קלף תשע חרבות

מה חדש באתר


קלף תשע חרבות - דאגה על רקע מוצדק

אנו מודאגים, ובצדק. נכנסנו אל תהליך לא נכון ואם נמשיך – ניכשל. אם טרם התחלנו אל לנו להתקדם. קשה לנו להתנתק מהרעיון כי "התאהבנו" בו ובחלום המיוחל, אך מוטב שנתעורר.

תשע חרבות הוא ללא ספק אחד הקלפים הקשים בחפיסת הטארוט. אנו מודאגים עד כדי חוסר שינה בלילות, ואנו צודקים! יש לנו את כל הסיבות להיות מודאגים כיוון שכל מה שאנו חוששים ממנו עלול להתגשם – ואף גרוע מכך.

בקלף זה המצב כל כך מורכב ועגום עד שעדיף כפי הנראה לוותר באופן מלא, ולא להתקדם עם נושא השאלה כלל. אם נתפתה להמשיך בכיוון שבו אנו הולכים זה רק יוביל אותנו להפסד וצער. במילים אחרות, את הקלף תשעה חרבות לא ניתן לתקן – חייבים לנטוש או להיכשל.

אם טרם התחלנו את התהליך המדובר, העצה הברורה  של הקלף היא לא להכניס ראש בריא למיטה חולה. ייתכן שזה יצור קושי בטווח המיידי אבל יעשה לנו רק טוב בטווח הרחוק. חשוב להבין שאנו מחוברים רגשית לתהליך ולכן יהיה לנו קשה מאד לצאת ממנו או להפסיק אותו. עלינו לזהות את הפער בין הפנטזיה למציאות. "לחתוך" בהקדם ולהימלט.

לימודים והעצמה אישית

הקלף מתקשר לנושאים כמו רפואה וחולי, מנוחה והחלמה, קושי והתגברות, כוח המחשבה, ריכוז וצמיחה מתוך התבגרות. תחומים כמו הוראה מתקנת והדרכת אוכלוסיה מיוחדת, אבחון וטיפול, התמקצעות בבעיות קשב ותקשורת, קלינאות תקשורת, מדעי המוח, רפואה וכירורגיה, מחקר ואבחון שינה, שיקום פיזי לסוגיו, פילאטיס ופלדנקרייז ועוד.

הקלף יכול להתקשר גם לסיטואציות שבהן ברור לנו שאנו במקצוע הלא נכון, וכדאי לנו לבחון מחדש את האופק הלימודי שלנו.

כשמדובר בהתפתחות אישית, ייתכן שנבחר בתהליך מלא ומקיף. יכול להיות שנרצה להיעזר בכמה שיטות, בכמה אנשי מקצוע או בכמה תהליכים. ייתכן שאנו שרויים במצב רגשי לא פשוט או מתקשים למצוא מוצא בסיטואציה קשה. הדבר החשוב ביותר, הוא להרים את הראש ולהתחיל לזהות את המרכיבים החיוביים בחיינו, ולצד זה, להתחיל לצאת צעד אחר צעד מה"מאורה" שאנו מתחבאים בה – אל האור. כדאי לדבר על המתרחש בלבנו, לאוורר את חדרנו הנפשי והפיזי כאחד, להזמין אנשים נוספים אל התהליך שלנו, ולהפסיק להסתגר. ברגע שנעשה זאת השיפור בוא יבוא.

זוגיות
תומך אין
חוסם כניסה למערכות זוגיות לא נכונות, שברון לב, קושי לצאת מזוגיות כושלת.
קריירה
תומך אין
חוסם כישלון, חוסר יכולת לפעול נכון, שיקול דעת מוטעה, צרות, קשיים, קושי לחתוך שצריך.

הנושאים שבהם הקלף חזק (זיקה):

כישלון, חוסר יכולת לפעול נכון, שיקול דעת מוטעה, צרות, קשיים, קושי לחתוך שצריך