קלף ארבעה מטבעות

קלף ארבעה מטבעות – הצמדות לקיים מתוך תחושת איום

ארבעה מטבעות

אנו מרגישים מאוימים בגלל פירוש מוטעה של המציאות (למרות שניתן להבין זאת), מגיבים בצורה שגויה ונצמדים לדפוסים אוטומטיים שלא משרתים את טובתנו.

אנו מרגישים שאנו מצויים בתחרות או במתח. משהו מעיק, מאיים על שלוותנו ואנו חשים כי הקרקע תחתינו איננה יציבה. הביטחון שלנו מתערער, ולכן אנו נוטים להגיב בהתבצרות בעמדתנו או ברכושנות, אולם תגובות אלו מובילות אותנו לכיוון הלא נכון. במקום להתמודד עם הפחד ולהשתמש בו כמנוף להתפתחות אנו נצמדים לדפוסים המושרשים בנו. חשוב שנבאר את הפירוש שאנו מעניקים למציאות ונפעל כדי לשנותו. ברגע שנשחרר את תחושת האיום, רעיונות טובים יותר ותגובות נכונות יותר ייחשפו בפנינו.

לדוגמה, בוס של עובד מנסה "להתחיל" עם אשתו, אך זה אינו בהכרח אומר שהיא תיענה לו. במקום להילחץ ולהתנהג בקנאות ובקיצוניות, דבר שיכול לפגוע ביחסים בין בני הזוג, על הבעל להשתמש בפחד כמנוף לשיפור תפקודו בזוגיות ולהפוך ל"בעל האידאלי".

לימודים והעצמה אישית
קלף זה מזכיר לנו לטעת בסיס כלכלי יציב ולבחור במקצועות שיענו על הצרכים שלנו מחד, אך לא להיות צרי אופקים מאידך. מקצועות "בטוחים" כמו תכנות, עיצוב גרפי, הנדסה, הוראה ושלל מקצועות טכניים מתאימים מאוד לקטגוריה. אם אנחנו "מרחפים" כבר זמן מה בין אפשרויות, הקלף מעודד אותנו לחזור לקרקע, לחשוב ראשית על המשכורת הצפויה לנו ורק לאחר מכן להחליט כיצד להתקדם.

כשמדובר בהתפתחות אישית חשובה לנו במיוחד האמינות והקרדיט של המטפל או המלווה של התהליך, בין אם מדובר בספר, אתר אינטרנט או איש מקצוע ממשי שבו אנו נעזרים. ייתכן שנבחר לקדם את עצמנו רגשית גם על מנת להתעצם כלכלית או פיזית, וחשוב שנשים לב לקשר העדין בין כל תחומי החיים שלנו. ייתכן שנבחר להתמקד בשחרור רגשי, בהסרת עכבות, ורצוי שנבוא מוכנים להיפתח באמת לתהליך.

 זוגיות
תומךיציבות ובסיס טוב במערכת יחסים.
חוסםקמצנות רגשית, פחד לאבד את הצד השני, עקשנות, רכושנות, קנאות, חוסר תקשורת.
 קריירה
תומךיציבות בקריירה ובעסק, בסיס כלכלי מוצק.
חוסםחשש להשקיע, קנאות, תחרותיות, קמצנות, ראיה קצרת טווח.

הנושאים שבהם הקלף חזק (זיקה):

קמצנות, תחרותיות, רכוש, יציבות כלכלית

לקריאה על פירוש קלף ארבעה מטבעות בהרחבה – לחצו כאן!

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *