ערכה ספר וקורסים בהנחה

קלף שני מטבעות

קלף שני המטבעות – התלבטות מדומה

מסר

אנו בהתלבטות מדומה כי אנו יודעים את התשובה! הקרקע מוכנה לפעולה הנכונה ואנו צריכים להתעלם מאילוצי העולם ולפעול. 

בקלף שני מטבעות יש לנו אפשרות נדירה ליהנות ממעשינו בכל תחומי החיים, והקלף מייצג אפשרות לבחור בכיוון שיסב לנו נחת וסיפוק. אלא שמשהו מונע מאיתנו להגיע למצב הזה, אנו מחפשים ומוצאים סיבות להישאר בדילמה ושלל תירוצים שגורמים לנו להישאר במקום.

לכאורה, אנו מתלבטים. בתוך תוכנו אנו יודעים את התשובה: עלינו לשאול עצמנו מה היינו עושים בעולם מושלם, וכך לפעול, תוך התעלמות מכל האילוצים.

חשוב להבין כי אם לא נפעל ממקום אותנטי, מנאמנות עצמית ולא נעשה את הצעד הנכון, סביר להניח כי האמת לא תרפה מאתנו ולא נרגיש מסופקים, והחוויה תחלחל אל תחומי חיים נוספים.

איזה סוד את צריכה לדעת עליו?

לא פעם אנחנו רוצים "לפצח" את הסוד ללבו של האדם שמולנו, איך עושים את זה? מתחברים לצד "הצל" של האדם – הצד הסמוי מהעין. הקלף מלך המטבעות יראה לנו איך:

שני מטבעות הוא קלף של התלבטויות מדומות, אך לרוב הן מדומות והתשובה ידועה לנו. אז מה זה אומר עליו? אם צד "הצל" של האדם שמולנו הוא 2 מטבעות? איך נבין אותו טוב יותר?

הפסיכולוגיה של אדם כזה לרוב נובעת מהתפיסה שיש "שם בחוץ" תשובה מושלמת למצבו, אבל ידוע לנו, שלרוב אין תשובות כאלה, ולכן קודם כול – נקשיב. נקשיב למקום שבו הוא משוחח אתנו על הדילמה שלו, ואם היא עולה, ניתן תשומת לב מיוחדת, נקשיב, נחשוב איתו ואז נשאל אותו את שאלת הזהב: "מה היית עושה בעולם מושלם?". זאת שאלת המפתח של קלף 2 מטבעות, ולרוב היא פותחת מעין חלון חדש במחשבה שלנו, ומאפשרת לנו להבין מה אנחנו רוצים בתוך תוכנו.

אינסטגרם יש עוד… ואת ההמשך (עוד טיפים חשובים), אני מזמין אותך לגלות כאן בפוסט האינסטה שלי >>

למקרה ואנחנו עדיין לא חברים, אני מזמין אותך להצטרף כבר עכשיו לעמוד, ולקבל טיפים, מסרים והרבה תוכן מעניין: https://www.instagram.com/sagie_tarot_and_dreams/

לימודים והעצמה אישית
קלף זה מעודד אותנו לפתור דילמות ולמצוא פתרון להתלבטויות, לכן הוא נוגע לתחומים כמו משא ומתן, ייעוץ כלכלי, נפשי ובריאותי, גישור ופתרון סכסוכים, ייעוץ לימודי ואקדמי, ספרנות ומידענות, ניהול מערכות מידע, יבוא ויצוא וכל תחום שקשור בעשייה בינלאומית ובקשר עם חו"ל.

כשמדובר בהתפתחות אישית הקלף מעודד אותנו להיעזר ביועצים מיומנים, לחפש עזרה מחוץ לטווח הנוחות שלנו, אולי אפילו עזרה מחו"ל, לטפל בהתלבטויות מהותיות ולהתחבר לחזון שלנו. שיטות כמו "יצירת לוח חזון", יצירת מציאות וטיפול בדילמות יכולות מאוד לעזור לנו, ועלינו למצוא פתרונות לכל סיטואציה ש"תוקעת" אותנו במקום ללא תזוזה. חיבור בין רגש לשכל והרמוניה פנימית הם המוקד.

 זוגיות
תומךזוגיות טובה שבה הכול תקין, גיוון במערכת היחסים יכניס פלפל ועניין נוסף.
חוסםעודף התלבטויות, צורך בוודאות, המתנה לדבר הנכון שלא יגיע, חוסר פעולה.
 קריירה
תומךזמן טוב להשקיע במה שאנו מאמינים בו ולקחת סיכונים.
חוסםעודף דאגות, עמידה במקום, חוסר גיוון והיצמדות למשהו אחד, חוסר יכולת להחליט.

הנושאים שבהם הקלף חזק (זיקה):

הרס עצמי, התלבטויות, בחירה בדבר הלא נכון, חיפוש בעיות גם שהכול תקין

לקריאה על פירוש קלף שני מטבעות בהרחבה – לחצו כאן!

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *