קלף התלוי

מה חדש באתר


מסר

קלף התלוי - צריך רק לשנות את הפרספטיבה

חוקי היקום אומרים שכדי להצליח במשהו אחד עלינו להקריב משהו אחר. עלינו גם לשנות את הטבע שלנו כדי לתמוך בהקרבה ולהתנהג בהתאם לתפקיד, עד שהוא יבוא בטבעיות. 

קלף התלוי הוא קלף של חניכות ועבודה קשה. כדי להצליח עלינו לפעמים להקריב תחום אחד בחיינו לטובת תחום אחר. המסר בקריאה הוא שאנו צריכים להתרכז במטרה תוך כדי התעלות מעל קשיי היום יום. ההצלחה החיצונית כרוכה בשינוי פנימי. כאשר נשנה את הטבע הבסיסי שלנו ואת הפרספקטיבה נתחיל לראות שינויים במציאות. לדוגמא, אם אנו רוצים לחזור לכושר עלינו להקריב שעות שינה ולקום מוקדם להתעמל. אך נטייתנו הטבעית היא לנמנם עד שעה מאוחרת. המחויבות לראות בקימה המוקדמת "טבע שני" היא זו שתביא להצלחה ממושכת.

 לפעמים כדי להצליח עלינו ללמוד "לשחק את התפקיד" ולפעול באופן מושלם בתחום המדובר. בעבודה אנו צריכים להתנהג כאילו אנחנו העובדים המושלמים, במערכות יחסים עלינו לסגל לעצמנו מיומנויות של מאהבים מושלמים וכו'. אולי זה ירגיש מאולץ בהתחלה, אבל בסופו של דבר ניכנס לתפקיד, נהפוך לאדם שאנו רוצים להיות ונשיג את מטרתנו.

לימודים והעצמה אישית

התלוי קשור בכל בחירה מקורית, חדשנית עבורנו, כזו שלא העלינו עד היום על הדעת.

הוא קשור בשינוי כיוון, בהסבה מקצועית, בריענון זווית הראייה, בעשייה מחודשת ובהתעוררות אחרי תקופה של תנומה לימודית או תעסוקתית.

הוא מעודד אותנו ללמוד דברים שככל לא חשבנו שבאפשרותנו ללמוד, והוא בעיקר מזכיר לנו שמוטיבציה היא הכול כשמדובר בעריכת שינויים בחיינו מכל סוג.

כשמדובר בהתפתחות רוחנית התלוי הוא תזכורת שכל מה שמתרחש בחיינו יכול להתפרש בכמה דרכים, שכל אתגר הוא שיעור חשוב, ששמחה טמונה בכל רגע, גם כשקשה.

אלו קלישאות ידועות בעולם הרוח, אבל התלוי חי אותן ופועל כדי ליישם שינוי דרכי חשיבה ומסגרות פיענוח. יש בו הכוחות לעשות מהפך של 180 והוא לא פוחד להשתמש בכוח הזה.

הוא יחפש מסגרות שייתנו לו מוטיבציה להתמיד בגילויים החדשים שלו.

זוגיות
תומך נכונות להקריב בשביל הקשר.
חוסם תחושת קורבן, הרגשה של נתינה ללא קבלה, נטייה לקחת אשמה.
קריירה
תומך נאמנות, מוסר עבודה גבוה, מוכנות להקריב בכדי להצליח.
חוסם חוסר סיפוק, הקרבת יתר, התמרמרות, הרגשה שהתמורה מעטה להשקעה.

הנושאים שבהם הקלף חזק (זיקה):

חניכות, הקרבה מרצון