קלף עשרה גביעים: קבלת שפע זו גם חובה

"אושר הוא כמו כדור. כשהוא מתגלגל אנו רצים אחריו וכשהוא עומד אנחנו בועטים בו.(פרנסואה רנה דה שאטובריאן על שפע ואושר).

"קבלת שפע אינה רק זכות, אלא גם חובה", הנו אחד המשפטים שאני חוזר ואומר שוב ושוב בקורסים שלי. העובדה שיוצא לנו קלף נפלא כגון: עשרה גביעים, אס גביעים, תשעה גביעים או כל קלף נפלא אחר, אינה מקנה לנו באופן אוטומטי את הזכות להינות מהשפע אליו הקלף מתייחס. עלינו להבין שההצלחה אמנם קרובה, אך עלינו להמשיך את העבודה הטובה שאנו עושים, לא לתת להצלחה הקרבה להרפות את ידינו.

העובדה שיש שפע קרוב, ואולי דווקא בשל כך, אין זה אומר שאנו יכולים להרשות לעצמנו לשבת רגל על רגל ולהאמין שהוא יגיע. השפע מגיע כיוון שאנו מוכנים: כיוון שאנו במקום הנכון כרגע בחיינו, כיוון שאנו יכולים להכיל את השפע או שעברנו את השיעור. לשבת רגל על רגל זהו בדיוק הדבר שירחיק אותנו מהשפע ולכן עלינו להיזהר ממקרים אלו.

כך למשל אם בקריאה ייצא לנו הקלף 10 גביעים בשאלה כגון: האם תהיה לי זוגיות השנה, הקלף מראה לנו שעכשיו אנו מוכנים להצלחה שתבוא, אולם הוא אינו מראה לנו שההצלחה תבוא מאליה.

מדוע?

"קבלת שפע אינה רק זכות, אלא גם חובה". העובדה שיוצא לנו קלף שפע, אינה מקנה לנו באופן אוטומטי את הזכות להינות מהשפע אליו הקלף מתייחס. עלינו להבין שההצלחה אמנם קרובה, אך עלינו להמשיך את העבודה הטובה שאנו עושים, לא לתת להצלחה הקרבה להרפות את ידינו.

ראשית, וזהו כלל חשוב שאני רוצה שוב להדגיש, אין דבר כזה עתיד ידוע מראש. עתיד הוא תוצאה של מה שאנו עושים. שנית, ובמיוחד במקרה זה, העתיד הנפלא שהקלף מציג לא יתרחש מאליו. העתיד שלו אנו מצפים יהיה הגמול של אוסף הפעולות שאנו נעשה: של המשך עשייה נכונה, של תגובות נכונות ופעולות התואמות למצב, של אמונה ושל מעשים נוספים. אם נפעל נכון העתיד יתרחש כפי שאנו רוצים.

מבחן השפע – האם אנחנו מוכנים לקבלת שפע בחיינו?

יש לי מבחן שפע קטן שאני מדגים במהלך הקורסים שלי (ואולי עכשיו אני מקלקל לאלו שיבואו לקורסים בעתיד) למי שיוצא לו את אחד מקלפי השפע, במיוחד כשנשאלת שאלה בענייני זוגיות. אני בוחן עד כמה הוא מוכן לקבלת השפע.
כך למשל לא מזמן בסוף השיעור הראשון, אחת התלמידות לא יכלה להתאפק ושלפה את חפיסת הקלפים האישית שלה כדי לשאול: "האם אמצא זוגיות בחצי שנה הקרובה?" להפתעתי יצא לה הקלף 10 גביעים. מדוע להפתעתי? כיוון שהייתי פחות מצפה ממי שכל-כך "לחוצה" שייצא לה קלף כה מושלם.
כשהסברתי לה את משמעות הקלף ואמרתי שזה אומר שהיא בכיוון הנכון, ראיתי חיוך שעולה על פניה, ואז עברתי לשאלת המבחן.
אמרתי לה שיש לי חבר רווק, בחור מאד מעניין ורציני שמחפש זוגיות רצינית, בדיוק כמו שהקלף מראה (בית, משפחה…). שאלתי אם היא רוצה שאני אכיר בניהם. כאן החיוך נמוג ומייד עלתה התנגדות אוטומטית. "אני לא בדיוק בנויה להיכרות עם זרים כרגע", היא אמרה, "אני לא בטוחה שזה רעיון טוב, שאני בשלה לזה או רוצה", המשיכה.
את מבינה מה הבעיה", שאלתי, "מה לא מסתדר כאן? איך את רוצה שתהיה לך זוגיות, אם את לא מוכנה לקבל שפע. אם את לא מאמינה שהנה זה יכול להגיע, עכשיו, מייד. שפע זו לא רק זכות זו חובה, ואם את לא פתוחה אל השפע, אם את לא מאפשרת לעצמך להיפגש, להשתחרר, להשתנות, השפע לא יגיע, אלא יישאר רק בטווח של נגיעה.

גם במקרה של זוגיות קיימת, אם ייצא הקלף עשרה גביעים, לא תמיד מובטח לנו השפע עליו הקלף מדבר באופן אוטומטי. אם מישהי שואלת האם הקשר שלה ובן זוגה, שאיתו היא יוצאת כבר חצי שנה (היא לא לחוצה, רק רוצה לדעת שהיא לא מבזבזת את הזמן שלה), יתפתח לזוגיות רצינית ויוצא הקלף הזה ראשית עלינו לברר אם השפע עליו מדבר הקלף קיים בחייה.
אנו נבקש להבין האם טוב לה: האם היא מאושרת, האם בן הזוג שלה נותן לה את מה שהיא רוצה וצריכה. אם היא תאמר לנו שלא: שהוא לא מוכן עדיין לעבור לגור ביחד, שהזוגיות שלהם לא מספקת אותה, שהם לא מספיק ביחד, התשובה היא שיש לה אפשרות לשפע, אולם היא לא מממשת אותה.

אושר זו זכות טבעית לנו והיא מגיעה לנו בכל רגע ורגע. זו שאיפה ראויה שכל אדם צריך לשאוף לה.וכן, במיוחד בעיתות משבר עלינו לזכור שיש לנו את הזכות לשאוף לאושר ולהאמין שזה אפשרי.

במילים אחרות אם בן הזוג לא נותן שפע – סימן שהגיע הזמן להפרד

עשרה גביעים זהו קלף בו אנו מצפים לזוגיות מושלמת ואם בן הזוג שלה לא מעריץ את האדמה עליה היא הולכת, לא מתמסר, לא רוצה זוגיות כפי שהיא רוצה, אז היא מבזבזת את הזמן שלה. היא צריכה לקבל שפע ואם היא לא מקבלת אותו סימן שהיא במקום הלא נכון. לפעמים במקרים כאלו קלפי השפע יכולים להראות שלנו שהשואלת צריכה לעזוב את בן הזוג שלה.
מדוע? כיוון שעצם העובדה שהיא מתפשרת מרחיקה אותה מהשפע שהיא אמורה לקבל. פרידה יכולה להיות התשובה הנכונה במצבה כיוון שהיא יכולה להוביל לשתי אפשרויות: האחת שכאשר בן הזוג ילך, יבוא אחר המוכן לתת לה את השפע המגיע לה. השנייה, שתהליך הפרידה יעורר אצל בן הזוג משהו ויש סיכוי לא רע שהוא יחזור ויהיה מוכן לתת לה את השפע לו היא מצפה.

קבלת שפע

משאלה שמתממשת

קופידון ופסיכה חזרו למחרת, כפי שהורה להם זאוס בקלף הקודם, אך כבר מרחוק ראה קופידון שאמו ממתינה להם לצד זאוס. מיד עמד קופידון מול אמו, תוך שהוא מגן על אשתו ושאל את זאוס: "מה היא עושה כאן?". (שימו לב! למעשה קופידון כבר החליט: הוא בוחר באשתו ומעדיף אותה על פני אמו).
על כך השיב זאוס שאין לו מה לדאוג. "חשבתי רבות עליכם", אמר, "והחלטתי שלא תוכל להתחתן מבלי לקבל את ברכתה של אמך והיא כאן כדי לתת לך אותה. לא רק היא, כל האלים מסכימים לחתונה זו, אבל אנו רוצים להציב שני תנאים לחתונה:

עשרה גביעים בסדרת הקלפים של ליז גרין

ראשית, אנו דורשים שפסיכה תהפוך לאלה. כך נוכל לחסוך ממך ומאתנו כאב וצער: פסיכה לא תזדקן ולא תמות ואהבתכם תחיה לנצח. שנית, אנו רוצים שיהיה לפסיכה תפקיד כאן באולימפוס. עליה לחיות אתך באולימפוס ולא לחיות למטה, מה שימנע את היריבות עם אפרודיטי".

כמובן שקופידון ופסיכה מסכימים, הם מתחתנים, פסיכה הופכת להיות אלת הנפש ומאז ועד היום הנפש והאהבה קשורים יחדיו לנצח. 

לאן מוביל אותנו הנתיב של קלף טארוט זה 

הארכיטיפ של הקלף

הפירוש של הקלף מראה שהשואל הגיע לשלב בחייו בו המשאלות שלו התגשמו, טוב לו והוא נהנה מחייו ולזה אני עוד רגע אתייחס, אולם אני רוצה להדגיש נקודה חשובה שהקלף מציג – הארכיטיפ של הקלף. ארכיטיפים הנם היסודות המשותפים הקיימים אצל כולנו והארכיטיפ של קלף זה מדבר על אושר, על החלק הקיים בכל אחד מאתנו השואף ורוצה אושר. עלינו להבין שאושר זו זכות טבעית לנו והיא מגיעה לנו בכל רגע ורגע. זו שאיפה ראויה שכל אדם צריך לשאוף לה. וכן, במיוחד בעיתות משבר עלינו לזכור שיש לנו את הזכות לשאוף לאושר ולהאמין שזה אפשרי. 

קלף טארוט 10 גביעים בקלפי הריידר

ההבדל בין משאלה שמתגשמת למשאלה שמתממשת?

בקריאה, הקלף טארוט עשרה גביעים הוא ההמשך הישיר של הקלף תשעה גביעים שמייצג משאלה שמתגשמת. בעשרה גביעים המשאלה מתממשת הלכה למעשה ולאורך זמן. ישנו הבדל גדול בין שני הקלפים כיוון שזהו דבר אחד לזכות בלוטו ולהפקיד חמישים מיליון שקלים בבנק אך זהו דבר אחר להישאר מאושרים ושמחים לאחר עשר שנים. רבים מהזוכים באושר או עושר פתאומיים לא מצליחים להחזיק בו לאורך זמן. הקלף מראה כי נצליח להחזיק באושר וכי משאלתנו תתממש.

קלף 10 גביעים הנו קלף של שמחה וחגיגה, שפע אושר וגם עושר.זהו קלף של הצלחה, משפחה, ילדים ואהבה. הקלף מראה כי השואל אוהב את החיים ונהנה ממה שיש לו.

למאמר הקודם: מה עושים כשהמשאלות מתגשמות 

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

8 thoughts on “קלף עשרה גביעים: קבלת שפע זו גם חובה”

 1. הדס יצחקי

  מדובר בבני הבכור שמעוניין בקשר מינימליסטי ביותר,ילדיו לא היו כבר 4 חודשים אצלנו. אז בעצם מה הקלף אומר? על איזה אושר ושמחה זה מדבר בהקשר הזה

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  "איך את רוצה שתהיה לך זוגיות, אם את לא מוכנה לקבל שפע. אם את לא מאמינה שהנה זה יכול להגיע, עכשיו, מייד. שפע זו לא רק זכות זו חובה, ואם את לא פתוחה אל השפע, אם את לא מאפשרת לעצמך להיפגש, להשתחרר, להשתנות, השפע לא יגיע, אלא יישאר רק בטווח של נגיעה"…
  המשפט הזה היה בדיוק בשבילי, כי אחרי כל כך הרבה דייטים שעברתי, אני כבר חסרת אמונה שזה יקרה… וחשוב באמת שאני אזכור את מה שאמרת כאן. תודה.

 3. קלף 10 הגביעים מראה על שפע, בד"כ חומרי. לגבי העתיד פיטר דרוקר אמר שהדרך הטובה ביותר לדעת מה יהיה העתיד זה ליצור אותו

  1. מניסיוני כל "קורא" בקלפים צודק לגבי משמעות הקלפים. למה? כיון שברגע שהוא שם על זה משמעות והוא הקורא, אזי הקלפים שיגיעו מתאימים במדויק למסר של השואל. כך זה עובד, הלא הרוח והנשמה בוחרת את הקלפים….
   מה ששגיא מזמין אותך לעשות זה ללמוד על הדרך שלו והפרשנות שלו. אני יכולה להעיד שהייתי בשיעור מבוא אצל שגיא והוא מורה מדהים, הדרך שלו ללמד והחומר שהוא מלמד ברמה גבוהה מאוד וכל תלמיד שלו זכה להגיע אליו.
   למדתי אצל כמה מורים וללא עוררין הוא מנצח בגדול.

   1. לוי ורדית

    מענין מאוד ומקווה שיגשים לי את החלום שכל המשפחה תחזור להיות ביחד אני עושה מאמצים רבים לכך

 4. שגיא שלום!
  שמחה שמצאתי אותך,אין לי מושג איך זה קרה!
  אוסיף ואספר,שאני בחורה רוחנית שמפזרת את שאלותיי הרבות ליקום ולא להאמין תשובות תמיד חוזרות אליי בדרכים מוזרות ומיוחדות להפליא אני רק צריכה להביט להקשיב !!!.
  בקריאת מאמרייך ,אני מוצאת גם הנאה וגם הבנה לדרכים מסויימות שלא הבנתי למה אינם מתרחשים כמו שחשבתי !!
  אז תודה על תרומתך ושיתופייך ברבים זכות היא !

 5. המאמר מאוד מעניין. ריתקת אותי,אני נהנית לקרא כל פעם מחדש את נפלאות הקלפים וכמה היגיון יש וחכמת חיים והסקת המסקנות שזה נראה על פניו דברים לגמרי רגילים אך לא.
  תמשיך לכתוב את המאמרים החשובים לכל אחד שחפץ בחיים טובים במציאות המאוד לא פשוטה בה אנו חיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *