קלף אס המטבעות: הצלחה כספית או הגשמה עצמית?

"אילו היה בנמצא קיר יהלום בעובי כמה מטרים שמפריד בינך לבין זולתך, לא יכולת להבחין ביהלום הזה. פוטנציאל ההצלחה כמוהו כזגוגית עשויה זכוכית יהלום. הוא מצוי סביבנו כל הזמן וכל אובייקט וכל אדם מכיל אותו. זהו הפוטנציאל אשר אם נצליח לרתום אותו לטובתנו, יוביל אותנו בוודאות להצלחה אישית ולהצלחה בעסקים. האירוניה היא שאף שהפוטנציאל הזה טמן בכל אדם ובכל חפץ, הריהו שקוף בעינינו, אנו פשוט איננו מבחינים בו.".
(גשה מייקל רואץ' – "להב היהלום").

מדוע ההצלחה הכספית צריכה להגיע אחרי הגשמה עצמית ולא להיפך?

יסוד האדמה מיוצג על-ידי המטבע, אולם המטבע הזה אינו מייצג כסף כי אם הגשמה עצמית ומימוש. לא פעם בהרצאות שלי, בנקודה זו בדיוק, ועוד לפני שסיימתי את המשפט מתפרץ אחד המשתתפים ואומר "היי, אבל במקומות רבים כתוב שקלפי המטבעות מייצגים כסף!" תשובתי היא שלדעתי זה אינו מדויק. אני אתן דוגמא מהחיים כדי לחדד את העיקרון החשוב הזה. פעמים רבות חלק מהשיקולים שיש לאדם ההולך לעבודה הם כלכליים, וכן, יש כאן ענייני כסף, אולם אני מקווה שאלו אינם השיקולים היחידים שבגללם הוא הולך לעבודה ואני די בטוח שמה שמניע אותו באמת הוא שמקום עבודה זה נותן לו סיפוק, הנאה, עניין והגשמה עצמית. הכסף ברוב המקרים הוא תוצר לוואי של יסוד זה והחלק החשוב כאן הוא ההגשמה העצמית.

על אחת כמה וכמה נכון הדבר כשמדובר בזוגיות. גם כאן המטבע מייצג מימוש, התקדמות לשלב הבא ולא מייצג כסף. המטבע ובמיוחד אס המטבעות יכול לייצג בזוגיות התקדמות חיובית בקשר הזוגי, מעבר לחיים משותפים ואני מבטיח לכם שאף גישה לא תומכת באפשרות הביזארית בה מציע הגבר לבת זוגתו לעבור לגור ביחד ומבטיח לה שישלם לה 5,000 ₪ בחודש עבור זה.

ללא יסוד האדמה יסוד האש הופך ליסוד המייצג התחלה עקרה, שדבר לא יצמח ממנה. ההתחלות אותן מייצג יסוד האש הן דבר נפלא, אולם אם האש הבוערת בנו לא תוכל לטעת שורשים, ההתחלה תישאר התחלה ללא מימוש.

יסוד האדמה הוא ההמשך של יסוד האש ובייחד הם מייצגים עשייה: יסוד האש התחלה ויסוד האדמה – מימוש. ללא יסוד האדמה יסוד האש הנו יסוד המייצג התחלה עקרה, שדבר לא יצמח ממנה. ההתחלות אותן מייצג יסוד האש הן דבר נפלא, אולם אם האש הבוערת בנו לא תוכל לטעת שורשים, ההתחלה תישאר התחלה ללא מימוש.
כך למשל החיזור הנו תהליך המיוצג על-ידי יסוד האש, אולם באיזה שהוא שלב בני הזוג רוצים לממש את הקשר לקדם אותו לשלב הבא – וצורך זה מיוצג על-ידי יסוד האדמה. אם אחד מבני הזוג לא ירצה לקדם את הזוגיות לשלב הבא היא תסתיים.
מיניות, למשל, יכולה להיות שייכת ליסוד האש כצורך מיני בלבד לצורך מיניות, אולם היא גם יכולה להיות חלק מיסוד האדמה וכאן המיניות תהיה לצורך מימוש ותחושה של קרבה.

יסוד האדמה מייצג את הצרכים שלנו, ויש הבדל גדול בין הרצונות שלנו ובין הצרכים שלנו: הכמיהה להשיג משרה יוקרתית, לנהוג במכונית חדישה או לזכות בלוטו בסכום שיסדר לנו את החיים באים מהרצונות שלנו, אבל אלו אינו דווקא הצרכים שלנו. במקרים רבים כל אלו אינם הצרכים האמיתיים שלנו ולא תמיד אנו זקוקים לכול אלו, להיפך, פעמים רבות השגת מטרות מסוג זה מולידה רשימה חדשה של רצונות וככל שאנו רודפים אחרי הרצונות שלנו, כך אנו מפספסים את ההנאות האמיתיות שבחיים. הצרכים שלנו הם פשוטים הרבה יותר, לדוגמא, מקום לינה, אוכל, מערכת יחסים יציבה, שיהיה לנו עם מי לדבר, חיבוק ועוד.

יסוד האדמה מלמד אותנו להתחבר לצרכים, לטעת שורשים, לממש את ההוויות שלנו וליצור המשכיות. זה יסוד חשוב המלמד אותנו להבין מי אנחנו ומה באמת נכון לנו בחיים. הוא עוסק בפשטות, והמטבע אותו הוא מייצג הנו התמורה החומרית, הברכה, שאנו מקבלים כאשר אנו עושים את מה שנכון לנו.

אס המטבעות – מימוש הצרכים בעולם החומר

הסיפור המייצג את סדרת המטבעות הוא סיפורם של דיאדלוס ואיקרוס. הגיבור שלנו הוא נער מוכשר, אומן מחונן בשם דיאדלוס, ששיחק לו מזלו והאלה אתנה פרסמה את כשרונו ברבים ותוך זמן קצר, לאחר המלצות כה חמות מהסלבריטאית, בית המלאכה שלו התמלא באין סוף פניות ובקשות.
זה יכול היה להסתיים בצורה מושלמת, אילו דיאדלוס היה מחובר לעצמו. שרשרת שגיאות טרגיות הסיטו אותו מהמסלול והוא איבד את כל היקר לו: את מעמדו, משפחתו ואפילו את בנו האהוב איקרוס. מאד אהב.

רק לאחר שנים ארוכות, בהן לאט לאט החזיר לעצמו את המוניטין שלו ואת בטחונו העצמי – הוא חזר להיות אומן מוכר, כישרוני ומבוקש, אלא שעכשיו כשהוא למוד ניסיון הוא יכול להרשות לעצמנו ליהנות מההצלחה שלו מבלי לחזור על שגיאות העבר.

יסוד האדמה

הכמיהה להשיג משרה יוקרתית, או לזכות בלוטו בסכום שיסדר לנו את החיים באה מהרצונות שלנו, אבל אלו אינם דווקא הצרכים האמיתיים שלנו ולא תמיד אנו זקוקים לכול אלו, להיפך,
פעמים רבות השגת מטרות מסוג זה מולידה רשימה חדשה של רצונות וככל שאנו רודפים אחרי הרצונות שלנו, כך אנו מפספסים את ההנאות האמיתיות שבחיים.

הפירוש בקריאה – הגשמה עצמית

אס המטבעות שונה באופן מהותי מאס המטות. הוא אינו מייצג תהליכים בהם נוצר בחיינו "יש מאיין". הוא לא פתאומי וגם לא מסנוור, ואפשר להגיד שהוא צנוע ונחבא אל הכלים. אך גם הוא, כמו שאר האסים, הנו קלף חזק, יציב וחיובי, מה שאומר שהוא מייצג את כוחו של יסוד האדמה ומסוגל לממש כל דבר שאנו רוצים בחיינו.
קלף טארוט זה אינו מייצג התחלות מפתיעות, או הישגים מהירים כפי שאס המטות יכול לייצג, אלא מייצג את הקידום של נושא השאלה לשלב הבא.
אס המטות לדוגמא יכול לייצג מקרה מהיר ופתאומי בו השואלת הולכת לסופר ומבלי להתכוון לזה, פוגשת שם את אהבת חייה. אס המטבעות לעומת זאת לא מייצג מקרים מפתיעים כאלו, אבל השואלת במקרה של אס המטבעות כן יכולה להיכנס לסופר ולפגוש שם את האקס המיתולוגי שלה. ולאחר פגישה על כוס קפה הם יגיעו למסקנה שהפרידה של 4 שנים עשתה להם טוב, כיוון שעכשיו לאחר ששניהם עברו שינויים ותהפוכות, נכון עבורם לחזור לקשר ולנסות שוב. כיוון שאס המטבעות מייצג את השלם והמושלם במקרה זה יש סיכוי טוב שהפעם זה יוביל לחתונה.

גם הקצב של אס המטבעות איטי יותר מאס המטות, ולאט ובביטחון הוא יתקדם לעבר המטרה שלו, וישיג אותה. בעוד שאס המטות יכול לייצג חתונה ספונטאנית בה זוג לאחר רומאן לוהט והתאהבות סוחפת מוצאים עצמם מתחתנים תוך מספר חודשים, לאס המטבעות זה ייקח זמן:
תחילה הם ייצאו ביחד תקופה אורכה.
לאחר מכן יעברו לגור ביחד.
לאחר עוד כמה חודשים טובים, ולאחר הרבה לחץ של ההורים הם יחליט לבחון את נושא החתונה, אבל לא לפני שהם יתחילו לערוך "ניסויים על בעלי חיים": הם יקנו זוג חתולים ואחרי עוד שנה שנתיים כשיגלו שהם עשו עבודה טובה עם החתולים, יחליטו שאפשר לקדם את עניין החתונה, להתחתן והפעם לעשות את זה על באמת.

אם יוצא לנו בקריאה אס המטבעות זה אומר שאנו עושים את הדבר הנכון, שאנו מבינים מהם הצרכים שלנו, מה עלינו לעשות ומהם שלבי ההתקדמות הנכונים.
קלף זה הוא סימן לכך שהגיע הזמן לקדם את נושא השאלה לשלב הבא, ושאנו נמצאים במקום בו אנו עוברים מהשלב בו שולט יסוד האש לשלב בו שולט יסוד האדמה. אנו יודעים להבדיל בין התשוקות שלנו לצרכים שלנו וכי אנו רוצים לתת ביטוי לצורך שלנו להתמסד ולנטוע שורשים.

להתראות במאמר הבא: כיצד לזהות מתי ההתלבטות שלנו מדומה

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

2 thoughts on “קלף אס המטבעות: הצלחה כספית או הגשמה עצמית?”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *