המספר אחד בקלפי טארוט – נומרולוגיה

בראשית ברא אלוהים את השמיים ואת הארץ: והארץ היתה תהו ובהו וחושך על פני תהום ורוח אלוהים מרחפת על-פני המים: ויאמר אלוהים יהי-אור. ויהי-אור: וירא אלוהים את האור כי טוב ויבדל אלוהים בין האור ובין החושך: ויקרא אלוהים לאור יום ולחושך קרא לילה ויהי-ערב ויהי-בקר יום אחד.

אחד הוא מספר הבריאה, יצירת "יש מאין". האחד הוא ניצוץ הבריאה המכיל בתוכו את הכל עד לפרטים הקטנים ביותר. הוא אשליה של יצירה מושלמת ותהליך שקורה בלי תקלות, ובצורה חלקה ובלתי מופרעת. אחד מרכז בתוכו את התמצית ההוויה ומהווה כוח מוחלט, שלם ובלתי נדלה. הוא מיצג את הכל, הוא הכל והכל בו. הוא מכיל את האמונה, המחשבה, הרצון והמעשה. האחד שואב את כוחו מהיותו היחיד שקיים בין אם הדבר זמני או קבוע. כמו זרע המכיל בתוכו את כל המידע הגנטי של הצמח בשלמותו וממנו צומח השלם לפרטיו.

האחד הוא התחלה. הוא עצמאי, חסר תלות ועומד בפני עצמו בניגוד למספרים אחרים שמהווים חלק מקבוצה, משום כך, יכול להיות גם האמצע והסוף. להבדיל מראשון שהוא חלק מהשלם ואחריו יש עוד, אחד הוא היחיד, הוא קיבוץ של כל מה שקיים. האחד מתייחס לעצמו בעוד שהראשון מתייחס לסביבה שלו – לבאים אחריו. במספר אחד נוצר דבר חדש ושלם השואף להישאר כך. כאשר האחד לא מצליח להכיל את כל הפרטים הוא נהפך לנקודת פתיחה וממנו יוצאים כל שאר המספרים.

דוגמא לכך היא חתונה: אנו בוחרים את האחד או האחת לחיות ולאהוב אותם לנצח. אנחנו לא מזמינים לחתונה וכותבים: הורי הכלה והחתן מתכבדים להזמין אתכם לחתונה הראשונה של החתן והכלה. הקהל מוזמן לחתונה היחידה וצריך שיקרה שינוי מוחלט בתפיסת האדם את עצמו ואת האחד או האחת, כדי שיתחיל להתייחס אליו או אליה כאל הראשונה או הראשון. זה קורה רק אם מתגרשים ומתחתנים עם בן זוג אחר שהוא כבר לא יהיה "אחד", אלא השני.
גם אז, בן הזוג השני תמיד ישמע על ה"אקס המיתולוגית" שהייתה האחת.

האחד הוא מושג, קונספט, אידיאה שכולנו מחזיקים בה. כשבחורה יוצאת לדייט היא מחפשת את ה"אחד". כולנו מחפשים את ה"אחד" בזוגיות, בעבודה, בלימודים, בתחומי העניין שלנו ובכול תחום. האחד הוא ארכיטיפ אותו כולנו מחפשים, השלם, הדבר שכשהוא יהיה ברשותנו, לא יהיו לנו ספקות ונדע שאנו במקום הנכון.

האחד הוא מושג, קונספט, אידיאה שכולנו מחזיקים בה. כשבחורה יוצאת לדייט היא מחפשת את ה"אחד". כולנו מחפשים את ה"אחד" בזוגיות, בעבודה, בלימודים, בתחומי העניין שלנו ובכול תחום. האחד הוא ארכיטיפ אותו כולנו מחפשים, השלם, הדבר שכשהוא יהיה ברשותנו, לא יהיו לנו ספקות ונדע שאנו במקום הנכון.

ברור שה"אחד" יכול להתנפץ. שפעמים רבות אנו יכולים לעשות אידיאליזציה של המצב בו אנו נמצאים, וכך למשל אחרי כמה דייטים אותה בחורה יכולה לגלות שהיא לא יוצאת עם ה"אחד" אלא עם סתם אחד.
ומה קורה כשה"אחד" לא מגיע? מה קורה שמגיע סתם אחד? במקרה אומר: "ברוכים הבאים לעולם האמיתי", כי אמנם קיים סיכוי שהאחד הזה יגיע, אבל ברוב המקרים אנו לא פוגשים את ה"אחד", אלא פוגשים בדבר שיש לו פוטנציאל להיות ה"אחד", ורק לאחר עבודה קשה, מאמצים, ולא מעט תסכולים, נצליח להפוך את מה שיש לנו ל"אחד" אותו אנו מחפשים. אבל… בואו נשאיר מקרים אלו לקלפי טארוט אחרים, למשל לקלפי השניים. בשלב זה אני כותב אל המספר אחד, השלם והמושלם ואני לא רוצה לקלקל את הרגע.

בקלפים רגילים ה"אס" הנו קלף מיוחד שהערך שלו הוא יותר מהמספר שלו: הוא אמור להיות הקלף הקטן ביותר, אך יש לו עוצמה גדולה מאשר לשאר הקלפים שמספרם גדול ממנו, למעשה הוא הקלף החזק ביותר. בקלפי טארוט האסים הם המממשים את היסודות בעולם החומר. הם מיצגים אנרגיה של התחלות, הזדמנויות לפתוח דף חדש, שינויים משמעותיים, מציאתו של כיוון חדש, עליה על דרך המלך, ברכה, שפע, הצלחה ותמיד נותנים תשובה חיובית.

חשוב להדגיש כי המספר שניים בקלפי טארוט אינו ההמשך של המספר אחד, אלא התוצאה שתגיע כאשר האחד כבר לא יהיה שלם ומושלם.  זהו השלב בו אנו עומדים מול מציאות בה אנו חייבים להכיר בעובדה שהאחד שהיה קודם לפנינו אינו קיים יותר. זהו השלב בו אנו צריכים להחליט לאן אם אנו רוצים להתחיל שוב מהתחלה, או להמשיך ולנסות למצוא דרך להפוך את מה שיש לנו ל"אחד" אותו אנו מחפשים. על תוצאות החלטה זו אחראי המספר שניים, ואתם מוזמנים לקרוא על כך בהרחבה כאן במאמר: "בשביל המספרים המתאר את תהליך התפתחות המספרים בקלפי טארוט".

האם הוא ה"אחד" או סתם "אחד – סרטון קצר מקורס הטארוט

 המספר אחד בקלפי טארוט – ארבעת האסים

ארבעת האסים

אס המטותאס המוטות

אנרגיה של מימוש הרצונות בעולם החומר
מיוצג ע"י יסוד האש – יסוד האש עוסק בתשוקות מאווים ורצונות.

יסוד האש נוגע בשורשי הוויתנו ברעיונות הכי מופרכים ובחלומות הכי כמוסים. יסוד זה הוא שמצית את להבת יצירתיותנו ומקושר למיניות, אימפולסיביות ועשייה.
אס האש מרכז את תמצית היסוד, הוא עוצמתי, רענן ומוכן לצאת לפעולה בעוד הוא אוצר בתוכו את כל הכלים לכך. אס זה מיצג את מטה הקסם היוצר יש מאין ובורא אל תוך עולם החומר רעיון או מחשבה באמצעות כוונה ומיקוד.

יסוד האש בקלפי טארוט מקושר למושג הרצון שמניע את התרחשות הדברים ודוחף אותנו לממש ולהוציא אל הפועל את האש שמרצדת בתוכנו. הוא נותן לנו השראה ליצור ולברוא משהו מתוכנו בעזרת היכולות שלנו. כמו צייר אשר בתוכו בוערת אש היצירה הגורמת לו להוציא מעצמו רעיון, מחשבה או רגש אל הבד הלבן בסערה בלתי ניתנת לעצירה ובכך לברוא דבר שהיה קיים עד לאותו רגע רק בצורה של אנרגיה.

אס המוטות מרוכז בעצמו, להוט וחסר מעצורים. הקלף מיצג שינוי חד ומיידי בעולם הרצונות שלנו, התחלות, גילויים והצלחות. דרכו אנו לומדים להתמקד בעצמנו ובתשוקותינו הסמויות ומגלים כי הנושא בו אנו עוסקים חשוב ומשמעותי ונוגע בכמיהה עמוקה בתוכנו.

הנושאים בהם יגע יסוד האש הם אלו שיגרמו לנו אושר, סיפוק והרגשה של מימוש פוטנציאל אישי. ניתן לומר שהקלף עוסק ברגשות ובתחושות בטן, באהבה ובהתפתחות אישית. אס המוטות לא בהכרח יביא לנו עושר או דבר מה חומרי אלא יאיר את חדרי ליבנו באושר של מימוש עצמי ותחושה של מלאות.

הקלף נותן לנו תשובה חיובית ודוחף אותנו להמשיך וללכת ע"פ צו הלב והאינטואיציה, הוא מעודד אותנו ליצור ואומר לנו בדרכו שאנחנו בכיוון הנכון.

אס המטבעותאס המטבעות

אנרגיה של מימוש הצרכים בעולם החומר
מיוצג ע"י יסוד האדמה – עוסק ביציבות, הגשמה ופשטות.

יסוד האדמה בקלפי טארוט הוא שקט וצנוע, שקול והגיוני. הוא מלא בסבלנות ושקט נפשי ובטוח בעצמו ובמטרותיו ברות המימוש.
אס המטבעות יוצר המשכיות ומקדם תהליכים שהתחילו על מנת ליצור יציבות ובטחון. הקלף מדבר על עשייה, התמדה ומימוש עצמי לטווח ארוך. לאחר שגילינו את רצונותינו הכמוסים עלינו לנטוע שורשים ולקדם את המצב הקיים. אדם שמרגיש שייעודו בחיים והדבר שגורם לו ליהנות מיומו הוא כתיבה, יחליט לכתוב ספר ואף יתחיל אותו, אך מה שיגרום לו להמשיך ולבסס את כשרונו על הנייר הוא אס המטבעות שיגרום לו לשבת כמה שעות בכל יום ולהשקיע בכתיבת הספר.

אס המטבעות עוסק בצרכים הבסיסיים בחייו של כל אדם: בית, משפחה, אוכל, עבודה, וכו'. הקלף מעיד על הלך רוח מחושב, שקול ומקורקע תוך דאגה לעתיד, להתבססות וליציבות. אס זה הופך את מה שהחל כתחביב וכפרץ של אנרגיה לא מלוטשת לעיסוק מכניס תוך שהוא מעדן את מיומנותו. אס האדמה יבצע דברים לעומקם ובשלמות, הוא מחושב ורציני, יעבוד בסבלנות ויבצע משימות בצורה הטובה ביותר. הקלף מעיד על שפע, הצלחה וסיפוק מתוך העשייה.

אס הגביעיםאס הגביעים

אנרגיה של שחרור, זרימה והתחדשות בעולם החומר
מיוצג ע"י יסוד המים-עוסק באמונה, קבלת שפע, השלמה ופתיחות לשינויים.

יסוד המים בקלפי טארוט זורם ונע. כמו נהר המשייף ומחליק סלעים העומדים בדרכו, אס המים דוחף באמצעות זרימה חזקה והחלטית של אמונה את המכשולים הרגשיים הניצבים בדרכו.
נוכחותו של אס הגביעים בקריאה מעידה על תקיעות בנושא מסוים שלא מאפשרת התפתחות או המשך הלאה וכעת מגיעה אנרגיה חדשה שתגרום לתקיעות להשתחרר. רוחות השינוי המנשבות ישחררו את המכשול וניתן יהיה לנשום שוב לרווחה. הקלף מרמז שיש צורך בנקודת מפנה ובשינוי גישה על מנת להפשיר מצב שהיה קודם לכן קפוא. אס הגביעים בא לחזק את השואל בהתמודדות עם קשיים, לשחרר, להבליג ולחדש את האמונה שדברים טובים בדרך. אם אדם מסוים ממשיך לחשוב על אהובתו הקודמת ולא משחרר אותה ומוציא אותה ממחשבתו הוא מונע מאהבה חדשה להיכנס לליבו.

יתרונו של אס הגביעים הוא ביכולתו להסתגלות למצבים חדשים בחיים, לעקוף מכשולים בדרך של שינוי, ויתור על העבר, תנועה קדימה ותחלופה של דרך המחשבה. הקלף אומר לנו שאם עד כה היינו תקועים בדרך חשיבה מסוימת עלינו לפתוח את העיניים ואת הלב לדברים חדשים ושונים ממה שהכרנו עד כה.

אס החרבותאס החרבות

אנרגיה של מימוש המחשבות, הרעיונות בעולם החומר
מיוצג ע"י יסוד האוויר – עוסק בפילוסופיה, לימודים ודעת.

יסוד האוויר בקלפי טארוט הוא חד, קר וחודר. כמו החרבות הנוגעות בצורה חדה וממוקדת כך גם האינטלקט הקר והמחושב.
אס האוויר הוא עצמאי ואינטלקטואל, מתפלסף ומתפלפל. הוא מביא שינויים בדפוסי החשיבה, מחדד את חושי התפיסה ומביא להתבהרות ולראיית המציאות בצורה ברורה. באס זה הבחירות העומדות לפנינו כאילו מסתדרות בשורות ישרות כמו פלס ודרכי הפעולה נראות ברורות. הקלף מעיד על שינוי ביכולת להביע ולהביא לידי ביטוי את הרעיונות והמחשבות שעד כה רק התגבשו. בחור שסיים זה עתה שירות צבאי תוהה על המשך דרכו ומתלבט בין טיול, לימודים או עבודה. סימני השאלה יתבהרו כהרף עין לאחר שהוריו יציעו לממן לו את הלימודים והוא יכיר בעובדה שלא כדאי לזרוק הזדמנות כזו לפח ושזוהי אכן הדרך הכי נכונה בשבילו כעת.

אס החרבות שופך אור על מצב של עמידה במקום וחוסר בהירות והחלטיות בנוגע לכיוונים בחיים, מביא להתבהרות הנתיב ודוחף לעשייה. נוכחות הקלף מעידה על כך שעד כה היתה עצירה בהתקדמות הרוחנית והוא מעודד ליישום התשוקה לימודים והתפתחות אינטלקטואלית.

אס החרבות מיצג גם את ה"תוכנית הקוסמית" שמתערבת בחיי השואל, מביאה לסף דלתו הזדמנויות להתפתח רוחנית ומכוונת אותו לעתיד נכון יותר.

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

5 thoughts on “קריאה בקלפי טארוט – ארבעת האסים”

  1. ממליצה בחום להגיע לקורס הטארות עם שגיא. לאחר סיום הקורס ועד היום עברו כבר מספר חודשים,הקשר עם שגיא נמשך. הרצון שלו להעביר את הידע ולעזור אינדוידואלית לכל אדם היא יוצאת דופן. בהצלחה לכולם.

  2. מלמד ופותח את ערוצי התובנות. נהנתי והחכמתי. תודה רבה!

  3. אתי יוסוב

    אני מאוד נהנת מהאתר שלך. לצערי בימים שאתה מתחיל קורס (חמישי,אני לומדת).
    אני בטוחה שבסוף אמצא את הדרך להצטרף לקורס.
    שאלה לי אליך. מדוע חשוב כל כך לחלום הרבה חלומות. אם אני לא יודעת לפרש אותם/ לקרוא אותם נכון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *