חמישה מטות

מה חדש באתר


מסר עם נטייה לכן

קלף חמישה מטות - ניצחון במאבק בזכות עזרה מהצד

אנו מרגישים כל יכולים, חושבים שהכול יקרה בקלות ונוטים לשאננות. רק אם נעשה מאמץ אמיתי ונבקש עזרה, נצליח.

אמנם הקלף מראה כי נזכה בניצחון, אולם עלינו להבין שזה לא יהיה פשוט. הבעיה היא שאנו מאמינים שאנו כל יכולים ושהכול יקרה בקלות, במהירות וללא מאמץ. אבל שכשיגיע רגע האמת ניתפס לא מוכנים, ונופתע מכמות המאמץ שתידרש מאיתנו. אנו צריכים להיות מוכנים לכך ולהבין כי המאבק עצמו הינו תהליך התפתחות חשוב עבורנו. אם נהיה מוכנים למאבק – נצליח!

הקלף רומז כי אנו יכולים וצריכים לקבל עזרה וכי העזרה איננה קונבנציונלית. חשוב להבין כי מה שקונבנציונלי עבור שואל אחד איננו כזה עבור אחר, לדוגמא: פנייה לרב טבעית לאדם דתי אך לא בהכרח לאדם חילוני, ואילו פנייה לייעוץ זוגי טבעית לאדם אחד ולא לאחר. הרעיון הוא לקבל את העזרה מחוץ למעגל הנוחות שלנו. כשנמצא את העזרה הייחודית, הנכונה, תבוא ההצלחה.

לימודים והעצמה אישית

קלף זה מקושר למקצועות לא שגרתיים, כאלו שאולי יגרמו לסביבה להרים גבה, לתהות אם אנחנו עושים בחירה מושכלת ולבקש מאיתנו לשקול שנית. עם זאת הקלף מראה לנו שחשיבה מקורית ולא קונבנציונאלית היא המפתח, ואולי גם כדי לנו להיוועץ במקורות מידע לא שגרתיים כשאנחנו בוחרים את דרכנו. לקלף זיקה לעימותים אבל גם לשיתופי פעולה, כך שתחומים כמו עריכת דין, משא ומתן, ייעוץ מכל סוג ואפילו היאבקות – עשויים לעניין אותנו. ויכוחים והתנגדות עשויים לחזק אותנו מאוד, ואם נלמד לצד אנשים עם חשיבה שונה משלנו ואפילו הפוכה – הדבר יעזור לחזק ולפתח אותנו. עלינו לשקול מסגרות לא רגילות: אם אנחנו דתיים, אולי דווקא מקום לימודים חילוני יתאים לנו – ולהיפך.

כשמדובר בהתפתחות אישית עלינו לשקול, בדומה, דרכים חדשות לעבוד על עצמנו, אולי השיטות המובנות מאליהן, הרגילות, מיצו את עצמן ועלינו לחשוב שנית על דרך ההתפתחות המועדפת עלינו. אם ניסינו עד כה שיטות קונבנציונאליות, כדאי לצאת מהקופסא, ואם ניסינו רק מטפלים שמאניים מגינאה החדשה, אולי כדאי לבקר אצל פסיכולוג "רגיל" לגמרי.

זוגיות
תומך פוטנציאל מצוין אך עלינו לעבור תהליך לפני שנצליח.
חוסם מאבקים וקשיים, קונפליקטים, נטייה לא להתייחס ברצינות למצב.
קריירה
תומך אנו קרובים להצלחה אך עלינו להירתם למשימה ולהיאבק בכדי להצליח.
חוסם התנגדויות וקשיים, ניגוד אינטרסים, נטייה לזלזל בקשיים ולחשוב שההצלחה בטוחה.

הנושאים שבהם הקלף חזק (זיקה):

מאבקים, מריבות, קשיים, אהבה ממבט ראשון, תחושה של מזל רע, צורך ללכת לפסיכולוג, אישה שמתאהבת בגבר