חלום על נחש – הסימבול נחש בחלום ובחיי היום יום

להבין את המשמעות של נחש בחלום

הנחש הוא בעל החיים הכי פחות אהוד על המין האנושי. בסקרים שונים הוא ממוקם בדרך כלל במקום הראשון כחיה ממנה אנו פוחדים או לא אוהדים. בני האדם פוחדים מהצורה שלו החלקלקה, בדרך בה הוא זוחל, ובעקר אנו פוחדים מהארס שלו. אך יחד עם זאת אי אפשר שלא להתפעל מהנחש: הוא זריז, דייקן וצייד מושלם, ההורג ביעילות ובמהירות.

אך לא קלים הם חיי הנחש. הוא נושא את עול החטא הראשון על עצמו ומאז גירוש גן העדן הוא מתחבא במחילות, בורח, מפחד ורדוף שכן אנושות שלמה מחפשת "לסגור אתו חשבון".

לא ייפלא אפוא מדוע חלום על נחש גורם לנו לעיתים לדאגה ואפילו לטלטלה…

אבל מיהו באמת הנחש, מה הוא באמת מרגיש ומה הוא מסמל בנו?

בואו נגלה…

לא רק נחש בחלום – מיהו הנחש ביום יום?

בעולם ישנם 2,300 מינים של נחשים. לא כולם דומים וכל אחד שונה קצת מהאחר, אולם המשותף לכולם הוא שכולם ציידים, כולם אורבים לטרף שלהם, וכולם הורגים למחייתם. כולם ציידים מושלמים, רוצחים, ולכולם יש את הנשק המושלם – הארס.

כשבחנתי את סימבול הנחש במקורות השונים גיליתי כי ישנן הרבה גישות ותפיסות. הנחש, כפי שתראו, מסמל דברים רבים. גם בהומיאופתיה יש כמה וכמה תרופות העשויות מארס הנחש ולכל תרופה אפיונים שונים. חיפשתי את הדבר האחד שמאחד את כל הגישות והדבר האחד הזה הוא העיקרון של מוות ולידה.

השאמאנים רואים בנחש סמל לשינוי והתמרה. הנחש מייצג את היכולת להתמיר אירועים ומצבים בחיינו לאיכויות אחרות, נעלות יותר, ולהפיק גם מהרע את הטוב.

כמו כל החיות שיש להן ארס, גם הנחש עוסק בסוד החיים, וסוד החיים מתחיל ביכולת שלנו להבין את המוות. להבין כי המוות איננו מייצג רק סוף, הוא מייצג שלמות ובעיקר הוא מייצג את החיים עצמם וקורא לנו להתחיל לחיות. הסימבול הבולט והמרכזי של הנחש היא השלת העור שלו המסמנת את יכולת ההתחדשות העצומה שיש לו. כפי שיש בכוחו להמית, כך הוא גם מרפא ובעיקר הוא מייצג את החיים ואת היכולת שלנו להמיר את הקשיים, המשברים והכאב הקיימים בהם כך שישמשו אותנו כמורים ואבני דרך המאפשרים לנו להתפתח ולגדול.

למדריך פתרון חלומות אירוטיים קראו כאן »

כמה עובדות ש(אולי) לא ידעתם על הנחשים

 • לנחשים בוגרים יש כמות ארס הגדולה פי 20 מהכמות הקטלנית שגוף אדם יכול לספוג, אולם למרות זאת ברוב המקרים הנחשים בוחרים להחדיר כמות קטנה מאד של ארס בזמן ההכשה.
 • נחשי הקוברה לא רואים טוב צבעים, אולם למרות זאת ראייתם מצוינת והם יכולים לזהות תנועה קלה במרחק של כ- 100 מטר.
 • נחש הסרקוקה (לכזיס) הוא נחש אימתני שבשונה מחיות אחרות אם תתקלו בו ביער הוא לא יזוז ולא יפחד, אלא יבהה בכם במבט מאיים האומר: "אל תתקרב!" מכאן נובע הפחד הנורא שיש מנחש זה.
 • בשר הנחש ואיבריו הפנימיים משמשים, גם כיום, רבים במזרח כדור הארץ כ"תרופת פלא" למחלות שונות ובמיוחד לשם הגברת האון.
 • פעמים רבות כמו העכבישים, הנחשים מחכים לטרף שלהם, אולם הוא לא נופל לקורים שלהם ועליהם לרדוף אחריו. נחשים רבים עושים זאת במהירות וביעילות. לנחש הטבעות, לדוגמה, יש מתקן הסוואה מעניין – הטבעות שלו. בזמן תנועה חיות בעלי ראיה לא טובה אינן רואות את תנועת הנחש כפי שאנו לא יכולים להבחין בתנועת המדחפים במאוורר.
 • הנחשים הם אוכלי בשר וכיוון שאין להם שיני לעיסה, הם בולעים את גוף הטרף שלהם בשלמותו. תהליך העיכול הוא ארוך במיוחד ולכן הנחשים אוכלים בתדירות מועטה. נחש האנקונדה, למשל, יכול לאכול פעם בחצי שנה.
 • לנחשים חוש ריח מפותח מאוד והם משתמשים בלשונם בכדי להריח. עם לשונם הנחשים אוספים את מולקות הריח ומכניסים אותן לאיבר הנמצא בחך העליון שלהם, המשדר את המסרים למוח.
 • לנחשים אין איבר שמיעה חיצוני, אלא אוזן פנימית המאפשרת להם לחוש תנודות. את רוב הצלילים הנחשים אינם יכולים לשמוע כלל..

הנחש בהומיאופתיה – מיהם אנשי הנחש

הנחש הנו סימבול, ארכיטיפ, עתיק המלווה את האנושות מתחילת דרכה. דווקא בשל כך, הוא משמש בהומיאופתיה כתרופה למשברים וקשיים שמקורם בנפש שלנו ועמוק בעברנו.

לאנשי הנחש יש היסטוריה של אכזבה בחייהם ופעמים רבות נראה כי הם נפגעו, ננטשו, נוצלו (ופעמים רבות- גם מינית). האכזבה היא בעיקר רגשית, עמוקה ומופנית לא רק כלפי האדם הקרוב שפגע ואיכזב, אלא גם כלפי עצמם.

נושא המוות הנו אכן בולט ומרכזי בתהליך הפרובינג, התהליך בו ניתנת התרופה למתנדבים בריאים אשר מדווחים כיצד היא משפיעה עליהם (מי שלא מכיר את רעיון הפרובינג של ההומיאופתיה – מוזמן לקרוא את המאמר "איך סימבולים באים לעולם"). רבים מהמתנדבים אשר קיבלו את תרופות הנחש השונות בתהליך זה, דיווחו על תופעות המזכירות את השפעת ארס הנחש על האדם: היסטריה, פחד מהמוות, חלומות על מוות, חוסר שקט קיצוני, תחושת בלבול, קוצר נשימה, דפיקות לב, חוסר אוריינטציה ועוד.

אולם מעניין יותר לפגוש את הרבדים העמוקים של התרופה המייצגים את אנשי הנחש. סימפטומים ותכונות חשובות אלו יפגינו המטופלים במהלך הטיפול ההומיאופתי:

סימבול הנחש: אכזבה

לאנשי הנחש יש היסטוריה של אכזבה בחייהם ופעמים רבות נראה כי הם נפגעו, ננטשו, נוצלו (ופעמים רבות- גם מינית). האכזבה היא בעיקר רגשית, עמוקה ומופנית לא רק כלפי האדם הקרוב שפגע ואיכזב, אלא גם כלפי עצמם.
אכזבה זו הנה השורש לפעולות רבות שהם עושים ויש בה ארס שהולך וגדל ואותו הם יוציאו במהלך השנים בדרכים שונות. זה יבוא לידי ביטוי בדרך בה הם מתבטאים ומוציאים כעסים, בתחושת מרירות, בחוסר יכולת לבטוח ובדרכים שונות אחרות.

סימבול הנחש: תחושת חובה

אצל אנשי הנחש קיים פיצול בין תחושת החובה לבין הצרכים האישיים. לאנשי הנחש יש חוש אחריות מפותח ופעמים רבות אנשים אלו מוצאים את עצמם כבולים למחויבות אשר נכפת עליהם, או שלא נוחה להם. את המחויבויות שלהם הם יעשו עד הסוף, אולם תחושת האחריות שלהם יכולה להיות מלווה בכעס אותו הם לא יוציאו אשר ברבות הזמן יהפכו להיות ארס וכעס כעס סמוי כלפי אלו שהם מחויבים להם ובעיקר כלפי עצמם.

סימבול הנחש: כושר דיבור

לאנשי הנחש יש כושר דיבור מופלא. הם מסוגלים לדבר על כל דבר, הם שנונים, רהוטים בדיבורם, חריפים בשכלם ומעבר להכל יש להם צרוך לדבר הרבה.

סימבול הנחש: לא אנשים של בוקר

הנחש הנו סימבול, ארכיטיפ, עתיק המלווה את האנושות מתחילת דרכה. דווקא בשל כך, הוא משמש בהומיאופתיה כתרופה למשברים וקשיים שמקורם בנפש שלנו ועמוק בעברנו.

אנשי הנחש הם לא אנשי בוקר. הם אוהבים לישון עד מאוחר וכשהם קמים הם מלאים בארס וחסר לאיש שינסה להרגיז אותם בבוקר.

סימבול הנחש: מין

כצפוי, לאנשי הנחש יש יצר מין חזק ופראי. הם אוהבים מין, צריכים מין והם גם אוהבים לגוון ביחסי המין שלהם. יחד עם זאת אנו עלולים בהחלט למצוא אנשי נחש אשר הנם אנשי מוסר פנאטיים המטיפים בנושא המין וחסידים אדוקים בכל הקשור למיניות ומוסר.

סימבול הנחש: חשדניים וקנאיים

אנשי הנחש חשים פעמים רבות שמשהוא לא בסדר, הם אפילו יכולים הרגיש כי מישהו נמצא מאחוריהם כשהם הולכים ברחוב. התוצאה היא שהם חשדניים וקנאים, וכל הזמן נמצאים במקום שצריך לחפש מה לא בסדר.

הסימבול נחש ומה הוא מייצג (נחש בחלום ובזמן ערות)

חלום על נחש

השאמאנים רואים בנחש סמל לשינוי והתמרה. הם רואים בנחש כמייצג של כוחה של הבריאה אשר באה לידי ביטוי במיניות, רוחניות ואלכימיה. הנחש מייצג את היכולת להתמיר אירועים ומצבים בחיינו לאיכויות אחרות, נעלות יותר, ולהפיק גם מהרע את הטוב.

סיפור גן עדן וצורתו הפאלית של הנחש מסבירים מדוע הנחש מייצג מיניות, חיתיות ומשיכה מינית.

יכולתו של הנחש להשיל את עורו היא הסיבה העיקרית שבגללה מייצג הנחש פעמים רבות סימבול שלריפוי והחלמה.

יונג רואה בנחש כסימבול למסרים הנמצאים בתת מודע אשר מתפרצים ללא שליטה, בפתאומיות ופעמים רבות גורמים לנזקים.

הנצרות והיהדות לא ממש מחבבים את הנחש ורואים בו את התגלמות כל מה שרע. כאן הוא מייצג את השקר ואת הכוחות השטניים העומדים בפתח במטרה לפתות אותנו למעשים רעים. יחד עם זאת כנראה שהנצרות מאד התרשמו מהעובדה שלמרות הדימוי השלילי של הנחשים והנטייה של האדם להשמידם, הם שרדו ולכן הם מייצגים גם יכולת הישרדות.

הנחש הנו הסימבול שמייצג את עקרון 'הדומה בדומה ירפא' (הומיאופתיה) יותר מכל, ולמעשה משה היה ההומיאופת הראשון שכן בפרשת חוקת (במדבר פסוק כ"א) ריפא את בני ישראל שהוכשו על-ידי נחשים בעזרת נחש העשוי נחושת. הוא הכין נחש נחושת ואלו שהרימו את עיניהם וראו את הנחש לא ניזוקו מהכשת הנחשים. בפרשת חוקת יש כפל הדמיון (מלשון דומה) כפול: גם נחש הנחושת, וגם הנחש כמרפא הכשה של נחשים.

הסינים נתנו לנחש מקום של כבוד בכך שנתנו לאחת השנים בלוח השנה הסיני את שנת הנחש. האנשים הנולדים בשנת הנחש (1953,1965,1977,2001) נחשבים לאנשים חכמים, פילוסופיים, שקולים אך יחד עם זאת קרי רוח.

מה אומר נחש בחלום

חלום בו מופיע נחש (או חלום על נחש) הנו חלום חשוב אם הנחש מדבר כדאי להקשיב למה שיש לו להגיד.

הקבלה מייחסת לנחש בחלום קשר לפרנסה, אולם כאן אני חייב לכתוב את הסתייגותי. לדעתי מקרים אלו, בהם באמת נחש מייצג פרנסה נדירים מאד. אכן, כאשר בחלום אנרגטי (הקרוי גם "חלום נבואי")מופיע נחש יש כאן קשר עם פרנסה, אולם החלומות האנרגטיים הם נדירים כיום ורובם המוחלט של החלומות אותם אנו חולמים הם פסיכולוגיים ולכן חשוב יותר להבין מה עושה הנחש בחלום, מה אנו מרגישים כלפיו ומה הוא יכול לייצג בחיי הערות. הנה כמה נקודות מפתח להבנת הנחש בחלום:

נחש בחלום – מצביע על מסר חשוב

חלום על נחש הנו חלום חשוב ואם הנחש מדבר כדאי לשמוע מה שיש לו להגיד.

האם חלום על נחש קשור למיניות?

פעמים רבות החלום מראה כי נושא המיניות עולה בחיי השואל. כאן חשוב לבדוק מה הנחש עושה ומה אנו מרגישים כלפיו. חלום למשל בו מופיע נחש במיטה שלנו אשר מרתיע אותנו יוכל להצביע על נטייה שלנו להירתע ממין ועלינו להבין מדוע.

נחש בחלום כהמלצה לא לפחד משינויים

חלום בו מופיע נחש יכול להראות כי אנו עומדים בפני שינוי בחיינו ועלינו להבין כי שינוי זהו דבר טוב גם אם לרוב הוא כולל סיום של דבר אליו אנו רגילים, לכן נחש בחלום הוא הזדמנות ופוטנציאל לשיפור.

נחש בחלום יכול לבשר שהגיע הזמן לחזור למסלול החיים

הופעת נחש בחלום היא פעמים רבות סימן לכך שהבראנו ושהגיע הזמן להתעורר ולהתחיל לחזור למסלול החיים.

הסימבולים, ובמיוחד הסימבולים של החיות, אינם רעיונות או אגדות המרוחקות מאתנו. אלו הם סימבולים המעצבים את חיינו, אלו הם חלקים ממי שאנו.
הנחש מייצג את האדם הפגוע, הממורמר. זה שחושד ומוגן על-ידי אין ספור חומות. הוא אדם מסור ונאמן ונמצא פעמים רבות בסיטואציות בהן קיים בקונפליקט בין המסירות שלו ומוסר העבודה הגבוה שלו, לבין הטבע שלו האומר לו להשתחרר ולשנות. במהלך חייו הוא לומד אולי להיות ארסי ומפגין כוחניות, אולם בתוך תוכו הוא פגוע ומנסה מכל זאת להוכיח לעצמו שיש גם טוב בעולם הזה.

אנו כבר לא מדברים על נחשים, אלא על אנשים המתהלכים בינינו. לא קלים הם חיי אנשי הנחש המהלכים בינינו: הם בודדים, מאוכזבים, לא בוטחים ואת סודם וכאבם איש אינו יודע. אך אנשים אלו, אם נעזור להם לבטוח ולהאמין יתגלו כחברים נאמנים המוכנים לעשות את הכול עבור אלו שאותם הם אוהבים.

חבקו את סימבול הנחש ואת כל המשמעויות שעומדות מאחוריו, ובפעם הבאה שתחוו חלום על נחש, פתחו את הלב והקשיבו למסרים הגלויים והנסתרים. נחש בחלום הוא ההזדמנות שלכם לשינוי והתפתחות.

לקריאת עוד פתרונות חלומות »

Saveלקריאת טארוט ממוחשבת >

ואולי תרצו לקרוא גם על פתרון חלומות

Save

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

34 thoughts on “חלום על נחש – הסימבול נחש בחלום ובחיי היום יום”

 1. שלום
  הכתבה מעניינת אבל היא מסבירה רק את משמעות הנחש בחלום
  אני ראיתי נחש צפע בחצר שלי הבוקר
  האם יש לכך משמעות כלשהיא?
  תודה

 2. הכתבה מעניינת ומפחידה כאחד כמו גם הנחש. אודה על הסברת לחלום הבא שהופיע כבר בפעם השניה. נחש שחור ודק ארוך ולא מפותל מופיע מעל הראש במחלקה בבית חולים. מזמינים לוכד, הוא נעלם אבל הלוכד מצליח לתפוס אותו. בפעם השניה אין ודאות להימצאות אבל נראות נקודות שחורות בין האצבעות כנראה מי מה שהנחש פלט. הנחש לא נתפס

 3. אז אם זיהיתי שאני אשת נחש מה עושים עם זה?
  כשאני חולמת על נחשים הם מאוד קרובים אליי אב אף פעם לא מכישים אותי..

 4. ראיתי נחש בצבע ביז קטן וארוך שהתיישב על הספה בסלון מסביבו כמה אחיינים קטנים . הצלחתי להרחיק אותם משם וירדנו לחצר הפנימית של הבית וראינו אותו מהחלון בקשתי מאחים שלי להוציא אותו . לא ידוע לי אם הוא ארסי אבל פחדנו ואז התעוררתי

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  שלום,
  אמנם המאמר מעניין בהחלט, אך המידע על נחשים בתחילתו אינו מדויק. לא לכל הנחשים יש מנגנון ארס. למשל, נחש האנקונדה שהשתמשת בו כדוגמה הנו נחש חנק ומשתמש במנגנון השרירים שלו ולא בארס, בכדי ללכוד את הטרף. אין ברצוני לבקר את המאמר מתוך זלזול או רצון למתן ביקורת שלילית על המאמר או על כותבו, אלא להפך, מטרתי היחידה היא מתן ביקורת בונה. מאמר מעניין שכזה מאבד ממהימנותו ומאמינותו ברגע שמידע שהוא אלמנטרי וזמין לכולם, נכתב באי דיוקים שכאלה.
  תודה רבה.
  סופ"ש נעים… (:

 6. שירלי אור מגן

  אני אוהבת נחשים במיוחד ארסיים ומסוכנים..יש לי משיכה אליהם.
  הלילה הגיע צפע לביקור מחוץ לביתי..זאת פעם שנייה שאני רואה אותו כאן..
  אני בתקופה עכשיו שאני ממש מבקשת שינוי, התפטרתי מעבודה חדשה ויש לי רצון פשוט לקום וללכת..לצאת למסע של החיים. הימים עוברים ואני לא עושה את הצעד. היום קראתי כתבה על חמשת הדברים שאנשים הכי מתחרטים עליהם רגע לפני שהם מתים…
  חשבתי לעשות רשימה ופשוט לעשות את הדברים בעודי בחיים..ואז הנחש הגיע.
  מה שמוזר הוא שהוא מגיע בלילה…
  אודה לך אם תתן את נקודת המבט שלך בעניין.

 7. פירוש דחוף פליז!
  היה נחש בחלום אדום קטן שהייתה לנו משימה לעשות בשביל מישהו מאוד חשוב והיינו צריכים לעבור את הקטע של הנחש מבלי שיעשה לנו כלום, יש לציין שהייתי עם עוד מישהו בחלום שנפטר במציאות לפני חודש ולא הכרתי אותו אישית חוץ משלום שלום!
  בקיצור מפה התעוררתי ולא חזרתי לישון מהפחד
  מה זה אומר?????

 8. מהמם! המון פעמים יוצא לי לחלום על נחשים נחשים זה הדבר בכללי שאני הכי נרתעת ומפחדת מהם.. לרוב בחלומות הם אף פעם לא פוגעים בי פשוט נשמע שהם מנסים לדבר.. חלמתי הפעם שהייתי בצימר שכולו היה מעיינות ומלא חיות ומלא נחשים בכל פינה ואחד היה על הגב שלי במשך כל ההליכה שחששתי נורא ומאוד פחדתי אבל הוא לא ירד ולא עשה כלום.. ומסביבי היו 2 חברות הכי טובות שלי והאקס שלי שאני אוהבת אותו עדיין כל כך אנחנו פרודים כבר חודש.. ובחלום היה נראה שחזרנו לדבר והוא הצטרף אלינו לטיול משהו הזוי אשמח לקבל תשובה

 9. המאמר מעולה אשמח אים תפרש לי חלום
  חלמתי שגידלתי נחש בבית הנחש היה מיוחד הוא היה שקוף עם נקודות אדומות כתומות וצהובות
  הוא היה בתוך קופסה גדולה וכשפתחתי את הקופסה הוא קפץ והכיש אותי באבר המין…
  אני ממש נבהלתי מהחלום אשמח אם תפרש לי את זה

 10. אשמח אם תעזור לי. החלום שלי קצת לא ברור לפי ההסבר במאמר שלך.
  בחלום שלי הייתי בתוך מקום גדול לא ברור בדיוק היכן. היו שם בין 16-20 נחשים מכל מיני סוגים וכל מיני גדלים. והייתי צריכה להישאר בחיים. הנחשים היו גדולים. חלק מהם הצלחתי להרוג ו2 מהם הכישו אותי אבל גם אותם הרגתי. התעוררתי לפני שהצלחתי להרוג את כולם.
  מה זה אומר בעצם?
  זה מסקרן אותי מאחר ובו סמכתי כעו״ד וכרגע אני לא מוצאת עבודה בתחום. העבודה שלי כרגע נמצאת בעבודות שקשורות לחיי הלילה. יש לי קצת אי שקט במועדון החדש שהתחלתי לעבוד בו. רציתי לדעת אם החלום קשור לעבודה המיוחלת כעו״ד במשרד שאני אמצא עבודה או שזה קשור למה שקורה בעבודה הנוכחית?

 11. שלום לך איש יקר
  אולי אתה תוכל לעזור לי חלמתי חלום שבו אני רואה נחש ירוק שהשתחרר מתוך צנצנת שהוא היה בה, והוציא ארס מוקצף בצבע ירוק וממש היטביע אותי בארס (ואת כל העולם שמסביבי) אבל מה שמוזר בכל הסיפור הזה היה שהרגשתי ממש ממש ממש טוב בתוך הארס הוא היה גיבשי כזה וממש נעים ברמה של זרמים בגוף, החלום הכי מוחשי שאני חלמתי !
  השמח אם תענה לי פה בתגובה, בתודה רבה משה.

 12. מאמר ניפלא חלמתי שילדתי נחש הוצאתי אותו בעצמי מה זה אומר

  1. אולי זה אומר שבקרוב ייצא ממך שינוי ושתהיי בנאדם חדש כמו שבלידה אנו מולידים לעולם ישות חדשה ואדם חדש

 13. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  שלום לך חלמתי שנחש היכיש אותי על הטוסיק זה לא מצחיק ולקחתי לוח עץ וחתחתי אוטו על חצי אודי לך אם תשלך לי את התשובה אומייל שלי hhgabay@aol.com תודה רבה

 14. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  חלמתי על נחש דק וארוך שעוטף את הצוואר שלי להרבה זמן ולא מאפשר לי מרוב שחונק אותי להזעיק עזרה בסופו של דבר לאחר הרבה זמן משכתי אותו בכוחות עצמי ואז גיליתי שעשה לי חור בצוואר

 15. חלמתי שאני רואה נחש ארוך שחור אבל לא הייתי הסטרית.זה היה כנראה בביתי. הלכתי במסדרון וגם שם ראיתי שני נחשים שחורים קטנים.נדמה לי שבכל מקום ראיתי נחש.

 16. בחלומי הייתי במשרד בעבודתי וראיתי נחש חברבורות חומות גדול מאחוריבתוך סדק גדול בקיר שנעלם יש לציין שראיתי אותו באותו חלום פעמים נעלם ושוב הופיע ונעלם.
  האם זה אומר שיש מישהו מבשרדי ערמומי שחותר תחתי או לראות את זה בעין אחרת

  1. שגיא מנדלבוים

   היי מרי,
   יכול להיות שאת צודקת, אבל לדעתי החלום רוצה להצביע על משהו יותר מורכב.
   אני יותר הייתי מחפש את הצדדים של התחדשות, טרנספורמציה ושינויים. האם את רוצה לעשות שינוי בעבודה, להחליף תפקיד – אם כן אז אולי זו הדרך של הלא מודע להראות לך שכדאי לך לפעול בנידון.
   אם לא, אני ממליץ לך לקרוא את כל המאמר בעיון ולראות מה יותר מתאים.
   לצערי פרוש חלומות זהו לא מדע, ומכול האפשרויות שהסימבול מציע רק את יכולה להבין מהו הדבר הנכון עבורך.

 17. שגיא , כמו תמיד נהניתי לקרוא את המאמר שלך , תמיד לומדת עוד משהו חדש. רציתי להסתייג מההסתייגות שלך לגבי הסימבול של הנחש בעניין הפרנסה, ולומר שבכל הפעמים בהן חלמתי על נחש, למחרת קיבלתי עבודה חדשה, או שנפלה בחלקי ההזדמנות להרוויח עוד כסף. אני שמחה שזכיתי להיות חלק מההסתייגות שלך.

 18. שוב ושוב עול החלום בו הנחש הורג אותי או מישהו קרוב או רודף אותי ללא הרף

 19. אמממ… אכלתי נחש בחלום שלי.. מה זה אומר? אני לא מוצאת בשום מקום פירוש..

 20. רננה יצחק

  איך יודעים מהם אנשי הנחש כלומר על פי אלו קרטריונים
  בודקים זאת
  בנוסף אהבתי את הכתבה שפו
  תודה

 21. יפה מאוד !
  בתור מישהו שהנחש מלווה אותו לאורך כל חייו (החל מהזכרון הראשון).
  המאמר טומן בחובו יסודות עצומים שיש עוד המון מה לפתח סביבם . אין ספק שהמאמר מכוון לאמת . בהצלחה

 22. שגיא המאמר בנושא הנחש מדהים. קראתי אותו עד תום וכמה שמאמרך נכון מדהים. בנסיוני בחיי האישים זה פשוט מדהים תודה לך על כל המאמרים המדהימים. תודה על כל ההארות.

 23. שלום רב! מאוד אוהבת לקרוא את הדברים שאתה כותב..
  אשמח לשמוע את דעתך על חלום שחלמתי.. והוא מאוד מעסיק אותי
  חלמתי שיש נחש בחדר ילדות של אחותי הגדולה (כיום היא בת 39) סה נחש צפע, והוא היה גדול על הקיר והתפתל בעצמו
  מתחת למיטה היה חתול שישן.. הנחש בא מאחוריו הכיש אותו והתכוון לאכול אותו..צפיתי מחוץ לחדר במתרחש, שמעתי את זעקות החתול שמנסה להתנגד ולהילחם ונבהל..
  הלכתי לבני משפחתי לספר להם את מה שקרה ומה שראיתי ואמרתי להם שצריך לעשות עם זה משהו..הם אמרו לי אחרכך ודי התעלמו מזה…
  כלכל נבהלתי ממה שראיתי.. כשנסעתי ברכב בהמשך החלום הבנתי פתאום שאני נוסעת נגד התנועה.. הייתי כלכך מבוהלת ומפוחדת ממה שקרה והבנתי שבגלל זה נסעתי הפוך..גם זה הבהיל אותי.. כשהבנתי את זה עשיתי סיבוב וחזרתי לנתיב הנכון

 24. דוד אדוארד

  אני לא חולם בדרך כלל על נחשים ולכן החלום שחלמתי אתמול ממש מסקרן אותי. בחלום אני בבית הישן של סבתי המנוחה ופתאום נחש גדול (כ 3 מטר אורך אך לא שמן מדי)בצבעי פסים סגול ואדום מופיע, אני מתחמק ממנו חדר חדר ובן דודי שאיתי ננכש לבסוף. אני לוקח מטאטא ומגרש אותו ממנו, שאנו יוצאים מהבית הוא מתעלף ואני מרים אותו על כתפי ולוקח אותו לכיוון הרכב. אני מבקש עזרה מאיש זר ברחוב ושואל אותו היכן הבית חולים הקרוב.
  אני יודע שזה ארוך אז זה שאני זוכר כל כך הרבה אומר שהיה משהו בחלום הזה.
  אשמח לתגובה.

 25. אודה לך אם תעזור לי בפירוש החלום.
  בתי נמצאת בתקופת פרידה מהחבר שלה… ואני מלווה אותה בכל הקשיים שהיא חובה.
  היום כשליוויתי אותה לדירתה, וישנתי אצלה.. חלמתי שאנחנו נמצאות בדירה הישנה של הורי רק בתי ואני, כל אחת יושבת על ספה אחרת. ואני לפתע רואה נחש יוצא מהקיר זוחל מתחת לספה שבתי יושבת עליה ויוצא דרך המרפסת. וכך יצאו שניים או שלושה נחשים עד שהאחרון הבחין בי… ניסה לתקוף אותי ואני תוך כדי תחבולות הובלתי אותו למרפסת, גרמתי לו לצאת וניסיתי לסגור את הוויטרינה למרות שהוא ניסה לחזור.

 26. המאמר מעולה.
  אם תוכל אשמח לתרגום חלום
  חלמתי על כך שאני אוסף נחשים צבעוניים מאוד יפים
  מטייל ואוסף לתוך כלוב.
  באחד הכלובים היה עכבר לבן שנכנס אליו ואחריו נחשים..
  הוצאתי את העכבר והוא התחיל לדבר איתי..
  אני לא זוכר מה הוא אמר ועל מה דיבר..
  והנחשים היו מאוד יפים ובכל הגוונים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *