שאלות נפוצות

שאלות בנוגע לקריאה בקלפי טארוט

האתר פתוח לכולם ואני משקיע בו הרבה זמן: מעלה אליו הרבה מידע, כותב מאמרים, משפץ תכנים ואני עושה את הכול באהבה, אולם אני אין לי את הזמן לתת שירותים של פתרון הקריאות שאנשים עושים.
אתם מוזמנים להיכנס כאן לקבוצה בפייסבוק שממש בנויה לזה ולשאול את התלמידים והבוגרים שם שאלות.

העולם בו אנו חיים גדוש באיסורים כאלו ואחרים. כבר שמעתי כמעט הכול והמצחיק הוא שעל כל דעה, ישנה דעה מנוגדת: יש כאלו שאוסרים על קריאה בקלפי טארות בזמן הדימדומים ויש כאלו שיגידו שזהו הזמן הטוב ביותר, יש נשים הנמנעות לעשות קריאות בזמן מחזור ויש כאלו שיעידו שאז הן נמצאות במיטבן. ישנם כאלו הממליצים על קניית הקלפים על-ידי צד ב’ בלבד ופעם פגשתי (לייתר דיוק תפסתי) קוראת בקלפים שקיבלה הדרכה בה נאמר לה מפורשות כי הקלפים “לא יעבדו” אלא אם היא תשיג לעצמה את חבילת קלפים בדרך של גניבה.

אני חושב שלכל אחד ואחת מאתנו יש את הבשלות והיכולת הפנימית לדעת לבד מה נכון ומה לא. החיים מספיק קשים או מורכבים ואנו לא צריכים להוסיף הוראות מיותרות נוספות. דעתי היא… לכו, קנו לעצמכם קלפי טארות ואם תרגיש שזה יותר נכון שיקנו לך אותם – עשו זאת אבל אל תתעכבו הרבה. פשוט עשו זאת. דרך אגב אולי שווה לאמץ את הגישה הזו בקניית מכוניות או דירות. זהו כלל ששווה לאמץ…(-;
בהצלחה…

ראשית, אני באופן אישי פחות מאמין בגישת ה”אסור”. העולם שלנו מספיק מורכב ואנו לא צריכים להוסיף מערכות אמונות שיובילו אותנו למגבלות אלו או אחרות. אני לא שולל, ואפילו ממליץ, לאמץ שיטות, איסורים ותורות אלו או אחרות לתקופות מוגבלות במסגרות הלימוד השונות, כל עוד אנו מנסים ללמוד מהדרך ולא להתמסר לה בעניים עצומות. אולם, לדעתי חשוב מאד כבר בשלב מוקדם להימנע מלהישמע לכל האיסורים הקיימים, ויש עשרות כאלו. חשוב יותר להקשיב לאינטואיציה שלנו, מאשר לפחדים וניסיונות כושלים של אחרים המובילים בסופו של דבר לאיסורים שונים.

באשר למקרה של סוף יום או מפגש עם “אנרגיות שליליות”, אני לא מאמין כי צריך לרוץ לטהר את הקלפים, אלא אם אנחנו מרגישים כי האדם שנתנו לו לגעת בקלפים הוא אדם שלילי, ושאם לא נעשה משהו, המגע עם הקלפים “ירדוף אותנו”. התשובה היא איננה תמיד “כן”.

לדעתי אם האדם היה באמת “שלילי”, לא היינו נותנים לו מראש לגעת בקלפים ללא איסורים וחוקים.

גם אם אנו עושים מספר רב של קריאות טארות ביום, אני פחות מאמין בטיהור הקלפים ויותר בטיהור של עצמנו. כאשר אנו עושים מספר קריאות רב, לא הקלפים הם אלו שזקוקים לטיהור או זקוקים להיטען, אלא אנחנו. כל עוד אנו עושים את הקריאה (או הקריאות) במצב רוח טוב, ואנו ערניים, אנו מסוגלים להתמודד עם כל ההשפעות השונות שמהם אנו מושפעים במהלך הקריאות, אולם כאשר אנו נחלשים אנו צריכים להפסיק לקרוא בכדי להתחדש. כולנו שונים מבחינה אנרגטית אחד מהשני וגם כל קריאה דורשת כמות שונה של ריכוז ואנרגיה, לכן אין מדד של כמה קריאות ניתן לעשות. צריך להקשיב לעצמנו ולדעת מתי להפסיק או לעשות הפסקה.

בכל זאת אם נראה לנו שאנחנו רוצים לטהר את הקלפים אני יכול להמליץ על 3 דרכים:

בכל הדרכים אנו צריכים להחזיר את חפיסת הקלפים למצבם הבתולי, ז”א לסדר אותם כאשר קלף הקוסם הוא הראשון ואחריו שאר קלפי המייג’ורים לפי הסדר, כאשר השוטה הוא האחרון. לאחר מכן לסדר את כל היסודות, כאשר האס הוא הראשון, אחריו 2-10, ולאחריהם קלפי החצר: נסיך, אביר, מלכה ומלך. את היסודות מסדרים, כאשר המוטות הם הראשונים, אח”כ המטבעות, הגביעים ולבסוף החרבות.

דרך ראשונה היא לעטוף אותם בבד משי טהור ולישון עמם למשך תקופה של לילה, שניים או 3 לילות.

דרך שניה היא להעביר אותם דרך עשן קטורת או מרווה (עדיף מרווה) למשך כמה דקות, כאשר במקביל לנסות ולהעביר אור לבן דמיוני מכפות הידיים דרך הקלפים אל מחוץ לקלפים.

דרך שלישית, היא לחשוף את חבילת הקלפים ולהקיף אותה במעגל של אש למשך כמה שניות (בעזרת זרדים או חומר דליק).
זהירות !!! צריך להישמע להוראות בטיחות אש, ולכן עדיף לעשות זאת מחוץ לבית. לייתר בטחון יש להקפיד לעשות מעגל אש גדול סביב הקלפים, אחרת הם עלולים להיפגע.

כמובן שיש עוד דרכים רבות לטהר קלפי טארות, ואני מזמין את כולם להעלות על הכתב את שיטות הטיהור שהם מכירים…
בהצלחה…

טכנית ניתן בהחלט לעשות קריאה לאדם שאינו נוכח בזמן הקריאה, רק צריך לשמור על כללי האתיקה…

אני ממליץ במקרה זה לערבב את הקלפים בשם השואל (החסר) ולהוציא את הקלפים בהתאם לסוג הקריאה אותה אנו עושים ממש כאילו הוא היה אתנו.

במקרים בהם אנו עושים לשואל קריאה דרך הטלפון אנו יכולים לספר לשואל מתי אנו מערבבים את הקלפים עבורו ולבקש ממנו להגיד לנו מתי להפסיק לערבב את הקלפים.

הבעיה יותר קשורה לאתיקה. קלפי טארות הם כלי ואנו בוחרים כיצד להשתמש בו. גם סכין מטבח הוא כלי שניתן להכין ממנו מאכלים נפלאים מצד אחד ומצד שני אפשר להשתמש בו כדי להזיק. הכול תלוי בנו כקוראים ובמי שאנו. אני יכול להמליץ להימנע מקריאות במקרים בהם אנו יודעים כי “השואל” (השואל נמצא במירכאות כיוון שהוא לא בדיוק שואל במקרה זה) אינו רוצה שיעשו עליו קריאה או כאשר אנו יודעים כי זה לא נכון לחשוף את סודות השואל). האתיקה שלנו כקוראים מתחילה, לדעתי, במקום בו המידע שאנו מקבלים מתגלה. אין שוני בין פגישה עם פסיכולוג או עורך דין ובין פגישה עם יועץ/ת בקלפי טארות. אם השואל מניח כי הוא יכול לחשוף את כל סודותיו, יחד עם הנחה זו הוא מצפה לשמירה על הפרטיות שלו. לכן עלינו להבין כי האתיקה מחייבת אותנו שלא להתערב, ובוודאי שלא להעביר הלאה את המידע האישי אותו אנו חושפים במהלך הקריאה. בעיית האתיקה הנה חמורה יותר כאשר אנו עושים קריאה לאדם שאינו נוכח. במקרה זה לדעתי אנו צריכים לנהוג כאילו מעולם לא התגלו הפרטים אותם ראינו בקריאה, ולא להתערב עד שאנו לא מתבקשים לעשות זאת.

הגישה שלי אל קלפים הפוכים:
קלפים הפוכים הם הדרך של הקלפים להראות לנו אם הקלף האמור פועל בשיא הפוטנציאל שלו, אם הוא חסום או אם הוא פועל באופן חריג מהדרך בה הוא צפוי לפעול. גישתי היא שאין צורך שקלף טארות פיזית יהיה הפוך כדי לדעת את טיבו, אלא יש לבחון את הקלף ביחס לשאר הקלפים בקריאה, בדיוק כפי שאנו בוחנים ארוע בחיינו ביחס לשאר הארועים. נניח לצורך הדוגמא כי אדם מקבל חדשות טובות – שהוא מתקבל למקום עבודה לו הוא ייחל. ארוע כזה יכול להיות מיוצג על-ידי קלף תומך או חיובי כל שהוא כמו 3 גביעים, אולם נאמר ויום לפני ההודעה המשמחת חברה של השואל “זורקת אותו” וכעת הוא מדוכא. אותו קלף 3 גביעים יתנהג אחרת במצב זה, והשמחה תהיה שונה מאשר במקרה אחר בו החברה שלו לא היתה עושה צעד שלילי (עבור השואל). יתרה על כן ייתכן וארוע שלילי זה בצרוף ארועים אחרים בחיי השואל יובילו אותו להחלטה שהוא איננו רוצה בשלב זה להתחיל עבודה במקום החדש. במקרה זה יפעל הקלף באופן חריג.

כדי להבין אם קלף באמת הפוך, צריך לפחות עוד שני קלפים נוספים בקריאה. זו אחת הסיבות הנוספות לכך שלא מומלץ לעשות קריאה עם קלף אחד. ישנה גישה אשר תומכת בהתבוננות בקלף הפוך כמסר לכך שאירוע אותו מייצג הקלף הינו “חסום”. אני לא אוהב גישה זו כיוון שלדעתי חשוב להבין מה גורם לחסימה ולא רק לדעת שהיא קיימת ולכן אני אישית הופך את הקלף חזרה וממשיך לפרש אותו כרגיל.

מה קורה כאשר אנו מרגישים שהקריאה לא נכונה או מתאימה. האם מותר לעשות במקרה זה קריאה שוב?

לדעתי ככלל לא עושים קריאה שוב. השאלה הנשאלת היא מדוע בכלל אנו מגיעים למצב בו אנו מרגישים כי הקריאה לא נכונה או מתאימה.

כדי להימנע ממצבים כאלו אני ממליץ קודם כל ככלל שלא לעשות קריאות אם אנו נמצאים במצב רוח רע. אין לכך טעם – אנו לא נהנים מזה והקריאות לא יוצאות ברורות. עקרון זה כולל גם מקרים בהם אנו מרגישים מחויבים, עושים טובה ועוד…

דבר שני לפני שאנו עושים את הקריאה, לפני שאנו בכלל ניגשים לקלפים ומערבבים אותם – מומלץ לחשוב כמה דקות יחד עם השואל מה אנו רוצים למעשה מהקלפים. מה אנו עומדים לשאול אותם, איזו קריאה אנו בוחרים ולמה. ככלל אני ממליץ אפילו לפתוח שיחה עם השואל ולבדוק מה מטריד אותו במיוחד על-מנת שנוכל להתאים את השאלה הנכונה והקריאה הנכונה לבעיה הנכונה.

במקרה כזה, בו אנו עושים קריאה בקלפי טארות שנראית לא מתאימה (ואני חייב להדגיש, בשונה מקריאה בה אנו לא מבינים את הפרוש) לדעתי מומלץ לאסוף את הקלפים להגיד בנימוס “סליחה” ולהתחיל מחדש. צריך גם להקשיב לעצמנו: ייתכן וזהו סימן עבורנו לנוח מקריאות לאותו יום ויכול להיות שצריך לנוח כמה דקות, להיטען, ולהתחיל הכול מחדש לאחר זמן מה.

נכון, קלפי טארות הנם פיסות נייר מקרטון וכן, הם יצירי אדם, אולם לא להם יש את הכוח להבין את המציאות שלנו או לראות את העתיד. קלפי טארות בדיוק כמו כל הכלים הרוחניים האחרים, וגם אנחנו – בני האדם, כולנו חלק ממשהו גדול יותר. כולנו חלק מהעולם הזה, מהקוסמוס ולו יש חוקים משלו. קריאת קלפי הטארות מתאפשרת בזכות חוק המיקרו והמאקרו-קוסמוס וחוק זה חל על כל דבר. אפשר גם לקרוא באבנים או אפילו בספר (כל ספר) פשוט קובעים מה עומד לייצג את השואל, שואלים את השאלה ועושים את הפתיחה המתאימה (לדוגמה: ניתן להחליט שהתשובה לשאלה תהיה בעמוד אקראי שנפתח בספר כל שהוא). בקיצור – זה לא הקלפים כי אם החוקיות הפועלת, שדרכה אנו עושים את הקריאה.

קלפי טארות אינם מייצגים מצבים או תרחישים, אלא הם מייצגים את ההוויות הקיימות בנו. ההוויות השונות הקיימות בנו עולות בכל 78 סיטואציה בהתאם לסיטואציה ולמי שאנחנו. כך לדוגמא, אנו נהיה אדם אחר כאשר אנו רבים עם הבוס בעבודה ואדם אחר כאשר אנו נצא לדייט לוהט. דרך הכרת ההוויות השונות ניתן להבין את כל המצבים והתרחישים בעולם החומר (כמובן שזוהי הגדרה כללית שיש צורך להבין אותה לעומק), אבל לא ניתן להמציא קלפים אשר ייצגו את כל התרחישים בעולם החומר.

לגבי התחזיות שלא מתממשות. כאן אנו נכנסים ללב האומנות של קריאת הקלפים. לעיתים נראה לנו כי הקלפים לא נותנים לנו תשובה או אפילו טועים, אולם אם נוציא את המקרים בהם אנו פשוט טועים בהבנת הקלפים ואת המקרים בהם אנו לא אובייקטיביים, לעיתים אנו עושים קריאות שהתשובות בהם אינן מובנות או לכאורה מוטעות. אני מאמין כי במקרים אלו אנו טועים בהערכת המסר שאנו מקבלים מהקלפים. וכאן הבעיה. לעתים קרובות נראה לנו שאנו מחפשים תשובה לשאלה, אבל לא התשובה היא מה שאנו מחפשים אלא אנו מחפשים הכוונה, להבין מדוע אנו “תקועים” ולא תשובה של כן או לא. במקרים כאלו הקלפים אינם מכוונים לתשובה של כן או לא אלא מייעצים ומכוונים ולכן קשה יהיה לנו להבין ואפילו לפרש את התשובה. אני אתן דוגמא. יכול להגיע בחור צעיר אשר רוצה לפתוח עסק. פתיחת העסק דורשת השקעה גדולה (יחסית) והבחור רוצה לדעת אם העסק יצליח. הקלפים מכוונים לענות לשאלות האמיתיות שלנו ולדעתי יכול להיות שהשאלה עבור הבחור היא האם נכון לי לפתוח את העסק. מה ההבדל? ייתכן והעסק ייכשל והוא יפסיד את כל החסכונות שלנו, אבל זהו צעד שהוא חייב לעשות כיוון שאם הוא לא יעשה את זה הוא תמיד ירגיש שהוא מפספס משהוא בחייו. לכן התפקיד שלנו, במקרה זה, הוא לא לתת תשובה של כן ולא כי אם לדבר עם השואל על הוויה שבו ש”חייבת” לממש את התשוקה והרעיון שלו לפתיחת עסק. ייתכן ואם השואל יבין כי הוא פועל ממקום כזה הוא יפתח את העסק אם ציפיות קטנות יותר ואם זהירות גדולה יותר, אפילו עם שותף וייתכן שהעסק אפילו יצליח במידה מסוימת. קריאה של כן ולא הייתה מכוונת את השואל אולי לפתוח את העסק, אבל ללא הכלים הנכונים העסק יכול שלא להצליח ולכאורה אנו נקבל תשובה לא נכונה.

עניין הערבוב הוא אישי. ישנם קוראים אשר מתעקשים על כך שהשואל לא ייגע בקלפים. אחרים מעודדים את מעורבות השואל. לדעתי, זה עניין אישי הקשור למערכת האמונות שכל קורא מפתח עם חבילת הקלפים שלו (ועם עצמו). מערכת אמונות זו גם קשורה למערכת המיקרו-מקרו קוסמוס, כך שכל תהליך הערבוב, אשר מתחיל כבר ברגע שהשואל נכנס בדלת, הוא תהליך בו אין צירוף מקרים. מערכת האמונות שלנו הינה חלק מחוסר צרוף מקרים זה, כך שאם אנו הולכים לקורא בקלפי טארות שאינו משתף את השואל מתהליך הערבוב, זה יפעל באותה המידה.

אני אישית משתף את השואל בתהליך הערבוב, אבל זה לא מחייב.

קלפים טארות הם רק בגדר מייעצים והם לא אלו אשר קובעים עבורך דבר. גם כאשר אנו הולכים להתייעץ עם עורך דין, עם רופא או עם חבר, אסור לנו “לתת” להם או לאף אחד אחר לקבוע דבר עבורנו, אלא להחליט אם לקבל הייעוץ או לא.

מטרת הייעוץ בכל תחום הוא לעזור לנו לקבל החלטה יותר שקולה. כך זה גם לגבי הייעוץ בקלפים. אני ממליץ להתחיל את הקריאה מנקודת התייחסות זו ומכאן הקריאה תתקדם הרבה יותר טוב.

קלפי טארות אינם “סוגרים נתיבים” או עושים מזל רע – אנשים עושים את זה לעצמם. אני מאמין כי הקלפים הם כלי להתפתחות אישית והם עוזרים לנו להבין טוב יותר את עצמנו ואת הסובבים אותנו.

נכון, ישנם תפיסות שונות וגישות שונות ובסך הכול קלפי הטארות הם כלי. מה שעושים עם הכלי זה תלוי במשתמש. גם סכין מטבח הוא כלי וניתן לחתוך בו סלט מצד אחד ומצד שני ניתן להרוג אתו. המזל הרע וסגירת נתיבים הנם תוצאה של מה שאנו עושים בחיינו ולמשל אדם שישתמש בסכין מטבח כדי לאיים על אדם או כדי לפגוע בו סביר להניח כי תגיע אליו משטרה ותסגור לו נתיבים בחיים (שלא נדבר על מזל רע), אבל אף פעם לא שמעתי מישהו אומר שסכינים לסלט מביאים מזל רע.

לכל מטבע יש שני צדדים ואם מישהו חושד שאת עושה דבר שלילי (בהנחה שאת לא) אולי הוא בעצמו כזה ואת עבורו רק ראי של הדברים שהוא עושה….
תחשבי על זה

הקלף המאפיין שלנו, הינו קלף מייג’ור ארקונה (הארקונה הגדולה), המציין את התחלת הקשר המעמיק שלנו עם חבילת קלפי הטארות. באמצעות הקלף המאפיין שלנו מראה לנו חפיסת הקלפים באיזה שלב אנו נמצאים בחיינו. הקלף מראה לנו מה אנו צריכים לעשות, מה אנו צריכים לשפר ומול מה אנו מתמודדים או עתידים להתמודד מבחינה רוחנית.

את קלף הסגניפיקטור בוחרת חבילת הטארות האישית של הקורא, תהליך הוצאת קלף הסגניפיקטור נעשה אך ורק במסגרת הלימוד ( עדיף יחד עם המורה/מורה) ואת הקלף מוציאים מחבילת הקלפים שלנו במסגרת קונוונציונאלית (קריאת קלפים) רק פעם בחיים. הקלף כמובן יתחלף במרוצת הזמן כאשר אנו נשלים את השיעור ונמשיך לשיעור הבא, אולם בפעם הבאה חבילת קלפי הטארות שלנו תראה לנו את הקלף המאפיין שלנו בדרכים לא קונוונציונאליות כמו חלומות, הופעה מוגזמת ובלתי הגיונית של קלף מייג’ור חדש בקריאות, בערבובי הקלפים, הופעה של הקלף מחוץ לחבילת הקלפים ועוד. החשוב הוא שהקלף החדש יופיע, אנו נהיה “מחוברים”, או קשובים, לחפיסת הטארות שלנו, כך שאנו נדע או נרגיש שזה זה.

קלף הסגניפיקטור שלנו הוא התחלה של קשר עמוק ומסתורי עם חפיסת הטארות שלנו. ישנם הרבה דעות בעניין זה ורובם קשורות לכך שחפיסת הקלפים שלנו הופכת בשלב מסוים להיות לא סתם ניירות קרטון ועליהם תמונות, אלא מעיין “ישות” עם אישיות ואופי, מעיין קמע, מקור השראה, וכדומה. לכן אנו צריכים להגן ושלמור עליהם. באמצעות קלף הסגניפיקטור שלנו חפיסת הקלפים תתחיל לתקשר אתנו, לא רק במובנים של נכונות להיפתח להשפעה וקשר עם ישויות, אלא במובנים של להעביר לנו אינפורמציה לגבי חיינו דרך הקריאות שאנו עושים, החלומות שלנו, וכדומה. לכן הופעת קלף הסגניפיקטור בקריאה יכולה לרמז על מסר סמוי של הקלפים לגבי עצמנו. המסר יכול להיות כללי, יכול להיות קשור לקריאה המסוימת, יכול להיות רמז על קשר בין חיינו לקריאה ועוד.

שאלות בנוגע לקורס טארוט

הניסיון האישי שלי כמורה לימד אותי שתרגול הוא הדבר החשוב ביותר שתלמיד צריך כדי להיות קורא טוב בקלפים. לא הגישה לקלפים היא הקובעת מי יהיה קורא טוב ומי לא, וגם לא זכירת כל הקלפים בעל-פה. הדבר החשוב יותר מכל זה תרגול. ללא תרגול כל העבודה הקשה והלימוד לא יהיו מעשיים.

לכן הקורס כולל תרגולים רבים במהלך השיעורים וכן תרגולים בבית, ואני מעודד את התלמידים להתקשר אליי עם קריאות שנערכו במהלך השבוע וזמין כדי לפרש אותם יחד אתכם, התלמידים. בדרך זו, אלו הרוצים לתרגל הרבה ולקדם את היכולת שלהם לקרוא בקלפים, יכולים לעשות זאת בקצב שלהם תוך ליווי אישי צמוד.

בשלב הבא של תהליך התרגול, התלמידים מוזמנים לענות בקבוצת הפייסבוק שלי, בו הם יכולים להיחשף לגישות נוספות, לערוך קריאות לאנשים שהם לא מכירים, ולעזור להם בשאלות, בעיות וקשיים. גם בקבוצת הפייסבוק התלמידים לא לבד והם עונים תחת פיקוח צמוד ומקבלים עזרה ותמיכה לאורך כל הדרך. מיותר לציין שעבודה בקבוצה מאפשרת גם חשיפה עצומה וקרש קפיצה מצוין לעבודה עם אנשים. רובם המוחלט של הקוראים בקבוצה מקבלים פניות לקריאות אישיות והקבוצה מאפשרת להם לא רק פרקטיקה, כי אם גם להתחיל את הקריירה שלהם כקוראים בקלפים.

אין שום סיבה שבסוף הקורס לא תוכלו לדעת לקרוא בקלפים ולערוך קריאות מקצועיות, אפילו בתשלום. יחד עם זאת המכשול העיקרי בתהליך ההכשרה יכול להיות איכות וכמות התרגול שתעשו. ללמוד לקרוא בקלפים זה דבר אחד, אולם התרגול הוא החלק החשוב. לכן חשוב לי לאפשר לאנשים ליצור עמי קשר במהלך הקורס ולאחריו, וזאת כדי שתוכלו לערוך כמה שיותר קריאות, לקבל כמה שיותר פידבקים ולתרגל כמה שיותר.

אני חושב שכל אחד יוכל, השאלה היא כמה הוא מוכן לעבוד בשביל זה. ככל שאני מלמד יותר, כך אני נתקל ביותר ויותר מקרים המשכנעים אותי שכל אחד שרוצה – יכול. לימדתי למשל בחורה עם פיגור שכלי, היה לי תלמיד שהתקשה לקרוא, ובימים אלו יש לי תלמיד עיוור. כמובן שמקרים אלו דורשים ליווי אישי צמוד יותר, אולם אם הם יכולים – אני בטוח שגם אתם יכולים.

כן. בקורס יש שיעורי בית ועבודות. בסוף כל שיעור מקבלים התלמידים שיעורי בית בהם הם מתבקשים לתרגל את הקלפים שנלמדו בשיעור. על התשובות אנו עובדים במהלך השיעור הבא, או באופן אישי ולאחר מכן התלמידים מקבלים את התשובות הנכונות למייל. השאלות והתשובות בנויים כך שיאפשרו לא רק ללמוד את הקלפים היטב, אלא גם להתמודד עם מגוון שאלות מאתגרות בהם אנו נתקלים במהלך הפרקטיקה של הקריאה בקלפים.
דוגמא של שיעורי בית ותשובות מהשיעור השלישי מחכה לכם כאן.

ללמוד קלפי טארוט זה להכיר את החיים. הקלפים הם השתקפות של מי שאנו דרך 78 החלקים מהם אנו מורכבים. כשאנו לומדים קלפים אנו בעצם לומדים מי אנו ולומדים להכיר את הפוטנציאל האמיתי הטמון בנו.

בקורס אני שם דגש במיוחד על החלקים הרוחניים שלנו המקבילים לקלפים של הסדרה המרכזית, כיוון שמצד אחד הם מייצגים את החוקים על-פיהם העולם מתנהל ומצד שני הם מייצגים את השיעורים שלנו בחיים. להכיר את מי שאנו, את השיעורים שלנו בחיים, ואת הגורמים המעכבים אותנו אלו הם אחת התמורות הגדולות של לימוד קלפי הטארוט.

במהלך עבודתי כמרצה ומורה לקלפים אני פוגש רבים הרוצים ללמוד קלפי הטארוט ולרובם יש את אותה השאלה: איפה מתחילים, איך יודעים איזה פירוש הוא הנכון. ובכן, דעתי היא שפירוש נכון מתחיל לא בהבנת הציור של הקלף, כי אם בהבנת המיתוס, הארכיטיפ אותו מייצג הקלף, כיוון שרק הבנת הארכיטיפ, הבנת המכנה המשותף הקולקטיבי אותו מייצג הקלף תאפשר להבין מה מתעורר אצל השואל.

ללמוד טארוט בדרך של סיפורים זה פשוט יותר נוח. יותר קל לזכור את הקלפים בהקשר לסיפור מיתולוגי מאשר ללמוד את הקלף בעל-פה, ופעמים רבות יותר נוח להציג לשואל סיפור, משל, ובדרך זו לעורר בו את התובנות שאנו רוצים שיתעוררו.

הסיבה החשובה יותר היא שהסיפורים המיתולוגיים מכילים את הארכיטיפים החשובים של חיינו. הבנת האלמנט הבסיסי שהתעורר עכשיו אצל השואל, תאפשר לנו להיות קוראים בקלפים טובים יותר ולהבין מדוע השואל עושה את מה שהוא עושה טוב יותר.

לדוגמא: ידוע שקלף 8 מטות הוא קלף מצוין בכל הקשור למערכות יחסים, אולם פחות ברור מדוע. מה בעצם קורה אצל השואל בקלף זה שלא קיים בקלף אחר. מה עכשיו התעורר שלא היה קודם?

הארכיטיפ של הקלף מציג רעיון בסיסי הקיים בכל אשה (ואצל הגברים הוא יופיע בקלף 9 גביעים). הוא מציג את המוכנות לזוגיות ואת המוכנות לחוות זוגיות אמיתית, מלאה וטוטאלית. הסיפור של הקלף הוא הסיפור של מדיאה העוזבת את בית אביה לטובת אהובה יאסון. אהבתה ליאסון היא כה גדולה עד שמדיאה מוכנה להקריב את הכול לטובת האהבה ולשלם כל מחיר. המחיר במקרה זה הוא בגידה בבית אביה והליכה אחר יאסון לארץ אחרת מבלי לחזור.
איך זה קשור לחיינו, תשאלו בוודאי? מתי האשה בוגדת בבית אביה והולכת מבלי לחזור? והתשובה היא: כל הזמן! צריך רק לדעת להתבונן. לפני החתונה באה הבת ואומרת לאביה (כמובן לא במילים אלו): "תקשיב אבא, החלטתי לבגוד בך ובבית שלנו. אני עוזבת את הבית. אני הולכת אחרי בעלי לעתיד ושתדע לך שלעולם לא אחזור. בעוד כמה ימים, כשאתחתן", היא ממשיכה, "אני כבר לא רוצה להיקרא גלית כהן. בית כהן לא קיים יותר עבורי ובעוד כמה ימים אני אהיה " גלית נחמני" ובעצם אני כבר אהיה שייכת לבית אחר ואין לי כל כוונה לחזור.

קלף 8 מטות מראה לנו שהשואלת מוכנה לעזוב את הבית, להפוך להיות דבר אחר ולהיכנס כול-כולה לתוך זוגיות שהיא לא רק אהבה כי אם בניית חים משותפים. בפעמים הקודמות היא אולי התאהבה, אבל עכשיו היא מוכנה לעזוב את הבית וללכת עד הסוף. לכן זהו קלף של זוגיות, לא בגלל שככה אומרים, אלא בגלל הקשר שלו עם הארכיטיפ של לעזוב את בית האבא ולהתחיל חיים חדשים.

התמיכה והליווי האישי לא מסתיימים. לאחר הקורס אפשר ומומלץ להמשיך ליצור עמי קשר ולקבל עזרה ותמיכה.
ותהיו מוזמנים לקבוצות הפייסבוק המיועדות לבוגרי הקורסים, בהם תוכלו להתאמן בקריאות קלפים .
וכמובן שאתר הקורס יהיה פתוח בפניכם לצפות שוב בשיעורים כדי להעמיק את הזיכרון והידע.

פעם שמעתי הרצאה שבה אמר המנחה: "להצלחה יש תמיד עקבות. אם אתם רוצים להגיע למקום הכי טוב – לכו אחר עקבות ההצלחה".
את השאריות שההצלחה משאירה אתם מוזמנים לגלות: הכנסו לאינטרנט, לפורומים, קראו המלצות של תלמידים, דברו עם בוגרי קורסים. אני מלמד כבר הרבה שנים. מאות תלמידים כבר למדו אצלי ויש לרבים מהם דברים טובים לספר לכם.

לימוד טארוט לדעתי, הנו לא רק תוצאה של ידע, אלא הוא בעיקר קשר בין תלמיד למורה, לכן אני מאפשר לאנשים להיפגש איתי, להתרשם ולראות אם יש כימיה. אם זה מספיק חשוב לכם ואתם מוכנים לפנות זמן בשביל לפגוש אותי, אז זה גם חשוב לי ואני אמצא את הזמן לפגוש אתכם.

לקביעת פגישה ניתן להתקשר לטלפון: 03-5298840

לפרטים נוספים ולשאלות ניתן להתקשר לטלפון: 03-5298840
או למלא את הפרטים הבאים ונצור עמך קשר

[contact-form-7 id="19658" title="טופס יצירת קשר 1"]

12 thoughts on “שאלות נפוצות”

 1. שגיא מנדלבוים

  היי רוני,
  אין שום בעיה עם הקלפים של אמא שלך (זיכרונה לברכה) ואין סיבה שלא להשתמש בהם,
  להיפך, אפשר להגיד אפילו שזו זכות לקבל מהאמא חפיסת קלפי טארוט ❤️

 2. היי שגיא,
  לאמא שלי ז"ל הייתה חבילת קלפי טארוט. מותר לי לקרוא עם הקלפים האלה? אם לא מה צריך לעשות עם הקלפים שלה?

 3. תודה רבה שגיא אני נכנסת לאתר שלך המון ולומדת רבות . יש לי שאלה: בארבעת הימים האחרונים בכל קריאה שעשיתי לאנשים שונים חוזר מופיע קלף מסויים. כשערבבתי את החפיסה הוא צנח ממנה. ואז מופיע בכל הקריאות. איך להתייחס למצב כזה? האם הוא בכלל בא למסור לי מסר הקוראת? איך להתייחס לקריאות ולדיוקן אם הוא חוזר מופיע בעולם? תודה מראש.

 4. נורית קייזר

  שלום שגיא. ונעים מאוד להכירך.
  רציתי רק לומר לך תודה !
  קראתי כל מיני מאמרים שלך – ובזכותם – נרגעתי.
  אני ואחותי – הזהירו אות, שאם אעשה קריאות בקלפים הילדים שלי יפגעו. והן שמעו זאת מ"מקורות מוסמכים" !
  לאחר שקראתי את ההסברים שלך – הנהירים – פניתי אליהן שוב – והסברתי והרגעתי. שאעשה יעוץ והכוונה !
  כיון שאני זקוקה לתוספת הכנסה.
  השקפת עולמך בעניין הקלפים נתנה לי נףהמון השראה וחיזוק.
  כעת אני מחכה שהספר שלך יצא לחנויות ואני בהחלט מתכוונת לקנות אותו.
  שוב. המון תודה על כל המאמרים שלך . שתמשיך ותצליח. בכבוד רב. נורית.

 5. כיצד ניתן לשחרר חפיסת קלפים צועניים ?
  חסר בחפיסה קלף ? מה עליי לעשות אם אני רוצה לשחרר את הקלפים ממני?
  איך לעשות זאת?

 6. יש לי את חפיסת הgolden dawn שבה יש נסיכה ונסיך. מי הוא האביר?

 7. שלום,
  יש לי שאלה..
  מה המחיר המקובל לפתיחה בטארוט?
  לא מדובר סאסטרולוגית אלא באישה שעושה זו שנים, יש לה הרבה לקוחות. האם 150 שח זה מחיר מקובל?
  תודה.

 8. שלום וערב טוב אני קוראת את מאמרך,ופדוט מתחברת לדבריך ישר כוח יש מה לילמוד ולהעשיר את הידע בתחום.ואבקש להתיכץ עימך אשמח לתגובנ מצידך פתחתי כרטיס לשאלה וכנראה לא סגרתי את הכרטיסיה כיצד אני מבצעת את זה.משום שאני מנסה לשאול שאלה נוספת זה כותב לי הכרטיסיה פתוחה ואני לא יודעת מה לעשות תודה אשמח לתגובת.

 9. שלום שגיא!
  יש לי שאלה (כמה מפתיע:) שמעתי שלכל בן אדם יש קלף מייצג מתוך האקרנה הגדולה, רציתי לשאול האם זה נכון, ואם כן איך מגיעים אליו?
  תודה ויום נפלא,
  ואלרי

 10. היי שגיא יש לי שאלה לגבי זמנים בקלפים , היכן אני רואה את הנקודות שמופיעות על הקלף לגבי הזמנים? כלומר שתי נקודות שזה אפשרות של שעתיים יומיים שבועיים וכ״ו . בתודה מראש רויטל 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *