חמישה מטבעות

מה חדש באתר


קלף חמישה מטבעות - הרס וכישלון בעקבות מעשה השואל

בגלל תחושת איום אנו עומדים להגיב בצורה הרסנית ולשלם מחיר כבד. חשוב לפרש נכון את המציאות ולהגיב בהתאם. אם האירוע קרה עלינו לסלוח לעצמנו ולהמשיך הלאה.  

5 מטבעות, אחד הקלפים הקשים בחבילה, מעיד כי אנו חווים אובדן אמיתי, ונתונים במשבר קשה. אולם לא פחות קשה היא הידיעה כי המקום העגום בו אנו נמצאים הינו תוצאה ישירה של מעשינו. אולם, חשוב להבין כי בנסיבות ההן, לא מצאנו ברירה אחרת, והיינו חייבים להגיב למצוקה הנפשית בה היינו שרויים.

בשלב הקודם, בקלף 4 מטבעות, לא היה איום ממשי אך בכל זאת הרגשנו מאוימים והתחלנו להיסחף לתוך מערבולת. כיוון שלא טיפלנו נכון בבעיה תחושת האיום והתגובות שלנו החריפו. עם הזמן. בשלב מסוים כנראה נקטנו פעולה לא נכונה.

אם הקלף מתייחס לשאלת עתיד, ניתן למנוע את הכאב והצער אם נטפל בבעיה הקיימת שמיוצגת על ידי 4 מטבעות ונמנע את הסבל העתידי.

לימודים והעצמה אישית

קלף זה מפציר בנו לייצב את הבסיס שלנו וליצור התחלה חדשה גם כשמדובר בלמידה. אולי אנו חוזרים ללמידה אחרי משבר, אחרי הסבה מקצועית או תחושה שהמסלול הקודם לא עובד. חשוב לפתוח דף חלק ולדעת שכל מה שלמדנו קודם מהווה תשתית חזקה יותר לבחירה עתידית. לקלף זיקה לשיקום כלכלי, לייעוץ זוגי, גישור, תקשורת מקרבת, פתרון סכסוכים, בנקאות, וכן לתחומים כמו יופי, טיפוח, ספרות, ספורט, בריאות, פיזיותרפיה, תזונה וקוסמטיקה – מקצועות שעיקרם שיקום הגוף.

כשמדובר בהתפתחות אישית ייתכן שנרצה להתמקד ביחסים בין אישיים, בדרך שבה אנו מתקשרים. אולי נרצה ללמוד טקטיקות תקשורת חדשות, אסטרטגיות של ניהול קשרים ואינטראקציות. בנוסף אולי נרצה ללמוד כיצד לנקות את השטח מפגיעות עבר ומערכות יחסים קודמות, כדי לפנות מקום לקשר חדש.

זוגיות
תומך אין
חוסם בגידות, נטייה להרוס את הקשר, הרס עצמי, מייצג רווקות וקושי לצאת מן הרווקות.
קריירה
תומך אין
חוסם הפסד כלכלי, כישלון בעקבות פעולה פזיזה, פעולה תחת לחץ, שיקולים והחלטות מוטעים.

הנושאים שבהם הקלף חזק (זיקה):

הפסד כספי, הרס עצמי, רווקות