ערכה ספר וקורסים בהנחה

העצמה נשית

מה אנחנו מעצימים

אם נתבונן בטבע נגלה שיחסי הכוחות בין הזכר והנקבה שונים מאד ממה שמצוי אצל האדם. בטבע ברוב המקרים הנקבה היא החשובה ולא רק שבמיני חיות רבים יש שיתוף פעולה מלא בין שני המינים, אלא שישנם מקרים בהם לזכר אין משמעות כלל.

אצל רוב מיני הציפורים למשל נגלה שיתוף פעולה בין המינים. כשאומרים "זוג יונים", אין הכוונה לכך שהם נאמנים אחד לשני. היונים בהחלט מחליפים זוגות בכל עונה, בשונה מהזאבים אגב שנשארים זוג לכל החיים. מה שבולט אצל יונים היא העובדה שהם ביחד: הם הולכים ביחד, אוכלים ביחד וכשמגיע שלב הקינון הם דוגרים במשמרות על הביצים כאשר בכל פעם הצד השני דואג לאוכל.

אצל העכבישים הנקבה עושה הכול והזכר תפקידו הוא לנדוד, למצוא את הנקבה, להזדווג ולמות. אצל הדבורים, הנמלים – הנקבה היא זו העושה הכול ואת הזכר "מייצרים" על פי פקודה כשצריך, רק כדי להמשיך את השושלת.

אצל מינים רבים לזכר אין תפקיד דומיננטי וגם אצל חיות טורפות נמצא שיתוף יותר ממה שנדמה והנקבה בהחלט פעילה מאד בכל הקשור לצייד ודאגה לביטחון הלהקה.

בפועל אם מתבוננים על הטבע, מגלים שלנקבה יש תפקיד מכריע וחשוב לא רק בכך שהיא אחראית ליצירת דור ההמשך, אלא פעמים רבות בכך שהיא מעצבת את הסביבה ומאפשרת תנאים נכונים להמשך הדור הבא.

מקומה של האשה אצל החיה האנושית האדם

אז מה קרה אצל בני האדם? מה "השתבש"? אמנם אין תיאוריה אחת מקובלת, אבל אם נתבונן על עבודתם של חוקרי תרבות האדם ומיתולוגיות, אם נתבונן על מה שמבדיל בין האדם לחיה, נוכל לגלות כמה דברים מעניינים שישפכו אור על חידה זו.

הכול מתחיל באבולוציה, ובעובדה שהתינוק אצל האדם, בשונה מחיות, יוצא בטרם עת מהרחם. כיוון שפיזיולוגית, בשל העובדה שראשו של התינוק אינו יכול לגדול ברחם מעבר למימדים שיסכנו את שלומה של האם, הוא יוצא מוקדם מזמנו הטבעי. בשונה מהקיים בטבע, התינוק האנושי יוצא בלי יכולת להיות עצמאי ויש צורך להזין אותו ולשמור עליו עד לשלב בו הוא מסוגל לתפקד ברשות עצמו. היריון של פילה אורך 18 חודשים, אבל בסופו הפילון עצמאי: הוא הולך, ומתפקד לבד. לתינוק בן האנוש נדרשים שנתיים כדי להגיע לרמת עצמאות כזו של הפילון, שנתיים ויותר בהם יש צורך בטיפול מסור וצמוד. לכן השלב הבא בהתפתחות האדם הייתה לגדול בשבטים, בהם לנשים היו יותר תפקידים הקשורים לגידול הילדים (לאו דווקא רק שלהם) ולשימור החיים והגברים היו אחראים לספק את הדרוש לשבט.

מאוחר יותר כשהאדם עבר לתקופה החקלאית (התקופה הניאוליתית) האשה לא רק הייתה אחראית על הבית, על הצאצאים, כי אם על החיים עצמם. העובדה שהיא יודעת לתת חיים שם אותה, ולא את הגבר, באופן טבעי ככוהנת הגדולה, שליחה של האלים ופטרונה של החיים.

אמנם אדם היה פרימיטיבי, אך הוא חי בשגשוג אלפי שנים כאשר הגבר והאשה שותפים שווים לחיים, תוך שהם מחזיקים ומקדמים ערכים נקביים המשמרים את החיים ומטפחים אותם.

ואז לפני כ-5,000 שנה, כפי שתוכלו לקרוא במאמר הקודם, הגיעה תרבות אחרת. תרבות פטריאכלית השמה את הגבר במרכז, תרבות המביאה אתה ערכים של כוחניות, צבירת רכוש, מעמדות, אלימות. תרבות זו דרסה את מקומה של האשה והכניסה את האנושות לתקופה האפלה שלה, תקופה שרק היום אנו מתחילים להתאושש ממנה.

ממה הגברים כה פחדו במהלך ההיסטוריה?

אבל השאלה הגדולה היא מדוע היה כל-כך נחוץ לדכא את כוחה של האשה. מדוע לאורך ההיסטוריה נעשו כל-כך הרבה מאמצים לסרס את כוחה, מדוע האשה "חייבת" הייתה להיות נחותה, חסרת זכויות. ממה הגברים כל-כך פחדו?

ובכן, זו שאלת מפתח כיוון שאם נוכל לענות עליה נוכל להבין גם את מה צריך להחזיר:

הדבר הראשון ממנו פחדו הגברים הוא מהדבר אותו היא יכולה לעשות שהגבר אינו יכול: האשה יכולה לתת חיים, והיא הדבר הכי קרוב לכוח הבריאה, לאלוהות.

כוחה של האשה קשור למעגל החיים, היא מחזיקה בסוד החיים. היא זו שהחיים צומחים ממנה, יוצרת את דור ההמשך, ולא משנה כמה הישגים הזכר יזקוף לזכותו, את דור ההמשך רק האשה תיצור, כך שבסופו של דבר הכוח האמיתי נמצא בידיים שלה.

את כוחות הבריאה, כוחות החיים ניסו הגברים לדכא. זה לא רק סתר את האידיאולוגיה של ה"סדר החדש", אלא שהגברים באמת פחדו מהנשים, קינאו להן ולא בכדי קראו לנשים מכשפות.

הדבר השני ממנו פחדו הגברים, אותו הדת שמה בהסגר, הוא מהמיניות של האשה ומהכוח המסמא שיש לה על גברים. הכוח המיני אותו האש המעוררת הוא עצום ומופלא. כשגבר רואה אשה משהו בו מתעורר והוא משתנה לגמרי: פתאום יוצא ממנו משהו אחר והמשהו הזה הפחיד את הגברים. אך זהו לא כישוף כי אם כוח החיים המתעורר ומתעצם.

אז מה עשו הגברים, איך פעלה הדת, כיצד בכלל ניתן לדכא כוח עצום זה. ראשית המציאו קוד לבוש המכריח מחצית מהאנושות להסתיר את גופן ושיערן, את אותו "כלי הנשק" מסוכן זה. אך ברור שאין זה מספיק וכדי ליצור שינוי אמיתי יש לפעול גם ברמה הנפשית-רגשית וכך נוצרו "חוקים", הסברים תיאולוגים, הקובעים כי הנשים הם דבר טמא, נחות, לא שווה ורק כך, כשהגברים מצוידים פסיכולוגית בחשיבה שלילית כפי הנשים יכלו הם לעמוד בפני כוחם העצום.

אפשר להחזיר את הגלגל

אז אם אנו רוצים להחזיר את האנושות למסלול הנכון, הנשים צריכות ללמוד להעצים את עצמן וזה מתחיל בשחרור כוחו אלו. אם האשה רוצה לחזור למקום הטבעי שלה, עליה ללמוד לשחרר את מה שדוכא במשך 5,000 שנה.

ברור שזה לא קל, ישנם סודות אבודים, ידע קדום שצריך לשחרר, אך כיוון שהכול מתחיל בגוף האשה, מכיוון שהכול נובע ממנו, הרי שאתו יש לשחרר. זה אינו קל ואלפי שנות הדיכוי עשו את שלהן וגם היום, בעידן המודרני, אפילו נשים משוחררות הרוצות להציג את גופן מרגישות מעט רגשות אשם, ומבחינה פסיכולוגית מרגישות שהן עושות דבר לא נכון.

הדבר הראשון שיש לעשות הוא להבין כי האשה היא מרכז החיים: היא נותנת חיים והכול נובע ומתחיל ממנה. מסיבה זו יש גישות בנומרולוגיה הטוענות שכדי לבדוק מה יקרה עם הגבר, תחילה יש לברר מה קורה עם המפה של האשה. כך למשל אם גבר רוצה לשאול אם הוא יתפתח בעסק, יקבל קידום, אם יהיה מעבר דירה, חו"ל או כל שאלה אחרת, לאחר שהגבר התחתן,התשובות, מבחינה נומרולוגית, נמצאות מעכשיו במפה הנומרולוגית של האשה. את הקידום שהוא רוצה לקבל אנו נצטרך לראות קודם במפה של האשה.

אמנם בנושא זה ניגע בשבוע הבא, אולם אומר רק שגם מבחינה אנרגטית האשה היא המרכז. היא זו המקיימת את הגברים אנרגטית ובלעדיה הם מתפקדים הרבה פחות טוב. הכול עובר דרכה וזה מתחיל בגוף עצמו וממשיך לעוצמתה המינית.

יש הרבה מה לכתוב על העצמה נשית: סודות רבים השמורים היטב מחכים לצאת, כוחות עוצמתיים צריכים להתגלות וכל אלו מחכים לנשים במאה זו כדי שיגלו אותם. אך מטרתם של מאמרים אלו היא לתת כלים בנושא החלימה, וסדרת מאמרים האחרונים נכתבו כדי לאפשר לכם למצוא טכניקות של העצמה אנרגטית. כלים הבאים לחזק אותנו אנרגטית. כשנתחזק אנרגטית, נוכל להתחיל לשלוט בחלומות שלנו.

את החלק השלישי של מאמר זה, תוכלו לקרוא בשבוע הבא והוא נכתב עבור נשים (שבן הרוב המוחלט בקורסי החלומות שלי). במאמר הבא אציג טכניקות של העצמה נשית מינית, אם תרצו סודות מחדר המיטה. אמנם הסודות הן עבור נשים בלבד, אך גם הגברים עלולים להפיק מהם תועלת.

לשם כך במאמר הבא נבקר אצל זוהרית רובין בעלת בית הספר לריקודי בטן "זהרה" והיא תגלה לנו כמה סודות שיעזרו לכן להתעצם.

השיער ככלי להעצמה נשית

אך לפני שנפרד הנה תרגיל קצר לקראת המאמר הבא (שיעורי בית).

השיער הוא איבר מאד חשוב אצל נשים. זהו אחד הכוחות החזקים שיש לאשה והוא מסמל את הנשיות, החיוניות, היופי והיכולת למשוך גברים. זה לא מקרי שאם למשל בחלום אשה חולמת שהשיער שלה נושר, זה מייצג תחושה שיש לה שהיא מאבדת את הנשיות שלה, שהיא פחות יפה, ושהיא מאבדת את הביטחון שלה לגבי היכולת שלה למשוך גברים.

לכן נשים צריכות להציג את השיער שלהן בגאווה. לא להחביא אותו, ובטח שלא להחניק אותו. שחרור השיער מבליט את הנשיות, וכשהאשה נכנסת לחדר עם שיער פזור היא תהיה המרכז ועיני הגברים יהיו נשואות עליה.

אך זה לא רק זה. השיער (גם אצל גברים, אגב) אוסף את האנרגיה הנמצאת באוויר, סיבים אנרגטיים, חלקיקי אנרגיה, כל זה מצבר בשיער. לכן, מידי פעם, כל שעה-שעתיים עצרו הכול. תעסו קצת את הקרקפת, עצמו עיניים, נערו בעדינות את הראש והשיער ודמיינו שאתן מושכות את האנרגיה שהצטברה מהשיער, ושנאגרת בשורשי השיער לרחם. ממש משכו את האנרגיה כך שהיא תעבור בגוף, דרך הראש, החזה, הבטן ועד לרחם.

כמובן שעל הדברים נדבר באריכות בשבוע הבא, אולם בינתיים יש להבין שמרכז האנרגיה של הנשים נמצא ברחם. שם הנשים אוצרות את האנרגיה שלהם. לשם האנרגיה זורמת בכל מקרה, אולם לימוד ותרגול ותיעול מעבר אנרגיה לרחם, מעורר ומשחרר משהו אצל האשה.

כשתתחילו להכניס במודע אנרגיה לרחם, כשהיא תתעורר ותתעצם הכוח שלכן יגדל והמקום שלכם כמרכז באופן טבעי ילך ויגבר.

אז קדימה – לכו לטפח אותו, תנו לו מראה, עיצוב, צבע וצאו להוכיח את הכוח שלכם להיות במרכז.

לגברים (המרגישים מקופחים), חדשות רעות לי אליכם. האנרגיה אצל הזכר נשמרת באזור ההילה ואיננה יכולה להישאר שם יותר מאשר שלושה ימים. אך למרות זאת גם הגברים מוזמנים לדמיין עצמם מושכים את אנרגיה משורשי השיער ולפזר אותם בהילה (מחוץ לגוף).

העצמה נעימה,
שגיא


זהו מאמר ראשון בסדרה

למאמר הבא: העצמה נשית – מושגים בסיסיים מעולם האנרגיות

המאמר השלישי – העצמה נשית מינית »

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *