רווח אחרי עבודה קשה – קלף תשעה מטבעות

לצערי, אין הרבה קלפי טארוט "חיוביים" בחפיסת הקלפים, וכשאני אומר חיוביים אני מתכוון לקלפי טארוט המייצגים שפע, הצלחה, אושר, עושר, פריון ובקיצור את כל הדברים הטובים שאנו רוצים לאחל לעצמו.
מן ההיגיון שלא יהיו הרבה קלפים כאלו, כיוון שקלפי הטארוט מייצגים את המציאות, והמציאות היא שלמרות וישנם קלפים "מנצחים" בחפיסה לא כולנו זוכים להם, לא כי לא נותנים לנו הזדמנויות, אלא כיוון שאנו לא יודעים כיצד לעשות את זה: כיצד ניתן לשחק עם הקלפים שיש לנו.

על ארבעה מהם כולם שמעו ואלו הם ארבעת האסים המפורסמים, וזה כבר מטבע לשון להגיד: "יש לי אס בשרוול", "איזה אס אני" וכו.
עכשיו אני רוצה להכיר לכם ארבעה קלפי טארוט חזקים אחרים שהנוכחות שלהם בקריאה קשורה עם שפע, הצלחה ועם כל שאר הדברים הנפלאים שכבר הזכרתי קודם.
אלו הם הצמדים: תשעה גביעים ומטבעות ועשרה גביעים ומטבעות, ואם תשאלו אותי, אני מעדיף את ארבעת הקלפים האלו על ארבעת האסים. 
מדוע?

כיוון שבשונה מארבעת האסים המייצגים הצלחה הבאה כבר מההתחלה, ארבעת קלפים אלו מייצגים הצלחה הבאה ממקום של ניסיון, וכשהצלחה מגיעה אלינו בדרך זו, גם אם תחלוף, הניסיון הנשאר באמתחתנו יאפשר לנו להשיג הצלחות כאלו בעתיד.

בשונה מארבעת האסים המייצגים הצלחה הבאה כבר מההתחלה, ארבעת קלפים אלו מייצגים הצלחה הבאה ממקום של ניסיון, וכשהצלחה מגיעה אלינו בדרך זו, גם אם תחלוף, הניסיון הנשאר באמתחתנו יאפשר לנו להשיג הצלחות כאלו בעתיד.

כאן נשאלת השאלה מה השוני ביניהם? כל ארבעת הקלפים מייצגים הצלחה ושפע, אך מדוע יש ארבעה? מה מבדיל ביניהם?
התשובה היא שלמרות והתוצאה עליהם מדברים הקלפים היא דומה, מה שמבדיל ביניהם הוא הניסיון והדרך שמתוכם כל אחת מההצלחות צומחת, ולפעמים הבנת התהליך שהוביל להצלחה חשוב יותר אפילו מההצלחה עצמה.

לכן, כדי להבין את ההבדלים בין שני סוגי ההצלחות – עלינו תחילה להבין מה ההבדל בין היסודות עצמם.
יסוד המים (הגביעים) מלמד אותנו את חוקי השפע, ומתוך מקום זה נוכל להגיע למקום של אושר. סדרת קלפי המים מלמדת אותנו כיצד להתנהל ממקום של שפע וזרימה. יסוד המים מלמד אותנו לזרום, להיות מסוגלים לראות ולהגיב לסימנים שהיקום משאיר לנו, והתוצאות עבור אלו המכירים את החוקים, לא יאחרו לבוא.

יסוד האדמה (מטבעות)מיוצג על-ידי 14 קלפים המלמדים אותנו שיעורים של מימוש עצמי, ומראים לנו כיצד להתחבר לאמת שלנו. יסוד זה מלמד אותנו להתעקש על מה שחשוב ולא לוותר לעצמנו, ולכן התהליך שיוביל להצלחה במקרה זה יהיה לרוב ארוך יותר וקשה יותר מהתהליך הנדרש במקרה של סדרת המים.

ההצלחה של הקלף תשעה מטבעות איננה מקרית והיא תוצאה ישירה של העבודה הקשה שלנו אשר מאפשרת לנו להגיע לתוצאה המיוחלת.

כך למשל שתי סדרות אלו יכולות להציג הצלחה כספית, אולם ההבדל יכול להיות שבעוד והקלף תשעה מטבעות עוסק בכסף המגיע כתוצאה מעבודה קשה, תשעה גביעים מייצג כסף המגיע יותר בקלות, למשל כתוצאה מהשקעה שהניבה פרי, או אפילו מזכייה בפיס.

גם ההדגשים האישיים הקיימים בין שתי הסדרות יהיו שונים. כך למשל שני הקלפים תשעה מטבעות ותשעה גביעים, יכולים לייצג באותה מידה זוגיות המובילה לחתונה + ילדים. שני קלפים אלו מייצגים אושר, אולם בעוד שלמשל שהקלף תשעה מטבעות מייצג זוג נשוי המשלם משכנתא עבור הדירה שלהם, הקלף תשעה גביעים יכול לייצג זוג נשוי המתגורר בדירה שכורה. 

תשעה המטבעות – מצב של רווח אחרי עבודה קשה

קלף טארוט 9 מטבעות בחפיסת הקלפים של ליז גרין

דיאדאלוס מוכיח את עצמו שוב כאמן מזהיר והמוניטין והכבוד שבים אליו. הוא מקבל את העצמאות שלו בחזרה ומצליח להשתחרר מצרות העבר. המלך מיינוס אמנם רודף אותו, אולם כשהוא דורש שדיאדאלוס יוחזר לו, מגלה המלך מיינוס שדיאדאלוס הרבה יותר אהוב ורצוי שם מכפי שציפה. כשהוא מתעקש, בנות המלך הורגות אותו כדי שלא יפגע באמן האהוב. זוהי תקופה נפלאה עבור דיאדאלוס: מעמדו כאמן מתבסס, הוא אהוב ומוערך על ידי כולם וכל שנותר לו הוא ליהנות מהצלחתו. 

לאן מוביל אותנו הנתיב של קלף טארוט זה 

 הארכיטיפ של הקלף

הפירוש של הקלף עוסק ברווח המגיע לאחר עבודה קשה. עם זאת, הארכיטיפ של הקלף עוסק בחלק המעשי יותר של הקלף, ובנטייה הקיימת בנו שלא לממש את ההישגים אליהם הגענו ולהשאירם כפי שהם, מבלי לעשות את הצעד הסופי ולהפוך את ההישג לתוצאה אמיתית.

פעמים רבות נתקל במקרים בהם אנו מגיעים להישג: למדנו, השקענו וטרחנו, אך למרות הכול אנו לא מממשים את זה. לפעמים אנחנו עוברים הלאה מהר מדי או מרגישים קושי לעשות את הצעד האחרון, האמיתי, ולהפוך את מה שלמדנו למקצוע. עלינו להיות ערים לארכיטיפ הזה ולהבין שלמרות שסיימנו שלב ועבדנו קשה, עדיין נשאר לנו להשלים את השלב האחרון ולהתגבר על הנטייה להשאיר את הדברים ללא מימוש.

הפירוש בקריאה 

קלף טארוט - תשעה מטבעות

אחרי עבודה קשה הגענו ליעד והשגנו רווח ושפע, בעיקר בתחום החומרי. אנו פשוט צריכים ליהנות ממה שיש לנו.

תשע מטבעות הוא קלף של פריון והצלחה, קלף של שפע המגיע לאחר עבודה קשה. עברנו כברת דרך, עמלנו קשה וכעת הגיע הזמן לקצור את פירות ההצלחה. זהו אחד הקלפים המבורכים בקלפי הטארוט העוסק בהצלחה חומרית כמו גם הצלחה בתחום הרגש, הנפש והרוח. אנו מסופקים ונהנים ממה שיש לנו.

חשוב להבין כי ההצלחה בקלף זה איננה מקרית והיא תוצאה ישירה של העבודה הקשה שלנו אשר מאפשרת לנו להגיע לתוצאה המיוחלת.

גישות רבות רואות בקלף זה כקלף של הריון. ואיך לא? הרי יש לנו 9 מטבעות המקבילים לתשעת חודשי ההיריון, את סיום התהליך המתחבר עם רעיון התשע, והעיקרון העומד מאחורי הקלף הוא שפע ופוריות המתאימים מאד לרעיון הפוריות. אולם, חשוב להבין כי הריון הוא מושג רחב יותר היכול לייצג גם פרויקט גדול שיוצא לפועל (לאחר חודשים של עבודה), פתיחת עסק לאחר תקופה ארוכה של תכנון, וכדומה.

להתראות במאמר הבא: חלקת אלוהים הקטנה

(למאמר הקודם: מתי צריך לעבוד קשה ולקבל תמורה מועטה

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

8 thoughts on “רווח אחרי עבודה קשה – קלף תשעה מטבעות”

 1. שגיא יקר,
  תודה על הידע הנהדר, המדוייק והנפלא שאתה מעלה בפוסטים והמאמרים שלך.
  ממש נהנהת להעשיר בתובנות ולמקד את מעשיי ופעולתיי.
  המון תודות לך!

 2. שגיא תודה רבה על הסבר ברור ומפורט
  אני נהנית לקרוא את מה שאתה כותב גם כאן וגם בספר שלך
  למדתי ואני לומדת המון מתוך ההסברים שלך.
  למדתי שקלף 9 מטבעות הוא אחד הקלפים הטובים יותר שיש בחפיסה.
  מה קורה אם הוא עולה יחד עם אס המטות וקלף השטן בנושא זוגיות?
  זה הסדר: 9 מטבעות, אס המטות, השטן
  אם לא היה יוצא קלף השטן הייתי יכולה לחשוב שהכל מעולה….אבל זה קצת מערער אותי.
  אודה לתשובתך.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  תודה אין מילים. זה ממש נכון . תודה זה מחזק, אורית

  1. תשובות מדויקות ונכונות ומאוד מחזקות תודה רבה , אורית

 4. תודה רבה על חיזוק נהדר, שהגיע בדיוק ברגע הנכון.
  ההסבר מפורט, כתוב בצורה רהוטה ומובנת. איזה כייף.
  שוב תודה , ויישר כח!
  ענבל

 5. היי שגיא, תודה על ההסבר המעמיק, מאמר מאוד מקיף ומעניין. ההבדלים בין האסים, הגביעים והמטבעות ומה מלמדים אותנו לפי היסודות מים ואדמה, והכל בקלף 9 מטבעות. בקלף אחד למדתי המון, להתחבר לאמת שלנו, להתעקש על מה שחשוב לנו ולא לוותר לעצמנו, גם אם התהליך יהיה ארוך. תודה רבה, אתי

 6. היי שגיא,
  ראשית, ברצוני לברך את האתר שלך ולציין כי הינו מקיף ונוח לשימוש.
  שנית, ברצוני לשאול לגבי הפרשנות הספציפית שניתנת על ידך מתחת לכל קלף, ואני אבהיר,
  פתחנו קלף ב"אינדקס הקלפים", מתחת לתמונה מופיעה המילה, "מסר", נניח ללא כן ו/או לא, האם עלי לפרש את המסר כחיובי או שלילי או כמסר כללי, ואיך אני יודעת שהקלף הימיני או השמאלי הינם חוסמים או תומכים בוודאות?
  אודה מראש על תגובתך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *