האם האקס יחזור? קלף הטארוט שישה גביעים

"אם תמשיכו לעשות את מה שעשיתם תמיד, תמשיכו לקבל את מה שקיבלתם תמיד"
~ ד"ר לייר ריברו (ההצלחה אינה מקרית)~

הרגע שבין האור שכבה ובין החושך שעולה

אחת השאלות הנפוצות ביותר בקלפי טארוט היא: "האם הוא יחזור?" (האם תהיה הזדמנות שנייה). הם היו יחד שנתיים וחשבו לעצמם "זה זה! מצאתי את האהבה שלי", אבל אז הוא נפרד ממנה… או שהיא ממנו.
זה כבר לא משנה כי השואלת שהגיעה אלינו כבר לא זוכרת. מה שהיא כן זוכרת הוא שזה קרה לפני שנה והיא יודעת שהיא מתגעגעת.

ואז יוצא בקריאה הקלף שישה גביעים…

ואני תוהה מה זה משנה אם הוא יחזור?
הרי הייתה סיבה לכך שהם נפרדו.
ופעמים רבות הסיבה הזו לא הייתה נעימה: בגידה, אהבה שנגמרה, התנהלות לא תקינה, ועוד.
ואם הוא יחזור? האם הכול יהיה טוב? האם הוא שוב לא יבגוד, לא יילחץ כשהיא תרצה שהם יעברו לגור ביחד, האם האהבה שוב לא תגמר?
ברוב המקרים כשיוצא הקלף שישה גביעים בקריאה הוא מראה שהעבר עומד לחזור על עצמו, לטוב ולרע, אז מדוע היא רוצה לעבור שוב את הכאב, האכזבה והסבל?

סדרת המים בקלפי טארוט מייצגת פעמים רבות את הפחדים הקיימים בנו, את החששות, וה"שריטות" אותם צברנו במהלך חיינו. אך השפע, או היעדר שפע, המייצג את סדרת הגביעים, הוא תמיד תוצאה של משהו. של יכולת החיבור שלנו עם האמונה, והאמונה היא היכולת שלנו למשוך אור מהיקום ולאפשר לעצמנו את שאנו חפצים בו.
המספר שש בקלף הטארוט שישה גביעים קשור עם השיעור הרוחני של קלפי הטארוט השטן והכוהן הגדול העוסק בכוחות האור והחושך. והשיעור מלמד  שהאור והחושך אינם הפכים כפי שנדמה, ושהחושך הוא תוצאה של היעדר אור. ומה קורה כשהאור כבה? אז כוחות הכשל הקיימים בנו עולים, השדים שבנו מתעוררים וזהו השלב בו אנו נכשלים בדרך-כלל.
אך בין השלב בו כוחות הכשל מתעוררים ובעקבותיהם מגיע פיתוי היכול לדרדר את מצבנו, לבין השלב בו הפיתוי מגיע, יש שלב חשוב בו אנו נמצאים שוב במבחן. בשלב הזה ניתנת לנו הזדמנות להוכיח לעצמנו, להוכיח שאנו רוצים את השפע. ואז, בזמן הקצר הזה, אם אנו לא מתייאשים ומחזירים לעצמנו את האמונה – אנו יכולים לחזור למסלול הנכון.

אלא שאז אנו לרוב נמצאים באזור הכי מסוכן ובעייתי השייך לסדרת הגביעים. אנו נמצאים באזור הנוחות. באותה ביצה, חמימה ונוחה שגם אם היא לא נעימה למראה ומריחה רע – זו הביצה שלנו, הביצה שאליה אנו כבר רגילים ולכן לא נרצה לצאת ממנה.
והביצה הזו, המקום בו אנו נמצאים הוא אחד המקומות המסוכנים ביותר שקיימים בחיינו. זה המקום בו השטן יודע להכות הכי טוב, בו אנו חלשים ושיקול הדעת שלנו חלש ובמקום זה אם יגיע שוב האקס, אז גם אם הוא לא נעים למראה ומריח ממש רע – נרצה לחזור אליו גם כיוון שזה מה שאנו מכירים ובעיקר כיוון שאין לנו כוח לצאת מהביצה ולהתחיל חיים חדשים.

ונחזור לשואלת… 

אחרי שהיא נפרדה מבן הזוג שלה היא הייתה במצב ממש קשה, וזמן רב לקח לה לשקם את עצמה, היא ידעה שאין טעם לנסות לחזור אליו כי הוא לא רוצה להתחייב. היא יודעת שלחזור אליו זה אומר שוב מפחי נפש, בגידות והבטחות שהוא ישתנה שאין מאחוריהן דבר.
היא ידעה שהיא לא חוזרת אליו!
אבל החודשים חלפו וכיוון שאף אחר לא שבה את ליבה היא התחילה לחשוב עליו, לחשוב ולהתגעגע.
ואז, יום אחד הוא התקשר והבלתי נמנע קרה – היא מצאה את עצמה שוב איתו. לאחר חודשיים משכרים הוא שוב אמר לה שזה לא היא – שזה הוא. ושהוא לא רוצה לפגוע בה, אבל הוא לא יכול לתת לה את מה שהיא רוצה.
והם שוב נפרדו והיא קיללה את הרגע שבו היא ענתה לשיחת הטלפון שלו.

שיחת הטלפון שהיא קבלה ממנו למעשה מייצגת את כוחות הכשל, זו טעות לחשוב שכוחות הכשל באים כדי להכשיל אותנו בדיוק כפי שזו טעות לחשוב ששיחת הטלפון הגיעה כדי להכשיל את השואלת. השיחה הגיעה בעקבות העובדה שהמודעות של השואלת כבתה, או התעממה, בעקבות חוסר היכולת שלה למשוך אור לחיי הזוגיות שלה, והתוצאה היא – מבחן.
אולי בן הזוג לא חשב על האפשרות שהיא שוב תפגע, ואולי היו לו כוונות נכונות, אבל היה מה שהיה – שיחת הטלפון הייתה למעשה הסימן. הסימן לכך שהשואלת איבדה את החיבור עם האור.

וכשהשואלת ראתה את שיחת הטלפון היא הייתה צריכה לחייך, להגיד לו בליבה תודה, ולהבין שהוא התקשר כדי להראות לה שהאמונה שלה ביכולת למצוא זוגיות התעמעמה. וכיוון שיצא הקלף שישה גביעים, היא הייתה צריכה לזהות את הרגע המיוחד הזה ולעבור את המבחן.

לעזוב את אזור הנוחות ולהמשיך הלאה בחייה בלעדיו.

קלף הטארוט שישה גביעים – לקבל הזדמנות שנייה

לאחר עזיבתו של קופידון בקלף הקודם, עצב גדול מילא את לבה של פסיכה: היא הרגישה שכל האושר, השפע והאהבה שהיו, כבר אינם שלה. היא הרגישה שאיבדה את הכול. לחזור הביתה היא לא רצתה, אך גם בארמונו של קופידון לא יכלה להישאר, משום שכל דבר הזכיר לה את אהבתה אליו.

את רוב ימיה היא בילתה על הסלע ממנה הוא אסף אותה לארמונו וחיכתה לקופידון שיחזור. אך כשחלפו הימים וקופידון לא חזר, לבה אמנם נשבר, אך לא רוחה. "מה שהיה היה", אמרה יום אחד לעצמה, "לא אתן לאהבה הזו להיגמר. את הטעות שעשיתי אתקן, אני אחזיר אליי את אהובי, אוכיח שאני ראויה לאהבתו", גמלה בלבה ההחלטה.

וכך בכוחות מחודשים החלה פסיכה לחפש את הדרך להחזיר את אהבתם.

הגיבור בקריאה – ההתנהלות שלנו

הארכיטיפ של הקלף – נוסטלגיה והתמכרות לעבר

שישה גביעים בסדרת הקלפים של ליז גרין - הזדמנות שנייה

הרעיון המרכזי של הקלף הטארוט שישה גביעים עוסק בעבר החוזר על עצמו ובכך מאפשר לשואל הזדמנות שנייה לתקן את מה שלא הצליח קודם. עם זאת, הארכיטיפ של הקלף עוסק בצורך שלנו לשקוע בזיכרונות ולהתמכר לעבר. כשארכיטיפ זה מתעורר אצלנו, אנו נמצא את עצמנו לרוב מהרהרים, פסיביים ואפילו דיכאוניים. אך יש לזכור, כי זהו אחד מאותם מבחנים שעלינו לזהות, ולהיאבק בהם. הם חלק מאיתנו, אבל אנו לא חייבים להישאר שם ולשקוע בעבר, אלא יכולים לבחור ללמוד ממנו כדי להתקדם למקום הנכון בהווה.

הפירוש בקריאה – הזדמנות שנייה

קלף הטארוט שישה גביעים איננו קלף תשובה בסגנון של "כן" או "לא", אלא הוא קלף של מסר המראה כי אנו עומדים לקבל הזדמנות שנייה, וכי עלינו להיות מוכנים. עכשיו הכול תלוי בנו.
כדי לתת תשובה לשאלה שנשאלה בקלף זה עלינו להבין כי התשובה לשאלה נמצאת בעבר שלנו וכי הקלף מראה שהעבר עומד לחזור על עצמו. אירועים, אנשים, סיטואציות וכן כישלונות עומדים שוב בפתח, ואנו צריכים  לבחון את עברנו וללמוד ממנו כדי שנוכל לתקן את השגיאות שעשינו, ולהיות מוכנים לקראת העתיד לבוא.
אם אנו עושים קריאה לאדם אחר, התפקיד שלנו הוא לבחון יחד עם השואל את עברו. עלינו להבין מה קרה בעברו של השואל בכל הקשור לנושא השאלה שנשאלה. כל מה שהיה בעבר, מה שהוא עשה ואיך שהכול הסתיים עומדים לחזור על עצמם. עכשיו הכול תלוי בשואל – אם הוא הסיק את המסקנות הנכונות ויערך בהתאם – הוא יצליח.

אם אנו לא יודעים מהי הבעיה, מדוע אנו נכשלים תמיד או מה עלינו לשנות, לקלף יהיו חדשות רעות. אך גם אם הפעם שוב נכשל , זה לא נורא. לפחות הפעם תהיה לנו ההזדמנות ללמוד מהכשלון, להבין היכן הייתה הבעיה ואפילו לנצל את הכישלון לבקש להבין היכן שגינו. כך לפחות נוכל להיות מוכנים לקראת הפעם הבאה.

אך צריך לזכור כי זהו קלף מסדרת מספרי השש ולכן הנטייה של השואל הוא לקבל את העתיד לבוא בצורה פסיבית, ולתת למהלך הדברים להתנהל בדיוק כפי שהם קרו בעבר. הוא נוטה להתבונן בעבר ולשקוע בו במקום לאפשר לעבר לקדם אותו. התפקיד שלנו, הקוראים, הוא להראות לשואל את עברו, את השגיאות שלו ולעזור לו לקחת את עצמו בידיים כדי שהוא יצליח.

אנו מקבלים הזדמנות שנייה להתמודד עם משהו מן העבר. אותה סיטואציה, אותו אדם, אותו מבחן עומדים לחזור על עצמם. השאלה היא מה למדנו מן העבר? אם עשינו את התיקונים הדרושים אז העבר שיחזור יהיה טוב, אם לא הבנו את הבעיות ופעלנו לתקנן אנו נחזור על אותן הטעויות.

כך למשל, אם השואל רוצה לדעת אם הראיון עבודה שנקבע לו למחר יצליח, עלינו לבדוק מהי ההיסטוריה שלו בכל הקשור לראיונות עבודה. אם הוא יאמר שאין לו מזל ושהוא לא מצליח לעבור ראיונות עבודה כמו שצריך ובכל פעם מודיעים לו שהוא לא התקבל – הקלף מראה שיש בעיה כיוון שהמצב עלול לחזור על עצמו, אלא אם הוא הבין את הבעיה.
אם כשנשאל אותו אם הוא יודע מהי הבעיה, מדוע זה קרה והוא יאמר שהוא הבין מה הבעיה, הלך למאמן אישי, שיפר את קורות החיים שלו, למד לשבת מול מראיין, למד בעל-פה את לענות על רוב השאלות החשובות. אם הוא עשה את כל זה הוא לא ישגה שוב. הקלף מראה שסביר להניח שהכול מחר יעבור בשלום.

אולם אם הוא יאמר שהוא לא יודע. שאין לו מושג מדוע תמיד המראיינים מתקשרים להגיד שזה לא רלוונטי, אז יהיו לנו חדשות לא נעימות: כיוון שהעבר עומד לחזור על עצמו גם הפעם. אם השואל לא יעשה שינוי, גם הפעם זה עומד להסתיים בכישלון. לכן עליו להתאמץ באופן מיוחד כדי להבין מה הבעיה: לבחון את עצמו טוב יותר, לגלות היכן הוא נכשל, מהם הקשיים שמתעוררים בראיונות העבודה, לגלות מה משתבש שם. אם הבעיה ניתנת לתיקון עד מחר, אז סביר שהכול יהיה בסדר, אולם גם אם הוא ייכשל הפעם, זה לא נורא.
לפחות הפעם תהיה לו ההזדמנות ללמוד מכל זה, להבין מהי הבעיה ואפילו לנצל את המעמד הרגיש בו נמצא המראיין כשהוא יאמר לו שהוא לא מתאים, ולבקש להבין היכן הוא שגה. אמנם הוא כבר לא יתקבל, אולם סביר להניח שלפחות הוא יידע מה לא היה בסדר ויוכל להיות מוכן בפעם הבאה.

להתראות במאמר הבא: כיצד להפוך חלום למציאות.

(למאמר הקודם: נבואה שמגשימה את עצמה)

Save

Save

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

11 thoughts on “האם האקס יחזור? קלף הטארוט שישה גביעים”

 1. קריאה שבה התשובה: קלף אמצעי תשע חרבות, קלף ימני תשע גביעים ושמאלי המרכבה. איך אפשר להבין ?
  האמצעי אומר לא להכנס לתהליך בכלל.פשוט לעזוב ראש בריא במיטה חולה ואילו שני הצדדים ,הימני מדבר על התבוננות פנימית שהביאה לשפע והצלחה והגשמת משאלוה ואילו השמאלי על לא לוותר. נשמע הפכים? איך מחברים ביניהם לתשובה? מדובר על מערכת יחסים שנגמרה…

 2. שגיא שלום,
  ממש נהניתי לקרא את ההסבר על קלף 6 גביעים נראה שהגיע אלי לא פעם וכל פעם הרגש הכריע ונכנסתי שוב לסיפור בדיוק כפי שתארת. .האמת לא יודעת מה יקרה בפעם הבאה שילקשר..כי הרגש צועק כן, אבל אולי בעצם התוצאה כבר ידועה מראש.
  הלואי ויניב לי הכח לומר לו "לא"

 3. נעמה (בדוי)

  היי שגיא,
  אני בדיוק במצב של השואלת שתיארת בקלף ממש אחד לאחד. השאלה שלי היא האם בכל המקרים זה יסתיים שוב באותו האופן? האם לפי הקלף אין סיכוי שהבחור ישתנה וילמד מטעויות העבר והפעם הזוגיות תצליח? האם מוטב לי לא לאפשר לו שום הזדמנות לחזור בשום אופן ובשום מצב?

 4. שגיא שלום,
  כמו תמיד המאמרים שלך מדהימים! לעונג לי לקרוא. תמיד כתובים ברור מובן ומרתק וזה לא קל להפשיט קלפים לתמלל שיהיה ברור ומובן לקורא הממוצע ולא לזה המקצוען שמכיר ומבין כבר מרקע קודם.
  צריך לחשוב לעומק הדברים שהעלית. ולבדוק מעשית איך זה עובד. תמיד זה קשה כשיש כמה פרשנויות לאותו קלף.
  תודה על הזמן שהקדשת בכתיבה ובהסבר. ואני כבר מחכה גם למאמר הבא..

 5. הי שגיא , קיבלתי את השדור האינטרנטי ומודה לך על כך…ובקשר לקלף שישה גביעים והמסר שהוא מביא איתו לשואל , כשהוא מתנסה בהזדמנות השניה ועוד…מנסיוני האישי ואלו שהתיעצו איתי, הקלף מרמז על איזון בין הספק לרגש שמתעורר מתוך תקווה לנסיון חיובי יותר מהקודם…חברה לעבודה ,שיצא לה הקלף השובב הזה, שאלה אותי את אותה השאלה, האם יחזור ,האם כדאי להנשא פעם שניה…יעצתי לה לשתות מהגביעים לאט , וכשתתרשם מהתגובה של החוזר ,שהוא גם מוכן לשתות יחד איתה ,אז יחליטו למסד את הקשר…וכך היה , היום הם נשואים ונולד להם בן… הם עברו את המבחן החוזר למרות הספק….ואולי, האמונה שלי בזוגיות שלהם השפיעה גם להרחיק את החושך…נהנתי מאד בחתונה שנערכה בגן מואר במאות פנסים בקיץ שעבר על הדשא…

 6. שלום שגיא מנדלביום
  כמה פעמים כתבתי לך כי אתה נפלא אני מקווה שקבלת את המסר שלי האור כי אני לא יכולה להשתחרר מרוע שרודף אותי מזה 45 שנים האיש הזה הוא בין ביעל הוא מאמין בזנות ומאמין הרס נשים מאמין בכישופים ומאין בשקרים מאמין בגנבות מאמינים הרג מאמין בהשפלות ובשפלות ובעיקר בשפחות מין אני באה ממקום אחרלגמרי ממנו בדיוק ההפף כאשר מגיע האיש הזה למצב של הוא משפיל את עצמו מול זנות וכלבות והורס את עצמו האני שלו כה ירוד בפני זונות וליכלוך כשאני נמצאת בידי האיש הזה בכוח והסביה היא שהוא מרגיש אצלי כנאצל ולא נותן לום כדי להרגיש גן מושפל בצד הזה האיש הזה שונאה את עצמו כול ך אינו רוצה להרגיש

 7. אבן מרגלית

  שביא שלום ,
  קלף 6 גביעים הוא ק ל ף קשה להבנה,לפחות בשבילי. שמעתי כבר כמה גרסאות על הקלף וכל גרסה שונה מקודמתה . לי באופן אישי, קשה לפרש אותו כשהוא יוצא בפריסה.
  במיוחד שיש כמה גרסאות. בכל אופן, ההסבר של ךמבהיר לי במעט את התמונה והוא היפה מכל ששמעתי עד כה.
  תודה

 8. היי שגיא
  היכן אפשר להשיג את הקלפים עם הציורים המיתולוגיים ? הם כל כך יפים ותמיד אפשר דרכם לזכור את הסיפור שמתלווה במיתולוגיה.אודה אם תאפשר לי לאן ללכת ולקנות
  תודה אוזדובה אלה תלמידתך מחורף שעבר!!!

  1. שגיא מנדלבוים

   היי אלה,
   יש לי קשר עם הבחור שמייבא אותם. תשלחי לי מייל בנושא ואתן לך פרטים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *