חלום צלול

מה זה חלום צלול, איך לחלום חלום צלול, כיצד שליטה על חלום קשורה עם היכולת לשמור על מודעות ערה במהלך החלום, ובכלל, איך להיכנס לחלום צלול?

חלום צלול מדריך

 שתי הערות על חלום צלול…לפני שאתם קוראים את המאמר:

ראשית, תרגול חלום צלול (המכונה גם חלימה מודעת) הנו שלב מתקדם בעבודה עם חלומות ואם אתם לא זוכרים לפחות 2-3 חלומות בשבוע, אני ממליץ שלא להתחיל לתרגל חלימה, אלא להתחיל בתרגולים שמטרתם לעורר את החלומות באופן כללי. אתם מוזמנים לעבור תהליך שכזה בקורס מתנה הניתן לכם ללא תשלום בקישור זה.

שנית, תרגול חלום צלול אינו כה פשוט כפי שנדמה ודורש התמדה ומסירות. אם אתם נמנים עם אלו הצריכים מסגרת על מנת לתרגל חלום צלול, אני ממליץ לכם להצטרף לקורס חלומות מסודר, בו תקבלו תמיכה וכלים מתאימים.

ועכשיו בואו נתחיל…

מה זה חלום צלול?

התשובה היא פשוטה למדי, חלום צלול פירושו לשלוט בחלום אותו אנו חולמים.“לשלוט על חלום", אמרה לי המורה שלי פעמים אין ספור, "זה אומר לשלוט על החיים". אנו כבר יודעים שקיים קשר חזק בין החלום אותו אנו חולמים בזמן שינה, לבין היכולת שלנו להגשים את אותם החלומות, השאיפות, המלווים אותנו בזמן ערות.  

שליטה על חלום מתחילה כאשר אנו נמצאים בחלום ואנו יודעים שזהו חלום – זהו בעצם מצב של חלום צלול. חשוב להגדיש כי כאן מתחילה השליטה על החלום אך זו לא שליטה על חלום, בדיוק כפי שלהתעורר אין זה אומר שהיום שלנו מתחיל. הוא יתחיל כשנחליט לרדת מהמיטה ולהתחיל את היום, בדיוק כפי שהחלימה מתחילה במקום בו אנו מחליטים שאם אנו בחלום אנו צריכים לעשות פעולה.

ליכולת השליטה על החלום יש שמות רבים: יש הקוראים לזה חלום צלול, יש הקוראים ליכולת זו בשמות "מסע" שונים, אני אוהב לקרוא לזה חלימה. אולם כדי שהדברים יהיו ברורים אני חייב להדגיש ששליטה על חלום או חלימת חלום צלול אין זה אומר בהכרח להחליט כיצד החלום יסתיים או על מה נחלום, אלא הכוונה בחוויית חלום צלול היא להיות מודעים בחלום לכך שאנו חולמים, להיות מסוגלים לשלוט על המעשים שלנו ולתפקד כמעט כמו בזמן ערות. כמעט, כיוון שהחוקים וצורת תפיסת המציאות אינם דומים לרוב ונדרש זמן רב כדי להתאים ולתרגל את תפיסת המציאות שלנו לחלום. 

אם קראתם את המאמרים באתר שלי העוסקים בחלומות ובחלומות צלולים, אז אני מניח שכבר יש לכם הרבה כלים לעבוד אתם כדי להתנקות, להתחזק לקראת המסע הנקרא חלום צלול.
עכשיו הגיע הזמן לחבר את  הכול ביחד, להבין לעומק מה זה חלום צלול כמו גם איך לחלום חלום צלול ולצאת למסע בו נוכל להגשים את הדבר שמבחינתי הוא גולת ההתפתחות של האדם, הדבר שהמורה שלי, לורן, מכנה ההישג האמיתי אליו האדם יכול להגיע – נוכל להתחיל לשלוט על החלום, לחוות  חלום צלול ולערוך חלימה. 

יש שאלה בנושא חלום צלול  או משהו שרציתם להוסיף? כתבו בתגובות! ואם עשינו לכם חשק ללמוד עוד בואו לקרוא על קורס פירוש חלומות ולקבל פרטים נוספים

איך לחלום חלום צלול?

שליטה על חלום, בדיוק כמו כל תחום הקשור בחלומות, דורשת ארבעה דברים:
התכווננות, התמדה, התמדה והתמדה.
ללא ארבעת אלו לא נוכל להגיע להישגים להם אנו מייחלים ולמי שמוכן לצאת למסע נותר רק להבין את הטכניקה. 

חלימת חלום צלול מתחילה כאשר אנו נמצאים בחלום ואנו יודעים שזהו חלום. חשוב להגדיש כי כאן מתחילה השליטה על החלום אך זו לא שליטה על חלום, בדיוק כפי שלהתעורר אין זה אומר שהיום שלנו מתחיל. הוא יתחיל כשנחליט לרדת מהמיטה ולהתחיל את היום, בדיוק כפי שהחלימה מתחילה במקום בו אנו מחליטים שאם אנו בחלום אנו צריכים לעשות פעולה.

שליטה על חלום מתחילה כאשר אנו נמצאים בחלום ואנו יודעים שזהו חלום. חשוב להגדיש כי כאן מתחילה השליטה על החלום אך זו לא שליטה על חלום, בדיוק כפי שלהתעורר אין זה אומר שהיום שלנו מתחיל. הוא יתחיל כשנחליט לרדת מהמיטה ולהתחיל את היום, בדיוק כפי שהחלימה מתחילה במקום בו אנו מחליטים שאם אנו בחלום אנו צריכים לעשות פעולה.

חלום צלול

פעמים רבות יוצא לי לפגוש אנשים שמדווחים שהסיטואציה בה אנו יודעים שאנו חולמים מוכרת להם, רבים מאתנו יכולים לזכור לפחות פעם אחת שבה זה קרה, ואם אתם אינכם נמנים עם אלו, אל דאגה – מצבכם לא פחות טוב.
המקום בו אנו נמצאים בחלום ומודעים לכך שאנו חווים חלום צלול נקרא שער. זו מעיין דלת שכשהיא מופיעה יש לנו שבריר של שנייה להחליט אם אנו רוצים להיכנס או לא. חלום צלול אינו רק מציאת השער כי אם הכניסה אליו. גם אלו שאינם ברי מזל ואינם יכולים לדווח שלפחות פעם בשבוע הם מודעים לכך שהם חולמים, יכולים, עם עבודה קשה, להצליח להגיע אל השער, אולם שוב, החכמה הגדולה היא לעבוד דרכו. 

כדי לעבור דרך השער ולהגיע למקום הנקרא חלום צלול, למקום בו אנו יכולים לשלוט במציאות של החלום ולעשות את מה שאנו רוצים לעשות בחלום, אנו צריכים לפתח התכווננות לתהליך. כדי שזה יקרה אנו צריכים כל הזמן, גם בזמן ערות, להתכוונן, לצפות, לתרגל ובמילים אחרות – לתרגל את במחני המציאות ולהיות מודעים לרצון שלנו לכך שנשלוט על חלום. עלינו להיות מודעים לכך שיש קשר בין שליטה על חלום לבין שליטה על הדברים שאנו רוצים לעשות במציאות. 

אין ספור פעמים המורה שלי הוכיחה אותי ואמרה לי "איך אתה רוצה להשיג שליטה על חלום אם אינך מצליח לשלוט על מציאות" וכך, אם חולף היום ובערב אתם אומרים לעצמכם: "איך שכחתי …לעשות את התרגיל…", איך שכחתי… לרשום במחברת", "איך שכחתי…." אם רק בסוף היום אנו נזכרים הרי שכבר הסיכוי שלנו קטן. אם אנו רוצים לשלוט על חלום ולחוות חלום צלול, עלינו לשלוט תחילה על המציאות ולא לאפשר ליום יום לסחוף אותנו מבלי שתהיה לנו מודעות וערות למה שאנו רוצים.

יש לכם שאלה על חלום צלול או משהו שרציתם להוסיף? כתבו בתגובות!  ואם עשינו לכם חשק ללמוד עוד, בואו לקרוא על קורס פיענוח חלומות ולקבל פרטים נוספים

איך להיכנס לחלום צלול?

מטרות חלום צלול

כדי לחוות חלום צלול בימים הקרובים אתם צריכים להיות לכם שתי מטרות. בכול מקום ובכל מה שאתם עושים- המטרות האלו צריכות להיות שם אתכם.

המטרה הראשונה, היא לעשות פעולה מוגדרת בחלום: זה יכול להיות להתבונן על הידיים, לשבת, לשים ידיים על הראש או כל דבר שהחלטנו והגדרנו אותו מראש. הפעולה מקובלת יותר היא להתבונן על הידיים רק מהסיבה שהם תמיד יהיו שם (בשונה להחליט להתבונן על כסא) ואם אנחנו בענייני אברי גוף, מניסיוני לגברים קל יותר להתבונן על הרגליים (ז"א להסתכל למטה) מאשר להתבונן על הידיים, פעולה שבה אנו מביאים את הידיים לאזור שדה הראייה שלנו.

המקום בו אנו נמצאים בחלום ומודעים לכך שאנו בחלום נקרא שער. זו מעיין דלת שכשהיא מופיעה יש לנו שבריר של שנייה להחליט אם אנו רוצים להיכנס או לא. חלימת חלום צלול אינה רק מציאת השער כי אם הכניסה אליו.

המטרה השנייה לקראת חווית חלום צלול, המעשית יותר, היא להבחין בשערים של החלום. תחילה להיות מודעים להם ולאחר מכן לעבור דרכם. או במילים אחרות, למצוא את אותם הטריגרים שמזכירים לנו שאנו חולמים ואז, כשאנו כבר מודעים לכך שאנו חולמים – פשוט לעשות את הפעולה עליה החלטנו. 

הכניסה למיטה בדרך לחלום צלול…

כדי לחוות חלום צלול, בדומה לרוב המקרים בהם אנו מתרגלים עבודה עם חלומות, אנו צריכים להכנס למיטה בזחילה. לא סתם נכנסים למיטה, מתיישבים עליה כאילו היא "כלום" בשבילנו, אלא זוחלים אליה – ז"א נכנסים מקצה המיטה, כשהראש קדימה ואחריו אנו משתמשים בידיים ובברכיים כדי להתקדם.
כניסה זו למיטה מאפשרת לנו להיכנס למרחב האחר הקיים בזמן השינה ומאפשרת לנו להיות משוחררים יותר ומוגנים יותר. 

לאחר שנכנסנו למיטה

בכל לילה עלינו ללכת לישון עם התכוונות. הפעם פחות מעניין אותנו החלום הרגיל ואנו לא נבקש לחלום כי אם נבקש מהגוף שלנו שיאפשר לנו להבין בזמן חלום שאנו חולמים ולעשות את הפעולה אותה אנו מגדירים מראש (למשל להתבונן על הידיים שלנו).
אנו לא מחפשים חלומות רגילים, לא אלמנטים מורכבים, ולא מדריכים רוחניים – רק שערים ופעולה.

לאלו שיש להם מדריכים רוחניים, מלאך שומר או כל שווה ערך, אל תתביישו לבקש, ואפילו לדרוש מהמדריכים שלכם שיתנו לכם אנרגיה כדי שתוכלו למצוא את השער, לעבור דרכו ולהתבונן על הידיים. 

חלום צלול - ידיים בחלום

ובוקר שאחרי…חלימת חלום צלול

בבוקר, כשפוקחים עיניים –  רצוי לא לזוז.
על מנת לחוות חלום צלול צריך להישאר במיטה ולנסות ולהחזיק את החלום אשר עומד לחמוק מאתנו. הישארו כמה שניות נוספות במיטה ונסו להיזכר במה שהיה.  אם הצלחתם לעשות פעולה בחלום – אתם כבר תזכרו את זה, ואם לא, הישארו עוד כמה שניות לא כדי לשחזר את החלום, כי אם את השערים שהיו לכם –  והיו לכם.

ברוב החלומות יש שערים, צריך רק לדעת לחפש אותם. השערים (ראו דוגמא של חלום למטה) יכולים להיות קודם כל מבחני המציאות, אך הם יכולים להיות גם דמות של אדם, תחושה, חדר מסוים, נוף או כול דבר שכאשר אתם נמצאים בחלום ורואים או חשים בו, אמורה להתעורר בנו הידיעה שאתם בחלום. פעמים רבות הידיעה הזו מתעוררת רק לאחר היקיצה, אולם זה לא משנה כיוון שברגע שזיהיתם את השער נוכל להיכנס בו בפעם הבאה. 

ברוב החלומות יש שערים, צריך רק לדעת לחפש אותם. השערים יכולים להיות קודם כל מבחני המציאות, אך הם יכולים להיות גם דמות של אדם, תחושה, חדר מסוים, נוף או כל דבר שכאשר שאנו נמצאים בחלום ורואים או חשים בו, אמורה להתעורר בנו הידיעה שאנחנו בחלום.

לאחר מכן, יש לרשום במחברת שהכנתם מראש המונחת יחד עם כלי כתיבה ליד המיטה את אותם השערים. יש לרשום כל דבר, גם (ובמיוחד) אם לא היו שערים בולטים, כיוון שזה יעזור לזכור את השערים בפעם הבאה.
אם לא היו שערים, ואני יוצא מתוך הנחה שהיה חלום, רשמו אילו פרטים בחלום היו יכולים להיות שערים. 

ועכשיו לחלק חשוב נוסף בחוויית חלום צלול: בסוף כל שבוע רשמו את מספר השערים האופציונאליים שהצטברו לכם וכמה פעמים הם הופיעו בחלומות שלכם השבוע. חזרו על הפעולה בכל שבוע כך שבסוף כל שבוע תנהלו מעיין רשימת מלאי של השערים שלכם ובחנו כמה פעמים הייתם קרובים..

ניהול מערך השערים הוא דבר חשוב לאין שיעור, כיוון שזהו השער שלנו לעולם החלומות.

אל תשכחו: גם אם לא הצלחתם לחלום חלום צלול צריך לרשום במחברת: " היום לא הצלחתי לשלוט על חלום" תתחילו לנהל עם המחברת שלכם שיחה בה אתם מחפשים את השערים שהיו לכם".

במהלך היום – המלצה לתרגיל היכול לעזור לעורר חלום צלול

את התרגיל הזה עושים לפחות פעם ביום והוא נועד כדי לחזק את ההתכווננות שלנו, את המודעות של שלנו ואת היכולת שלנו להבין שאנו נמצאים בחלום בזמן החלום. 

תרגיל חלום צלול זה משולב עם התרגיל שקבלתם בפעמים הקודמות והוא מורכב מכמה חלקים.
בתחילתו של התרגיל אנו צריכים "להטריד" את יד שמאל למשך שעה. האידיאל הוא לשים למשך שעה אחת כפפה רק על יד שמאל. חשוב כי התרגיל לא יהיה ארוך, שהוא לאיארך יותר מחצי שעה אך גם לא יארך פחות מרבע שעה על-מנת שהאפקט יהיה מקסימאלי.
אלו שלא רואים את עצמם הולכים עם כפפה רק על יד אחת, יכולים לשים או להוריד את השעון מהיד (תלוי אם אתם רגילים לנוכחות השעון או לא). אפשר גם לשים צמיד מטריד, אזיקון או כל חפץ מטריד ולא נעים אחר.

לאחר שאנו מטרידים את היד אנו עושים סימולציה ומדמים שאנו נמצאים בחלום. מה עושים בחלום? ובכן, עושים מבחני מציאות: בוחנים את הסביבה מתבוננים על חפצים ורואים שהם מתפקדים כרגיל, ושואלים את עצמנו אם אנו נמצאים בחלום. לאחר מכן, כשהבנו שאנו לא בחלום (ואולי כן…), מתבוננים על הידיים שלנו (בהנחה שזו הפעולה שהחלטתם לעשות בחלום).

חלום צלול - שעון בדיקת מציאות בחלום

לכן, עשו את התרגיל כאילו אתם נמצאים בחלום והתבוננו על הידיים. מומלץ להתבונן שלוש פעמים ולפחות 3 שניות בכול פעם.
לאחר מכן, למרות שכבר עשיתם זאת עשו שוב מבחן מציאות אחד או שניים – נסו שוב לבדוק אם אתם נמצאים בחלום ולשלול אפשרות זאת (אי אפשר להיות בטוחים בעניינים האלו :-), כיוון שבחלום אין אחידות או רצף של המציאות, הפעולות הפשוטות הופכות לבלתי אפשריות. אני מזכיר שוב: כל מה שצריך לעשות כדי להוכיח שאנו לא נמצאים בחלום הוא לעשות את אותן הפעולות: להדליק ולכבות את האור, לקרוא משפט בספר, להתבונן על השעון ולראות  שהוא מתקדם בקצב רגיל וכדומה. 

בסיום התהליך, כשאנו צריכים להוריד את החפץ המטריד, עשו שוב את הסימולציה והתבוננו שוב בידיים שלכם. כך, בכול יום עלינו לעבוד לפחות סט אחד של תרגילים.
אם תעשו את זה בכול יום ההתכוונות שלכם תהיה מספיק חזקה כדי שהיא תתעורר גם בחלום ולעזור לעורר את חלימה. 

חלומות נעימים,

שגיא 

התחלה של חלום צלול לדוגמא

החלום

חולמת מאחד הקורסים שלי בנושא חלום צלול, המתרגלת את שלב החלימה שלחה לי את חלום הבא::

"חלמתי שאני מגיעה הביתה, פותחת את הדלת ומגלה שזה אמנם הבית שלי, אך בני הבית אינם מוכרים לי. אמנם יש שם שני ילדים ובעל, אולם הם לא שלי ובטח שאין לי כלב כמו שראיתי בחלום – כלב ענק עם פרווה לבנה ועיניים כחולות מביעות.

הדבר היחידי שהתחברתי אליו בבית היה הכלב שלמרות שהוא לא שלי גילה חיבה אליי והחלטתי לתת לו אוכל מהמקרר (שאריות של יום שישי), אלא שזה לא היה המקרר שלי והתחלתי לתהות שוב מה אני עושה במקום הזה ולמה יש לי מקרר ירוק (במציאות הוא בצבע באג'). הדלתות שלו היו מאד קשות לפתיחה וכשהצלחתי לפתוח אותם היו שם קופסאות שימורים של אוכל לכלבים, אולם שוב לא יכולתי לעזור לכלב כי לא היה לי מפתח קופסאות שימורים. אני זוכרת שהתעוררתי מתוסכלת ומאוכזבת שלא הצלחתי לתת לכלב את האוכל."

 התשובה

יכולים להיות משמעויות רבות ומעניינות לחלום שלך, אולם כיוון שאת מתרגלת חלום צלול, הם פחות רלוונטיים. לכן לא אתייחס  למשמעויות הפסיכולוגיות של החלום, אלא אתייחס רק למשמעות האנרגטית של החלום.

ובכן, חולמת, את ממש קרובה להשיג חלום צלול, ולא פלא שהתעוררת עם תחושת החמצה כיוון שאת כבר כמעט שם. היו לך בחלום כל כך הרבה רמזים, שערים, לכך שאת חולמת ועוד קצת והיית מבינה שאת חולמת.
מה שעלייך לעשות הוא לעבור על רשימת השערים, ללמוד מה הם, ולהכיר אותם כדי שבפעם הבאה שהם יופיעו תוכלי להבין שאת חולמת חלום צלול ולהתבונן בידיים שלך.

השער הראשון היא העובדה שאת מגיעה למקום לא מוכר. רשמי במחברת שלך שזהו שער ותחליטי, כן ממש כך, שבפעם הבאה שאת נכנסת למקום שאמור להיות מוכר או זר לך – סימן שזהו חלום.
השער השני היה ריבוי הדלתות שאותן היית צריכה לפתוח: דלת הכניסה, דלת המקרר וקופסת השימורים – כל אלו הם דלתות וגם כאן רשמי לעצמך שבפעם הבאה שמופיע דלת מכול סוג זהו סימן שזה חלום.
השער השלישי אותו עליו את יכולה להכריז הוא הכלב. העובדה שהוא היה כל-כך עשיר בפרטים בשילוב עם העיניים שדיברו אלייך בהחלט יכולים להפוך את זה לשער ובמחברת רשמי שמפגש עם חיה בעלת הבעה תהיה מעכשיו שער. 

יכול להיות שכך תעברי עשרות חלומות של "כמעט" בהם בכל פעם תקומי ותגידי לעצמך: "רגע, שוב נכנסתי למקום לא מוכר, שוב לא הייתי במודעות, שוב לא הייתי מודעת לכך שאני חולמת" כך יכולים לעבור עשרות חלומות אבל יום אחד זה יקרה. יום אחד את תגידי לעצמך בחלום: " זהו זה! זהו השער אותו רשמתי עשרות פעמים! אני בחלום! בחלום צלול!" אז הכול יתחיל. 

אז לא להתייאש, את קורבה להשיג חלום צלול. צריך להמשיך לעבוד, כי זה רק עניין של התכווננות, התמדה, התמדה והתמדה. 

בהצלחה, 

שגיא

הגעתם עד לכאן, ואתם כבר יודעים המון על חלום צלול. אם יש שאלה בנושא או משהו שרציתם להוסיף? כתבו בתגובות!  ואם עשינו לכם חשק ללמוד עוד, בואו לקרוא על קורס פיענוח חלומות ולקבל פרטים נוספים

חלום צלול - קורס התפתחות והעצמה אישית דרך פתרון חלומות

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *