קריאה בקלפים (טארוט) – הצעדים הראשונים

שלום לכולם,

איך ניתן ללמוד לקרוא בקלפי טארוט (האם אני צריך מורה או מורים לטארוט)?

בתהליך לימוד קלפי טארוט. עומדות בפניכם שתי אפשרויות: האחת היא לימוד עצמי והשניה היא לימוד במסגרת דרך מורה לטארוט כשבדרך כלל מדובר בקבוצת לימוד.

אם אתם מרגישים שהנכם חייבים מסגרת כיוון שאתם מתקשים ללמוד ולהשקיע ללא המסגרת, אז ייתכן ומומלץ לכם ללמוד בשלב הראשון עם מורה לטארוט בקורס מסודר. שם תקבלו את כל החומר מסודר, מאורגן וכן תמיכה.

אם אינכם רוצים להכניס את עצמכם למסגרת לימוד עצמית, ללמוד מספרים, ממידע הקיים באתרים באינטרנט ולהיעזר (כמובן) בפורום זה ובפורומים אחרים – כאן אני ממליץ לכם להתחיל לבד ולראות לאן זה הולך. בכל מקרה אני אשמח לראות אתכם מקבלים את ההצעה שלי ולאמץ את הפורום (להרים את הכפפה).

איזה סוג חבילת קלפי טארוט לבחור

סוגי חבילות הקלפים:

חפיסת קלפים הנה תהליך מאד אינדיווידואלי ואף אחד לא יכול להגיד לכם מה נכון ומה לא נכון. זה לא עניין של החלטה רציונלית, אלא עניין של חיבור שיש עם חפיסת הקלפים. עבודה עם חפיסת הקלפים היא כמו כל מערכת יחסים בחיינו. יש בה עליות וירידות, משברים וכדומה.

בחירת קלפי טארוט היא עניין אינטואיטיבי. ניתן לבחור מתוך מגוון גדול של חפיסות קלפים חבילה אחת על-פי תחושות חום, על-פי צורתם, על-פי תשוקה שיש לחבילה מסוימת ולפעמים גם מקבלים מתנה חבילת קלפים. החשוב הוא שבשלב הראשוני יש את ה"קליק". (כמו בבחירת בן/בת הזוג) לאחר מכן, כאשר מתחיל כבר המסע, אני ממליץ שלא להחליף חפיסת טארות לפחות עד שתהליך הלימוד מסתיים.

ההבדלים בין חבילות הקלפים:

את קריאת הקלפים ניתן לחלק לשני חלקים:
לחלק הראשון אני קורא החלק הפסיכולוגי. זה שלב בקריאה בו אנו מצליחים להבין מהיכן השואל פועל, מדוע, מה הם המניעים שלו, מאילו דפוסי פעולה הוא פועל וכדומה. חלק זה חיוני לקריאת הקלפים ומהווה את עיקרה, כיוון שדרכו ניתן לראות לאן פני השואל ואיך ניתן להדריך אותו על-מנת שיוכל לממש את הוויותיו. חלק זה יותר מתבסס על הגיון והוא השילוב והחיבור בין היסודות השונים, נומרולוגיה, מיתוסים, אסטרולוגיה ועוד. בסופו של דבר חיבור כל הגורמים הללו יוצר תמונה הגיונית וברורה בנוגע למצב השואל.

דוגמא: קלף שלוש מטבעות מורכב מהספרה 3 המייצג שלב ובו רואים סוף סוף תוצאות לאחר המתנה ארוכה השייכת לספרה 2. הוא מורכב מיסוד האדמה אשר עוסק בהבנה של הצרכים שלנו והגשמתם. המיתוס של הקלף עוסק בסיפוק והגשמה עצמית ולכן חיבור כל אלו עוסק במצב של הכרה וגמול. כאן השואל זוכה לא רק להכרה במעשיו אלא לגמול מספק, שאינו חייב להיות רק חומרי. יסוד האדמה דן בהבנת הצרכים שלנו ובעקרון הטוען כי במידה ואנו נהיה מחוברים אל הצרכים שלנו לבסוף נקבל גם את התמורה החומרית שלנו (המטבע). כאן השואל מקבל את התמורה למעשיו שיכולה להיות סיפוק, התקדמות לשלב מעשי יותר בזוגיות ועוד.

החלק השני בהבנת הקריאה הוא השלב האינטואיטיבי, בו "עולים" תובנות, תמונות, רעיונות מהתת מודע, אשר מבהירות לנו נקודות הקשורות לחיי השואל. השלב השני מתעורר כתוצאה מהמפגש של הקורא עם הסימבוליקה והתמונות המופיעות בקלף.

רוב חפיסות הקלפים הן בעלי מכנה משותף בכל הקשור לחלק הראשון של קריאת הקלפים. חבילות הקלפים נבדלות אחת מהשנייה בסימבוליקה ובתמונות השייכים לכל קלף. זה מורכב להסביר את זה על רגל אחת, אולם קריאת הקלפים היא קריאה מרובת ממדים שבהם שני השלבים פועלים בו זמנית שכל שלב מוסיף מידע.

לצורך מתן דוגמה (שהנה קצרה וחלקית), אקח שני אלמנטים מהקלף 3 מטבעות אצל ריידר. הקלף בעל רקע שחור. והדמות עומדת על שרפרף. שני אלמנטים יכולים להוסיף עוד מידע על מצב השואל. במקרה זה ייתכן ובנוסף לגמול ולסיפוק אשר השואל זוכה לו, השואל עדיין סגור ומופנם (הרקע השחור). בנוסף ייתכן כי השואל זקוק קצת יותר להיות על הקרקע ולהיות רגיש למציאות סביבו (הדמות עומדת על ספסל ולא על הקרקע). ייתכן שאינטואיטיבית לא נתייחס למידע החדש, וייתכן כי המידע החדש יעזור לנו להבין, לראות ולהתחבר לנושאים אחרים בחיי השואל וייחד תיווצר תמונה שונה ושלמה. לשלב השני אין חוקים ומסגרות ברורים כפי שיש לשלב הראשון והוא התוצאה של הצבעים, התמונות, הדמויות וכל שאר הפרטים הנמצאים על-גבי הקלף, ומתפרש לפי הבנה רגעית ואינטואיטיבית של הקורא.

חבילת קלפים אחרת יכולה לצייר את הדמות על רקע אדום ועומד יחף בשדה ירוק. בשני המקרים השואל עדיין נמצא במצב של הכרה וגמול, בשני המקרים הוא יהיה מאד מאושר, ובמקרה זה (ולוא דווקא בתחום בו נשאלה השאלה) השואל מתלהב ומתוקשר אל המציאות והסביבה שלו.

במהלך הזמן, מתחזק הקשר שלנו עם קלפי הטארוט. יחד אנו לומדים לתקשר עם השואל ולדבר בשפה שלו. לכן אני ממליץ שלא להחליף חפיסות קלפים בתדירות גבוהה, אלא לפתח את הקשר ולהעמיק בחיבור עם החפיסה הנוכחית.

עכשיו לאחר שקניתם את חבילת הקלפים הגיע הזמן להתחיל לקרוא בהם. תתחילו "לצוד" מתנדבים לקריאות ותתרגלו. את הקשיים והבעיות אתם מוזמנים להעלות כאן וננסה לפתור את הבעיות יחד.

קריאה בקלפים – קריאת ה-s.o.s
קריאה בסיסית בקלפי טארוט

נתחיל עם קריאה פשוטה : זוהי קריאה של "כן ולא", שאני קורא לה S.O.S והיא קריאה מצוינת לתרגול:

"הוראות ההפעלה"

הקדמה:
קריאת טארוט ה- אס.או.אס היא הקריאה הראשונה שלמדתי. לימדה אותי את הקריאה הזו המורה שלי לקלפי טארוט – לורן , כך שיש לה ערך סנטימנטאלי עבורי. הקריאה היא פשוטה והיא עוסקת בשאלות של "כן" ו"לא" ובשל כך היא מאד ברורה.

ככל שעובר הזמן, כך אני לומד יותר ויותר להעריך את הקריאה הזו ובמיוחד לאור העובדה שניתן גם לשאול שאלות פתוחות כגון: "מדוע אני…", "מה המסר עבור…", "מה אני צריך ללמוד…" כיום זו הקריאה כמעט היחידה בה אני משתמש כיוון שהיא נותנת לי מענה לכל שאלה.

קריאת אס.או.אס הנה קריאה בת 3 קלפים. בשלב הראשון צריך לבחור מקום שקט, בו לא יפריעו לכם. ולהגדיר היטב את השאלה. חשבו היטב מה אתם רוצים לשאול וכיצד לנסח את השאלה. עדיף להתמקד בקריאות של "כן" או "לא" בלבד.

זכרו את דברי איינשטיין: הגדרת הבעיה לפעמים חשובה יותר מהפתרון

בשלב השני ערבבו את הקלפים לפי ראות עיניכם, כאשר לאורך כל הערבוב חשבו על השאלה, הפסיקו לערבב מתי שנראה לכם. ערבוב הקלפים, הוא בעצם סידור חבילת הקלפים והתאמתה למהלך חיי השואל, כאשר תסיימו לערבבם הם יהיו מסודרים בדיוק כפי שחיי השואל מסודרים.

לאחר מכן תחצו את החבילה לשניים והוציאו 3 קלפים (מלמעלה). את הקלפים פרסו על שולחן מימין לשמאל, כאשר פניהם לשולחן (התמונות מוסתרות). הקלף האמצעי הוא התשובה, או הכיוון אליו השואל הולך. שני הקלפים האחרים מראים את הגורמים התומכים או החוסמים את השואל בדרכו אל הפתרון (בעד ונגד), בהתאם לקלפים שיצאו.

הקלף האמצעי הוא הקלף המרכזי, החשוב המסכם את התשובה בדרך של "כן" או "לא".

יחד עם זאת, למיקום הקלף האמצעי יש משמעות נוספת, רחבה ועמוקה יותר הדומה למשמעות הקלף הראשון בקריאה הקלטית: הוא מייצג את הכיוון אליו הולך השואל שעמו הוא צריך להשלים לטוב או לרע.

אז לפני ש"רצים" קדימה עם התשובה בואו נתעכב עליו מעט. הקלף מראה לנו לאן השואל צריך להגיע, מה אמור להתרחש בחייו.

בזמן ההסבר לשואל כדאי להשתמש במונחים הבאים כדי להסביר את הכיוון:

"…בתקופה הקרובה (שהוגדרה) את/ה הולך לכיוון של…"

פעמים רבות הקריאה הופכת להיות קריאה של מסר ולא קריאת כן ולא וכן אולי כדאי לשנות את הניסוח ולהגיד מהו כמו:
"…אני רואה שהקלפים רוצים להעביר לך מסר שהנו כי בתקופה (שהוגדרה) אתה צריך להבין כי..".

"תפקידם" של שני הקלפים האחרים הוא להראות לנו את הגורמים המתנגדים או התומכים בכיוון זה. איך יודעים איזה הקלף תומך או חוסם?

לפי הקלפים שיצאו. קלפים "חיוביים" יהיו תומכים, וקלפים "שליליים" יהיו החוסמים.
בקריאה, יכולים להיות שני חוסמים או שני תומכים והכל תלוי בקלף ובשאלה. כמו כן ישנם קלפים שיכולים להיות תומכים עבור שאלה אחת וחוסמים לשאלה אחרת. לדוגמא: קלף מלך המטבעות (מזל גדי) יכול להיות תומך לשאלה בנושא קריירה, אבל חוסם בשאלה העוסקת בזוגיות.

עכשיו עושים שקלול ובודקים:
האם הקלף המרכזי יכול להוציא לפועל את הכיוון אליו השואל הולך (האם יש יותר מידי התנגדות).
אם יש התנגדות – מאיזה סוג ומה עוצמתה.
אם יש עזרה – מאיזה סוג ומה עוצמתה.

והנה לכם התשובה.

דוגמאות של קריאות טארוט

שאלה:
האם "x" תחליף אותי בדירה

הקלפים:

נסיך מטבעות
מלכת גביעים
אביר מטבעות

מציגת השאלה כותבת:

טוב אז ככה: זה נראה לי די חיובי (אני חושבת). קשה לי לפרש לעצמי נראה שהדירה תמצא חן בעיני x אנרגיה של רומן זה יגרום לו/ה לשינוים צרכים אביר המטבעות זה גם יקראה מהר הוא ירצה להיכנס ממש בקלות ונסיך המטבעות מבטיח לי שהיה כאן משהו שישמור על הסדר לא יקלקל לי את הדירה. בקיצור המחליפ/ה אידיאלים מה שנשאר זה לנסוע לחו"ל מבלי לדאוג – הכל יהיה בסדר כשאחזור.

האם אני רואה את המציאות כמו שאני רוצה לראות? בבקשה לפרושכם.

האביר והמלכה הם הגב זה על זה אבל המלכה מסתכלת לאחור אל גבו של האביר והנסיך מסתכל על המלכה הוא אפילו מחלל לה ניגון קטן אך זה מקדם אותנו לפתרונכם לי אין ממש רעיון כרגע.

שגיא:

יש כאן רק קלפי חצר. לכן, זה נראה לא מספיק ממשי. היי גולשת יקרה (השם הורד), עצם העובדה שלא ייצא קלף כמו אס המטבעות באמצע מעיד על-כך שמשהו לא ב%100 תקין ושצריך לעשות פעולות שיאפשרו לרעיון להתממש. עצם העובדה שלא יצא ואפילו מינור אחד לישועה קצת מציק לי כיוון שזה יכול להראות שבפועל המעבר לא יתממש.

עקרונית "x" יכולה להיות שותפה מצוינת: היא תשמור על הדירה (נסיך המטבעות) ותטפח אותה. היא רוצה לעשות את השינוי (אביר המטות) ומחכה לשינוי כבר זמן רב.

מלכת הגביעים הוא קלף לא רע, אבל הוא לא אס המטבעות (או שווה ערך) ולכן צריך להבין מה לא בסדר. על פניו נראה לי שזוהי הזדמנות (קלף חצר): הבחורה רוצה להיות לבד, בלי שותפים שיבלבלו לה את המוח, היא צריכה היום שינוי בחייה (מוות ולידה) והדירה יכולה להיות פתרון טוב.

אלא, שיש כאן משהוא לא בוגר. השילוב המוזר הזה של קלפי החצר, האבירים (שמחכים ולא עושים) יכול להצביע על כך ש"x" צריכה קצת "דחיפה" או תמריץ שיעזור לה לזוז.

לסיכום הפוטנציאל מצוין (כמו תמיד בחיים), אבל חסר ל"x" משהו לגבי הדירה. היא לא יודעת להגדיר את זה וכשהיא תקבל תמריץ, אולי היא תזוז.

בהצלחה,
שגיא

השאלה:
האם X תעזוב את העבודה בY- בתקופה הקרובה?

הקלפים:

מלך המוטות
תשע מוטות
הקוסם

הערות השואלת:

על X עברה ועוברת תקופה קשה ויש בפניה מכשול אחד או שניים והיא צריכה להחזיק מעמד. היא לא מצליחה לממש את הרצונות שלה ולהפוך אותם לאמיתיים למרות שעל פי קלף הקוסם בהחלט יש לה את הכלים והיכולת כן לעשות זאת.

ככל שהיא תמשיך להמתין כך יגברו המכשולים. מלך המטות שהינו מזל טלה מראה שהיא אישה יוזמת יחד עם זאת יש לה נטייה להמשיך משהו ולא לסיים.מה גם שהיא עושה את כל העבודה ואינה מאצילה על אף אחד אחריות מה שמקשה מאוד על עבודתה.

כתשובה סופית אכן נראה ש X תעזוב את העבודה.
אשמח לכל פרשנות נוספת.

תגובת גולשת:

אין לי הרבה להוסיף, אבל נראה לי שהיא לא תעזוב מייד אלא תחזיק עוד קצת מעמד, ואולי אפילו עדיף שתחזיק מעמד קצת. נראה לי שברקע היא יודעת מה היא רוצה וגם איך לעשות זאת (הקוסם). אם אני הולכת עוד קצת הייתי אומרת שהיא רוצה להיות עצמאית או לפחות יותר עצמאית בעבודה, כי הקוסם מממש את השוטה (שהוא התחברות לחופש=עצמאות). זה מתיישב גם עם מלך המטות, וכאן הייתי מפנה את תשומת ליבך שמלך המטות (מזל טלה) נמצא בהחלט בזיקה חזקה לנושאי עבודה ויזמות (שוב מצביע על צורך בעצמאות…), ולכן הוא נמצא בפאזה האקטיבית שלו המצביע על יצירה, חום, תשוקה, יזמות, צורך לבטא את עצמך בעבודה, מהירות ועוצמה בעשייה, ולאו דווקא על הצד הפאסיבי. לסיכום: ברקע יש לה סיבות טובות מאד לרצות לעזוב, וכנראה גם תכונות אופי שיתמכו ברצון, אבל היא תנסה להחזיק מעמד עוד קצת, אולי כדי לשפר עמדות לקראת היציאה. ובכל מקרה אני לא מכירה את הבחורה, אבל בהחלט צריך לצאת עם "צידה" וגם עם תכנית ולא ללכת אחרי מזל טלה, שהוא גם אגרסיבי ומתפרץ ומקשה על המגמה של להחזיק מעמד.

שגיא:

היי לכולם,
גם אני אהבתי את הפירוש. רק הערה קטנה:
מלך המטות במקרה הזה הוא פסיבי. השאלה נשאלה לגבי מקום העבודה ולא לגבי עזיבה של מקום העבודה. אם השאלה הייתה נשאלת: "האם לעזוב את העבודה", אז מלך המטות היה פסיבי. למרות זאת יש לו כאן תפקיד "כפול" והמסר שלו הוא חשוב! במקום העבודה הקלף מראה את הצד הפסיבי – היא נמצאת באנרגיה של חוסר רצון להחליט, האנרגיות שלה נמוכות ואין לה כוח, אבל המלך מחכה ליריית הפתיחה ואם היא תעזוב את מקום העבודה – אז הוא יהפוך לאקטיבי ויזנק כמו טלה על הפרוייקט הבא.

ככלל אולי השואלת צריכה למצוא לעצמה מקום עבודה עם יותר ריגושים ופרוייקטים, מקום שבו היא לא תשתעמם ושתמיד תוכל לרתום את החלק היצירתי/יזמי שלה.

דרך אגב, גם אני חושב שבסופו של דבר היא תעזוב ושכדאי שהיא תחזיק מעמד עוד קצת כיוון שבעוד כחודשיים (9 שבועות) היא תמצא משהוא טוב יותר.

השאלה:
האם X מעונין בי ?

הקלפים:

שש מטות
ארבע מטבעות
ארבע מטות

הערת השואלת:

איני מצליחה להבין האם כן או לא .
תודה לתשובתך
ושנה טובה ומתוקה !

תגובת גולשת:

שלום !

התשובה בעצם טמונה בקלף האמצעי והוא 4 מטבעות אשר מייצג מצב בו האדם עליו מדובר מעוניין בך אך לדעתי לא מהסיבות הנכונות ולמה?! , קלף זה מייצג מצד אחד מצב יציב אך מצד שני מישהו קצת בעייתי שיש לו נטייה להצמד למשהו מהסיבה שזה הדבר היחיד שהוא מכיר זאת אומרת שאת כרגע מבחינתו מישהי שהוא מעוניין כי אין אחרות ואם היה לדעתי הוא היה מנסה הרי 4 מטבעות הוא קלף יציב אך מראה כי יש לאדם שנשאל בעייה להתמודד עם תחרויות והתנסויות אחרות והוא רוצה בזה אך מףחד אני חושבת שסיבה למה הוא מפחד מגיעה מהקלפים הצדדים :

4 מוטות מהווה איזשהו מסע, תהליך שיהייה לו במציאת מישהי ואין לו כח לזה כמו גם קלף 6 החרבות שמייצג הפסקה מה שהשואל לא רוצה כנראה יש לו בעיה להיות לבדו להתנתק אפילו אם זה למשהו זמני.

אני חושבת שאם את באמת רוצה תנסי לעורר בו עניין כלומר ריגושים כייף או בכלל דברים מיוחדים שהוא יראה מעבר לזה שאת לא "סתם" אחת אני מקווה שעזרתי!

שנה טובה!!

תגובה של גולשת נוספת:

כנראה שכן

הקלפפים בקריה חיובים מה שאומר שכנראה שכן אבל יותר חשוב מכן או לא זה ההזרכה שהכלפים נותנים לך הם אומרים לך כי X חש מאוים ולכאן איננו מתקשר איתך כפי שאת רוצה 4 מטבעות הקלפים התומכים נותנים לך את ההדרכה אך להגיעה לקשר שאת רוצה 4 מוטות אומר לך צאי לדרך לא חשוב מה יהיה או במלים אחרות 4 מוטות אומר לך צרי קשר עם xותשקעי מחשבה באיך את בונה איתו את הקשר מה שחשוב ב4 מוטות זה הדרך ולא התוצאה את צרכה להיות רגישה לתחושת הפחד של X ולחשוב על הדרך לX על אך בונים עם X קשר מעבר לזה 6 מוטות אומר כי תזכי לנצחון עם תחשבי על הדרך ועל אך לבנות איתו את הקשר בלי להכניס אותו לפניקה תוחלי לזכות בו ולהגיעה לנצחון המיוכל

בהצלחה ושבוע טוב

שגיא:

באופן כללי נראה כי "x" מתעניין בך. בהתבוננות מהירה בקלפים ניתן לראות כי כולם חיוביים. גם קלף 4 מטבעות חיובי וזאת למרות שיש לו חזות קצת "קמצנית" או בעייתית. אם מסתכלים רק על התוצאות: קלף 4 מבעות מראה כי בן הזוג מתקמצן על הרגשות שלו, הוא די מסוגר, לא תקשורתי ומאד קשה להבין מה הוא רוצה בעצם. אבל לכל אלו יש סיבה: בפועל "x" מתעניין בך, אלא שהוא מפחד, או מרגיש מאויים ולכן לא רק שהא זהיר, כי אם גם נצמד לדפוסים ולדרכי החשיבה המוכרות לו.

קשה להבין ממה הוא מרגיש מאויים – אם זה ממך, מהעובדה שפתאום זה נראה לו רציני (והוא מפחד להתחייב) אם זה מהעתיד ואולי הוא פשוט לא מקבל ממך מספיק סימנים המראים לו שהוא יכול להמשיך. בכל מקרה כדאי שתראי לו שאין לו ממה לחשוש ושאת בעניין ומכאן הדברים צריכים לזרום.

הקלפים 6 מטות ו4 – מטות מחזקים את הטענה כי הוא רוצה בך, אלא שנראה כי הוא מציב לעמו את המטרה: " להשיג אותך" (4 מטות) ופחות נהנה מהדרך ומהתהליך. יחד עם זאת כאשר הוא "ישיג אותך" (6 מטות) ההתלהבות שלו תדעך וכאן את צריכה להתערב… אבל כשנגיע לגשר….

בהצלחה,
שגיא

השאלה:
שאלתי לגבי מערכת הזוגית שלי – מה יהיה?

הקלפים:

המיזוג
הקיסר
תשע גביעים

תשובה (שגיא):

קלף המיזוג: אל תאבדי את האמונה. את יכולה לעשות את זה !

היי,
הקלף המוביל הנו קלף הקיסר המייצג את הכיוון אליו את הולכת וכן את המקום בו את נמצאת. הקלף מראה כי הזוגיות צריכה להפוך להיות יציבה וחזקה, אולם יחד עם זה הקלף מראה כי כל זה יקרה בתנאי שתלמדי לשלוט על עולם החומר. לשלוט על עולם החומר, בתחום הזוגיות, הנו תהליך ובו אנו לומדים להביע את עצמנו, לדבר על מה שמפריע לנו ולהגיד מה אנו מרגישים. הקלף מראה כי את חייבת ללמוד להביע את עצמך וליצור איזון בין הרגשות שלך ליכולת שלך לבטא אותם.

בנוסף הקלף מצביע על תחילתה של בעיה: קלף הקיסר מייצג דמות אב וכנראה שהקלף בא להראות לך שאחד המכשולים במערכת היחסים היא האבא של בן הזוג. הקיסר, כאבא, מחפש עבר בנו בת זוג צייתנית, נאמנה, שתתן למשפחה ולו כבוד ושתהיה מבית טוב. אם את לא כזו (עבורו) אז הנה הבעיה מתחילה.

אם את רוצה להשלים עם האבא כדאי שתכתבי לעצמך מה הן הטענות שלכאורה הוא מייחס לך. תנסי להחמיר עם עצמך וכשתכתבי את כולם, אני מאמין שתוכלי להבין מה עלייך לעשות.

הקלף 9 גביעים מראה כי בזוגיות הכל צריך להיות בסדר וכי הבעיה היא לממש את הזוגיות ולהעביר אותה לפסים קצת יותר רציניים. הקלף מראה (דרך הסיפור המיתולוגי, בו קופידון פונה לזאוס (שהוא הקיסר) כדי שיעזור לו להתחתן עם פסיכה) כי האבא של בן-זוגך הוא הפתרון וכי את חייבת למצוא דרך להגיע אליו. יכול להיות שהאבא מייצג את דעות אמו של בן הזוג אולם הוא המפתח.

קלף המיזוג מראה כי את צריכה אמונה וכי עלייך להבין כי בסוף הכל מסתדר. אל תאבדי את האמונה שלך כיוון שהאמונה היא הדבר החשוב שיש לך ובזכותה גם תוכלי לגשר בין כל הפערים הקיימים.

השאלה שלי היא איפה בן זוג בכל הסיפור! בפועל, הייתי מצפה ממנו להיות זה שפועל ומגשר ביינכם, כך שלדעתי את צריכה ללמד אותו לפעול למען הזוגיות שלכם וקלף המיזוג מראה כי את יכולה לעשות את זה.

שאלה: מערכת יחסים בעבודה

פריסה שעשיתי לעצמי ביחס למערכת יחסים שיש לי עם חברה לעבודה. באופן אישי אני מחבבת אותה מאוד אך כעובדת היא ממש אסון ובלתי נסבלת! קשה לי להתייחס אליה יפה כאשר אנו בעבודה ואני לא יכולה להעריך אותה או לסמוך עליה. זה מצב קשה. הפריסה שלי יצאה כדלקמן

הקלפים:

שתי מטבעות
שש חרבות
ארבע מטבעות

הערת השואלת:

בעד – 4 מטבעות שפירשתי אותו כהמלצה להיצמד למצב או לאדם משיקולי נוחות (אין כאן שיקול כלכלי)זה אולי מסמל את הקיבעון המחשבתי שלי כלפיה? אינני יודעת.

נגד – הקלף 2 מטבעות – שאולי קורא לי להפסיק להתייסר ולהתחבט ביחס אליה ולקבל החלטה מודעת כיצד לנהוג עימה ולהתייחס אליה. קלף התוצאה האמצעי 6 חרבות – שזה בגדול מסמל פניה לעבר כיוון יותר טוב ויותר חיובי – למרות שהמשקעים תמיד ישארו . מה דעתך על הפירוש שלי? אודה לך אם תגיב.

שגיא:

היי,
ראשית רציתי להגיד כי פריסת ה-אס.או.אס הנה מיסודה קריאת שאלות, והיא טובה במיוחד בשאלות של כן ולא. כיוון שלא נשאלה שאלה של כן ולא אני אתייחס לקריאה זו כקריאה של מסר ואתחיל:

המסר המרכזי נמצא בקלף המוביל 6 – חרבות. קלף זה מדבר על מצב של חופשה ומראה שיש לך נטייה לחכות שהמצב ייפתר מעצמו. את חושבת שאת נמצאת בהפסקה, אבל בסופו של דבר המצב לא ישתפר בעבודה. את חייבת ללמוד לקבל את החברה לעבודה או לעשות צעד יותר קיצוני.

מצד שני ייתכן והמצב בעבודה ישתפר לתקופה קצרה (מכאן עניין החופשה) במהלך חצי השנה הקרובה עם החברה, אבל השיפור לא יהיה לאורך זמן ובסופו של דבר תצטרכי לחזור ולהתמודד עם הבעיות האמיתיות.

באופן כללי הקלפים בעד ונגד לא חייבים להיות בעד ונגד מוצהרים. יכול להיות מצב בו יהיו גם שני קלפי בעד ושני קלפי נגד, או לייתר דיוק שני קלפים תומכים ושני קלפים חוסמים.

אני הייתי מתייחס לקלף 4 מטבעות כאל קלף חוסם. הקלף מייצג הצמדות לקיים מתוך תחושת איום. לדעתי הקלף רומז לך להפסיק להיצמד למה שאת מכירה ולהתחיל להשתחרר ולחשוב על דרכי פעולה חדשים העומדים בפנייך. נראה כי את מרגישה מאוימת, לא בגללה, כי אם בגללך ובגלל הפחד שלך להגיב כפי שאת רוצה. את נצמדת למה ש"נוח" לך ולא משתחררת, וסביר להניח שזה המעשה הלא נכון.

קלף 2 מטבעות מייצג מצב של לחזור מיום עבודה מהנה. כאן יש הזדמנות לשואל למצוא את הדבר הנכון עבורו, לגלות את ה"אמת" אלא שהוא צריך להיות קשוב לעצמו כדי להיות שם ולא להתחמק. נראה לי כי את יודעת בתוך תוכך מה את צריכה לעשות ופשוט "לא עושה את זה". כללית זהו קלף תומך בד"כ, אולם אם לא תהיי אמיצה כדי לשאול את עצמך מה אני צריכה לעשות, הוא יהיה קלף חוסם.

לסיכום, המסר הוא שעלייך לעבור לשלב הבא של היחסים בניכם ולפתור את זה. לא להשאיר את זה "באוויר".

דוגמאות וידאו של קריאות

לאלו הרוצים לעשות את קריאת ה-s.o.s – בצורה ממוחשבת – להלן הקישור:
קריאה טארוט בקלפים ממוחשבת (און-ליין) – קריאת ה-s.o.s

קורס וידאו (מתנה) בו תלמדו כיצד עושים את קריאת ה-sos הכולל דוגמאות מחכה לכם כאן
http://tarot.myplatform.co.il?ap_id=4152

כמו כן הנכם מוזמנים לקרוא מאמר נוסף בנושא טארוט העוסק בנושא: "איך קלפי טארוט עובדים" אותו אתם מוזמנים לקרוא, אולי זה יוסיף (להזיק זה לא יזיק).

אז, שיהיה בהצלחה, תקפצו למים ואנחנו מחכים להתפתחויות.
שגיא.

7 thoughts on “קריאה בקלפים (טארוט) – הצעדים הראשונים”

 1. אורית אביבי

  שלום רב למדתי מהכתוב כאן על פריסת sosותודה על ההסברים בדוגמאות והוידאו
  עשיתי פריסתsos במחשב
  שאלתי: האם השנה העברית הזאת תהיה פריצת דרך בכלכלה שלנו?
  וקבלתי את הקלפים הבאים : (בסדר שאני כותבת כאן)
  מלכת המטבעות , 10 מטות, המגדל
  גם ב10 מטות וגם בקלף המגדל אין תמיכה בקרירה.
  – נבהלתי מאוד-
  האם בניתי את השאלה שלי בצורה מדוייקת או אולי כתבתי שלנו (בלי לפרט) המקום שלי
  והתשובה התיחסה לשלנו – אולי של מדינת ישראל אולי של העולם יש הרבה שלנו שאני שייכת אליו?
  תודה על תשובתך ועזרתך. תבורך לומדת המון באתר שלך וממך

 2. דבורה קרוב

  שלום רב,
  מעוניינת לעבור קורס בנושא הטארות, חשוב לי שהמנחה יהיה מקצועי אנטלגנטי וניעים
  האם יש לכם המלצות לקור כזה?

 3. הי
  אומנם אני רק בן/בת 16 אבל מגיל קטן יש לי משיכה לאנרגיות וקסם
  אמא שלי ואחי שניהם קוראים בטרוס אני יודע רק לפאנח חלומות להרגיש אנרגיות ולשלות ברגשות (באופן לא טיבעי) ואני רוצה להתחיל לקרו בטרוס
  אני מרגישה שזה הצעד הנכון לעשות
  האם אפשר פשוט להתחיל לשלוף קלפים ולהבין עליהם את הסיפור שלהם? או שאני צריך ללמוד את זה בדרך יותר מסודרת?
  אני אשמח לתשובה
  ותודה מראש♥
  Tao

 4. אני כבר כמה זמן חושבת להתחיל ללמוד את הנושא, אבל אני חושבת שאני צעירה מידי. האם כדאי לי בכל זאת להתחיל ?

 5. יש לי את הספר the cacred circle tarot a celtic pagan journey
  מאת anna franklin.
  הספר יכול לעזור לי ?
  (אני מתחיל ביותר)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *