שני מטות

מה חדש באתר


מסר עם נטייה לכן

קלף שני מטות - יציאה למסע של מימוש פוטנציאל

אנו צריכים לצאת למסע של למידה וגילוי עצמי בו נחשוף את הפוטנציאל שלנו ונמצא כלים למימושו.

בקלף שני מטות עדיין לא רכשנו די כלים, ולא גילינו את הפוטנציאל האמיתי הטמון בנו ולכן איננו יכולים להתקדם קדימה. יחד עם זאת אנו מרגישים מוכנים ולכן אנו עלולים לפעול בטרם עת ולהיכשל.

המסר בקלף הוא לרכוש כלים, השכלה, ידע וייעוץ נכון, להבין את חוזקותינו וחולשותינו, ולהתחיל לממש את עצמנו במסע של לימודים, הגשמה אישית וגילוי עצמי. אנו לא צריכים למהר, להפך, זהו הזמן בו אנו צריכים ליהנות מתהליך של לימודים או היכרות עם תחום חדש.

פעמים רבות הקלף מראה כי נושא השאלה הוא בעצם השיעור שעלינו לעבור, שיעור שטרם למדנו והוא חיוני להתפתחותנו. לפיכך עלינו להתבונן בעבר שלנו, לבחון את השגיאות שנעשו ולתקן אותן בהווה על ידי התמודדות ישירה עם נושא השאלה ולא הימנעות או בריחה. לדוגמא, אם אנו רוצים לבקש העלאה במשכורת יתכן ונושא השאלה הוא לא בהכרח ההעלאה עצמה אלא ההתמודדות מול הבוס שאותה אנו צריכים לעבור.

לימודים והעצמה אישית

זהו הקלף האופטימלי של לימודים: רכישת ידע אקדמי, כללי, ממוקד או רב תחומי היא אחת הזיקות החזקות של הקלף.

נוכחותו מזכירה לנו לפני הכול – שהגיע הזמן ללמוד. אם שקלנו, התלבטנו, תהינו, די! הגיע הזמן פשוט להתחיל: לחפש את המסגרת שחיפשנו, להגיש מועמדות, לחפש מלגה ולקדם כל יוזמה שחשבנו עליה, ולא משנה מהו התחום הנלמד. למעשה כל חוויה בחיים היא חוויית למידה, וקלף שני מטות הוא התזכורת המושלמת לכך. עלינו למצוא את אספקט הלמידה בכל התרחשות ואירוע. זה יעזור לנו. כשמדובר במסגרת לימודים הקלף מעודד אותנו ללמוד את עצמנו בכל דרך אפשרית, להכיר את עצמנו יותר טוב, את חלקינו השונים, ולהתמקד ב"שיעור" ולא בסבל שאנחנו חווים.

זוגיות
תומך מוכנות להתמדה ועבודה על הקשר, רצון להבין לעומק את הצד השני.
חוסם נטייה לברוח ממערכות יחסים, חוסר התמודדות עם הבעיות והקשיים.
קריירה
תומך עמידה באתגרים, רצון ללמוד ולהתמיד, נכונות להתחיל מלמטה במקום העבודה.
חוסם נטייה מוטעית לחשוב שאנו מתאימים ומוכנים לתפקיד או לתהליך מסוים.

הנושאים שבהם הקלף חזק (זיקה):

לימודים, נסיעות ומסחר עם ארצות אחרות.