4 קלפי אזהרה בזוגיות שכדאי לכם להכיר

ארבעה קלפי טארוט

יותר ממחצית מהתלמידות והתלמידים שלי (והלקוחות שלהם), מגיעים לקורס עם שאלות על ענייני זוגיות.

לרוב השאלות צצות בגלל מצבים רומנטיים לא ברורים, מעורפלים, כשלא ברור לאן הקשר הזה בעצם הולך? לפעמים הם יודעים שמשהו מפריע להם אבל לא מצליחים לשים על זה את האצבע, אבל המצב לא נואש!

יש קלפים מסוימים שאם הם צצים בקריאה – הם מהווים מעין מבחן למחזר שלנו, מבחן, שאם הוא לא עובר אותו עם ציון גבוהה – אז צריך להיפרד.

היום נדון היום בארבעה קלפים מיוחדים שהופעתם מהווה גם נורת אזהרה – וגם נורת הארה…

אז הנה כמה קלפים מיוחדים (וכמה תלמידים מיוחדים) שמבהירים לנו אם הבנזוג שלנו סבבה (:

רוני שאלה על פוטנציאל עם בחור שהיא יוצאת איתו כבר חודש, והקלף המרכזי בפריסה שלה הוא – קלף השמש. מה זה אומר?

קלף השמש

מייצג אדם שרוצה לבלות, לכייף, לצאת אל העולם, להתלבש יפה ולהשוויץ בפרטנרית המהממת שלו. דני, הבחור שהיא יוצאת איתו, דווקא לא מוצא זמן לצאת כמעט בכלל,  לרוב הוא גם מבטל פגישות כי הוא עייף מדי ואומר לה "נעשה כבר משהו בשבוע הבא". 

אין מסעדות או בתי קפה מבחינתו, והוא אפילו לא מציע לצאת אליה.. היא פשוט מוזמנת אליו להתכרבל ולראות טלוויזיה בימים שבהם זה בא לו טוב.

על פניו, אולי יש פוטנציאל כלשהו, בכל זאת הוא רוצה לראות אותה כל שבוע. אבל הוא לא חוגג את היחסים האלה, לא נותן להם את הכבוד והבמה הראויה, ולא משקיע אנרגיה, שמחה ורוח טובה. לא מפנק ולא יוצא מאזור הנוחות שלו אפילו לא צעד.

וזה – לאור קלף השמש, סימן לא טוב. אם דני לא מגייס את התכונות של קלף השמש בסיטואציה, רוני צריכה כנראה לעשות שיחת יחסינו לאן וכנראה לחתוך…

מלך הגביעים לעומת זאת מאודדדד אוהב את הבית

הוא ינסה אולי לקחת את הפרטנרית שלו לבלות, אבל באמת שלרוב הוא ישמח לפנק אותה במסגרת הבית, לא כדי לצאת לידי חובה, אלא מתוך השקעה בקשר, בעקביות ותוך שימת דגש על בניית יחסים קבועים.

מיכל, שקיבלה ייעוץ מאחת התלמידות של הקורס והקלף מלך הגביעים הופיע בפריסה שלה, סיפרה שאורי שלה באמת מאוד קשור לבית, מזמין אותה הרבה והפך אותה לבת בית ממש, אבל…

כבר עברו כמה חודשים והוא לא מוכן לפגוש את המשפחה שלה. הוא הוזמן לאירועים כבר כמה פעמים, כל פעם הוא מסרב או מוצא תירוץ, ולמעשה נראה שהוא לא ממש סיפר לאמא שלו שיש לו "סוג של חברה".

אז אנחנו לא נגיד לה "תזרקי אותו! מיד" אבל זה כן דגל אדום – לאור קלף מלך הגביעים, שמטבעו – מאוד אוהב את האווירה המשפחתית המורחבת. כאן צריך לשים גבול מאוד ברור ולהבהיר לאורי שאם זה לא מתקדם למקום הזה – אז זה נגמר!

מלך הגביעים

הקיסרית

רוני יוצא עם הקיסרית, כלומר, הוא יוצא עם מאיה, אבל הקיסרית הוא קלף הכיוון בפריסה שלו. 

הוא שאל אם למאיה ולו יש פוטנציאל.. וניסינו להבין את טיב הקשר והקושי שלו.

אז רוני ממש עף על מאיה, אבל מאיה, לא ברור אם היא עפה גם. היא בדרך כלל מחייכת כשהוא אומר שהוא אוהב אותה.. ולא עונה בחזרה. היא מסמסת בצורה לקונית, ויש הרגשה שהיא "שם ולא שם".

היא מאוד חכמה ושנונה ויפה, ולכן הוא ממש בקטע שלה. תמיד מפנק ומזמין אותה למסעדות, אבל אפילו ביומולדת שלו היא לא קנתה לו כלום, לא עוגה, לא בלון, והם בכל זאת מכירים כבר ארבעה חודשים….

קלף הקיסרית מציבה סטנדרט ברור – נדיבות רגשית זה חובה בקשר. הקיסרית שופעת לא רק מתנות, מאכלים וכל טוב – אלא רגש, ואם הנדיבות הרגשית לא שם, זה דגל אדום שלא כדאי לרוני להתעלם ממנו.

גם כאן – צריך לעשות שיחה בסגנון יחסינו לאן, לשים גבולות, ואם לא יהיה שיפור – אין מקום להמשיך את הקשר.

מלכת המטבעות

איילת יוצאת עם בחור מקסים, בפרק ב'. הילדים שלהם מסתדרים מעולה, הם נהנים מטיולים, ביקורים במוזיאון וארוחות גורמה – בדיוק הדברים שמייצגים את מלכת המטבעות – הקלף שאיילת קיבלה בפריסה שלה.. אלא שיש למלכת המטבעות עוד קריטריון – שהוא חובה בכל קשר – מיניות טובה ומלאה בתשוקה.
את זה איילת לא מוצאת בקשר. 

לבחור שאיתו היא יוצאת, נקרא לו יוסי, אין ממש עניין במין.  יש לו הרבה תשוקה אינטלקטואלית, הוא מייצר שיחות מדהימות, והוא איש תרבות יוצא דופן, אבל לטענתו נמאס לו ממין כבר בפרק א' עם אישתו הקודמת.

בין אם מדובר בעניין פסיכולוגי של יוסי, בהעדפה אישית, בדרך בלתי מודעת לייצר מחסום ולא להתקרב, או כל דבר אחר – בשביל איילת זה צריך להיות דגל אדום, משום שאיילת כן רוצה אינטימיות פיזית בקשר – ואלו אחת מההתוויות של מלכת המטבעות: מגע חם אוהב ואינטימי – כחלק מקשר.

אז אם יוסי רוצה לעבוד על הבעיה – מעולה. אבל אם לא – אז צריך לשים לו את הגבול הזה ולספר לו שאו שעובדים על המיניות או 'ביי, ביי'…

מלכת המטבעות

תמרורים ברורים

אז נכון שגם בלי הקלפים, אנחנו מבינים ורואים את הבעיה במערכות היחסים האלה, אלא, שאנחנו נוטים להעלים עין מהקשיים כשאנחנו רוצים שקשר יעבוד למרות הכול, והקלפים האלה הם תמרור ברור: שהפעם – אסור להתעלם.

ויותר מזה – חייבים לשים גבול, לדרוש שהמצב ישתפר, ואם לא – אז אין טעם להמשיך להשקיע בקשר הזה.

יש לנו עוד קלפים כאלה בחבילה, שהם דגלים אדומים, אבל הם מסמנים הרבה יותר לפעמים בפריסה, ויש להם משמעות עמוקה וקריטית לפעמים בהתנהלות העתידית של הקשר.

זאת הסיבה שההגעה לקורס היא משמעותית. אנחנו לומדים יחד את התבניות, סימני הדרך של הקלפים, ושל החיים שלנו, ומבינים הרבה משמעויות סמויות שלא נמצאות באתרים או בספרים, אלא רק בתוך תהליך הלימוד.

הכותב: Admin

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *