ערכה ספר וקורסים בהנחה

"מגיע לי!" – מודעות שפע וקלף אס הגביעים

"קלף התשובה שיצא בקריאה הוא אס הגביעים!", אומרת בהתרגשות הקוראת בקלפים לשואלת. "אני לא מבינה מדוע בכלל הגעת לכאן… זהו אחד הקלפים הנדירים והטובים שיש בחפיסה, וזה אומר שבן הזוג שלך הוא הגבר האידיאלי: הוא אוהב אותך, מעריץ אותך, מכבד אותך, ומנשק את האדמה שעליה את דורכת. כל מה שהוא רוצה הוא להיות אתך ולהתחתן. אני ממש מתפלאת שהוא עוד לא הציע לך נישואים". מסכמת הקוראת הקלפים.

"אני שמחה מאד שזה הקלף שייצא", אומרת השואלת באכזבה, "אבל אני חוששת שאת טועה. יוסי ואני נמצאים בזוגיות כבר שלוש שנים וכל הדברים הנפלאים שאמרת לצערי מעולם לא קרו. הוא אפילו לא הציע לעבור לגור איתי. שלוש פעמים הסתיים לי החוזה בדירה ולמרות הרמזים הוא מעולם לא הציע שנגור ביחד ואם אני מעלה את הנושא זה מגיע תמיד לריב. הוא גר עם עוד חבר בדירה שכורה ובימים שאנו ביחד אני אפילו לא רוצה לחשוב מה הוא עושה שם עם החבר שלו.
אז לא.. הגבר איתו אני יוצאת הוא ממש לא מה שאת מתארת", מסכמת השואלת באכזבה.

אני מניח שלא הייתם רוצים להיות במקומה של אותה קוראת בקלפים, נכון?
ואני מאמין שרובכם חושבים שהקוראת בקלפים טעתה, כי הרי לא ייתכן שקיים פער כל כך גדול בין מה שהקלף מראה ובין מה שהשואלת מרגישה ורואה.
אולם לפני שאספר לכם את התשובה המפתיעה של הקוראת בקלפים, אומר שאני עומד לגלות לכם עכשיו את אחד הסודות הגדולים שצריך לדעת כדי להיות קוראים בקלפים, ושאנו עומדים ללמוד את אחד השיעורים החשובים לא רק בקריאה בקלפים, אלא את אחד השיעורים החשובים של החיים.
לגבי יוסי ודנה אומר שלמעשה לא הקוראת בקלפים היא הטועה, אלא השואלת שטועה כבר שלוש שנים בכך שהיא לא מבינה את אחד החוקים הכי חשובים בקבלת שפע, את חוק הקובע שאנחנו חייבים להגיד "מגיע לי".
אבל על זה בהמשך…

מגיע לי

אחד הסודות הגדולים של הקריאה בקלפים

את אחד הסודות החשובים ביותר באומנות הקריאה בקלפים אני לא מתאפק ומלמד כבר בשיעור הראשון של קורס טארוט שלי, ואני רוצה לחלוק אותו אתכם. הסוד הוא להבין כלל חשוב שאומר שלא מספיק שיוצא לנו אס בקריאה. מה שבאמת חשוב זה שתהיה התאמה בין נושא השאלה לבין המצב אותו מייצג הקלף.

טעות נפוצה היא להאמין שקלפי טארוט הם כלי שעוסק בעתידות, כלי שיכול לכאורה לספר לנו מה יקרה, וזה לא נכון. קלפי טארוט אינם יכולים לספר לנו מה יקרה, כיוון שהעתיד לא נקבע. מה שקלפי הטארוט כן יכולים לספר לנו הוא באיזה נתיב אנו הולכים. הם יכולים להראות לנו מה קורה לאלו ההולכים בנתיב שבו אנו הולכים, מה מחכה לנו בהמשך הדרך ואילו אפשרויות קיימות עבורנו כשאנו הולכים בנתיב זה.

הבחירה אם להמשיך ללכת בנתיב, לתקן, או לשנות היא שלנו, ואותה אף אחד לא יכול לקחת מאתנו. לכן העתיד אינו ידוע, אלא רק הנתיב בו אנו הולכים.
האומנות של הקריאה בקלפים אם כך היא אינה היכולת לדעת מה יקרה, כי אם לדעת האם יש התאמה בין המקום בו נמצא השואל מבחינה מנטאלית, רגשית ורוחנית לבין הנתיב שאליו מתייחס הקלף.
ורק אם ההתאמה הזו קיימת – נצליח לקדם את נושא השאלה.

אס הגביעים

הנתיב של אס הגביעים

כשאס הגביעים יוצא בקריאה השואל יכול לנשום לרווחה, כיוון שכל הקשיים, המחסומים והמכשולים בדרך למימוש נושא הקריאה משתחררים והשואל יכול להמשיך הלאה.
כך למשל אם זוג רוצה לנסוע לחופשה בחו"ל וכבר תכננו את הכול אבל שבועיים לפני היציאה לחופשה צצים בעיות, הם לא צריכים לדאוג. גם אם במקום העבודה אומרים לבעל שזקוקים לו בגלל פרוייקט חשוב, אם גם במקום העבודה אצל האשה יש בעיה ואפילו אם הסבתא, שהייתה אמורה לשמור על הילדים לא יכולה – הכול יסתדר.
נכון.. הכרטיסים מוזמנים, המלון.. הכול כבר מוכן, אבל החדשות הטובות הן שלא צריך לדאוג כי כשמופיע אס הגביעים כל הבעיות יפתרו כמו קסם. לאחר שבוע במקום העבודה מסיימים את הפרוייקט מוקדם יותר ואפילו הבעל מקבל בונוס, אצל האשה מבקשים שהעובדים ייצאו לחופשה יזומה, והסבתא מצליחה להזיז את ההתחייבות האחרת שיש לה לשבוע אחר. ומדוע הקסם הזה מיוצג על-ידי אס הגביעים? כיוון שאס הגביעים הוא הראשון ליסוד המים, יסוד העוסק בזרימה והתחדשות.
אבל כאן נשאלת השאלה החשובה. שאלה שאותה צריך לשאול עם כל קלף – מדוע?
מדוע זה קרה, כיצד קרה הנס?
התשובה היא כי הזוג התחילו להאמין. הם מתחילו להאמין שזה אפשרי, שהם יכולים לעשות את זה והכי חשוב הם התחילו להאמין שמגיע להם.

להאמין זה אומר שאנו אומרים "מגיע לי!" ומוכיחים לבריאה שאנו מתכוונים לזה. ובכל תחום לרבות קריירה, לימודים, משפחה, עסק – בכל תחום אם אנו צועדים בנתיב של אס הגביעים ואומרים "מגיע לי!" – השפע יגיע!

דנה הולכת למנהל הבנק שלה ומבקשת הלוואה של 200 אלף שקלים. היא רוצה לייבא סחורות מחו"ל ולעשות שינויים משמעותיים בעסק שלה. מנהל הבנק שלה אומר לה שהוא היה שמח לתת לה הלוואה, אבל כיוון שאין לה בטחונות הוא מוכן ללכת לקראתה ולאשר את ההלוואה רק אם היא תכין תוכנית עסקית טובה. ארבע פעמים היא מגיעה עם תוכנית עסקית והמנהל אומר לה שהתוכנית לא מספיק טובה. אבל בפעם הרביעית המנהל מתלהב מהתוכנית שלה ומאשר לה את ההלוואה.
מה קרה הפעם?
מה שקרה שדנה למדה להגיד "מגיע לי!", היא התבוננה על בעלות עסק אחרות ואמרה לעצמה… "בעצם.. מדוע שגם לי לא יהיה את זה? מדוע שרק העסק של זו מצליח, שרק העסק של זה משגשג… גם לי מגיע", וכשהיא אומרת את המשפט הקסום הזה הכול משתנה. 

מי מקבל שפע (ומי לא…)?

השפע שהבריאה נותנת ניתן לכולם והבריאה או היקום אינו זה שבוחר מי יקבל את השפע. האמונה שלנו היא הכוח שמושך את השפע לקיום שלנו, היא זו שמאפשרת לאור להיכנס. את הסלקציה מי יקבל יותר ומי פחות אנו עושים, כי כשאנו לא מאמינים, אנו מסמנים לבריאה שאנו לא רוצים שפע. ואם אנו לא מאמינים שלא נמצא זוגיות, שלא נצליח בראיון עבודה – אנו ניכשל. ייתכן ונשארה לנו אנרגיה מפעמים קודמות, ובמקרה שכזה ייתכן ונצליח לקדם את נושא השאלה, אולם בהעדר אנרגיה שנותרה מהצלחות קודמות, דבר לא יעזור ועד שלא נחדש את מערכת היחסים שלנו עם הבריאה ונתחיל להאמין, לא נגיע למקום בו אנו רוצים להיות.
כשאנו אומרים "מגיע לי" זה אומר שאנו יודעים לעמוד מול הבריאה ולבקש שפע. בלי בושה, בלי אשמה.. פשוט להגיד "גם אני רוצה!".
וכשהשואלת הייתה במקום זה ואמרה שגם לה מגיע, היא כתבה תוכנית עסקית שונה. בשלב זה היא כבר משכה שפע אל העסק שלה, ולכן התוכנית שהיא כתבה הייתה שונה וטובה יותר.
ואגב, מה שמנהל הבנק אומר לה בסוף השיחה זה שהוא יזרים לה את הכסף, מה שמוכיח שאפילו הבנקאות מכירה את הקשר בין הצלחה כספית ויסוד המים, ומשתמשת בדימויים השייכים ליסוד זה.
 

לא לפחד להגיד "לא!" כשזה לא מתאים

כשאנו אומרים "מגיע לי" זה אומר שאנו יודעים לעמוד מול היקום ולבקש שפע. בלי בושה, בלי אשמה.. פשוט להגיד "גם אני רוצה!".
כשאנו אומרים "מגיע לי" זה אומר שאנו יודעים לעמוד מול היקום ולבקש שפע. בלי בושה, בלי אשמה.. פשוט להגיד "גם אני רוצה!".

כשאנו שואלים את הקלפים האם בן או בת הזוג מתאים לי (ובלב שואלים האם אתו אני אתחתן) ברוב המקרים כשיוצא אס הגביעים אנו יכולים להגיד מזל טוב. כל קלף אס הוא שלם ומושלם, הוא הכול, ולכן הזוגיות של אס הגביעים מלאה בשפע והיא חלום של כל בני זוג.
אולם זה לא תמיד מדויק.
ישנם לא מעט מקרים בהם אס הגביעים מראה לנו שהשואלת צועדת על הנתיב של אס הגביעים, אולם בן הזוג שאתו היא יוצאת אינו מה שאס הגביעים מתאר.

במקרים כאלו התשובה היא מאד פשוטה. אס הגביעים אכן מתאר לנו את הנתיב בו צועדת השואלת שלנו, אולם במקרה כזה זה אומר שהשואלת פשוט מבזבזת את השפע שהיא מקבלת במקום הלא נכון. 
מה שהשואלת צריכה זה להגיד לבן הזוג שלה שלום.
כשהיא תגיד לו שלום, היא למעשה אומרת ליקום: "מגיע לי!" ולבן הזוג היא מבהירה שהיא מאד אוהבת אותו, אולם היא מחפשת גבר שאוהב אותה, מעריץ אותה ורוצה לחיות אתה את כל שארית חייו. "כיוון שאתה לא הגבר הזה", היא צריכה להגיד, "אני נאלצת להגיד לך שלום. זה לא אני – זה אתה!"
וכשהיא תגיד שלום שני דברים יכולים לקרות.
הראשון – שאחרי כמה ימים בן הזוג שלה יבין עד כמה הוא באמת אוהב אותה, יחזור עם הזנב בין הרגלים ולא רק יגיד לה שהוא ורצה לעבור לגור אתה, אלא יציע לה נישואים.

האפשרות השנייה היא שבן הזוג באמת ילך, אבל במקרה של אס הגביעים במקומו יגיע בן הזוג הנכון, יגיע אותו בן זוג אוהב, מכבד שיעריץ אותה וירצה להתחתן אתה.
בן הזוג "הנכון" לא יכול היה להגיע כי השואלת שלנו בזבזה את השפע שיש לה על האדם הלא נכון.

ולאלו שיגידו שזה קל להגיד וקשה לעשות אומר שזה נכון, אבל אשאל מה אלטרנטיבה? השואלת הרי במשך שלוש שנים יוצאת עם אדם שלא נותן לה את מה שהיא רוצה, שלוש שנים היא מתוסכלת, והיא מסכימה לקבל את זה. תחשבו עד כמה זו טעות להמשיך לנהוג כך. ומה יקרה עוד שלוש שנים, עוד עשר שנים… למה היא מחכה?
וחשוב אף יותר – מה הבריאה "רואה"? כיוון שהשואלת לא אומרת דבר או מתלוננת, הבריאה "מניחה" שכנראה טוב לאותה שואלת, לא? 

הבעיה כאן היא שמבחינת חוקי השפע כשהשואלת לא אומרת משהו אחר – היא לא מקבלת דבר אחר. אולי נראה שאנו לא יכולים "לדבר" עם הבריאה ולבקש שפע, אולם זה אינו נכון. כשאנו אומרים לבן הזוג שלנו מה אנו מצפים ממנו, כשאנו אומרים מה אנו רוצים וכשאנו אומרים – "מגיע לי", אנו לא רק אומרים את זה רק לבן הזוג, אלא אומרים את זה לבריאה עצמה.
כך מנגנון השפע פועל, כל פעולה שאנו עושים מול הסביבה שלנו היא למעשה הדרך שלנו לשוחח עם הבריאה ולהראות לה מה אנו רוצים. וכשהשואלת אומרת לבן הזוג שלה שהיא נפרדת ממנו כי היא רוצה גבר שאוהב אותה, מעריץ אותה ורוצה לחיות אתה את כל שארית חייו, היא לא אומרת את זה רק לבן הזוג שלה – היא אומרת את זה לבריאה.
ועכשיו, כשהשואלת אומרת בצורה ברורה מה היא רוצה, כשהיא אומרת "מגיע לי!", היא תקבל את זה!
וזה לא רק נכון לזוגיות. להאמין זה אומר שאנו אומרים "מגיע לי!" ומוכיחים לבריאה שאנו מתכוונים לזה. ובכל תחום לרבות קריירה, לימודים, משפחה, עסק – בכל תחום אם אנו צועדים בנתיב של אס הגביעים ואומרים "מגיע לי!" – השפע יגיע !

Save

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

19 thoughts on “"מגיע לי!" – מודעות שפע וקלף אס הגביעים”

 1. כל כך מגיע לי חלוקה שווה, 14 שנה של זוגיות. נתתי את כל כולי, הוא לא עשה כלום לעושר שהבאתי במהלך 14 שנה. מגיע לי בגדול.
  תודה לך🙏

 2. אוהבת לקרוא את הניתוחים שלך. היו שנים שתקשיתי להאמין שמגחע לי. כתוצאה מכך התקשיתי להגיד לא. אמרתי כן גם על דברים שפחות התאימי לי. כיום בטוחה בעצמי, בדרך ושמגחע לי. והנה קיבלתי גם חיזוק לכך היום. משכתי את השפע שבקלף הזה. יום טוב

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  תודה על המעמר ואשמח לה ישתמש כך בהמשך כי מגיע לי

 4. מגיע לי דירת 4 חדרים כולל חניה ממד ומעלית .. זה פשוט מגיד לי .

 5. מגיעה לך תודה רבה על המאמר ויישר כוח על כל המאמרים שאתה שולח.
  ברכות וכל טוב לשנה החדשה,
  עדינה

 6. שלום שגיא 🙂
  מאז ומתמיד קלפי טארות עניינו אותי.
  גם קניתי לי, השתמשתי לפעמים (זה היה מזמן) ולאחרונה זה פוגש אותי
  ברצף. והיה לי ברור בתחושה שצריך ללמוד לפענח את זה "בין השורות",
  המאמר שלך גרם לי להסתקרן.

 7. גילה הרשקוביץ

  נהדר ,אהבתי את הכתוב וההסבר ,חשוב לנסות כל דרך לשפע , שנה טובה וגמר חתימה טובה

  1. שגיא מנדלבוים

   תודה על התגובה שרה.
   שתהיה שנה טובה ומבורכת (בשפע).

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הרעיון בכללי אינו חדש אך היישום מורכב.
  תודה שהצפת את התובנה למודע ותתחדש על כולנו שנה של ״מגיע לי״ של עשייה להגשמה עצמית

 9. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מסכימה עם כל מילה
  ואכן אני מודיעה ליקום – מגיע לי –

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *