קלף חמישה גביעים

קלף חמישה גביעים – ייאוש בלתי מוצדק

חמישה גביעים
מסר

הספק הופך לייאוש בלתי מוצדק שמוביל לחוסר תקשורת. אם נמשיך כך, הספק יהפוך לנבואה הרסנית שמגשימה את עצמה. 

הקלף מראה כי כתוצאה מהספק שחלחל לנפשנו בקלף הקודם אנו מיואשים, פסימיים ורואים רק את חצי הכוס הריקה של הסיטואציה. התגובות שלנו אינן פרופורציונאלית ומתבססות על הנחות שגויות שלא בדקנו.  

הייאוש גורם לנו להיכנס לתוך עצמנו ואנו מתחילים לפתח דיכאון וחוסר עניין. אם נמשיך להתנהג כך, הסביבה תתחיל להגיב בהתאם ובסופו של התהליך אנו עלולים למצוא את עצמנו מול מציאות בה באמת יש לנו סיבה להיות מיואשים.  

חשוב לזכור כי הייאוש שלנו איננו מוצדק כי בפועל המציאות טובה יותר משנראה לנו. עלינו לעצור את השרשרת ההרסנית שלתוכה נקלענו על ידי תקשורת טובה ונכונה עם הסביבה ותגובות נכונות ומתאימות למתרחש.

לימודים והעצמה אישית
הקלף מזכיר לנו שתקשורת היא המפתח לכל הצלחה והתקדמות בחיים. יש לו זיקה למקצועות הקשורים בתקשורת: תקשורת, עיתונות, תקשורת חזותית, דוברות, מדעי המדינה ואקטואליה, ממשל ופוליטיקה, תקשורת בין אישית, השגת מטרות ומנהל עסקים ועוד.

בנוסף הקלף מתקשר לתחום הפסיכולוגיה בדגש על פסיכולוגיה חיובית, שהרי הקלף מעודד אותנו לראות את החיובי, להתגבר על חשדנות ועל תפיסות מוטעות ולהתמקד באפשרי.

כשמדובר בהתפתחות אישית הקלף תומך בחיזוק האופטימיות שבנו, בראיית הטוב וחצי הכוס המלאה, בהתמסרות להצהרות חיוביות לא כמס שפתיים אלא כמחויבות לראות את הזווית החיובית העמוקה שבמציאות חיינו והפיכתם למקור של שמחה.

 זוגיות
תומךבפועל הדברים בסדר ואנו פשוט צריכים לתקשר טוב יותר ולשמור על אופטימיות.
חוסםייאוש, קושי לראות עתיד טוב, דיכאון, עצבות, התנהלות שגויה, תקשורת לא נכונה, חוסר אימון.
 קריירה
תומךחשוב לזכור שלא הכול רע, צריך להתמקד בהצלחות ולא לעצור את ההתקדמות.
חוסםחששות ופחדים שמונעים פעולה, התעסקות בעבר, התמקדות בקשיים, חוסר יכולת לראות עתיד חיובי, חוסר אימון בעובדים או בהנהלה.

הנושאים שבהם הקלף חזק (זיקה):

דיכאון, חוסר אימון, ייאוש, פרידה, נבואה שלילית שמגשימה את עצמה

לקריאה על פירוש קלף 5 גביעים בהרחבה – לחצו כאן!

הכותב: שגיא מנדלבוים

© שגיא מנדלבוים מטפל בהומיאופתיה קלאסית, ובעל ניסיון של 27 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושאי טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. את שגיא הנכם מוזמנים לפגוש בהרצאת המבוא הקרובה וכן בקורסים: טארוט, טארוט מתקדמים ובקורס פענוח חלומות.
על הכותב בהרחבה

1 thought on “קלף חמישה גביעים”

  1. האם זה מזל רע שהייתי עם הקלפים פעם אחת, ונפל אחד מתחת למיטה שלי ולא ידעתי.
    במשך חצי שנה אפילו יותר ישנתי שהקלף "חמישה גביעים"– היה מתחת למיטה שלי, האם זה מזל רע? זה סימן כלשהו? מה זה אומר? אשמח שתסבירו ותגידו לי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *