קלף גלגל המזל: האם הגורל שלנו קבוע מראש?

בקלף גלגל המזל הצועד בדרך השוטה לומד להכיר את "חוק הגורל". הוא מבין כי למעשה הגורל אינו באמת קיים. אין ישות קוסמית המתגמלת או מענישה אותנו בהתאם למעשינו. ה"גורל" הוא ביטוי של עולמנו הפנימי ושל אוסף המחשבות והאמונות שרכשנו. לעתים זהו גם אוסף של גבולות שאנחנו מציבים לעצמנו כתוצאה מחוסר איזון פנימי הטבוע בנו. המהות שלנו מושכת אלינו את האלמנטים השונים של חיינו. אנחנו בוחרים בחברים, בבני זוג ובמשרות שמשקפות את הפנימיות שלנו, את האמונות שלנו ואת היכולות שלנו. כאשר פנימיותנו משתנה כך גם בחירותינו.

החיים הם משוואה אנרגטית. זו אמנם משוואה סבוכה מעט, אולם היא מתבססת על חוקיות פשוטה האומרת שהאינדיבידואל הוא מרכז היקום, ושחייב להיות איזון בין עולמו הפנימי של האינדיבידואל לבין עולמו החיצוני. זוהי החוקיות הבסיסית של הטבע, שכן הטבע שואף לאיזון וכמו שקיים איזון בין הפרוטונים שבגרעין האטום לאלקטרונים שמחוץ לו כך חייב להישמר האיזון בין עולמו הפנימי לעולמו החיצוני של כל אדם. כל מה שקיים בעולמנו החיצוני נמצא שם כיוון שגורם פנימי משך אותו אל חיינו, ומה שקיים בפנים ימשוך גורם חיצוני דומה כדי שייווצר איזון.
בפועל אין כוח עליון שמוביל אותנו אל בן הזוג שלנו, למשל. בן הזוג נמשך אלינו כתוצאה ממשוואה זו, ומגיע אל חיינו על מנת לאזן את עולמנו הפנימי. אם הפנמנו דפוסים זוגיים בלתי מאוזנים כמו אמונה שזוגיות היא מערכת יחסים אלימה או מאכזבת, נמשוך אלינו בן זוג התואם את האמונה הזו.

פעמים רבות אנשים חושבים שהחיים הם כמו גלגל: פעם אנחנו למעלה ופעם למטה. מה שפחות מובן הוא שעבור מי שמחובר לפנימיות שלו החיים הם אוסף של אירועים רציפים הגדושים במשמעות ושיעורים.

אם אנו מבינים עיקרון זה, אנו יכולים להבין גם מדוע פעמים רבות אנו נכשלים בדרך בה אנו מחפשים את הפתרונות בחיינו. לרוב אנו שקועים בחיפוש אחר פתרונות חיצוניים, בעוד שהמפתח לשינוי קיים בתוכנו. אם נבין שהמכשולים בחיינו, הקשיים ובני הזוג הלא נכונים נמצאים שם כיוון שדפוס פנימי משך אותם אל חיינו, נבין גם שאין טעם לנסות לשנות את מה שקיים בחוץ, כיוון שכל שינוי חיצוני יצור חלל שאליו המשוואה תמשוך גורם דומה.
לכן קלף טארוט זה קורא לנו להתחיל לשנות את הדפוסים הפנימיים שלנו. כיצד נדע מה עלינו לשנות? התשובה היא פשוטה – עלינו להתבונן בעולמנו החיצוני. כל אלמנט בחיינו שלא עובד כמו שצריך, ומקשה עלינו הוא בעצם שיקוף שדרכו אנו יכולים להבין את מערך האמונות שלנו. כשנעמיק בדפוסים המניעים אותנו, נגלה על מה אנו צריכים לעבוד כדי ליצור איזון ולהגיע לשלמות פנימית. ככל שתגבר שלמותנו הפנימית נחווה יותר איזון וההרמוניה בחיינו.
כיצד נבצע את השינוי? התשובות הן רבות, אבל לרוב הן דורשות תיווך של גורם חיצוני: מאמן אישי, מטפל או פסיכולוג. כיום יש הצע כל-כך גדול וכל-כך הרבה דרכים לשלוט בעולמנו הפנימי ולרפא אותו. כל שנותר הוא רק להחליט שאנו רוצים את השינוי הפנימי, למצוא את התיווך הנכון – ולהתחיל לעבוד.

אז מתי יגיע הדבר אותו אנו רוצים – בואו נעשה לעצמנו מבחן קטן

ניקח לדוגמא בחורה המעוניינת למצוא בן זוג (בעיה שקיימת בקרב רבע מאוכלוסיית העולם לערך). נערוך לה "מבחן" קצר בו נבקש ממנה לרשום על דף מהן שלוש הסיבות בגללן היא רוצה בן זוג. הבחורה תענה לבטח באופן רציונאלי ופרקטי, שהיא מחפשת מישהו לאהוב ושיאהב אותה בחזרה, אדם שיעניק לה ביטחון כלכלי ושיהיה איש שיחה נעים ומעניין.
התשובות הללו הן למעשה "הפתרון" לשאלה: "מתי אני אמצא את אהוב לבי"? כאשר אותה בחורה תצליח לספק לעצמה אהבה, ביטחון ועניין, היא גם תמצא אדם שישקף זאת עבורה.
בעצם עליה לפעול כדי ליצור אינטימיות אמתית עם עצמה (בעזרת טיפול והתבוננות עצמית למשל), עליה למצוא עבודה שתעניק לה ביטחון כלכלי, עליה למלא את עולמה בתחומי עניין ובשיחות מעניינות עם חברים, למשל. כך היא תוכל לממש את חלומה, ולמצוא בן זוג ראוי עבורה.

לפי חוקי היקום החיים אינם אקראיים, דברים קורים לנו כי משהו בתוכנו גורם לכך. עלינו לקחת שליטה על חיינו, להבין מה הגורם ולתקן אותו מבפנים כדי שהדברים יקרו במציאות.

עד שהיא לא תשלים את המסע הפנימי שלה, מערכות יחסים שיגיעו אל חייה, יהיו "רק" שיעורים המשקפים את חוסר השלמות שלה, שיעורים דרכם היא תוכל ללמוד לשנות את הפנימיות שלה. היא תתנסה במערכות יחסים שונות: חלקן טובות יותר וחלקן פחות, אולם עד שהיא לא תשלים את המסע לא יגיע אליה בן הזוג אותו היא באמת מחפשת, את זה שאתו באמת יהיה לה טוב ושיישאר שם תמיד. כאשר הפנימיות שלה תהיה שלמה, ממש כמו במטה קסמים יופיע האביר על הסוס הלבן.
בציור שעל גבי הקלף אנו רואים שני גלגלים, כאשר כל תנועה בגלגל הקטן יוצרת תנועה גדולה יותר בגלגל הגדול. כך באופן מטאפורי מתנהלים להם החיים: כל שינוי קטן בפנימיות שלנו יוצר שינוי גדול וניכר בעולמנו החיצוני.

מה קורה לאחר השינוי?

חשוב שנבין: השינוי הפנימי כמו גם השינוי החיצוני שיבוא בעקבותיו יוצרים עבורנו מסלול חדש המחולל דינאמיקה נרחבת של תמורות ושינויים. שינוי תעסוקתי מוביל לשינוי חברתי ולהיפך. השגת המטרה שהצבנו לעצמנו היא עדות לכך שהשתנינו, ועלינו לאפשר לדינאמיקה הזו ליצור אדוות במימי חיינו. לכן עלינו להישאר נאמנים לעצמנו ולשינויים אותם עברנו ולא "לחזור" להיות מי שהיינו קודם, לא להיתקע בדפוסים ישנים ולא להיאחז בדמותנו הישנה.
לא פעם לאחר השינוי הפנימי, הסביבה החיצונית כבר לא מתאימה לנו כבעבר, מכיוון שהסובבים אותנו לא חוו את אותו השינוי. לפעמים חברינו ינסו להתנגד לשינוי או להחזיר אותנו אחורה לדפוסינו הקודמים ולאישיותנו הישנה. לפעמים זהו סימן לכך שהגיע הזמן להחליף את הסביבה החיצונית.

ציור של שלושת אלות הגורל, המיורות, היושבות סביב גלגל המזל בחפיסת הקלפים של ליז גרין: קלותו, לאכסיס, ואטרופוס. קלותו טווה את חוט הגורל, לאכסיס קובעת את אורכו, ואטרופוס גוזרת אותו.

קלף גלגל המזל בקריאה

קלף גלגל המזל הוא קלף של שינויים והתפתחויות. הוא מראה כי השואל עובר שינוי פנימי ובקרוב עתידים להתחולל שינויים חיצוניים חיוביים בחייו. קלף גלגל המזל הינו אחד מארבעה קלפים של הסדרה המרכזית המייצגים לחץ (גלגל המזל, המוות, המגדל ויום הדין). השואל עלול להיות מתוח מכיוון שהוא מרגיש שמשהו עומד לקרות ומטבע הדברים הוא חושש מהעתיד. כדאי שנזהיר את השואל כי השינוי אכן יתחולל, הוא עלול להרגיש כי הקרקע נשמטת מתחת רגליו, דברים רבים כבר לא יהיו כפי שהיו, אך השינוי הוא לטובה. עליו להמשיך להיות נאמן לדרך שאותה התחיל ולא לתת לחששות שלו או לחברה החיצונית לשנות את דרכו.

פעמים רבות הקלף הינו מסר הבא להראות כי השינוי שאנו רוצים לחולל בחיינו חייב להתחיל ראשית כל מבפנים. הגיע הזמן שניקח את הגורל בידיים ונעשה צעד משמעותי בכיוון הרצוי לנו. אם לא נעשה זאת, נמשיך להיסחף בזרם החיים וחיינו יהיו כמו גלגל: פעם נמצא עצמנו למעלה ופעם למטה, ללא יכולת שליטה בדבר אותו אנו מכנים "גורל".

למרות זאת, במקרים מסוימים אנו עדיין תלויים במידת מה בחברה החיצונית.
כשאדם רוצה להפסיק "לרדוף אחרי הכסף", הוא חייב ליצור שינוי בחייו (מלבד השינוי הפנימי). החברה בה אנו חיים הנה תובענית מבחינה כלכלית ויוצרת מרדף אין סופי אחר הממון. רק שינוי חיצוני כמו שינוי תנאי החיים, או מעבר לאזור גיאוגרפי מנותק או מרוחק מעט יאפשר את השינוי. מכאן אנו למדים שלעתים, גם רצון עז וחזק לשינוי, מצריך תנאים סביבתיים מסוימים ולא יכול להתממש בחלל ריק.

Save

Save

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

16 thoughts on “קלף גלגל המזל: האם הגורל שלנו קבוע מראש?”

 1. נגה לוי הירדני

  שגיא,
  תמיד נהנית לקרוא את ניתוחיך. כשאני שואלת מגיע הקלף המדוייק ביחד עם הניתוח שלך שתמיד קולע לשאלה ששאלתי. למדתי לקבל באהבה את דבריך. תודה.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מאמר מעניין מאוד ואף מעודד אם הגורל איננו קבוע אז יש תקווה לשינוי עם הדרכה וכוון תודה רבה יהציון בהחלט גבוה יום טוב קלרה

 3. שלום שגיא
  נהניתי מאוד לקרוא את הכתבה האחרונה שלך
  וזה עזר לי מאוד למרות שהדברים ידועים לי , ההסבר שלך , נתן לי את הפוש הסופי
  כי גם כשיודעים דברים זה לא מספיק לדעת , רק ההפנמה ואחריה הישום שהוא הקשה מכל , מזיז את גלגל השניים האחרון שמתחיל להפעיל באמת את הדברים
  מודה לך שוב מכל הלב !!!

 4. וואווו…מדהימות התובנות…עכשיו אני מבינה מדוע הסביבה נראית לי לא מתאימה. מדוע הבנתי כל כך הרבה דברים על החיים והאנשים. אכן, התרחש בי השינוי ובעקבות קריאת הכתבה שלך אני מבינה שאני בדרך הנכונה. תודה שגיב תבורך (:

 5. לשבור את המעגל המורגל. מאמר מצוין. כיף לקרוא. תודה שגיא.

  1. כל כך נכון, תודה שגיא , עם הקריאה נפל לי האסימון. סוחף מרתק.

  2. שלום רב אני מזמן רציתי לשאול שאלה זו. זה בטח לא קשור לעניין כי זו שאלה שלי. שמחתי לשאול בן אדם משכיל שיודע בוודאי פסיכולוגיה ולא סבתא שעוסקת בקלפים שישלה בקושי 3 שנות לימוד, אבל לא יודעת איך שמעתי שסבתא הזאת מצליחה לומר אמת לא יודעת איך. לדעתי לגלות עתידות בקלפים זה דבר מאוד רציני ואחראי בגלל זה אני לא הייתי עוסקת בזה. למשל זה יכול לשנות את עתיד בן אדם טוב אם זה לטובה, אך אם חלילה לרעה.
   הרי כולנו יודעים שחיינו תלויים באמונה שלנו. אם בן אדם שואל אותך אם הוא יבריא ממחלה הקשה אתה אומר לו כן והוא מבריא יופי הצלחנו. ואם לא בן אדם לא מבריא הוא עובר טיפול קשה ונפתר. זה בעיה רצינית אנחנו מוסיפים לו סבל מיותר. אולי במקום זה היה מבלה בחול….. זה אחד מדוגמאות שבחיים. אשמח מאוד אם תענה לי על שאלה.

 6. מקבלת את המאמרים שלך במייל הפרטי. נהנית לקרוא אותם תמיד. לומדת מהם המון תודה שגיא

 7. כמה לא מפתיע, ומאוד מחמם את הלב, ששוב המאמר השבועי נוגע בנקודות שהפכתי בהן
  במחשבתי בימים האחרונים:-)…! תודה

 8. תודה רבה על עוד מאמר נפלא, זאת נוסחא פשוטה למי שנלחם יום יום להיות במודעות, (;

 9. הי שגיא, תודה על המאמר הזה ואחרים, מאוד מעניין ובעיקר גורם לתהות..
  הסתייגות קטנה: אני לא מאמינה שהאינדיבידואל הוא מרכז היקום. זה קצת נרקיסיסטי מידי, וזו התפיסה שמעודדת "חפירה עצמית" לא מהסוג המפרה -אלא מהסוג היוצר אנוכיות. ואנוכיות היא אחד הגורמים העיקריים לסבל האנושי. אני כן מאמינה שאנחנו יוצרים את הפרספקטיבה בהתאם לדרגתינו הרוחנית, כלומר לכל אחד יש משקפיים דרכם הוא מתבונן סביבו והמשקפיים הולכות ומשתדרגות או נהיות רחבות יותר ככל שאדם מפתח מודעות.
  אנצל במה זו לבקש בקשה: האם תוכל פעם לכתוב משהו על 2 קלפים מאוד מסקרנים ודי לוטים באפלה- יום הדין וקלף הצדק?
  תודה ושבוע מבורך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *