ערכה ספר וקורסים בהנחה

קלף שתי חרבות

קלף שתי חרבות – התנתקות מהמציאות מתוך חוסר יכולת להתמודד

שתי חרבות

אנו תקועים כי איננו מוכנים לראות את המציאות כפי שהיא. עלינו לרשום את כל הבעיות הצפויות ולהתמודד איתן. 

גם כאן, כמו בכל קלפי השניים, אנו "תקועים". איננו מתקדמים לשלב הבא כי אנו לא מסוגלים להתמודד עם המציאות. אנו עוצמים עיניים, אוטמים אוזניים ומתנתקים תוך התעלמות מהבעיות שניצבות בפנינו.

דווקא כאן אנו זקוקים לחשיבה "קרה" והגיונית אשר תציל אותנו מהמצב: אנו חייבים לפקוח את העיניים, להודות במציאות ולהתמודד עם הפחד שלנו מפני השלכותיה. הדרך להשלים עם הקושי הפוטנציאלי היא להכין רשימה של הבעיות שעלולות לצוץ, להסתכל לפחד בעיניים. לאחר שהכנו את הרשימה לא נוכל להתכחש למצב ונהיה חייבים להתמודד. אם נסרב להכיר בעובדות, לא רק שנשאר תקועים, אלא שהדברים אף יחמירו.

לימודים והעצמה אישית
שתי החרבות מתקשרות ללוגיקה, מניעת קשיים, סדרים ורשימות והתבוננות בתמונה השלמה. מקצועות כמו רפואה מונעת, טיפול מונע מכל סוג מתקשרים לנושאים אלו, כמו גם ראיית חשבון, הנהלת חשבונות, ייעוץ הכרוך בניתוח מצבים, ניהול פיננסי, אדמיניסטרציה, לימודי שוק ההון, קרימינולוגיה וחקר הנסתר ועוד. הוא גם מעודד אותנו לבדוק היטב מה אנו רוצים ללמוד, מאילו סיבות, והאם הציפיות שלנו תואמות את התנאים בשטח.

כשמדובר בהתפתחות אישית הקלף קורא לנו לעשות רשימות מכל הסוגים, לסדר את חיינו, לנהל סיכונים, להבין בדיוק מה ניצב בפנינו ולהפסיק להתחבא מהאמת. כשנסכים להיחשף לטוב לצד הרע, לתרחיש החיובי לצד השלילי, אז נחווה גדילה של ממש ונתחיל לשפר עמדות באמת. הקלף מעודד אותנו להסיר את כיסוי העיניים שלנו ולראות את המציאות כפי שהיא.

 זוגיות
תומךאין.
חוסםחוסר רצון לראות את הקשיים והפגמים במערכת היחסים, התעלמות ממכשולים שתביא לכישלון.
 קריירה
תומךאין.
חוסםהדברים לא יסתדרו מעצמם: יהיו תקלות לא צפויות, אנו נוטים לא לתכנן ולהיערך לא נכון – דבר שיכשיל אותנו.

הנושאים שבהם הקלף חזק (זיקה):

ריב משפחתי, יריבות, נטייה להתעלם מעובדות, חוסר רצון להכיר בבעיות, דיכאון, הפוגה במאבק

לקריאה על פירוש קלף שתי חרבות בהרחבה – לחצו כאן!

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *