קלף עשרה מטות

מה חדש באתר


קלף עשרה מטות - לא לקחת על עצמנו יותר מדי

חיינו עמוסים מדי! במקום לחפש מה חסר בחיינו, אנו לוקחים על עצמנו יותר מדי ועלולים להתמוטט. כדי להצליח עלינו לפנות זמן ומשאבים עבור נושא השאלה.  

הקלף עשרה מטות מראה כי אנו מרגישים שמשהו חסר בחיינו וכדי לפצות על תחושה זו אנו לוקחים על עצמנו עוד ועוד. במקום לחפש את הפשטות, האדמה והמימוש, אנחנו יוצרים מורכבות מיותרת שלא משרתת אותנו בטווח הארוך. בטווח הקצר אנו אולי מקבלים תחושת סיפוק אולם בסופו של דבר לא נצליח להחזיק מעמד כך.

אין זה אומר שלא נצליח להשיג את מטרתנו. אך כדי שזה יקרה אנו חייבים לפנות זמן ומשאבים להשגת המטרה שלנו. ייתכן שאנו חווים עומס רגשי, מתחייבים לפרויקטים רבים מדי, אומרים "כן" למחויבויות משפחתיות או חבריות נרחבות. עלינו לחדד את ההבנה: מה באמת חיוני כעת.

לימודים והעצמה אישית

קלף זה מפציר בנו להתחבר למקורות מידע ולמידה שמקלים על העומס, ולראות בלמידה הנאה ולא כורח. בנוסף עלינו לנהל נכון עומסים, או לעסוק במקצועות שהמוקד שלהם הוא סיוע לזולת: סיעוד, רפואה, הוראה, הנחיית קבוצות, פסיכולוגיה, אבחון בעיות למידה, טיפול באוכלוסייה מיוחדת ועוד. כשמדובר בהתפתחות אישית, עלינו למצוא גורמים שיעזרו לנו ראשית להקל על העומס ולהתחזק נפשית, להפסיק להעניק מתוך כורח או תחושת אשם, להציב גבולות נכונים לזולת ולהתקדם בקצב שלנו בעזרת הקשבה לעצמנו והתקדמות הדרגתית.

זוגיות
תומך אין.
חוסם נטייה לברוח מזוגיות לתחומים אחרים, התמכרות לעבודה, ריבים.
קריירה
תומך אין.
חוסם לקחת על עצמנו יותר מדי, אי עמידה ביעדים ומשימות, מתח ועייפות שיכולים להביא להתמוטטות.

הנושאים שבהם הקלף חזק (זיקה):

אנו לוקחים על עצמנו יותר מדי, הרס עצמי, גבר שלא שומע בקול אשתו