האם קלפי טארוט יכולים לגלות מה הוא חושב עליי?

אחד הכלים המעניינים שנותנים לנו קלפי טארוט, הוא היכולת לראות מה אחרים חושבים עלינו. מבין כול השאלות אותם פוגשים קוראים בקלפי טארוט, הנפוצה מכולן היא השאלה: "מה הוא מרגיש כלפיי? מה היא חושבת עליי? וכששאלות אלו עולות, הן עולות לא כדרך אגב, אלו שאלות טעונות, וכששואלים אותן המתח בחדר כל-כך גדול שאפשר לחתוך אותו בסכין. 

אך האם באמת קלפי טארוט עונים על שאלה שכזו? ואם כן, כיצד ניתן לראות מה אדם אחר חושב עליי?
מי שמכיר אותי יודע שאני לא חובב גדול של "קריאות ריכוליות" ואני מאמין שקריאה בקלפי טארוט על צד ג' אינה באמת מקדמת את השואל. מסיבה זו, שאלה ישירה כגון: "מה הוא חושב עליי?" (למשל בקריאת ה- אס-או-אס), לרוב לא תעזור במקרים אלו. אם נשאל את הקלפים מה הצד השני חושב עלינו, סביר שהקלפים לא יענו לנו תשובה ישירה, אלא יתנו לנו כלים שיוכלו לעזור לנו לקדם את הקשר בינינו לבין הצד השני.

קריאת ה-sos

לכן אנו צריכים למצוא קריאה אחרת בה יש מיקום ספציפי המראה לנו את הצד השני. שתי קריאות  נפוצות מסוג זה הן: קריאת המילים, בה אנו יכולים לייצג את הצד השני על-ידי קלף, והקריאה הקלטית בה אתמקד במאמר זה, כיוון שבה יש מיקום קבוע (מיקום מספר שמונה) המייצג את הצד השני.

 

מיקום מספר 8 בקריאה הקלטית

הגדרת מיקום מספר 8  בקריאה הקלטית היא מאד פשוטה:
"החברה הרלוונטית לנושא השאלה". דרך מיקום זה נוכל לגלות מה החברה הרלוונטית לנושא השאלה רואה, מה היא חושבת ואיזו דינאמיקה קיימת בין השואל ובינה.
כך למשל בקריאה בנושא זוגיות החברה הרלוונטית לנושא השאלה לא תהיה אמה של השואלת. קלף הטארוט במיקום מספר שמונה, יראה לנו מה חושב בן הזוג שלה. לחלופין, אם אין לשואלת זוגיות קבועה, הקלף יראה לנו מה השואלת מקרינה החוצה, איזה אימפקט היא יוצרת במפגש עם גברים באופן כללי.

הקריאה הקלטיתבקריירה קלף מספר שמונה יכול להראות מה חושב המעסיק של השואלת, מה חושבים הקולגות שלה או לחלופין בעסק עצמאי הקלף יכול להראות לנו מה חושבים הלקוחות שלה על העסק.

הסטטוס החברתי של השואל (זה…מורכב)

כאן המקום להדגיש שיש הבדל גדול בין מקרה בו השואלת נמצאת באינטראקציה ראשונית עם החברה הרלוונטית (כמו למשל דייט ראשון) ובין מקרה אחר בו השואלת כבר נמצאת במערכת יחסים ארוכה עם החבר. המידע שהקלף יחשוף בכל אחד ממקרים אלו יהיה שונה. אם השואלת שלנו נמצאת במערכת יחסים זוגית ארוכה, הקלף יראה לנו מה בן הזוג מרגיש כלפיה ומה הוא חושב על הקשר ביניהם. מתוך מיקום זה ובהשוואה לקלף הנמצא במיקום 4 ו-1 נוכל להבין את הדינאמיקה הקיימת ביניהם.

אך אם השואלת לא נמצאת במערכת יחסים זוגית, הקלף יכול להראות לנו איזה אימפקט השואלת יוצרת על בני המין השני, במילים אחרות – איך הגברים רואים אותה. האם, כאשר למשל יוצא קלף כמו אס המטות, כשהיא נכנסת לחדר כל עיני הגברים נשואות אליה וכולם כבר מתחילים לפעול כדי לחזר אחריה? או לחלופין, במקרה ויוצא קלף לא סימפטי (כמו למשל 3 חרבות), כשהיא נכנסת לחדר לרוב מתעלמים ממנה. 

אילו סוגים של בני זוג אנו מושכים לחיים שלנו…

אני רוצה להפגיש אתכם עם ג'ולי. ג'ולי היא בחורה צעירה, בת 25, שלטענתה לא הולך לה עם גברים. מה שמפליא הוא שג'ולי היא בחורה נמרצת שנראית מאד טוב, ולמרות שאנחנו כבר יודעים מהו תסביך פסיכה ויודעים שגם בר רפאלי מעידה שלא מתחילים אתה, עדיין מתמיה לראות בחורה שנראית כמו דוגמנית המספרת שלא הולך לה עם גברים.

אך קריאה קלטית פשוטה מגלה לנו דבר מעניין. במיקום 8 בקריאה הקלטית של ג'ולי קלף מספר 8 ייצא הקלף טארוט 3 חרבות.
לכאורה לא היינו מצפים שבחורה הנראית כמו דוגמנית תיצור אימפקט של 3 חרבות על בני הזוג הפוטנציאליים. האם זה הגיוני בכלל,כי הרי הדבר האחרון שנחשוב, אם נסתכל על ג'וליה זה שלא מתחילים אתה.

למעשה מיקום מספר 8 בקריאה הקלטית יכול להראות לנו אילו סוגי בני זוג השואלת מושכת אל חייה. אך מיקום זה יכול להראות הרבה יותר: הוא יכול להראות לשואלת מה היא צריכה לעשות כדי לתקן את הבעיה. אם השואלת תבין כיצד אחרים רואים אותה, היא גם תוכל להבין מה עליה לתקן.

כיוון שאנו הרי יודעים שהקלפים לא משקרים, אין טעם להתנגד למה שייצא ולטעון שהקלפים טועים, הדבר הנכון הוא לבדוק כיצד המידע הזה משתלב עם המציאות של השואלת ולהפעיל את הראש קצת יותר במטרה למצוא את הסיבה שבגללה הקלפים בחרו בקלף טארוט שלוש חרבות כדי לייצג את מצבה של ג'וליה. 

התשובה היא פשוטה. אמנם הגברים לא רוצים לברוח כשהם רואים את ג'וליה נכנסת, ואין ספק שהם אפילו שוקלים לפעול כדי להתחיל אתה. אבל, כשהם רואים את המבט הקר שלה, מבט בסגנון: "אם תעשה עוד צעד אחד לכיוון שלי – אתה תצטער על זה", הם חוזרים לכסא שלהם בפחד ומזמינים עוד משקה מריר.
אך לא כולם, וזה בדיוק  העניין.
אם נחלק את סוגי הגברים (שג'וליה פוגשת) רק לשניים נקבל סוג אחד של גברים היוצאים למועדונים אליהם ג'וליה הולכת במטרה לחפש בת זוג, למצוא אהבה ואפילו חולמים על חתונה, בית וילדים.
סוג אחר הולכים למועדון כדי לחפש פרטנרית ללילה, סטוץ, וכמו ציידים, מחפשים את הצייד שלהם.

ומה קורה כשג'וליה לובשת את מסכת מלכת הקרח שלה: היחידים שיעזו להתחיל אתה יהיו הגברים מהסוג השני, וכיוון שג'וליה מרגישה בודדה, כיוון שלא הולך לה כבר זמן רב, היא תשכנע את עצמה שהפעם זה יהיה שונה, ושהגבר שאליו היא הולכת הלילה יהיה אחר.

מה בעצם ג'וליה עושה? היא מושכת לחיים שלה רק גברים מסוג אחד, גברים שמובילים אותה כל פעם לאותו מקום.

למעשה מיקום מספר 8 בקריאה הקלטית יכול להראות לנו אילו סוגי בני זוג השואלת מושכת אל חייה. אך מיקום זה יכול להראות הרבה יותר: הוא יכול להראות לשואלת מה היא צריכה לעשות כדי לתקן את הבעיה. אם השואלת תבין כיצד אחרים רואים אותה, היא גם תוכל להבין מה עליה לתקן.
ומה יקרה אם ג'וליה תחליף את מבט ה-"שלוש חרבות" שלה במבט מזמין יותר, את הפנים הקפואות בחיוך חמים? מה יקרה אם היא תרים את הראש למעלה ותסתכל על הגברים בעיניים?

אולי יקרה מה שהיא חוששת ממנו – שיתחילו אתה יותר מידי גברים, אבל אם היא תעשה את זה יהיו לה הרבה יותר אפשרויות בחירה, יתחילו אתה גברים מסוג אחר, והתוצאה תהיה שלא רק כאלו המחפשים סטוץ ללילה יכנסו לחייה. 

תרגיל לשיפור מיומנות הקריאה בקלפי טארוט

תרגיל זה הוא בונוס חשוב מאד של מאמר זה ומטרתו לעזור לאלו שקוראים בקלפי טארוט לרכוש מיומנות בזכירת והבנת פירושי הקלפים. אם תעשו אותו מספיק פעמים, תפנימו הסיפור של הקלף והפירוש שלו יהיה ברור יותר. 

שלבי התרגיל

 ממציאים שואל או שואלת פיקטיביים ונותנים לו/לה גיל ושם.

  • מערבבים את כל חפיסת הטארוט ומבקשים מהקלפים קלף לתרגול.
  • מושכים קלף באופן אקראי (אפשר על ידי חיתוך החבילה או אפשר גם בלי).
  • לקלף שהוצאתם מציגים 4 שאלות ונותנים תשובה לכול שאלה על פי הפירוש של אותו קלף. 

דוגמא – הסיפור של קלף הטארוט ארבע חרבות
(השואלת שאותה בחרתי היא דנה, בת 28) 

שאלה ראשונה (בנושא זוגיות)

מהי ההתרשמות הראשונית של גברים מדנה. מה גברים חושבים עליה כשהיא באה במגע ראשוני איתם עוד לפני שנוצר קשר ממשי בין דנה אליהם.
למשל – מה הגברים מרגישים כלפי דנה כשהם רואים אותה בפעם הראשונה במועדון.

התשובה:
נראה שדנה לא מעוניינת בזוגיות, והיא משדרת משהו טיפה אנמי. ולכן סביר גם שלא יתחילו אתה או יצרו אתה קשר.
אגב, זה לא קשור למראה של דנה. גם אם דנה נראית ממש טוב, עדיין סביר שגברים יקלטו ממנה משהו קר ויעדיפו לנסות את מזלם עם מישהי אחרת. 

שאלה נוספת בנושא זוגיות

נאמר שלדנה יש בן זוג (יוסי) כבר ארבע שנים. מה הוא יאמר עליה? מה הוא מרגיש כלפיה?

התשובה:
יוסי יאמר לנו שהוא מרגיש כי דנה מרוחקת מכונסת בעצמה. הוא ירגיש שהיא לא שותפה טובה לקשר אתו ושלפעמים הוא שואל את עצמו אם בכלל זה רעיון טוב להיות בקשר, אבל הוא מתקשה להחליט מה לעשות בנושא. 

שאלה בנושא קריירה

הפעם דנה הולכת לראיון עבודה. איזה רושם היא עושה כשהיא נכנסת לחדר ועוד לפני שהיא פתחה את הפה. מהי ההתרשמות הראשונית של המראיין ממנה.

התשובה:
הרושם הראשוני של המראיין הוא שדנה היא אדם סגור לא מתלהב וללא שמחת חיים. נראה לו שהיא מחפשת עבודה בגלל כורח ולא ממש מתלהבת לעבוד ושהיא לא ממש סגורה על עצמה אם היא רוצה את התפקיד או לא. 

שאלה נוספת בנושא קריירה

מה יגיד הבוס של דנה לאחר 4 שנות עבודה.

התשובה:
הבוס יגיד לנו שדנה היא עובדת בינונית שעושה רק מה שחייבים וצריך. דנה מגיעה לעבודה, דופקת שעון, עושה את מכסת העבודה שלה והולכת הביתה מבלי להתחבר לשאר האנשים בצוות ובמחלקה. נראה שהיא לא נהנית מהעבודה ולפעמים נראה לו שהיא אפילו סובלת שם.

 

Save

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

4 thoughts on “האם קלפי טארוט יכולים לגלות מה הוא חושב עליי?”

  1. מתעניינת

    מצאתי את הפריסה… לא יודעת איך לא שמתי לב – היא כתובה ב"הקלטית של שגיא". תודה רבה לך ! מאוד מעניין ומקצועי 🙂 הלוואי והייתי יודעת לפרש.

  2. מתעניינת

    מאוד מעניין כל הכבוד על המקצועיות והיכולת להסביר כל כך טוב גם לי שאין בכלל רקע בתחום. מה שחבל זה שבאתר אין אפשרות לעשות פריסה קלטית שמראה מיקומים כמו כאן, יש שם פריסה קלטית קלאסית… וקצת קשה ליישם את הנאמר כאן על הפריסה שבאתר. אבל בהחלט מדהים ומעניין לקרוא 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *