קלף חמישה גביעים

מה חדש באתר


מסר

קלף חמישה גביעים - ייאוש בלתי מוצדק

הספק הופך לייאוש בלתי מוצדק שמוביל לחוסר תקשורת. אם נמשיך כך, הספק יהפוך לנבואה הרסנית שמגשימה את עצמה.  

הקלף מראה כי כתוצאה מהספק שחלחל לנפשנו בקלף הקודם אנו מיואשים, פסימיים ורואים רק את חצי הכוס הריקה של הסיטואציה. התגובות שלנו אינן פרופורציונאלית ומתבססות על הנחות שגויות שלא בדקנו.  

הייאוש גורם לנו להיכנס לתוך עצמנו ואנו מתחילים לפתח דיכאון וחוסר עניין. אם נמשיך להתנהג כך, הסביבה תתחיל להגיב בהתאם ובסופו של התהליך אנו עלולים למצוא את עצמנו מול מציאות בה באמת יש לנו סיבה להיות מיואשים.  

חשוב לזכור כי הייאוש שלנו איננו מוצדק כי בפועל המציאות טובה יותר משנראה לנו. עלינו לעצור את השרשרת ההרסנית שלתוכה נקלענו על ידי תקשורת טובה ונכונה עם הסביבה ותגובות נכונות ומתאימות למתרחש.

לימודים והעצמה אישית

הקלף מזכיר לנו שתקשורת היא המפתח לכל הצלחה והתקדמות בחיים. יש לו זיקה למקצועות הקשורים בתקשורת: תקשורת, עיתונות, תקשורת חזותית, דוברות, מדעי המדינה ואקטואליה, ממשל ופוליטיקה, תקשורת בין אישית, השגת מטרות ומנהל עסקים ועוד.

בנוסף הקלף מתקשר לתחום הפסיכולוגיה בדגש על פסיכולוגיה חיובית, שהרי הקלף מעודד אותנו לראות את החיובי, להתגבר על חשדנות ועל תפיסות מוטעות ולהתמקד באפשרי.

כשמדובר בהתפתחות אישית הקלף תומך בחיזוק האופטימיות שבנו, בראיית הטוב וחצי הכוס המלאה, בהתמסרות להצהרות חיוביות לא כמס שפתיים אלא כמחויבות לראות את הזווית החיובית העמוקה שבמציאות חיינו והפיכתם למקור של שמחה.

זוגיות
תומך בפועל הדברים בסדר ואנו פשוט צריכים לתקשר טוב יותר ולשמור על אופטימיות.
חוסם ייאוש, קושי לראות עתיד טוב, דיכאון, עצבות, התנהלות שגויה, תקשורת לא נכונה, חוסר אימון.
קריירה
תומך חשוב לזכור שלא הכול רע, צריך להתמקד בהצלחות ולא לעצור את ההתקדמות.
חוסם חששות ופחדים שמונעים פעולה, התעסקות בעבר, התמקדות בקשיים, חוסר יכולת לראות עתיד חיובי, חוסר אימון בעובדים או בהנהלה.

הנושאים שבהם הקלף חזק (זיקה):

דיכאון, חוסר אימון, ייאוש, פרידה, נבואה שלילית שמגשימה את עצמה