המדריך לפענוח חלומות ארוטיים – חלק שני

לא קלים הרווקות: מעבר לחיפוש אחר האחד/האחת, עולים הרבה ספקות ושאלות: האם קראנו את הסימנים נכון? האם זה הזמן לפעול? האם הוא רוצה אותי? ולשאלה הגדולה – האם זה השלב להיכנס למיטה?
ובכן, אני רוצה להציג לכם כלי שיכול לעזור, לכול אלו שמגיעים לאותה צומת דרכים מביכה, ומתקשים להחליט כיצד לפעול – הלא מודע.
הלא מודע נמצא שם כל הזמן, הוא אוגר ואוסף נתונים, וגם אם פספסתם רמז, איזה שהוא סימן, אל דאגה – הלא מודע זוכר הכול, מנתח את הנתונים, מעבד אותם ולבסוף מגיש את התשובה שלו. איך? בצורה של חלום. 

במאמר הקודם הצגתי את ארבעת סוגי החלומות הארוטיים והסברתי שלא כל חלום ארוטי הוא אכן מיני, וברוב המקרים מדובר רק בצורך שלנו בקרבה ולא יותר. אך למרות זאת, סביר להניח שאם אנו חולמים חלום ארוטי בתקופה בה יש תהיות סביב הנושא הזוגי. אם אנו נמצאים לדוגמא בתחילתו של קשר, סביר שהחלום הארוטי שחלמנו רוצה להעביר לנו מסר. 

אך תחילה, לפני שאמשיך, לטובת אלו שלא קראו את המאמרים הקודמים בנושא סימבולים, חשוב לי להזכיר כי לפני שאנו נגשים לפתרון חלום, עלינו לוודא תחילה שהסימבול שהופיע בחלום הוא אינו רלוונטי לאירוע שהתרחש בחיי החולם, ורק לאחר מכן, כשנשללת אפשרות זו אנו יכולים להתחיל לפרש את החלום.
כך למשל, בחורה שהתחילה עכשיו ללמוד זואולוגיה והגיע לפרק של נחשים, אליו היא לא מתחברת, סביר יהיה שתחלום על נחשים בלילה ואין זה אומר שהחלום מייצג מחשבות מיניות כלפי השותף שלה לחדר.  

איך בעצם נדע שזהו חלום ארוטי?

הלא מודע נמצא שם כל הזמן, הוא אוגר ואוסף נתונים, וגם אם פספסתם רמז, איזה שהוא סימן, אל דאגה – הלא מודע זוכר הכול, מנתח את הנתונים, מעבד אותם ולבסוף מגיש את התשובה שלו בצורה של חלום.

לא תמיד נתעורר בבוקר ונדע שהחלום אותו חלמנו הוא בעל מסר מיני מובהק, ומעטים עוד יותר יהיו המקרים בהם בעקבות החלום מתעוררים בנו תשוקות ורצונות מיניים. ברוב המקרים המיניות בחלום מוסתרת ויותר מכך, פעמים רבות המיניות מעורבת עם רגשות ונושאים אחרים הקיימים בנו.

אז איך בכל זאת נדע שזהו חלום בעל מסר מיני? ובכן, אנו יכולים להתחיל בידיעה שאם חלמנו חלום בו מופיע אחד או יותר מהסימבולים המיניים המופיעים מטה, עלינו לקחת בחשבון את האפשרות שחלמנו חלום מיני, ואם נחבר את כל הפרטים, נוכל להבין מה הלא מודע שלנו רצה להראות לנו. 

סימבולים פאליים

סימבול פאלי (מהמילה פאלוס, כלומר מזכיר את איבר המין הגברי), המופיע בחלום יכול להיות עוד אחד מהסימנים לכך שהחלום מתייחס ליצר המיני המתעורר בנו ומייצג את והצורך הבסיסי לקיום יחסי מין. את הסימבול הפאלי לרוב נראה בצורה המזכירה אחד על אחד את איבר המין הגברי: נחש, קונוס, בננה, מטה, עמוד או כל צורה אחרת בה בולט הדמיון לאיברי המין הגברי לרבות מגדלים (כמו מגדל הגן בר"ג). 

שפע ופריון = בשלות

חלומות על שפע ופריון לאו דווקא מצביעים על מיניות. לרוב כשמם כן הם, הם מייצגים שפע ואושר שאנו שואפים אליהם. אולם שכשמופיעים סימבולים אלו בסמוך לסדרת דייטים, יש לשקול את האפשרות שהם מייצגים בשלות מינית. 

כל חלום בו יש שפע של… (שפע של מטבעות, ממתקים, תכשיטים למשל) יכול לרמוז על בשלות וכוונה מינית. קערה מלאה בענבים, יין או חלב הנשפכים בלי סוף למשל הנם ביטוי מובהק לשפע, אך גם למיניות וארוטיקה.
סימבולים אלו מייצגים לרוב מוכנות ובשלות מינית. חלום של אשה החולמת שהיא טובלת באמבט של חלב, סביר שעלה מהלא מודע כדי להראות לה שהיא מוכנה ובשלה לעבור לשלב המיני בקשר הזוגי החדש שלה. 

חיות טורפות גדולות או ארסיות

כשחיה מופיעה בחלום זהו סימן חשוב, כיוון שחיה מייצגת משהו שורשי ועמוק ב"אני" שלנו. החיות הטורפות, הארסיות או הגדולות קשורות לאחד האלמנטים הבסיסיים והגדולים בחיינו: מוות, לידה ומין.

חיות בחלום תמיד מייצגות משהו שורשי ועמוק ב"אני" שלנו. החיות הטורפות, הארסיות או הגדולות יהיו קשורות פעמים רבות לאחד האלמנטים הבסיסיים והגדולים בחיינו – המוות. מין ומוות תמיד הולכים יחדיו מבחינה סימבולית. פעמים רבות בשעות משבר קיומי מתעורר הצורך המיני ולא בכדי לאחר מלחמה אחוז הילודה עולה באופן משמעותי. זהו יצר קדום הקיים בנו המשרת צורך בסיסי של המשך קיום הגזע.
לצורך מדריך מקוצר זה אציג רק את ההיבט המיני שכל חיה מייצגת, אך חשוב לי להדגיש שלחיות המוצגות כאן יש היבטים עמוקים וחשובים נוספים מלבד ההיבטים המיניים שהם יכולים לייצג. 

נחשים

כשמופיע נחש בחלום, הוא יכול להראות פעמים רבות כי נושא המיניות מקבל כרגע משמעות מיוחדת בחיי החולם, לטוב או לרע. אך חשוב יותר לבדוק מה הנחש עושה בחלום ומה אנו מרגישים כלפיו.
אשה, היוצאת עם בחור בפעם השנייה, יכולה לחלום בלילה שלפני הדייט השלישי שהיא מרימה את השמיכה של מיטתה ורואה שם נחש גדול ומפחיד. חלום כזה הנו מסר מהלא מודע שלה היכול להראות לה שנושא המיניות בינו ובינה עולה, ולהזכיר לה שיש לה בעיות לפתור סביב נושא זה. 

אריות

האריה מייצג משיכה מינית וניסיון מיני עשיר, הוא מייצג תחושה של שלמות עם מי שאנו, עם הזהות המינית שלנו ועם בן הזוג. כמו שהוא מייצג מעמד חברתי ושפע כך הוא מייצג מבחינה מינית "סטטוס" ואת הידיעה שאנחנו נמצאים במקום הנכון, עם בן הזוג הנכון, אהובים ומקובלים. 

מה אומר ראיה בחלום

נמרים

המיניות אשר מתבטאת בחלום על נמר היא פראית ומשוחררת מכל עכבות. כאן מדובר במיניות לשמה, סטוצים או סתם צורך בפורקן. יחד עם זאת זהו סימבול המראה שהמיניות כאן איננה פסולה, היא נכונה ולבד מהעכבות החברתיות,  אין כל מניעה להיכנס למערכת מינית ייצרית וליהנות מהיצר הבסיסי החייתי שהטבע נתן לנו. 

כרישים

הכריש מייצג תשוקה ומיניות ללא גבולות, עד כדי שנראה שזה כל מה שיש בראשו של החולם. בעבר נתקלתי בחלום בו החולמת רוצה לקפוץ למים. כשלעצמו זהו סימן, המעיד על מוכנות להיכנס לשלב הבא של הקשר (ובמילים אחרות – לקפוץ למים), אך כיוון שבמים היה כריש, היא עצרה את עצמה.
החולמת סיפרה שהיא יוצאת עם מישהו כמה שבועות, אולם חששה שהתדמית של "ילדה טובה" אותה היא יצרה תפגע במהלך המיניות שלהם ובעקבות זאת היא תאבד אותו. 

ציפורים טורפות

המיניות אותה רוצה לבטא החולם אשר חולם על נמר היא פראית ומשוחררת מכל עקבות. כאן מדובר במין לצורך מין, סטוצים או סתם צורך בפורקן. סימבול זה מראה שהמיניות במקרה זה איננה פסולה, היא נכונה ולבד מהעכבות החברתיות, הלא מודע לא רואה כל מניעה להיכנס למערכת מינית ייצרית וליהנות מיצר הבסיסי החיתי שהטבע נתן לנו.

הציפורים הטורפות מייצגות חופש מיני, ומיניות משוחררת. הם  מראים כי הגיע הזמן לתת דרור למי שאנו באמת. הציפור הטורפת מראה שייתכן והאדם העצור והמופנם שהיינו כבר אינו קיים, ואנו צריכים ולקבל את מי שאנו, להגביה טוס ולא להסתכל אחורה על מה שהיה. 

פילים

חלומות על פילים, בדומה לחלומות על אריות, יכולים להיות חלומות העוסקים גם במיניות. חלום בו אנו רוכבים על פיל, לדוגמא, יכול להיות חלום המייצג את העובדה שאנו מסופקים ומאושרים בתחום המיני, שאנו מרגישים שיש לנו פרטנר מיני טוב בחיים, שיש לנו בטחון לדבר על המיניות שלנו ויותר חשוב – יש עם מי לדבר על כך.  כיוון שהפיל הוא גם סימבול של פריון, הוא יכול לייצג גם בטחון רגשי היכול להוביל למחשבות על חתונה וילדים. 

סוסים  (לנשים בלבד)

יופיו של הסוס, כוחו, הפראיות שלו וחוסנו קושרים את הסוס למיניות. הסוס זהו הפרטנר המיני האידיאלי: חזק, פראי, ועצמתי, והמיניות אותה הוא מייצג הנה מיניות פראית וסוערת.
ללטף או לטפל בסוס בחלום מייצג רגשות שישי לנו כלפי הצד השני, ולרכב על סוס מייצג את הצד המיני גרידא. 

———————

 טוב ויפה, עכשיו אנחנו יודעים לזהות מתי זהו חלום אירוטי, אבל איך נדע מה ה'לא מודע' שלנו רוצה להגיד לנו. האם זה הזמן להיכנס למיטה עם הבחור החדש? לחכות עוד דייט או שניים? ואולי בכלל הוא לא מתאים לי? 

התשובה נמצאת  בשאלה: "מה סימבולים אלו מעוררים אצל החולם?". האם בחלום השפע נותן לנו תחושה נעימה, של רווחה ואושר, סימבול המרמז על מוכנות מבחינה רגשית ומינית. או אולי בחלום אנו חוששים שהשפע הוא זמני? אולי למרות הכול אנו לא מסופקים וחסר לנו משהו?
האם בחלום בו אנו רוחצים באמבטיית חלב אנו מרגישים נוח? או אולי חוששים שהחלב יחמיץ או יריח לא טוב בהמשך, מה שמרמז על כך שאנו חוששים מהמיניות העתידה להתרחש.
סימן נוסף היכול לעזור לנו להבין את משמעות החלום הוא המיקום של החלום בבית. 

מיקום החלום בחדרי הבית

חדרי הבית בחלום מייצגים את ה"אני" שלנו, אם הכנסנו את המיניות הביתה, זה אומר שאנחנו כבר מוכנים להיכנס למיטה, אולם מה שנותר לבדוק הוא עד כמה אנו מוכנים להכניס את השותף החדש לחיים שלנו ולא רק למיטה. 

סלון

חדרי השירותים והמקלחת אינם מייצגים חלק מהאני שלנו, לכן מיניות באחד מחדרים אלו היא נטולת רגש וזמנית. בדיוק כפי שאלו המקומות בהם אנו מתרוקנים או מתנקים, כך המיניות בהם פעמים רבות מרמזת על סטוצים חד-פעמיים שאחריהם אנו רוצים להמשיך הלאה ולחזור לחיינו.

הסלון הוא הפרסונה שלנו, התדמית שאנחנו מציגים כלפי חוץ, מה שאנחנו רוצים שיראו.
חלום בו המיניות (כולל חפץ) מתרחשת בסלון יכול להראות לנו שאנו כבר בשלים להראות לכולם את האהבה החדשה שלנו. 

מטבח

חלום המתרחש במטבח מייצג את הדברים כפי שהם בלי ניסיון ליפות אותם. אם הכנסנו בחלום דמות למטבח, אל לב הבית, כנראה שהיא גם נכנסה לליבנו.
כך למשל, אריה הנמצא במטבח יכול להראות שלחולמת יש כוונות להכניס את הבחור אתו היא יוצאת גם לליבה ולא רק למיטה. 

חדר שינה

חדר השינה הוא המקום האינטימי ביותר שיש בבית ומי שזוכה להגיע לשם יהיו האנשים שאתם יש לנו את הקשר האינטימי ביותר. מה שקורה בחלום בחדר השינה, נשאר בחדר השינה ונראה שהלא מודע במקרה זה רוצה להרגיע אותנו ולהראות לנו שהקשר חשוב גם לצד השני. 

שירותים ומקלחת

חדרי השירותים והמקלחת אינם מייצגים חלק מהאני שלנו, לכן מיניות באחד מחדרים אלו היא נטולת רגש וזמנית. בדיוק כפי שאלו המקומות בהם אנו מתרוקנים או מתנקים, כך המיניות בהם פעמים רבות מרמזת על סטוצים חד-פעמיים שאחריהם אנו רוצים להמשיך הלאה ולחזור לחיינו. 

מסדרון

סימבול מיני או מיניות במסדרון מצביעים על היסוס, וסביר להניח שאם עוד לא הכנסנו בחלום את בן הזוג הביתה, זהו סימן לכך שאנו עוד לא מוכנים לכניסה שלו לחיינו.
מפגש עם נמר במסדרון יכול להראות לנו שהיא מוכנה לשלב המיני עם אותו בן זוג, אולם לא מוכנה עדיין להכניס אותו אל חייה. אם נרצה להעמיק בפירוש החלום אפשר לומר שייתכן והיא משתמשת במיניות שלה כשומר דרכו היא מצליחה להתחמק מקשר רגשי. 

מרתף

המרתף מייצג את תת המודע שלנו. את הדברים אותם הדחקנו במהלך השנים ושאתם לרוב אנו נמנעים מלהתמודד. המרתף, אגב יהיה כל מה שנמצא מתחת לאדמה ובהגדרתו נמצא גם מבנים כמו חניון, מקלט או אפילו מערה תת קרקעית. חלום ארוטי המתרחש במרתף הוא ניסיון של תת המודע להגיד לנו משהו, לא רק על הצורך המיני, אל גם על רגשות חבויים הקיימים כלפי הפרטנר שלנו. 

קורס התפתחות והעצמה אישית דרך פתרון חלומות

Save

Save

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

4 thoughts on “המדריך לפענוח חלומות ארוטיים – חלק שני”

  1. לפי הכתוב ללטף או לטפל בסוס בחלום מייצג רגשות שישי לנו כלפי הצד השני לי אישית זה אפילו נשמע מפחיד. אני מקווה שאתם מבינים למה אני מתכוונת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *