קלף שבעה מטות

מה חדש באתר


מסר

קלף שבעה מטות - להתמקד בעיקר ולא בתפל

אנו נוטים להתמקד בדברים פחותי חשיבות – עלינו לקבוע סדר עדיפויות ולהתמקד במטרה העיקרית.  

הקלף מראה נטייה לעסוק בטפל ולא בדברים שחשובים לנו באמת. כעת אנו מבינים שהדבר איננו מקדם אותנו. עלינו להפסיק ללכת סחור-סחור, להפסיק לרדוף אחרי אתגרים ופשוט לעשות את הדבר הנכון – להתמקד בעיקר!

פעמים רבות אנו לא מצליחים להגיע למטרה כי אנו מבזבזים אנרגיה ומאמצים בסיפוק צרכים אחרים. לדוגמא: אם המטרה היא קידום אנו צריכים להתעלות מעל האגו שלנו בתקשורת מול הבוס, למשל, לחשוב לפני שאנו מדברים, ולפעול לביסוס מערכת יחסים טובה שתוביל לקידום הנכסף.

אם לאורך זמן אנו נתקלים באותן בעיות ומקבלים שוב ושוב את אותם שיעורים עלינו ללמוד מטעויות העבר ולהתמקד במטרה עצמה. רק כך, כשהמטרה נמצאת כל הזמן במודעות שלנו נוכל להבחין בין טפל לעיקר ולרכז את מאמצינו בתחום הנכון.

לימודים והעצמה אישית

קלף זה מעודד אותנו להתחבר אל התחומים החשובים, הבסיסיים והעיקריים של חיינו. הרשימה ארוכה וכמעט כל תחום עשוי להיות רלוונטי אך השאלה החשובה שהקלף מעלה היא: מהם האלמנטים הכי משמעותיים עבורי בלמידה? הקלף מזכיר לנו שם אנחנו שואפים לקבל תואר אקדמי, עלינו לספוג גם את הטרדות הקטנות – המשימות המבחנים ולוחות הזמנים, שכן הלמידה "שווה את זה". אם הדבר החשוב ביותר הוא חדוות הלמידה עצמה, עלינו לוותר על תארים ותעודות ולהתמקד בהנאה המזוקקת. בכל שלב בחיינו, אלמנט אחר הוא המשמעותי.

אם הנושא הוא התפתחות אישית, עלינו לבדוק מה הכי חשוב לנו כרגע לקדם. מהן מטרות העל שלנו. לפי מסקנה זו נוכל להחליט מהי השיטה הנכונה ביותר, מהי הגישה הרצויה לנו, איזה מטפל או קבוצת עבודה הכי נכונה, וכן הלאה. אם נבין מה באמת חשוב כרגע, נבחר את מקור העזרה הנכון עבורנו בקלות יותר.

זוגיות
תומך זמן טוב להתגבר על קשיים ושיעורים, התמקדות במטרה תביא לתוצאות המקוות.
חוסם בלבול וחוסר מיקוד, קשיים ומכשולים, זוגיות שהופכת ליריבות, עמידה עיקשת על עקרונות.
קריירה
תומך

שימוש נכון במשאבים והתמקדות יביא אותנו למטרה.

חוסם חוסר יכולת לראות את התמונה הכוללת, הליכה לאיבוד בפרטים, חוסר דיוק, יריבות שבאה במקום שיתוף פעולה.

הנושאים שבהם הקלף חזק (זיקה):

טעויות, חוסר ריכוז, בלבול, הליכה לאיבוד בפרטים, בעיות קשב וריכוז