראות פניו האמיתיות, והכול היה נפלא. עכשיו היא מרגישה געגוע למשפחתה ורוצה לבקר את אהוביה. או אז, מספרות לה האחיות שהן ראו בדיוק את פניו של אהובה, פנים של נחש מכונף. האחיות אמנם לא שיקרו, הן פשוט לא ידעו שזהו קופידון החתיך – בתחפושת. אבל עכשיו חלחל הספק עמוק בתודעתה של פסיכה.

ארבעה גביעים
ארבעה גביעים

קלף תומך/חוסם – מה עוזר/מפריע לך לממש את המסר? הכוהן הגדול

הכהן הגדול הוא קלף של חסד. הוא מהסדרה הרוחנית, ועוסק בשיעורים רוחניים. הכוהן הוא בעל השקפה רחבה, יכולת תמיכה, הוראה ומנטורינג, ולכן הוא יכול לייצג את התמיכה שאנחנו צריכים השבוע כדי לצאת מתפיסות שגויות ולראות את הפוזיטיבי בחיינו או במצב שמטריד אותנו. פרספקטיבה רחבה יכולה להגדיל את נקודת הראות שלנו ולחשוף בפנינו עוד דרכים לפרש את המציאות.

בנוסף כשאנחנו לבד עם המחשבות שלנו, אנחנו נוטים להיתקע בהם, והשיתוף, בעיקר עם מישהו שמבין בבעיה שלנו – יכול לאוורר אותנו מנטלית. לכהן יש גם צד פחות חיובי.

הוא מייצג את הצורך שלנו להיזהר ולא להיות "יותר קדושים מהאפיפיור". כלומר, ייתכן שהתפיסות שלא משרתות אותנו, קשורות באיזה פרפקציוניזם או בתפיסות קצת שמרניות, מעופשות, שעבר זמנן, לכן כדאי להקליל, לנער קצת את הנוצות ואת הנורמות השגרתיות, ולהיפתח למחשבה חדשה.

הכוהן הגדול
הכוהן הגדול

קלף חוסם/תומך – מה עוזר/מפריע לי בדרך למטרה? נסיך המטבעות

נסיך המטבעות, הוא קלף מקלפי החצר, והוא מדבר על תווי אישיות כמו עקביות, נאמנות, סדר וארגון, שמירה על בריאות, אך מהצד השלילי, צד הצל שלו, נטייה להיות פדנט מדי, עקבי וסדור באופן שלא מאפשר לו לצאת מהקופסה, וחסר מעוף. 

אם כך כבר אנחנו רואים חפיפה מסוימת בין הצד השלילי של קלף הכוהן לבין הצד השלילי של נסיך המטבעות. ונשתמש בחפיפה הזו, כדי לבדוק אם באמת מודגש כאן הצורך לא להיות כבול מדי בתוך קונספציות מקובעות, מיושנות, כאלו ששמות אותנו בסטנדרט בלתי אפשרי? אולי אנחנו חושבים שאנחנו תמיד חייבים לרצות את כולם, שאסור לדבר על דברים שמפריעים לנו, שמשהו בנו לא "בסדר". חשוב לזכור שאלה רק תבניות מחשבה, ומתבנית אפשר גם לצאת, ואפשר גם לשנות.

נסיך המטבעות

אהבת את הקריאה לסוף השבוע שלך? איזה כיף!

הקריאה נותנת לנו הכוונה ברורה ומדויקת, אבל אולי יתחשק לך להבין יותר את הקריאה הזו ואיך היא עובדת? הנה קישור לסדנת המתנה על פריסת האס.או.אס:

רוצה לדעת איך לקרוא בקלפים באמת? איך לתת לעצמך ולאחרים קריאות מדויקות שפותרות בעיות, מעניקות מידע כמוס ומשמעותי? רוצה שינוי ממשי בנתיבי החיים הכי חשובים שיש (קריירה, זוגיות, התפתחות אישית ומשפחה)? אני בטוח שכן…

אז אני מחכה לך בקישור הזה לעוד מידע על קורס הטארוט ועל איפה בארץ אפשר ללמוד טארוט בגישתי.
כי כבר לא צריך להיכנס לתל-אביב כדי ללמוד טארוט. הקורס שלי זמין גם בבאר שבערחובותחדרהחיפה, וכן – גם אפשר ללמוד מהבית בזום 

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

2 thoughts on “לקבוצת הוואטסאפ – מסר לסוף השבוע 24/11/23 – 23/11/23 – ארבעה גביעים”

  1. היי
    בפירוש למסר השבועי התייחסת לנסיך המטבעות אך הקלף שהוצג בפועל היה 8 מטבעות…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *