קלף שלושה מטות

מה חדש באתר


קלף שלושה מטות - הכרה ושיתוף פעולה

סיימנו את מסע הגילוי העצמי, קיבלנו כלים ואת הכרת הסביבה בפוטנציאל שלנו. כל הדרכים פתוחות בפנינו.

קלף 3 מטות מייצג את התוצאה של התהליך של קלף 2 מטות, בו התחלנו לממש את הפוטנציאל שלנו. בקלף משמח זה אנו מקבלים תעודה או אישור המעידים על הכישרון והיכולות שלנו. הסביבה מכירה בכישורינו וביכולותינו, מקבלת אותנו לתוכה ואף משתפת איתנו פעולה כדי שנוכל להמשיך לשגשג.

סיימנו את הכשרתנו הראשונית וכעת אנו נעים בכוחות מחודשים לעבר מטרתנו. עלינו לזכור כי כמו במצבים רבים בהם מסיימים שלב ומקבלים הסמכה (עו"ד, רופא וכו'), אנו עדיין בתחילת הדרך ועבודה רבה עוד לפנינו. ההצלחה בקלף זה היא רק אבן הדרך הראשונה במסע גדול יותר לקראת יעד ארוך טווח בחיינו.

במערכת יחסים זהו קלף מבורך מפני שיש כאן הבנה והכרה בין שני הצדדים שבן הזוג הוא אכן ה"אחד" או ה"אחת" ושני בני הזוג מרגישים כך וגם מראים זאת.

לימודים והעצמה אישית

בקלף זה אנו ניגשים ללמידה מנקודת מבט רחבה ומתוך מחשבה על הישגים עתידיים ועבודה משותפת. המוטיבציה שלנו היא הרצון לזכות בהערכה ובהכרה מצד הסביבה. ייתכן שנבחר במקצועות שבהם המוקד הוא שיתוף פעולה ועבודה בצוות: ניהול צוותים ומחלקות, ייעוץ ארגוני או תעסוקתי, ניהול מערכות מידע, הכשרת עובדים וייתכן שנתמקד בהגשמת מטרות מכל סוג. גם אם אנו נמשכים אל מקצועות שאינם עוסקים במישרין בשיתופי פעולה, ייתכן שזה הזמן לטפח את האספקט המסוים בעבודתנו – ולא משנה באיזה מקצוע אנו עוסקים.

כשמדובר בהתפתחות אישית נרצה להתמקד בשיתופי פעולה. אולי קורס שבו נלמד שיטה טיפולית מסוימת לצד תלמידים נוספים יעניק לנו מסגרת נכונה, אולי עבודה אישית עם בעל מקצוע נוסף או בקבוצת תמיכה תעניק לנו עוגן. נרצה לשקול עבודה משותפת ואולי אפילו טיפול זוגי או משפחתי. לחילופין, ייתכן שנושא העבודה הפנימית שלנו יהיה – הגשמת מטרות.

זוגיות
תומך הצלחה, הצהרה על כוונות רציניות כלפי הצד השני, התקדמות לשלב הבא
חוסם התלהבות יתר
קריירה
 תומך בחירה נכונה של עובד או שותף, סיום מוצלח של שלב והתקדמות לשלב הבא, שותפויות טובות ומפרות
 חוסם עודף אגו

הנושאים שבהם הקלף חזק (זיקה):

הסמכה, קבלת תעודה, כניסה לחוג מקצועי.