קלף שלושה מטבעות: מדוע בעצם אנו רוצים לעשות כסף?

נחנו לא עושים סרטים כדי לעשות עוד כסף… אנחנו עושים כסף כדי לעשות עוד סרטים".
(וולט דיסני).

מכל שבעים ושמונה קלפי הטארוט, שבעים ושמונה הנתיבים בהם האדם הולך, ניתן ללמוד מהקלפים שלושה מטבעות ו-שלושה מטות, בצורה הטובה ביותר מהם ההבדלים בין הרצונות שלנו (יסוד האש) והצרכים שלנו (יסוד האדמה).
לשני הקלפי טארוט אלו פירוש כמעט זהה, בשני המקרים הקלפים מייצגים נתיבים בהם אנו רוצים ומקבלים הכרה, מוערכים ומקבלים אישור על פועלנו. כך למשל בתחום הזוגיות יהיו שני קלפים אלו מאד מרגשים כיוון שהם מייצגים את המצב של "זה- זה!". בשני המקרים שואלת הצועדת בנתיב זה עומדת להתקשר לאמא שלה ולהגיד לה בהתרגשות: "אמא, מצאתי את הגבר של חיי – זה זה!". 

שני קלפים נפלאים אלו יכולים להופיע במצבים בהם אנו מקבלים בעבודה את ההכרה לה חיכינו, בזוגיות את האישור לכך שהאהבה שלנו הדדית, בלימודים את תעודת ההצטיינות וכך בכל התחומים האחרים. אין ספק ששני קלפי טארוט אלו בהחלט מוצלחים וכול אחד היה רוצה שהם יופיעו אצלו בקריאה, אבל החלק המעניין הוא ההבדלים ביניהם.
בעוד שהקלף שלושה מטות עוסק בהכרה ושיתוף פעולה, הקלף שלושה מטבעות עוסק בהכרה וגמול, ועל הבדלים אלו אני רוצה להתעכב.

כשאנו הולכים בנתיב של הקלף שלושה מטות אנו פועלים ממקום של רצון בהכרה, ממקום של אגו. אנו רוצים את תעודת ההצטיינות, את הטפיחה על השכם. אם אנו אנשי המכירות הטובים של החברה, אנו צריכים את טקס הענקת התעודות המסורתי, בו למרות שלא מקבלים דבר מעשי, אנו מקבלים תעודה, עט מוזהב ולחיצת יד עם המנכ"ל.

כולנו רוצים לקבל הכרה בכישורים וביכולות שלנו. צורך זה הוא ארכיטיפ בסיסי שדוחף אותנו להתאמץ יותר, לשכלל את מעשינו, להשתפר ובסופו של דבר לזכות להכרה ולתמורה שאנו מחפשים.

כשאנו הולכים בנתיב של הקלף שלושה מטבעות אנו שואפים להיות יותר פרקטיים. במקרה זה פחות מעניין אותנו טקס הענקת הפרסים השנתי של החברה. "אם החברה באמת חושבת שאני העובד המצטיין שלה", אנו נאמר לעצמנו, "אני רוצה לראות את זה בחשבון הבנק שלי, "show me the money", יהיה הביטוי החביב עלינו כשנצעד בנתיב זה. במקרה זה לא נתעניין בעט מוזהב, או בתעודה – אנו נרצה רוצים בונוס בצורה של כסף!
אך כאן אני רוצה להדגיש שאם אנו הולכים בנתיב זה לא אומר שאנו מחפשים רק כסף. למרות שזה אולי נראה שאנו רוצים לעשות כסף,  אנו לא רודפים אחר כסף. אלא מחפשים ביטוי מעשי. משהו שייתן הכרה אמיתית להתקדמות שלנו. לפעמים מדובר בכסף, אולם לרוב מדובר בצורות אחרות של מימוש.

כך למשל בזוגיות בשני הנתיבים אנו נגיד לצד השני: "אני אוהב אותך", אולם בשלושה מטבעות אנו נתקדם צעד נוסף. אנו נאמר: "אני אוהב אותך", אבל נוסיף, "ומה דעתך לעבור לגור ביחד". אנו נראה כאן התקדמות לשלב הבא.

אנו לא רודפים אחר כסף. אלא מחפשים ביטוי מעשי. משהו שייתן הכרה אמיתית להתקדמות שלנו. לפעמים מדובר בכסף, אולם לרוב מדובר בצורות אחרות של מימוש.

חשוב לי להדגיש שוב, שכל אחד מהנתיבים שקלפי טארוט אלו מציגים רוצה דבר אחר: במקרה של שלושה מטות אנו רוצים לשמוע את המילים: "אני אוהב/ת אותך". זה הכול. אנו צריכים שזה יהיה קסום, שהצד השני יכיר בנו וירגיש שאנו כל עולמו. אנו צריכים את האישור את הצהרת האהבה של הצד השני בשביל האגו. אם לאשה ההולכת בנתיב של שלושה מטות האהוב שלה יגיד: "אני אוהב אותך", ויוסיף, "ואני רוצה גם שנעבור לגור ביחד", היא תאמר לו: "הי, ואווווו…חכה רגע. אנחנו בשלושה מטות, לא מתאים לי לעבור לקלף שלושה מטבעות. אני רוצה רק שתאמר לי שאתה אוהב אותי". 

אם העובד המצטיין בקלף שלושה מטות, יקבל מכתב הוקרה קצר וצ'ק של 4,000 ₪ בונוס – הוא ייעלב. לא מעניין אותו הכסף – הוא רוצה את ההכרה, את שיתוף הפעולה. לעומת זאת אם העובד המצטיין של הקלף שלושה מטבעות יקבל עט מוזהב, לחיצת יד ותעודת הצטיינות. הוא יחייך חיוך נבוך, ויחשוב שמישהו מותח אותו. הוא מייד יוציא את התעודה מהמסגרת כדי לראות אם לא מוחבא שם צ'ק של 4,000 ₪ בונוס. כשהוא יגלה שבזה נגמרים אותות הכבוד שהוא יקבל הפעם, הוא ייעלב ואפילו ישקול לעזוב את מקום העבודה. 

שלושה מטבעות בסדרת הקלפים של ליז גרין

להיות אומן הממלכה

דיאדאלוס הוא ללא ספק האמן הנחשק ביותר ביוון. הוא ממציא, צייר, מהנדס נפלא ואמן מזהיר. שמו הולך לפניו, והבלתי נמנע קרה: יום אחד מלך בכבודו ובעצמו מציע לו להיות אומן הממלכה.
המלך מבטיח לו כל מה שהוא רוצה: שכר מצוין, ייחוס, כבוד, מגורים בחצר המלכות. הכול המלך מוכן לתת לו רק אם יסכים.
ודיאדלוס מסכים. לא רק כיוון שבכך הוא מבסס את מעמדו באופן רשמי כאמן המצליח והמפורסם בממלכה, אלא כיוון שסיפורו של דיאדלוס קשור עם יסוד האדמה. אם הוא היה שייך ליסוד האש הוא היה מרוצה מההצלחה שלו, היה לו טוב לעבוד כעצמאי. אולם יסוד האדמה חושב קדימה וחשוב לו גם בטחון, ומה יותר בטוח מאשר לעבוד כשכיר בשביל המלך: כך המשכורת נכנסת לחשבון הבנק כל חמישי בחודש, יש חופשות, חגים, ימי מחלה ולבסוף מקבלים אפילו פנסיה.

לאן מוביל אותנו הנתיב של קלף טארוט זה…

הארכיטיפ של הקלף

פירוש הקלף עוסק בהכרה וגמול שאנו צריכים לקבל. הארכיטיפ של הקלף דומה במקרה זה והוא עוסק בצורך שיש לכל אחד מאיתנו לקבל הכרה בכישורים וביכולות שלו. כולנו רוצים לקבל הכרה בכישורים וביכולות שלנו. צורך זה הוא ארכיטיפ בסיסי שדוחף אותנו להתאמץ יותר, לשכלל את מעשינו, להשתפר ובסופו של דבר לזכות להכרה ולתמורה שאנו מחפשים.

רוצים לעשות כסף או לקבל הכרה וגמול.

אם קלף זה יצא בקריאה, זהו סימן שהתנהלנו נכון בקלף טארוט הקודם, שני מטבעות. הקלף שלושה מטבעות מראה שהצלחנו להבין מה נכון לנו ושאנו יודעים כיצד לפעול. הקלף מייצג בטחון עצמי, התמסרות לדבר שאנו אוהבים ויודעים לעשות אותו היטב, והעובדה שיצא קלף זה היא עדות לכך שעכשיו מגיע שלב התוצאות ושאנו אמורים לקבל תגמול הוגן עבור פועלנו. 

קלף מראה שאנו עומדים על קרקע יציבה, שיש לנו את היכולות והכישורים הנכונים, ושהסביבה מעריכה אותנו ואף מתגמלת אותנו בהתאם. זהו קלף של שמחה, שפע ואושר שבהחלט אנו ראויים להם. 

במקרים בהם נשאלת שאלה על זוגיות, זהו בהחלט קלף נפלא בו, כמו בקלף שלושה מטות, אנו זוכים להכרה ושיתוף הדדי של הרגשות שלנו. גם כאן אנו מבינים שבן הזוג הוא ה"אחד", ובשונה מקלף שלושה מטות, בקלף זה צפויה התקדמות מעשית כגון: מעבר לגור יחד, חתונה, ילדים וכו'.

למאמר הבא: מדוע שכמאוימים מפעילים טייס אוטומטי ונצמדים רק למה שמוכר וידוע

(המאמר הקודם:  כיצד לזהות מתי ההתלבטות שלנו מדומה)

Save

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

1 thought on “קלף שלושה מטבעות: מדוע בעצם אנו רוצים לעשות כסף?”

  1. פניתי לטארוט בשאלה לגבי ההחלטה שלי לשנות ץחום עבודה.ולמעשה הרם אני בחרתי נכונה?
    מה גם שאלתי אם נעבור דירה בקרוב? בגלל שינוי זה.?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *